הסבר על Enchantment

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
avikorengold
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

הסבר על Enchantment

שליחה על ידי avikorengold »

שלום אני חדש בתחום של המשחק ורציתי לשאול
מישהו מוכן להסביר לי בבקשה מה הקלף הזה עושה / מה משמעות שלו בבקשה?
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

Re: הסבר על Enchantment

שליחה על ידי kabanist »

אנצ׳נטמנט זה סוג של קלף, כמו שיש קלפים שהם אדמות, יש יצורים, יש אינסטנטים וכו׳.
בגדול אתה בד״כ יכול להטיל אותו בכל שלב שאתה יכול להטיל sorcery, אלא אם כן כתוב עליו אחרת.
בגדול יש אנצ׳נטמנטים שצריך ״להלביש״ על משהו. לדוגמה יש אנצ׳נטמנט שאתה מלביש על יצור ואז ליצור יש +1 להתקפה ו +2 להגנה.
בסטים האחרונים יש משהו שנקרא enchantment creature שזה סוג של שני קלפים באחד, אתה יכול לשחק אותם כיצורים לכל דבר, ואתה יכול לשלם את עלות ה-bestow שלהם, ואז אתה מלביש אותם על יצור והוא מקבל אפקט מסוים, ואם הוא מת אז הם הופכים ליצורים.
בגדול כל אנצ׳נטמנט עושה משהו אחר, אז יהיה יותר פשוט אם תביא שם של קלף שאתה לא מבין.
דוגמא לאנצ׳נמנט רגיל : [card]oblivion ring[/card]
כשאתה משחק אותו אתה בוחר קלף כלשהוא שהוא לא אדמה, נניח יצור של היריב, ומוציא אותו מהמשחק. אם במקרה יהיה משהו שיהרוס את ה oblivion ring אז הקלף שהוצאת מהמשחק איתה יחזור למשחק.
אני לא מומחה גדול בחוקים ובטח יהיה איזה שופט שימצא טעות כלשהיא במה שרשמתי, אבל בגדול זאת המשמעות של סוג הקלף הזה.
אני הדורבן שקולע בזמן !
royklein
MTGil Apprentice

שליחה על ידי royklein »

אפשר להסביר את זה בצורה אחרת
אם SORCERY הוא קסם שיש לו השפעה מוגבלת בזמן על המשחק (עד סוף התור לדוגמא), ENCHANTMENT הוא קסם שיש לו השפעה בלתי מוגבלת בזמן.
הוא נשאר על הלוח כל עוד אף אחד לא מסיר אותו בכוח, בניגוד לSORCERY שברגע שהוא מוטל הוא הולך ל GRAVEYARD.
לדוגמא, יכול להיות ENCHANTMENT שנותן לכל היצורים שלך בונוס כלשהו
http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/ ... eid=380400" target="_blank
זה קסם שאתה מטיל והוא נותן לכל היצורים שלך +2/+2 עד סוף המשחק או עד שמישהו הורס את הקסם הזה בצורה כלשהי.

יש סוג מסויים של ENCHANTMENT שנקרא AURA, והוא מוטל על יצור, וכל עוד היצור חי, ה AURA חיה איתו. בניגוד ל ENCHANTMENT רגיל שיש לו השפעה גלובלית בד"כ, האפקט של הAURA משפיע רק על היצור אליו היא מחוברת
לדוגמא
http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/ ... eid=253686" target="_blank

בסט החדש יש יצורים שהם ENCHANTMENT CREATURE, שאין לזה אותה משמעות כמו ENCHANTMENT רגיל. זה רק תוספת לסוג הקלף. כלומר, קלפים שיכולים להשפיע על ENCHANTMENTS, יכולים להשפיע על יצורי ENCHANTMENTS, וזו המשמעות. לחלק מהיצורים האלה יש יכולת מיוחדת שמאפשרת להטיל אותם כAURA במקום כיצור, וזה נקרא BESTOW.
אבל יש יצורי ENCHANTMENT שאין להם את היכולת הזו והם אך ורק יצורים
לדוגמא
http://gatherer.wizards.com/Pages/Card/ ... eid=378440" target="_blank
avikorengold
MTGil Apprentice

שליחה על ידי avikorengold »

תודה על העזרה לכולם
שלח תגובה