אינטל או אלביט?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Y
מנהל טכני
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

אינטל או אלביט?

שליחה על ידי Y »

אני לומד הנדסת תכנה, ולקראת סוף השנה השנייה החלטתי לחפש עבודה בתחום.

בינתיים עברתי את הראיון הטכני באל-אופ (אלביט ברחובות) ואני ממתין להמשך תהליך מול כ"א (סיווג בטחוני, תנאים ושאר ירקות). במקביל עברתי לשלב השני בתהליך הקבלה לאינטל בחיפה.

השאלה היא: במידה ואני מתקבל לשניהם, מה עדיף?

השיקולים:
מרחק: הנסיעה לרחובות יותר קצרה (מת"א מרכז), אבל ההליכה מהרכבת יותר ארוכה (לא בהפרש ניכר). עלות הנסיעות אמורה להיות מוחזרת, כך שהמחיר לא רלוונטי (ולרחובות אולי תהיה הסעה).
יוקרה: חברה בינלאומית לעומת תעשייה צבאית. מה שוקל יותר בקו"ח עתידיים?
תפקיד: באינטל התפקיד הוא לא ממש מה שאני מחפש. לפי מה שהבנתי, מדובר בצוות שמקבל רכיבי תכנה ומתאים אותם לעבודה בפיתוח חומרה (מדובר בסקריפטים, בדיקות, נהלי עבודה ומעט קוד). באלביט מדובר בפיתוח מערכות הפעלה ורכיבי תכנה לתפעול של אמצעי לחימה. אין הרבה פרטים, ואני לא חושב שאני יכול לפרסם פה את המעט שאני כן יודע.
תנאי שכר: עדיין לא הגעתי לשלב שבו מספרים לי מהם תנאי השכר באף אחת מהחברות.

בסה"כ אני מעוניין בתפקיד פיתוח תכנה, ואני מעדיף לצבור כמה שיותר ניסיון מעשי. התפקיד באלביט דווקא נשמע לי יותר מעשי ומעניין.
אני אשמח לקבל קצת פרטים מאנשים שמכירים את התחום, עם עדיפות לאנשים שמכירים את זה מבפנים.
אם מישהו מכיר את התפקיד באינטל (דורון?), אני אשמח לדעת יותר פרטים.

עד כמה אפשרי לעבור למחלקת פיתוח תכנה אחרת אחרי שכבר נכנסתי לאינטל? האם זה נכון שאם אני אסרב להם, הם לא יעסיקו אותי בעתיד?

תודה מראש לכל העוזרים.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

אני יגיד במילים של אבא שלי מה הוא חושב על אלביט:
"חבורה של גנבים התעשייה הכי מעצבנת שקיימת בשוק הם עושים מה שבא להם אני מקווה שכל החברה הזאת והעובדים בא ישרפו!"
מה?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Krosan כתב:אני יגיד במילים של אבא שלי מה הוא חושב על אלביט:
"חבורה של גנבים התעשייה הכי מעצבנת שקיימת בשוק הם עושים מה שבא להם אני מקווה שכל החברה הזאת והעובדים בא ישרפו!"
או בעברית: יש תנאים טובים לעובדים. סבבה.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אינטל לגמרי, זה אפילו לא קרוב. בגדול, אלביט זו חברה שמיועדת לאנשי צבא, עם מנטליות של צבא. מאד היררכי, משכורות לא משהו, והכי גרוע זה שאין העלאות קבועות. יש גם סיפורים מזעזעים על איך הם משקרים למועמדים לעבודה, נניח מבטיחים להם שיעברו תפקיד אחרי כמה חודשים כשלמעשה אף אחד לא יודע מזה ופשוט אשת כוח האדם רצתה לסמן וי על הגיוס כי בזה תלוי הבונוס שלה, אבל בוא נתמקד במשכורות. בכל התעשיה, הנוהג כרגע הוא שיש בונוס שנתי והעלאה שנתית. הגודל שלהם תלוי בביצועים של החברה, במצב הפיננסי בעולם (ב2008 ההעלאה שלנו הייתה שלא פיטרו אף אחד, נניח) ובביצועים האישיים שלך. באלביט, הבונוס מעוגן בחוזה (יותר טוב מהממוצע) אבל הוא בסדר גודל של משכורת-משכורת וחצי (פחות מהממוצע), וגם לא תלוי בביצועים האישיים שלך (כי מדרגים את כל הקבוצה שאתה בה ביחד, והנתח האישי שלך קבוע מראש בחוזה). יתרה מזאת, אין את המושג של העלאה כל שנה. זה אומר שאתה צריך להלחם בכל פעם שאתה חושב שמגיע לך משהו. מן הסתם, אין לך מושג מה אתה שווה, וגם הם לא מאד טובים בלדעת מה אתה שווה. אז זה לא שאני לא מכיר מהנדסים טובים שעובדים באלביט, אבל בגדול התנאים שם פחות טובים מהממוצע בחוץ. הם כן יותר טובים מבחינות שלא ציינת: העבודה בעלת משמעות, והשעות לרוב לא נורא ארוכות (למרות שכמובן יסתכלו עלייך בעין רעה אם תצא לפני חמש מכל סיבה).
אינטל זאת חברה נהדרת, אני לא סתם עובד שם שש שנים. אבל אינטל זה מקום ענק. אני יכול לספר לך כמה טוב איפה שאני נמצא, ואז תתקבל למקום אחר ותגיד שאין לי מושג על מה אני מדבר, הכל שונה. מה שקבוע באינטל זה בונוסים (עד עכשיו לא הייתה שנה של פחות משתי משכורות, גם לא בזמן מיתון) והעלאות שנתיות.

בתשובה לשאלות שלך, אני לא מכיר את התפקיד הספציפי, אבל זה לא נשמע כמו משהו במחלקת התוכנה (SSGi) וחבל, כי כולנו יושבים בחיפה ונהנים מהחיים. אילו פנית אלי לפני הייתי יכול להפנות קו"ח שלך אלינו. בכל מקרה, יש אצלנו אנשים שסירבו בעבר לאינטל ויש אצלנו אנשים שעזבו את אינטל וחזרו. אין פסילות אוטומטיות. אם נכשלת בראיון בעבר יהיה לך יותר קשה לעבור ראיון בעתיד, אבל לא להפך.
לעבור למחלקה אחרת אחרי שאתה איפשהו זה אפשרי מאד, יש לי מספר חברים שעשו את זה. הנוהל הוא לדבר עם המנהל הישיר שלך ולהסביר לו לאן אתה רוצה לעבור ולמה, אז אתה עובר ראיון (אחד) שבודק התאמה למחלקה החדשה והופ עברת. אי אפשר לקפץ יותר מדי ממקום למקום אבל זה כן מאד מקובל (ולפעמים מצופה) שאנשים רוצים להתנסות במשהו אחר בתוך אינטל מדי פעם. למעשה, הם קוראים לזה "קידום רוחבי" (בניגוד לקידום שבו אתה באמת, אתה יודע, מטפס למעלה) וכביכול ככה אוטליני נהיה מנכ"ל אינטל.

באופן כללי אתה צריך לחשוב מה חשוב לך מהעבודה. אני מאמין שזאת עבודה ראשונה שלך בתחום, ולכן מה שנכון הוא בעיקר למצוא מקום שתקבל בו כישורים רלוונטיים להמשך דרכך ושתהנה לעבוד בו (כי אחרת תשחק נורא מהר). זה יכול להיות בכל מקום, וכאן דווקא המדיניות של החברה לא נורא רלוונטית. כלומר, באינטל אתה יכול ליפול באיזה מקום שתכתוב כל היום סקריפטים בפרל ותרצה לירות לעצמך בראש, ובחברת תחת כמו פיליפס פתאום תיפול על צוות טוב שתלמד בו המון. זה פונקציה של הטכנולוגיות שמשתמשים בהן במקום שאליו תגיע ושל האנשים שאיתם אתה עובד - הכי טוב להגיע לצוות שלידם אתה מפגר מזיל ריר, עד כמה שזה נשמע מוזר. בכל חברה סבירה לא ימדדו אותך מול הצוות אלא מול אנשים אחרים שהתחילו לאחרונה, ובהי-טק לומדים המון מהאנשים שאתה עובד איתם.

אז, שורה תחתונה: אם אתה עכשיו בוחר חברה לכל החיים וזה אינטל או אלביט, אינטל. אם אתה עכשיו בוחר חברה מתוך מגמה ללמוד ולחפש שוב עוד כמה שנים, קח את התפקיד היותר טוב בשבילך מבין מה שמוצע לך עכשיו. כמו כן, עוד לא מאוחר לשלוח קו"ח לעוד חברות, אלוהים יודע שלא חסרות במת"מ. לפחות תשלח לגדולות: מיקרוסופט (שאני שונא אבל הם משלמים המון למתחילים), גוגל (שיטחנו לך את התחת אם תתקבל אבל המשכורת גבוהה ויש בן אנד ג'ריס) ויבמ (שבכלל לא במת"מ והעבודה שלהם משעממת תחת, אבל יש שם אנשים ממש חכמים). אה, ורכבת מת"א לחיפה וחזרה בערב? אני עושה את זה כל יום כבר למעלה משנה וזה סבבה לגמרי. זה הקו היחיד שלא מבוטל כל הזמן בגלל עבודות, שאין בו צפיפות (אתה הולך נגד הכיוון של כולם) ושלא מאחר משום מה (כלומר, שתיים שלוש דקות אופסט קבוע מהלו"ז, אבל זהו).
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אני רק מחזק הטענות ואומר לך שמי שעובד באינטל יש לו חיוך ענק ומי שעובד באלביט יש לו חיוך בינוני.
תבחר עם איזה חיוך אתה רוצה לקום בבוקר.

וכמו שדורון אמר מעבר למשכורות והכל נושא האווירה מאוד חשוב. אינטל לוקחת בגדול בנושא הזה.
מצד שני אולי במקרה תיפול על צוות שלא תאהב את האנשים. אבל כמו בכל דבר בחיים צריך קצת מזל.
מיצי מיאו
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

לא הפסקתי לחפש, אלא שאלה שני מקומות שהסיכוי שלי להתקבל אליהם כבר נראה מעשי (בשונה ממקומות שעדיין לא חזרו/לא יחזרו).
Seeker Of Rain
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Seeker Of Rain »

Antrax כתב:... בכל מקרה, יש אצלנו אנשים שסירבו בעבר לאינטל ויש אצלנו אנשים שעזבו את אינטל וחזרו. אין פסילות אוטומטיות. אם נכשלת בראיון בעבר יהיה לך יותר קשה לעבור ראיון בעתיד, אבל לא להפך...
וואלה? המדיניות כבר לא "אם עזבת נעשה לך את המוות כשתרצה לחזור - וסביר להניח שנפסול אותך אוטומאטית כי אנחנו יכולים"?

עזבתי לפני כמעט 3 שנים, וכשרציתי לחזור היה נראה שאין יותר מידי עם מי לדבר.
שלח תגובה