שעת סיום של מכירות פומביות

כאן תוכלו לברר מחירים, לשאול על כדאיות החלפות, וכל מה שקשור למסחר במג'יק אבל אינו ניהול עיסקה.

מנהלים: Navidshi, Orb

שלח תגובה
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שעת סיום של מכירות פומביות

שליחה על ידי Navidshi »

אני שם את הנושא הזה כאן מכיוון שהוא נוגע למסחר ב-Magic אבל איננו עוסק במכירה או קניה בפני עצמו.

חוקי היסוד של מכירות פומביות עודכנו בעבר כדי לכלול חוק של הארכת סיום המכירה ב-5 דקות בעקבות הצעות בדקות האחרונות של המכירה. מטרת החוק היא לצמצם את יכולתם של משתמשים "לחטוף" קלף ברגע האחרון. חוק זה מגן על המציעים במכירה ממפח נפש ומאפשר להם להגיש הצעות נגד, בלי לעכב את סיום המכירה בצורה משמעותית. החוק מועיל גם למוכרים, מכיוון שהוא מאפשר תחרות בין המציעים לקראת סוף המכירה במקום "מחטף" חד-פעמי, לרוב תוך העלאה מינימלית. כתוצאה, למציעים יש אינטרס להציע מחיר המשקף בצורה ריאלית יותר את ערכו של הקלף, מתוך ידיעה שמחיר נמוך יוביל להצעות נגד ומחטף ממוזל איננו אפשרי.

עם זאת, משתמשים רבים בוחרים "לעקוף" את החוק בכך שהם קובעים שעת סיום "סופית" בנוסף אליו. בכך, הם בעצם נוטלים ממנו את רוב עוקצו, מכיוון שהם מאפשרים את אותו מחטף בשעת הסיום הסופית, לאחר העלאות מחירים זעומות.

משתמשים רבים בוחרים גם בהארכות של למעלה מ-5 דקות. גישה זו מורידה גם היא את היעילות של החוק, מכיוון שבמקום לספק מרווח זמן סביר שבו כל אדם יכול להגיב, היא מחייבת את המשתמש להישאר עירני וזמין במשך פרקי זמן ארוכים.

לסיכום: שימוש בחוק היסוד של הארכה ב-5 דקות מעודד הצעות ריאליסטיות ותחרות הוגנת שמועילה גם למוכרים וגם לקונים. סטיה ממנו מעודדת אופורטוניזם, פוגעת ברווחיו של המוכר וגורמת מפח נפש לקונים. תפסיקו לירות לעצמכם ברגל.

נקודה נוספת למחשבה: סוחרים רבים קובעים את שעת הסיום הסופית שלהם מכיוון והמכירה מסתיימת ערב לפני האירוע שבו הקלפים אמורים להימסר. סיום המכירה ערב אחד מוקדם יותר עשוי לפתור את המצב ולהעניק להם די זמן לארגן את המסירה כראוי.
RocketLauncher
Dead On Craft

שליחה על ידי RocketLauncher »

אני לא מכיר את כל הסיבות שיש לאנשים להציע שעה "סופית", אבל הסיבה שלי פשוטה מאוד: בתור אדם שצריך לקום בשעה קבועה כל בוקר, ואוהב וצריך מספיק שעות שינה, אין לי כוונה לחכות ער עד שעה לא ידועה ורק אז להתחיל לארגן מה שייך למי.
kabanist כתב:אתה נוהג בזמנך הפנוי לקרוא את דפי זהב? אם כן, אל תספר לי את הסוף!
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני רוצה לציין שהמכירה שאתה מנהל בפירוש עודדה אותי לפרסם את ההודעה הזו, אבל אתה לא הראשון ולא האחרון שעושה את מה שכתבתי לעיל, כך שזה לא משהו אישי נגדך אלא ניסיון לעורר מודעות בקרב המשתמשים בפורום.

עכשיו, תרשה לי לצטט את הפתרון הפשוט מאד שהצעתי בדיוק לאנשים כמוך:
סיום המכירה ערב אחד מוקדם יותר עשוי לפתור את המצב ולהעניק להם די זמן לארגן את המסירה כראוי.
לצורך העניין, אפשר פשוט להקדים את שעת סיום המכירה. 22 בלילה זו שעה יותר נגישה עבור משתמשים מאשר 18? או 20? מעולם, אבל מעולם לא ראיתי בפורום מכירה ששעת הסיום שלה היתה 18 אחרי הצהריים ושנמשכה לתוך השעות הקטנות של הלילה בגלל הקפצות של חמש דקות. מעולם. גם מכירה שנגמרת ב-20 לא תמתח להערכתי עד השעה 23, כי 10-5 ש"ח לא שווים לאנשים שלוש שעות של בהיה במסך. לצורך העניין - אפשר גם לקבוע שחוק 5 הדקות חל רק על הפריטים שלגביהם הוגשה הצעה בחמש הדקות האחרונות, ואז במקרה הכי גרוע (שלא סביר כלל שיקרה), תצטרך לבדוק מי הבעלים של פריטים בודדים, ותוכל לארגן את כל השאר בזמן. זה גם יאפשר לך לארגן את הפריטים בשעה נורמלית יותר מאשר 22 או 23.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

הבעיה היא שמה שיש לך כאן הוא פורום שמנסה לבצע פונקציה שהוא לא אמור לבצע.
מה שהכלל הזה בפועל עושה זה לומר "שעת הסיום היא בעצם שעת ההתחלה של מכירה פומבית, בה כל אחד מעלה את ההצעה, ואם אף אחד לא מעלה במשך 5 דקות המציע מכריז "3-2-1 נמכר!".
מה שאני אומר כאן לא מייצג את כלל המודים, אבל יש סיבה שזה חוק רשות ולא דבר מחייב.
בפועל כל אחד רשאי לקבוע את אופי המכירה שלו (עד גבול מסויים) החל ממחיר קבוע ועד מכרז פרחים הולנדי.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

זוהר, אני לא בא בתור דיקטטור שרשאי לקבוע לכל העולם איך להתנהג, אלא בתור אדם שמנסה לשכנע אנשים להמנע משגיאה נפוצה, שפוגעת (לדעתי) גם בהם וגם בלקוחות הפוטנציאליים שלהם.

לא ברור לי למה מדובר בפונקציה שהפורום לא אמור לבצע.
konortov
MTGil Wizard

שליחה על ידי konortov »

לפי דעתי צריך לעשות פשוט שמכירה נסגרת ב 8 כל הצעה מחייבת חצי שעה ארכה שבאמת יהיה זמן להגיב ולסגור אותה ב 12 סופי כדי שהמוכר ילך לישון
אם אתה לא מתכנן ללכת לאנשהוא זה טוב כי אחרי הצעה שלך אתה יכול לחזור אחרי חצי שעה
ואם אתה הולך לאנשהוא אז תקנה בסכום מיידי או משהו... תמיד אפשר שמישהו יציע בשבילך
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

טוב, זה בערך ההפך המוחלט מהטענה שלי, גם גורר את המכירה פרק זמן ארוך שלא לצורך וגם פוגע באפקטיביות של ההארכות. ואם כבר, הרעיון שמישהו אחר יהיה מוכן לשבת שעות ארוכות ולהציע על קלפים בשביל לחסוך לך כמה שקלים די מופרך.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

Navidshi כתב:לא ברור לי למה מדובר בפונקציה שהפורום לא אמור לבצע.
כי פורום אמור להיות פלטפורמה לקיים שיח בין אנשים. אם אתה רוצה פלטפורמה שמטרתה לקיים מכירות פומביות יש לך לדוגמא את ebay, שם יש מערכת שבודקת כמה זמן נותר לסיום, דירוג לסוחר (זה דווקא קיים גם כאן במידה), אנשים יכולים להכניס הצעה חסויה, וכו'.
מה שקורה בפורום מכירות פומביות הוא ניסיון בכל זאת לקיים מכירות, במסגרת המגבלות של המדיום.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

מכירה פומבית היא סוג של שיח בין אנשים. יש לו נושא מאד ספציפי והוא דורש אוצר מילים די מצומצם, אבל זה שיח שהמטרה שלו היא להבהיר "מי מוכן לשלם לי יותר". אין לי ספק שהפלטפורמה שהפורום מציע למטרת השיח הזה מוגבלת באופיה, להבדיל מאתרים ייעודיים כמו ebay, אבל זה לא עושה אותו בלתי הולם או בלתי אפשרי. להיפך, אני חושב שרצוי מאד שפורום שעוסק באספנות מסוג כלשהי יקדם החלפות וסחר בין משתמשיו.

ולצורך העניין, אני לא רואה למה אנשים מנסים להסיט את נושא השיח מ"מי מוכן לשלם לי יותר" ל"מי יצליח ללחוץ על הזמזם ברגע האחרון".
squirrel
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי squirrel »

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני אוהב שמישהו זורק ל-thread ענייני קלישאה חסרת משמעות כזו. כי הרי פרסמתי את ההודעה שלי סתם מתוך שעמום וצורך בצומי, לא כדי להפנות את תשומת לבם של אנשים לבעיה קיימת, אז כמובן שהיא טפשית וחסרת משמעות ואני מפגר.
squirrel
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי squirrel »

מילים כדורבנות.

יחי לשם.
שלח תגובה