איך להשתפר במשחק

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
MrSpicyShot
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

איך להשתפר במשחק

שליחה על ידי MrSpicyShot »

לאחרונה התחלתי לשחק magic. ואת רוב המשחקים שלי אני מפסיד.
גם הdeck שלי הוא מסטים ממש ישנים והוא פשוט אוסף של קלפים שהשגתי מבוסטרים.
לאחרונה פתחתי אשכול בפורום ולאחר שיחה קצרה נאמר לי שכדאי לי ללכת לאירוע של פרי רליס בגלל שזו תחרות באווירה ממש טובה ולא תחרותית וזה ממש מתאים לשחקנים חדשים.
עכשיו בגלל שאני די גרוע רציתי לדעת אם כדאי לי ללכת לאירוע של הפרי רליס וגם אם יש דרך מסוימת להשתפר במשחק.
תודה לעוזרים :)
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

Re: איך להשתפר במשחק

שליחה על ידי sliver »

בתור התחלה יש כמה מאמרים בפורום אסטרטגיה ובניית חבילות שכדאי לך לקרוא.
אחרי זה מדובר בעיקר בצבירת ידע נוסף והרבה אימון, שזה מה שמאפיין את השחקנים המקצוענים.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

היי חבר,

פרירליס הוא דבר מאוד טוב להשתתף בו כשאתה חדש.
בין היתר מהסיבות לכך הן שגם שחקן וותיק מתנסה לראשונה בסט שרואה אור ויש לך סיכוי גדול לנצח מנוסים.
קרה לי בפרירליס הראשון שניצחתי וותיקים וקרה לי ששחקנים חדשים ניצחו אותי. אל תשכח שמלבד מהבניית דק זה גם עניין של מזל מה תשלוף בכל תור.
עצה שלי בעניין הטקטיקה - תבנה בהתחלה דק קז'ואל ותתמודד מול שחקנים ברמה שלך שיש להם גם דקים גאלו.
לאחר שתשתפשף - תתחיל להשתתף בדראפטים שזה דומה לפרירליס. בו אתה בונה דק מפול שברשותך, רק שבטורניר מסוג זה כל שחקן בוחר קלף ומעבר את הבוסטר למישהו אחר שיבחר קלף ויעביר וכך אתה בונה את החפיסה שלך ומתמודד מול שחקן שבנה כמוך את הדק.
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

תראה העצה הכי טובה שאפשר לתת על רגל אחת לשחקן לימיטד חדש זה לשחק קלפים שמשפיעים על הלוח.
מה משפיע על הלוח? יצורים משפיעים על הלוח.
יצורים גדולים יותר משפיעים על הלוח יותר.
קלפים שהורגים יצורים משפיעים על הלוח.
ו...17 אדמות, כי 17 אדמות זה הדרך הנכונה להצליח לשחק את הקלפים שלך שמשפיעים על הלוח.

אם כל הקלפים שלך הם יצורים או קלפים שהורגים יצורים או אדמות, אתה יודע בוודאות שהקלף הבא שתשלוף יהיה משהו שתהיה לו השפעה או אדמה, אדמה משפיעה על איזה וכמה קלפים משפיעים כאלה אתה יכול לשחק בתור.
כדי לא להיתקע עם כמות לא סבירה אתה רוצה שרוב הקלפים שמשפיעים שלך יעלו 2 או 3, כי קלפים שעולים 1 פשוט לא טובים בדרך כלל, זה כלל אצבע, יש יוצאי דופן הם בדרך כלל יהיו combat tricks, קלפים שעושים משהו כדי לשנות קרב לטובתך.
אתה רוצה פחות קלפים שעולים 4 , מעט מאוד שעולים 5 ולא יותר מ2-3 שעולים 6+
אתה רוצה לשחק 2 צבעים.

למה כל הבולשיט הזה? כי אתה רוצה דק קונסיסטנטית, אתה לא רוצה דק ש"אל תשכח זה מזל מה שאתה שולף", זה שגם דק נוראית יכולה לתפקד ולקבור דק טובה זו עובדה מצערת במג'יק - אבל התפקיד שלך כשחקן זה לגרום לכך שהסיכוי שזה יקרה יהיה כל כך נמוך שזה כמעט ולא יקרה.
אתה לא רוצה דק שיכולה לתת לך יד מושלמת ולנצח בתור 3 ב10% מהזמן וב90% מהזמן פשוט תפסיד.
כי אולי יצא לך לנצח ככה שחקנים הרבה יותר טובים ממך, אבל אתה תסבול הרבה הפסדים לשחקנים עם דקים שיכלת לנצח.
מה הכוונה בדק כזאת? נגיד דק שמשחקת 3 אדמות מכל צבע בסיסי.
יש לך 15 אדמות בדק, 3 מכל צבע, מה הסיכוי לשלוף צבע מסויים? 1 ל13 לכל קלף ששלפת.
אתה משחק יצורים ממש טובים אבל בצבעים שונים לחלוטין, כל היצורים שלך עולים 4 ומעלה.
ההסתברות שגם יהיה לך החל מתור 4 לפחות 4 אדמות וגם בצבעים הנכונים וגם שהדברים שלך שהחלטת שלא כולם צריכים להשפיע על הלוח (יש לך כל מיני קלפים מצחיקים שעושים משהו רק אם יש משהו אחר שקורה, למשל אולי יש לך קלף שמייצר גובלין כל פעם שאתה מטיל instant or sorcery ומשלם 1) יהיו שם והכל יתחבר - הוא לא טוב.
וכי בתור 8 כשהמצב שלך לא טוב ואתה צריך עוד חוסם, אתה רוצה סיכוי טוב לשלוף כזה, אתה ממש לא רוצה לשלוף את אותו מייצר גובלינים כשאין לך קלפים ביד.

עכשיו שלא תבין לא נכון, מה שאני אומר לך עכשיו זה יסודות, אתה משחק בדיוק 17 אדמות, אתה מתעלם ממלא קלפים שהם לא יצורים ולא הורגים כלום והם לא combat tricks, אתה מתעלם מיצורים לא יעילים (אם זה עולה 4 אז מוטב שזה יהיה 4/4!) אי אפשר לנצח שחקנים מאוד טובים בסיכוי גבוה אם עובדים ככה.
אבל הדרך היחידה להצליח זה קודם לשלוט ביסודות והיסודות זה להבין שכן אין ספק שלפעמים אין מזל או שהיריב שלך מוצף במזל, אבל זה לא אמור לקרות בחלק ניכר מהמשחקים שלך ואם זה המצב - אתה עושה משהו לא בסדר.
דק שלא משחקת דברים הזויים ולא מתפללת לניסים אלא עושה משהו שמשפיע באופן עקבי - היא דק שבנויה להעניש את כל הדקים שבנויות אחרת יותר פעמים משאלה יענישו את שלך והם יענישו שלא יהיה לך ספק.

דרך אגב רק כדי להמחיש עוד יותר - זה נחשב מאוד אבל מאוד מאוד מאוד מאוד טוב להחזיק ברקורד המרשים של.. 60% נצחונות.
מה ששמעת, כולם מפסידים משחקים, כולם, כ-ו-ל-ם.
המטרה שלך בסוף זה לגרום לדק שלך לא לנצח "למרות שליריב הייתה יד אלוהית" אלא "לנצח יותר פעמים מהיריב" זהו, לא יותר מזה, אל תנסה לעשות יותר מזה.
בגלל זה משחקים 3 משחקים ועושים הטוב מ2, דק גרועה יכולה לנצח פעם אחת, יהיה לה מאוד קשה לנצח פעמיים ב3 משחקים.
לא שזה לא קורה, שוב, המטרה שלך צריכה להיות בראש ובראשונה להיות עקבי עם מה שאתה עושה, אם אתה רוצה לנצח.

ושיהיה הכי ברור שלשחק כדי לנצח זה לא הדרך היחידה לשחק מגי'ק, יש מספיק אנשים שמשחקים כדי שפעם אחת בכל הפריריליס החבילה שלהם תעשה מה שהם דמיינו בראש, שזה איזה קומבו הזוי שמנצח בתור 3 ו.... זהו, הם לא צריכים יותר מזה, הם עשו משהו מגניב הלכו הביתה שמחים.

דבר אחרון ומאוד חשוב - לימיטד זה לא "סביבה קלה יותר" מקונסטרקטד, זה סביבה שונה בתכלית.
להיות טוב יותר בדראפטים לא עושה אותך טוב יותר בקונסטרקטד, להיות טוב יותר בקונסטרקטד לא עושה אותך טוב יותר בסילד.
יש הבדלים מאוד תהומיים בין הסביבות האלה.
מה שכתבתי פה, זה איך להשתפר בלימיטד.
רוצה להשתפר בקונסטרקטד? לך תעתיק דק שניצחה כבר מהאינטרנט, תלמד איזה דקים אמורים להוות בעיה לדק הזאת, תלמד מה הדקים שהכי משוחקות בפורמאט, תלמד איך לתפעל את הדק מולן וזהו.
בקונסטרקטד אתה בא עם ידע, אתה אמור לעשות X, היריב רק יניח לנד ראשונה כבר סביר שתוכל להגיד שהוא כנראה עושה Y.
זה הרבה יותר מתודולוגי, דורש מחקר מסוג שונה וכו.
בלימיטד זה עולם אחר, בלימיטד אתה עשית עכשיו דראפט לדק שחשבת שהיא אגרסיבית אולי בתור 6 תמצא את עצמך בהגנה, יש קלפים שבלימיטד הם מטורפים ובקונסטרקטד הם אשפה, יש קלפים שבקונסטרקטד הם מאוד טובים ובלימיטד אם אתה שם אותם בדק יכלת באותה מידה לדחוף עוד לנד.
תתייחס לזה כמשחק שונה.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

תחשוב על זה ככה, הייתה ממליץ לבן אדם שהתחיל לשחק לפני שבועיים ללכת לפרי רליס כי הוא רוצה להיכנס לכל הקטע של משחק תחרותי? (כל האירועים בעלי ניקוד DCI)
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

פרירליס הוא ממש לא אירוע תחרותי, וקשה לי אפילו לראות אותו כאירוע כניסה למשחק תחרותי.
אבל הוא כן טורניר מאורגן ומובנה, שזה יכול להיחשב כהתנסות באירוע כזה, ואם תלך אליו תוכל גם לפתח את כישורי בניית דק לימיטד שלך. חוץ מזה כתבת בהתחלה שאין לך קלפים חדשים, אז זו דרך טובה להשיג כאלה.
והכי חשוב, זה כיף.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

בנוסף בפריריליס לפעמים שחקנים וותיקים יותר שסיימו לבנות את הדק מהר יותר לפעמים מסתובבים קצת ומנסים לעזור לשחקנים חדשים.
זה הרגע להזכיר שפורום המג'יק הישראלי מתנגד לכל צורה של עבדות.
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

אם אתה מגדיר אירוע תחרותי ככל אירוע שיש בו ניקוד DCI... כן.
תראה חוץ מטורנירים בודדים, רוב מוחלט של הטורנירים התחרותיים שאני ראיתי בארץ זה קונסטרקטד ואז אתה נובח על העץ הלא נכון כי זה לא אותו משחק, כבר אמרתי כן?
בחו"ל כשיש לך כל מיני GP ואז יש לך יומיים של סילד ודראפטים ביום השלישי וטופ 8 וכל הבלאגן הזה... פריריליס יכול להכין אותך לדבר כזה.

תראה מה זה תחרותי? תחרותי זה כשאתה רושם דקליסט ומחזיר את הדק שלך להיות מה שהיא הייתה לפני כל מאץ', אז פחות "משחקי בניה" במהלך היום ממה שמותר בפריריליס.
זה כשאתה מצופה לא לפשל עם החוקים כי זה עלול לעלות לך באזהרה ואז בהפסד טכני
וזה הרבה יותר תחושה של לחץ כי תלוי בפורמאט יכול להיות שהפסד אומר שסיימת לשחק לאותו יום.

חוץ מזה פריריליס וסילד תחרותי מניסיון ארוך הם עם אותה רמת יכולות של שחקנים אם אתה חותך את הטופ X של הפריריליס.
כלומר אם לסילד תחרותי יבואו אולי 15-20 איש, לפריריליס יבואו 60 ואותם נגיד 15 שבאים לתחרותי בסבירות גבוהה יסיימו בטופ 30 כולם, אז אם אתה מתעלם מהשחקנים החדשים שגם באים ובדרך כלל מצליחים פחות, הרמה בפירוש נמצאת שם.
מצד שני היופי הוא שבניגוד לטורניר באמת תחרותי, גם אם אתה שחקן חדש אתה בסופו של דבר תשחק נגד שחקנים ברמתך ותרגיש שהיה לך סיכוי לפחות בסיבוב או 2 בלי קשר לרמת המשחק שלך, אז זה הבדל מאוד מהותי לפעמים.

אחרי שחפרנו על סילד תחרותי ופריריליס - מה שבאמת הולך חזק עם התחרותי בארץ זה קונסטרקטד (ואיזה כיף שיש מגי'ק אונליין כי אחרת הייתי מרגיש שאני מתחרה עם אנשים רק פעם ב3 חודשים בפריריליס כי אני לא משחק קונסטרקטד)
אין קשר בין קונסטרקטד לסילד, אין קשר בין קונסטרקטד לדראפטים, רוצה קונסטרקטד? אל תבוא לפריריליס, לך תקנה איזה esper dragons או מה שלא יהיה הדק שהולכת הכי טוב עכשיו ופשוט תבוא לגיים דיי כי אין שם רק חבילות-הכי-טובות-שמישהו-אחר-בנה אלא גם דקים נסיוניים של אנשים ואת אלה אתה יכול לנצח סתם כי הדק שלך בסיכוי סביר טובה יותר ואם לא אז לפחות זה צעד ראשון בלהשתפר בקונסטרקטד.
אין בין קונסטרקטד ללימיטד קשר, לא אותו משחק, סתם לקלפים יש את אותם שמות.

אז לסיכום אם אתה רוצה להנות - תבוא לפריריליס
אם אתה רוצה להפסיק לשאול כל 2 דקות ולאכול סרטים על מה היה קורה אם היית הולך לפריריליס - תבוא לפריריליס
אם אתה רוצה להרגיש שאתה משחק עם אנשים ברמה גבוהה תבוא לפריריליס ותנצח 4 פעמים ברצף בתחילת היום, ה2 משחקים האחרונים שלך (בדרך כלל יש 6 סיבובים) יהיו מאוד מאתגרים, מובטח.
אם אתה רוצה לשחק תחרותי, להגיע לאליפות הארץ, בלה בלה בלה, עזוב אותך לימיטד (לימיטד מביא הרבה פחות נקודות מטורניר קונסטרקטד והאליפות היא קונסטרקטד והכל קונסטרקטד) שחק קונסטרקטד.

...אפשר לשחק גם לימיטד וגם קונסטרקטד אגב, אנשים עושים את זה.
MrSpicyShot
MTGil Apprentice

BurningOak כתב:אם אתה מגדיר אירוע תחרותי ככל אירוע שיש בו ניקוד DCI... כן.
תראה חוץ מטורנירים בודדים, רוב מוחלט של הטורנירים התחרותיים שאני ראיתי בארץ זה קונסטרקטד ואז אתה נובח על העץ הלא נכון כי זה לא אותו משחק, כבר אמרתי כן?
בחו"ל כשיש לך כל מיני GP ואז יש לך יומיים של סילד ודראפטים ביום השלישי וטופ 8 וכל הבלאגן הזה... פריריליס יכול להכין אותך לדבר כזה.

תראה מה זה תחרותי? תחרותי זה כשאתה רושם דקליסט ומחזיר את הדק שלך להיות מה שהיא הייתה לפני כל מאץ', אז פחות "משחקי בניה" במהלך היום ממה שמותר בפריריליס.
זה כשאתה מצופה לא לפשל עם החוקים כי זה עלול לעלות לך באזהרה ואז בהפסד טכני
וזה הרבה יותר תחושה של לחץ כי תלוי בפורמאט יכול להיות שהפסד אומר שסיימת לשחק לאותו יום.

חוץ מזה פריריליס וסילד תחרותי מניסיון ארוך הם עם אותה רמת יכולות של שחקנים אם אתה חותך את הטופ X של הפריריליס.
כלומר אם לסילד תחרותי יבואו אולי 15-20 איש, לפריריליס יבואו 60 ואותם נגיד 15 שבאים לתחרותי בסבירות גבוהה יסיימו בטופ 30 כולם, אז אם אתה מתעלם מהשחקנים החדשים שגם באים ובדרך כלל מצליחים פחות, הרמה בפירוש נמצאת שם.
מצד שני היופי הוא שבניגוד לטורניר באמת תחרותי, גם אם אתה שחקן חדש אתה בסופו של דבר תשחק נגד שחקנים ברמתך ותרגיש שהיה לך סיכוי לפחות בסיבוב או 2 בלי קשר לרמת המשחק שלך, אז זה הבדל מאוד מהותי לפעמים.

אחרי שחפרנו על סילד תחרותי ופריריליס - מה שבאמת הולך חזק עם התחרותי בארץ זה קונסטרקטד (ואיזה כיף שיש מגי'ק אונליין כי אחרת הייתי מרגיש שאני מתחרה עם אנשים רק פעם ב3 חודשים בפריריליס כי אני לא משחק קונסטרקטד)
אין קשר בין קונסטרקטד לסילד, אין קשר בין קונסטרקטד לדראפטים, רוצה קונסטרקטד? אל תבוא לפריריליס, לך תקנה איזה esper dragons או מה שלא יהיה הדק שהולכת הכי טוב עכשיו ופשוט תבוא לגיים דיי כי אין שם רק חבילות-הכי-טובות-שמישהו-אחר-בנה אלא גם דקים נסיוניים של אנשים ואת אלה אתה יכול לנצח סתם כי הדק שלך בסיכוי סביר טובה יותר ואם לא אז לפחות זה צעד ראשון בלהשתפר בקונסטרקטד.
אין בין קונסטרקטד ללימיטד קשר, לא אותו משחק, סתם לקלפים יש את אותם שמות.

אז לסיכום אם אתה רוצה להנות - תבוא לפריריליס
אם אתה רוצה להפסיק לשאול כל 2 דקות ולאכול סרטים על מה היה קורה אם היית הולך לפריריליס - תבוא לפריריליס
אם אתה רוצה להרגיש שאתה משחק עם אנשים ברמה גבוהה תבוא לפריריליס ותנצח 4 פעמים ברצף בתחילת היום, ה2 משחקים האחרונים שלך (בדרך כלל יש 6 סיבובים) יהיו מאוד מאתגרים, מובטח.
אם אתה רוצה לשחק תחרותי, להגיע לאליפות הארץ, בלה בלה בלה, עזוב אותך לימיטד (לימיטד מביא הרבה פחות נקודות מטורניר קונסטרקטד והאליפות היא קונסטרקטד והכל קונסטרקטד) שחק קונסטרקטד.

...אפשר לשחק גם לימיטד וגם קונסטרקטד אגב, אנשים עושים את זה.
"אם אתה רוצה להפסיק לשאול כל 2 דקות ולאכול סרטים על מה היה קורה אם היית הולך לפריריליס - תבוא לפריריליס"
תודה, המשפט הזה ממש עזר לי :)
שלח תגובה