שמונה השנים האחרונות במג'יק הישראלי

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Aviad
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שמונה השנים האחרונות במג'יק הישראלי

שליחה על ידי Aviad »

שלום לכולם,
כבר לא מעט זמן אני "משחק" עם אפשרויות החיפוש של די סי אי בניסיון לשאוב מידע מייצג על מצב המג'יק בארץ.
מאז שחזרתי לפעילות בפורום צצו לא מעט נושאים המעלים את התהייה: "מצב המג'יק בארץ, לאן?", בעקבות כך, ובעקבות המשיכה שלי למספרים, החלטתי לפרסם כלי שיכול לשמש את חברי הקהילה וראשיה לניתוחים שונים בנוגע לפעילות המג'יק בארץ.
בהודעות הבאות ארכז את המידע על כל אירועי הפרירליס והפי טי קיו שהתקיימו לאורך השנים.
הסיבות שברחתי בשני סוגי אירועים אלו הם:
א. אירועי הפרירליס מושכים אליהם תחום רחב מאוד של סוגי שחקנים, לרוב, שחקנים חדשים שיצטרפו לקהילה יכוונו לטורנירים מסוג זה, מלבד זאת, חברה הקהילה שרואים עצמם כלא תחרותיים מוצאים באירועים אלה אפשרות מפגש עם שותפיים ל"פשע" , וכל זאת באריזה נינוחה ומהנה במיוחד.

ב. אירועי הפרירליס הם גם אחד מאמצעי השיווק הפסיבים של המשחק ומאפשרים חשיפה רחבה של המשחק לכל סוגי השחקנים, החל מהמתחיל, שטורניר זה יכול לסמן את תחילת דרכו, דרך השחקן שלא היה מודע לפעילות הטורנירים בארץ ושיחק רק עם חבריו וכעת הוא נכנס לקהל הפעילים ועד לשחקן הוותיק שפרש מהמשחק והטורניר הזכיר לו כמה מהנה זה יכול להיות. החשיפה איננה רק "פנימית", היקף השחקנים באירועים אלה מעורר עיניין חיצוני וחושף אנשים שכלל לא שמעו על המשחק אליו.

ג. אירועי הפרירליס הם הטורנירים בעל היקף השחקנים הגדול ביותר עם כל המשתמע מכך. הטורנירים בעלי ההכנסות הגבוהות ביותר, הקירוב הטוב ביותר למספר הפעילים וכו'.

ד. טורניר הפיטיקיו לעומת זאת מציגים תחום צר יותר של סוגי שחקנים, שחקנים שלרוב משחקים כבר כמה שנים, החליטו שהפן התחרותי הוא חלק מכל ההנאה, הם למעשה מייצגים את גזע הקהילה אשר נעוץ ושקוע חזק באדמה.
הם כנראה קבוצת השחקנים הפעילה ביותר מקרב הקהילה.

ה. שחקני הפי טי קיו מייצגים , לדעתי, את הרגל התחרותית של הקהילה בארץ. טורנירים אלו ביחד עם אליפויות הארץ מייצגים את הנתח התחרותי של הקהילה.

ו. אפשרויות החיפוש באתר הדי סי איי בכל זאת מוגבלות וטורנירים מסוג זה הם הנוחים ביותר למציאה ואיסוף.

לפני שתעברו על פיסות המידע חשוב להבין כמה דברים:
א. את מידע זה ניתן לנתח בצורות רבות והוא יכול לשמש אותנו למציאת מגמות מסויימות או לייצוג מצבים שונים של הקהילה בארץ אך הוא איננו מהווה קביעה מוחלטת ויש בו
אינספור "פגמים" ופרמטרים אשר לא נלקחו בחשבון.

ב. כל המידע שאספתי נגיש לקהל הרחב באתר הדי סי איי תחת הקטגוריה:
Events
מי שמעוניין לערוך חיפושים משלו במאגר זה ורוצה הכוונות או טיפים, מוזמן לפנות אליי
בפרטי.

ג. הטורנירים שסומנו בצבע צהב מייצגים אירועי פרירליס שנערכו בשיטת הפלייטים, וסכומם הוא סכום השחקנים הכולל שהגיע לאירוע זה. רשמתי זאת לצד כל טבלה.

ד. בטבלת הסיכום ערכתי כמה ניתוחים משלי, אך אני מזמין כל אחד ואחד ממכם לנתח את המידע כראות עיניו, אני בטוח שנוכל להפיק ממנו לא מעט.

ה. השנה הנוכחית לא נכנסה לטבלת הסיכום מהסיבה הפשוטה שהיא עוד לא הסתיימה.

ו. טורנירים עם מספר שחקנים קטן מ20 לא נכנסו לחישוב.

הערה למודים:
אני חושב שת'רד זה מתאים יותר לפורום "תוצאות טורנירים" אך לצערי אין לי אפשרות לפתוח בו נושא חדש, אם גם אתם חושבים כמוני תרגישו חופשי להעביר אותו לשם.

הערה כללית:
את קובץ האקסל עצמו אפרסם בהמשך
2001

תמונה

2002

תמונה

2003

תמונה

2004

תמונה

2005

תמונה

2006

תמונה

2007

תמונה

2008

תמונה

2009

תמונה
נערך לאחרונה על ידי Aviad ב 20/7/2009 , 10:37, נערך פעם 1 בסך הכל.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

הטבלה המסכמת:

תמונה

* בשנה זו נערך טורניר פרירליס אחד, ומספר השחקנים שנכחו בו הוא 120, לכן יש לראות במידע זה כלא מייצג או לקחת זאת בחשבון.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

יש כאן קצת בלגן כי הטורנירים לא מסודרים לפי תאריכים. בנוסף, אני מאמין שרוב הטורנירים שהתייחסת אליהם בתור "flights" שונים באותו טורניר נחלקים לטורניר אחד (או מספר flights) תל אביבי וטורניר אחד חיפאי, לאור העובדה שמאז Fifth Dawn ועד היום (כנראה שגם קודם, אבל לא הייתי כך שאני לא יודע) נערך טורניר PR לכל סט שיצא גם בחיפה.
לא יתכן שבשנה כלשהי נערך רק טורניר PR אחד. זה נובע מדיווחים לא סדירים של הטורנירים ולא מחוסר סדירות בקיום הטורנירים עצמם.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

יש כאן קצת בלגן כי הטורנירים לא מסודרים לפי תאריכים
העדפתי להפריד את הטורנירים לפרירליס ופיטיקיו, מיון לפי תאריכים סותר זאת.

בנוגע לפלייטים:
כמו שרשמתי בהתחלה, בטורנירי הפלייטים בתל אביב התייחסתי לסכום הכולל של השחקנים שהופיעו לאותו אירוע ולא לכל פלייט בנפרד.

בנוגע לדיווחים:
שוב, כמו שהזכרתי בתחילה, ישנם "פגמים" במידע, זהו אחד מהם, המידע מסתמך אך ורק על דיווחי הדי סי איי, דיווחים לא סדירים או שנעשה בהם טעות בציון מיקום הטורניר הועתקו כפי שהם.
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אביעד, כל הכבוד על ההשקעה, המספרים מראים מה שכבר כולם ידעו על המגמה השלילית במג'יק. אני חושב שצריך לשאול מה השתנה בשלוש השנים האחרונות שאנו רואים צניחה כ"כ משמעותית במספר השחקנים.
ואני גם חושב שהדיון דווקא מתאים לנושאי מג'יק כלליים, שם הוא יהיה נגיש יותר לשחקנים וייפתח דיון בנושא.
עומרי.
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

אם אפשר שאלה:
בכל PTQ יש אירוע מקביל הארץ (רק כדי להבין מה זה אומר)? ומה זה Flights?
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אנחנו יודעים שבתחילת 2005 אחרי PR Betrayers חלה עליה משמעותית מאד במחירי המוצרים דאז שיכולה להשפיע על הירידה במספר השחקנים, בייחוד בסט שנחשב חלש מאד ל-constructed ופורמט שנשלט רובו ככולו על ידי Affinity ובלוק Mirrodin. הבעיה היא שהמספרים לא מדויקים, כך שמה שאפשר ללמוד מהם מוטל בספק. כמדומני שהיו לפחות שני טורנירי PR שבכלל לא דווחו בחיפה (בנוסף לאלו שדווחו כאילו התרחשו במקום אחר). כמו כן, אלו אך ורק הטורנירים הרשמיים, אין מעקב אחרי טורנירים "רגילים". 2006 ככלל היא leap year מוזרה, שבה לא רק דווח משום מה PR אחד בלבד, גם נרשמה השתתפות שיא (בהשוואה לשנים קודמות ובאות) בטורנירים בכלל.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

כמה השערות או מסקנות בהתבסס על הנתונים:
1. קשה לראות בוודאות שישנה איזושהי מגמת ירידה מוחלטת לאורך השנים במספר השחקנים הכללי שמופיע לטורנירים, אך בממוצע השחקנים המופיעים לפרירליסים יש אכן מגמת ירידה ברורה.
2. 2006 אכן שנה בעייתית עקב מס' קטן של דיווחים תקינים, הייתי מציע להתייחס לנתונים שלה בזהירות או לא להתייחס כלל.
3. אני לא יודע אם אפשר לקרוא לזה מגמה, אבל מה שנראה מאוד בולט מהנתונים הוא שהמג'יק בארץ מתקשה ל"המריא", אין עליה במס' השחקנים המשתתפים בטורנירים.
4. ניתן לראות שלאחר שנת 2004 היתה נפילה כללית במס' שחקני המג'יק בארץ שפגעה גם בממוצע השחקנים שמגיעים לפיטיקיו וגם בממוצע השחקנים שמגיעים לפרירליסים.
אם אפשר שאלה:
בכל PTQ יש אירוע מקביל הארץ (רק כדי להבין מה זה אומר)? ומה זה Flights?
פי טי קיו הינו טורניר המזכה את הזוכה בו בהזמנה לטורניר במסגרת סבב המקצוענים, הפרו טור.
הפי טי קיו נערך בארץ, הפרו טור בחו"ל.
הפלייטס הם חלוקת טורניר למס' תתי טורנירים .
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

הבנתי, תודה
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

4. ניתן לראות שלאחר שנת 2004 היתה נפילה כללית במס' שחקני המג'יק בארץ שפגעה גם בממוצע השחקנים שמגיעים לפיטיקיו וגם בממוצע השחקנים שמגיעים לפרירליסים.
Re: בתחילת 2005 אחרי PR Betrayers חלה עליה משמעותית מאד במחירי המוצרים
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

בתחילת 2005 אחרי PR Betrayers חלה עליה משמעותית מאד במחירי המוצרים
יש לך מושג בכמה בדיוק?
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

מ-18 ש"ח ל-25 בחנויות, אם אני זוכר נכון.
Ori_Limor
MTGil Wizard

שליחה על ידי Ori_Limor »

זה לא היה בדיוק הזמן שpmi קנו את הזכיון???
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

עומרישוני כתב:אביעד, כל הכבוד על ההשקעה, המספרים מראים מה שכבר כולם ידעו על המגמה השלילית במג'יק. אני חושב שצריך לשאול מה השתנה בשלוש השנים האחרונות שאנו רואים צניחה כ"כ משמעותית במספר השחקנים.
ואני גם חושב שהדיון דווקא מתאים לנושאי מג'יק כלליים, שם הוא יהיה נגיש יותר לשחקנים וייפתח דיון בנושא.
עומרי.
אני חושב שאתה טועה
אם תשים לב למספר למספר הפרה רליסים ותחפיל במספר המשתתפים למעעשה תראה שהמספרים עולים ולא יורדים

פשוט מאז 2005 יש הרבה יותר אפשרויות של פרה רליסים לעומת שנים קודמות שהיה רק 2 או 3 אתה תראה פתאום שיש 4-5 אפשרויות של פרה רליסים והשחקנים מתפרסים על פניהם לעומת התמקדות רק ב 2 ארועים

אביעד
א) חלק לא מבוטל של פרה רליסים לא דווחו ולכן חסר לך מידע כגון מספר פרה רליסים בחיפה לא דווחו וכו '

ב) תסכם את מספר המתשתפים בכול הפרה רליסים ביחד כי הממוצע מטעה
Dinamo
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Dinamo »

היי, יש סיכוי שאתה אומר מה זה PTQ?
אני חדש כאן וכמה שזה קשה לי לראות ראשי-תיבות של מושגים.
SteelBite
Master Enchanter

שליחה על ידי SteelBite »

PTQ = Pro Tour Qualifier

זהו טורניר שבו הזוכה מקבל הזמנה לטורניר בסבב המקצוענים הבינלאומי.
אם ללכת לפי הגישה הזו- השמאל בנה נשק להשמדה המונית (Death Star), וזה פשוט לא ייתכן.
אנאקין היה שמאלני יפה נפש (וחתיך רצח) שהוסט לצד האפל ע"י הסית' לורד, דארת' ביביוס.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

לגבי פרי רליסים, כפי שזיו ציין, פעם היה רק פרי רליס בת"א ובחיפה, היום יש 2 בת"א, 2 בחיפה, 1 ברחובות, וכו' וכו' ולכן יש לאנשים הרבה יותר מבחר, וכמות השחקנים בפרי רליס בודד תקטן כנראה, אבל זה בפני עצמו לא בהכרח מעיד על מגמה כוללת שקשורה למספר השחקנים.
לגבי נתוני ה-PTQ, קחו בחשבון שיש גם כאן עוד גורמים, כמו למשל הפורמאט. PTQ סילד יותר אטרקטיבי תמיד מקונסטרקטד ולכן לדוגמה הייתה שנה בה היו רק PTQ-ים של סילד ומיד ניתן לראות שהיו באותה שנה יותר שחקנים ב-PTQ-ים.

באופן כללי יש גם עניין של ליגות. יש שנים בהן נפתחו ליגות ושנים בהן נסגרו ליגות, וזה תלוי במתי הזיכיון עבר ל-PMI, מתי הבנאדם האחראי על הליגות ב-PMI הפסיק לעבוד שם, וגורמים נוספים כגון אלה. כשיש יותר ליגות, יש יותר שחקנים.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אביעד, תוכל להוסיף בבקשה עמודה של "כמות משתתפים סה"כ" ? עמודה שתאמר כמה שיחקו בכל שנה בפרירליס ולא רק ממוצע (כנ"ל PTQ), זה יעזור. תודה :)
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אני קצת מסתבך עם לעלות את קובץ האקסל, למישהו יש רעיון פשוט לאיך לעשות את זה?

הכוונה שלי היתה שכל אחד ינתח את זה כראות עיניו, יעשה טבלאות, גרפים והצלבות מידע כמה שרק מתחשק לו וכמו שהוא חושב לנכון.

הבעיה היא שאני לא בטוח איך אני מעלה לכאן את הקובץ.

אביעד
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני חושש שהפורום לא תומך בהעלאת קבצים. כל מה שאתה יכול לעשות הוא לאחסן אותו בשרת חיצוני ולפרסם בפורום לינק לקובץ.
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 21/7/2009 , 8:05, נערך פעם 1 בסך הכל.
שלח תגובה