ללא מילים (פוקר)

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

ki_dv
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי ki_dv »

לטעמי לא (בנוגע לפוקר).
כי מבחינה הסתברותית, פעם ב.. אתה צריך לקבל באדביטס. בכל אופן, סטטיסטיקה אי אפשר להאשים, וכן, לפעמים גם כשאתה דומינייטינג אתה תפסיד.
אילון
MTGil Wizard

שליחה על ידי אילון »

פעם ב...בן אדם צריך להיות מוכה ע"י ברק, לא היית מגדיר זאת כ unfair אם ברק היה פוגע בך? הויכוח כאן הוא לא ממש עקרוני אלא סמנטי, וכן לטעמי מישהו שפוגע בו ברק או נכנסת בו מכונית סתם או התקרה נופלת עליו היית אומר שזה לא fair מבחינתו למרות העובדה שזה הגיוני מבחינה הסתברותית.
"I feel like I just attacked with everything, and it's too late to take it back."
- Chris Pikula, shortly after getting married on December 29th, 2001.
ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv »

ההסתברות להיות מוכה ע"י ברק קטנה מאלפית האחוז.
ההסתברות להפסיד כשאתה בדומינייט לשחקן אחר היא 20%, ובפוקר להרבה מאתנו, יש נטייה "להלין" בהזדמנויות האלו. אני לא רואה את הקשר בין הדוגמאות של הברק והתאונה במכונית. אגב, להתלונן ולקלל את המזל הרע שתקף אותך זה דבר אחד וזה פסדר גמור וצורך טבעי של כולנו. אבל גיבינג הארד טיים לשחקן השני ולבקר את המשחק שלו על זה שעשה לך קול רק כי הפסדת זה דבר אחר. העניין הוא שבפוקר מכיוון שזו מערכת שנוטה לחזור על עצמה גם אם לפעמים אתה מפסיד כשהאחוזים לטובתך, בפעמים אחרות אתה מנצח.
אז כן, זו באסה לא נורמלית להפסיד כשאתה 80% פייבוריט, אבל זה עדיין פייר, ומן הסתם כמו כולם גם אתה תנצח מתי שהוא כשהגלגל יתהפך.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

צר לי לאכזב אתכם, אבל לפי התמונה האול-אין היה אחרי הטורן, כאשר לביג בליינד יש כבר פול האוס. הדרך היחידה שלו להפסיד את הסיבוב היתה אם הריבר היה מביא אס.
הבחור עם הפוקט אייס ניסה להבריח את היריב שלו עם אול אין, כשליריב יש את אחת הידים החזקות ביותר שיכלו להיות במצב הזה כבר.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv »

Itay Winkler כתב:הבחור עם הפוקט אייס ניסה להבריח את היריב שלו עם אול אין, כשליריב יש את אחת הידים החזקות ביותר שיכלו להיות במצב הזה כבר.
על זה אין וויכוח, השאלה היא אם הוא היה יכול לחזות את המצב הזה.
כן, אני חושב שיש הסכמה שלא מדובר בbad beat ושהמהלך לא היה גאוני. אני פשוט לא בטוח אם הוא גם היה לא נכון אבל זאת קשה לדעת בלי שנתון מה קרה לפני באותה יד ובידיים אחרות.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

ככל הנראה זה לא מהלך לא נכון. הוא לא יכל לדעת כנראה שליריב שלו יש פול האוס כבר. הוא כנראה יצא מנקודת הנחה שהיריב שלו משחק חזק על פוקט פייר בינוני או גבוה, או שהוא סתם מבלף.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

היריב שלו משחק עם פוקט פייר גבוה ולא עשה רייז פריפלופ, ואז עם פלופ מאיים הימר חזק פעמיים?
לחילופין, הוא מבלף מפוזישן מחורבן לתוך כמה שחקנים עם בורד מאיים?
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

אני לא מומחה לסטטיסטיקה, אבל בשולחן היו מספיק אנשים בשביל שלא יהיה סביר שלמישהו יש כבר 2 אחרי שבפלופ היו שניים. זוגיים זו יד לא רעה במיוחד.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אין שום משמעות למה שאמרת הרגע. אני יכול להוכיח לך את זה מתמטית, עם כלל בייס, או שפשוט תאמין לי.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

אני מאמין לך, למרות שלא הייתי מתנגד לראות את המתמטיקה שמאחורי זה.
מה שכן, אני מניח שלא היה רייז משמעותי פרי-פלופ, אבל אין לי מושג איך זה היה משליך על ידים חלשות פרי פלופ, אפילו כאלה שהיה בהן 2.
אילון
MTGil Wizard

שליחה על ידי אילון »

לטעמי איסייס שיחק את זה לא טוב, הסיבה לכך היא שלטעמי ככלל לא כדאי לעשות call לאול אין רק עם pair גם אם זה איסייס, אנשים לא נוטים ללכת אול אין בייחוד בcash games אלא אם כן הם מאד משוכנעים שיש להם את היד הטובה ביותר ובד"כ היא חזקה יותר מpair, לעשות slowplay ליד גדולה כמו aces זה סבבה, אך על מנת לעשות זאת יש להבין שלעיתים אתה זה שנכנס למלכלכודת ולא היריב שלך. בקיצור במקרה הזה אני לא יודע מה התרחש, אבל כמעט לעולם לא הייתי ממליץ לעשות קול לאול אין עם aces במקרה הזה.
"I feel like I just attacked with everything, and it's too late to take it back."
ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv »

אילון כתב:לטעמי איסייס שיחק את זה לא טוב, הסיבה לכך היא שלטעמי ככלל לא כדאי לעשות call לאול אין רק עם pair גם אם זה איסייס, אנשים לא נוטים ללכת אול אין בייחוד בcash games אלא אם כן הם מאד משוכנעים שיש להם את היד הטובה ביותר ובד"כ היא חזקה יותר מpair, לעשות slowplay ליד גדולה כמו aces זה סבבה, אך על מנת לעשות זאת יש להבין שלעיתים אתה זה שנכנס למלכלכודת ולא היריב שלך. בקיצור במקרה הזה אני לא יודע מה התרחש, אבל כמעט לעולם לא הייתי ממליץ לעשות קול לאול אין עם aces במקרה הזה.
בפוקר הבן הם נוטים, וגם עם פחות מפייר.
כרגע הוצאתי 8 דולאר מאחד שעשה בלאף עם אייס היי לתוך הפול האוס שלי.

אני חושב שקשה לשפוט את המקרה הזה בגלל שחסרים פרטים לגביו.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

האייסס עשה אול אין, הפול האוס השווה.
ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv »

זה הדבר האחרון שקרה, השאלה היא מה קרה בידיים קודמות ובפריפלופ, אם האייסס נגיד עשה רייז משמעותי וה2-7 מאיזה שהיא סיבה לא ראציונאלית (האמין בלב הקלפים, אני יודע מה) עשה קול אז האסים לא היה יכול לנחש שזו היד ושיחק נכון.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

נכון, ולכן ראה פוסט ראשון שלי. אנחנו דנו במצב שהמצאנו, שבו האסים הלך על limp-reraise, לא קיבל רייז פריפלופ ומשם היה נעול על "ווהו, יש לי אסים" במקום לשקול באמת מה מצבו.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

מכיוון שראיתי שיש עניין ביד, הלכתי וחיפשתי את ההיסטורי והנה:

Hand #1221011941001153: Paris 11941
Seat 1: shaner420 (25.15 in chips)
Seat 2: donkalonk (10.00 in chips)
Seat 3: Ghyslain (5.40 in chips)
Seat 4: MR CLUTCH (8.80 in chips)
Seat 5: wasent (44.32 in chips)
Seat 6: TheFink (17.80 in chips)
Seat 7: payless (6.00 in chips)
Seat 8: Sallyboy (3.65 in chips)
Seat 9: jordanbhai (1.03 in chips)
Seat 10: InigoMontoya (7.25 in chips)
InigoMontoya: posts small blind $0.05
shaner420: posts big blind $0.10
payless: posts big blind $0.10
Dealt to InigoMontoya [ Qc 9d ]
donkalonk: folds
Ghyslain: calls
MR CLUTCH: folds
wasent: folds
TheFink: folds
payless: checks
Sallyboy: calls
jordanbhai: folds
InigoMontoya: folds
shaner420: checks
*** FLOP *** [ 2c 2h 7h ]
Ghyslain: bets $0.20
payless: folds
Sallyboy: folds
shaner420: calls
*** TURN *** [ 3h ]
Ghyslain: bets $0.85
shaner420: raises to $1.70
Ghyslain: raises to $2.55
shaner420: raises to $3.40
Ghyslain: is all in
shaner420: calls
*** RIVER *** [ 7d ]
*** SHOW DOWN ***
shaner420 wins $10.50 with Full House, Sevens full of Deuces

המשיכו :)
My phone number: 0522816213
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כמו שחשבתי. האסים מearly position הלך על limp-reraise שהתפוצץ לו בפנים כי הוא קיבל רק קול אחד ממישהו בlate position (כנראה אס משהו שחיפש לגנוב בפלופ אם זה יהיה checked אליו) וצ'ק משני הבליינדים.
הבליינד היכה את הפלופ בצורה נאה, כמו ששמתם לב, ולכן הלך על slowplay בפלופ (מהלך מפוקפק לדעתי, כי כל שחקן סביר יחשוד בו בשניה שהוא עושה spring למלכודת והוא לא ירוויח מזה משהו, אבל אני חושב שslowplay זה כמעט תמיד מהלך רע אז אני לא ממש אובייקטיבי) אסים הימר חלש מאד, לא ממש ברור מה זה היה אמור להיות.
בטרן האסים סוף סוף עושה בט נורמלי (פוט), וה27 מתחיל לדמם אותו ברייז מינימום. כאן מיד האסים אמור לפרוש, אחרי הרייז הראשון, כי נהיה ברור לחלוטין שחולבים אותו, והבורד בדיוק מתאים לbig blind surprise. אבל הוא גבר, יש לו אסים, אז הוא נכנס לקרב רייזים, וכשהוא רואה שזה לא עושה רושם על הבליינד, הוא עושה שריר, נכנס, ומפסיד הכל, כפי שראוי שיקרה לו.
היו לו שתי טעויות מהותיות: בט קטן מדי בפלופ שממש לא ברור מה הוא היה אמור לייצג או להשיג (מבלף שלישיה אולי?). להשאר אחרי רייז בטרן שמעיד כאלף עדים שהוא מובס. במקום זה, הוא נכנס למוד "אני היד החזקה פריפלופ ולכן אני היד החזקה תמיד" וחטף את העונש המתאים.
אילון
MTGil Wizard

שליחה על ידי אילון »

תודה על ההבהרה מה אכן התרחש ביד, ולאחר שאנו יודעים את העובדות אני חושב שברור מאד שהאסים שיחק את היד בצורה גרועה ביותר, המהלך ההגיוני היחיד שהוא ביצע היה הלימפ.
שלח תגובה