לינוקס , למה אני צריך את זה ?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
kabanist
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

לינוקס , למה אני צריך את זה ?

שליחה על ידי kabanist »

כבר הרבה זמן כל פעם ששומעים את המילה לינוקס, עובר איזה רעד של ריגוש. טוב נו לא ממש, אבל בכל מקרה זה תמיד סקרן אותי להבין ממקור ראשון על מה כל הרעש. תמיד הבנתי שצריך הרבה ידע בשורת פקודה ואף פעם לא התקנתי.
עכשיו יש לינוקס גרפי ידידותי חביב בשם אובונוטו או משהו כזה ואני שוקל להתקין בנוסף לווינדוזס.
השאלה היא למה ? למה לינוקס עדיף והאם יש פה כאלה שנטשו את ווינדוס לחלוטין ואיך זה הולך להם ?
תודה לעונים,
בן.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

היתרונות של לינוקס הם:
א) זה באמת חינם, בניגוד לווינדוס גנוב.
ב) יש לך שליטה אינסופית על מערכת ההפעלה, כי עקרונית אתה יכול לשנות כל אספקט שלה איך שבא לך. לדוגמה, אותי מעצבן שבווינדוס חלונות יכולים "לגנוב פוקוס", כלומר אני כותב לי בשלווה משהו ואז קופץ לי חלון של מסנג'ר וגונב את מה שהקלדתי לתוכו. בלינוקס הייתי יכול לשכתב את הקטע הזה של מערכת ההפעלה, בווינדוס אני בעיקר מתרגז.
ג) יש לך מבחר הרבה יותר גדול והרבה יותר חופש. יש המון גרסאות ללינוקס ויש המון חבילות שינויים מוכנות מראש.

החסרונות של לינוקס:
א) זה לא תואם ווינדוס. יש אמולטור שנקרא Wine, אבל הוא לא מושלם. התוצאה הכי חמורה זה שלא תוכל להריץ את רוב המשחקים החדשים זמן מה אחרי שהם יוצאים. תופעות פחותות זה שיהיה לך קשה להשיג דרייברים לחומרה שלך (כי יצרני חומרה לרוב לא מפתחים ללינוקס) ולא תוכל לפתוח קבצי וורד (לדוגמה).
ב) אתה רגיל כבר לווינדוס. אין משהו פגום אינהרנטית בלינוקס, אבל זאת עדיין מערכת שונה, גם כשהיא חלונאית. זה דורש התרגלות מחדש, כי כל החיים אתה עובד עם משהו ועכשיו פתאום משנים לך אותו.
ג) קשה להשיג עזרה על לינוקס. יש כאילו המון פורומים לתמיכה, אבל מנסיוני הם לא מוכנים לתמוך בנובים גמורים, ובאחרים יש אנשים שיודעים פחות ממך. כן, גם עכשיו לפני שהתחלת להתקין. זה סוג של פלא. לכן, מי שמתקין לינוקס כדאי שיהיו לו כשרון וסבלנות, אחרת כל תקלה תשבית אותו לגמרי.

אני אישית אוהב אובונטו, למרות שלא מספיק אוהב כדי להחליף את XP. אתה יכול להוריד דבר שנקרא LiveCD, שמאפשר לך להריץ את זה בלי לשנות שום ביט במחשב שלך, רק כדי לראות איך זה. אם תאהב, תתקין בדואל בוט (ובמקביל, תתחיל לאכול חרא בגלל האינטרקציה בין חלונות לgrub). אם תלמד טוב, בסוף אולי תעבור לזה כOS עיקרי, או תתקין עוד לינוקסים, פחות אטרקטיביים.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

לא חשבתי שאתה אחד מהלינוקסואידים אנטרקס.
קבאניסט, עדיף לך לא להיכנס לזה וזהו, בשביל האדם הפשוט אין הרבה ייתרונות ללינוקס...
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני לא לינוקסואיד משתי סיבות:
א) אני ממש שונא את רוב הסוגים של לינוקס ולא מסתדר איתם בכלל.
ב) אני מתעסק עם זה רק במסגרת העבודה.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

א. מעולם לא ראיתי את עצמי כאדם פשוט.
ב. כמה מקום זה תופס בהארד דיסק בערך ?
ג. נאמר שניסיתי ולא התרשמתי, לאחר ההסרה צפויות בעיות או שהכל יחזור למקומו בשלום ?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אם אתה רץ מliveCD, זה תופס אפס בייט ואין שום בעיות עם הסרה. אם אתה מתקין על הדיסק, בסבירות גבוהה ההתקנה עצמה תחרבן לך את הווינדוס, ואם היא לא אז ההסרה כן.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

טוב אני אנסה את הlive cd הזה ונראה מה הולך לפני שחלונות ילכו קיבינימאט.

*עריכה* לא מצאתי קישור להורדת הlive CD באתר של אובונטו.

אפשר לינק ?
Gravedigger
The Master Of All Graves
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gravedigger »

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

כשזה מסיים להוריד את הקובץ תצרוב את זה לתקליטור. בתוכנת צריבה שלך תבחר באפשרות של Burn Image שזה מסיים תעשה ריסטרט תכניס תתקליטור פנימה וזה אמור לעלות לך. כשזה עולה תבחר תאפשרות הראשונה, STart or install ubuntu... יש לך אפשרות גם לשנות את השפה לעברית.(F2 "תירבע" זה ההפך של "עברית".)
שיניתי שם, הייתי oz 44444.

"For Those About Thre Rock, We Salute You"
Monster of Rock 1991
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני מניח שהלינק שנתת הוא קישור להורדת ההתקנה, אנטרקס כתב שיש משהו שקוראים לו LiveCd שמריץ לינוקס בעצם בלי ממש להתקין אותה לצורך התנסות, ולזה לא מצאתי לינק.
או שלא הבנתי.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

זה אימג' של הלייב סידי, אבל אתה צריך להרויד ולצרוב את זה... וזה מאפשר לך גם להתקין כנראה...
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Gravedigger
The Master Of All Graves
יצירת קשר:

שליחה על ידי Gravedigger »

Itay Winkler כתב:זה אימג' של הלייב סידי, אבל אתה צריך להרויד ולצרוב את זה... וזה מאפשר לך גם להתקין כנראה...
כן. אתה מוריד, וצורב את זה בפורמאט Burn Image. וככה ניהיה לך LIVE CD
שיניתי שם, הייתי oz 44444.

"For Those About Thre Rock, We Salute You"
Monster of Rock 1991
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

live CD זה כינוי לדיסק שמותקנת עליו מערכת הפעלה, שרצה מהדיסק (ומשתמשת בזכרון הפנימי כדיסק קשיח כדי לשמור נתונים שהיא מייצרת בזמן ריצה). כלומר, זה מאפשר לך להריץ מערכת הפעלה שלא נוגעת לך בדיסק הקשיח, וככה אתה בטוח ששום דבר לא ייהרס מהנסיון. החוויה קצת פחות טובה כי זה רץ מסידי בכל זאת, אז הבוט יותר איטי ואם יש לך מעט זכרון זה גם ירוץ בקצב לא מרשים, אבל זאת עדיין דרך טובה להתנסות במערכות הפעלה חדשות.
שלח תגובה