למה השפה שלנו כ"כ משעממת =[

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

למה השפה שלנו כ"כ משעממת =[

שליחה על ידי Kroen »

עכשיו שהתחלתי להתעניין בשפות אני לא יכול שלא לשים לב כמה השפה שלנו משעממת. הדבר היחידי שמיוחד בשפה הזה זה שאין אותיות ניקוד ותמיד מהנה לקרוא בyahoo answers אנשים שתוהים איך אנחנו קוראים בלי אותיות ניקוד. אבל זה לא מספיק. הלוואי שלא היו רווחים בין מילים, זה היה מוסיף עוד משהו מיוחד. זהלאכ"כקשהלקרואבלירווחיםנכון? טוב, אולי קצת קשה, אבל זה רק בגלל שאנחנו לא רגילים. אם השפה העברית מאז ומעולם הייתה נכתבת בלי רווחים היינו מתרגלים בכיף. אבל אם זה היה תלוי בי הייתי מעדיף שיהיו לנו פיקטוגרפים (כמו בסינית) במקום אלפבית. זה גם הרבה יותר כיף להסתכל על זה, זה גם חוסך בנייר (כי מילה, לא משנה כמה היא ארוכה בהגייה, עדיין תופסת סמל אחד וכולם באותו גודל). וגם, כמובן, זה סופר מסובך למי שלא נולד לזה. אני מקנא ביפנים ובמיוחד בסינים על השפות המגניבות שלהם. מה אתכם?
נערך לאחרונה על ידי Kroen ב 25/7/2011 , 21:29, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה תמונה
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

אני גם מקנא בסינים וביפנים, בגלל שאתה לא גולש בפורומים שלהם.
כאילו, אתה באמת קורא את הפוסטים שלך לפני שאתה לוחץ "שלח" וזה נראה לך הגיוני?
Don't drink and draft.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

בתור אדם שגם מתעניין בשפות, נראה לי לא כל כך הוגן להשוות בין עברית ליפנית וסינית. אפשר לעשות חלוקה ל 3 קטגוריות של שפות: 1) לוגוגרפים - סמלים שמייצגים רעיונות, לדוגמא סינית. 2) הברות - עיצורים ותנועות, לדוגמא katakana ו hiragana ביפנית. 3) אלף בית - טקסט כתוב שתואם לצליל של טקסט מדובר.
עברית נכנסת לקטגוריה האחרונה ביחד עם המון שפות אחרות. זה אומר שכולן משעממות? גם בשפות האחרות הללו יש רווחים אגב (שאין בשפה המדוברת).
עברית זו "קשה שפה" כמו שיעידו הרבה עולים, אז כנראה שהיא לא כזאת משעעמת.
עכשיו תחשוב מה היה קורה אם היית נולד בסין או ביפן. בטח השפה שלך שם היתה נראית לך משעעמת, והעברית המוזרה הזו מרתקת.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

למען האמת כן, כל שפה עם אלפבית משעממת אותי. יפנית לא נחשב כי הם משתמשים בקנג'י (סמלים סינים) בכמעט (אם לא כל) דבר כתוב שלהם.

ויש הרבה שפות בלי רווחים (יפנית ותאילנדית זה מה שעולה לי כרגע).
תמונה תמונה
Seeker Of Rain
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Seeker Of Rain »

אני ממליץ לך לקרא את הספרים:
גלגולי לשון ובראי השפה של גיא דויטשר. הם נכתבו על שפות ותרבות בכלל, אבל תמצא שם לא מעט דברים מעניינים על העברית.
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

[[התייחסות לא הולמת]]
עברית זו שפה מורכבת, מסובכת ורחוקה מלהיות משעממת...
רוצה שפה משעממת? - אנגלית.

עברית היא אחת השפות הקשות ביותר ללמידה, יש בה המון תופעות, מילים שהגיעו דרך תרבויות שונות ומשונות, וכל מיני כאלה...
אתה פשוט בור ועם הארץ עם ההצהרות הטיפשיות שלך, לא, יפנים וסינים זה לא באמת מגניב...

עברי, דבר עברית.
נערך לאחרונה על ידי Banuni ב 29/7/2011 , 2:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

עברית לא מופיעה בשום תוצאת חיפוש בגוגל של top 10 hardest languages. ואמרתי שאנגלית זה לא משעמם?
תמונה תמונה
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

בואו לא ניכנס לסיכסוכים מיותרים, זה פורום קשקשת ברשת כך שאפשר לקשקש כמה שרוצים, לא אוהבים את זה? אל תגיבו. בשפה העברית באמת חסר קצת עניין, חוץ מזה כל העניין של של הרווחים חשוב, אחרת המילים מתחברות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

שטויותאםהיינורגיליםלקרואבלירווחיםזההיהקליקלות (וזהגםעכשיודיקל)
תמונה תמונה
jooleeboolee
MTGil Wizard

קרואבלירווחים

המילים מתחברות לקרוא-אבל זה קצת מבלבל
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ברור שזה מבלבל, כי רק עכשיו התחלת לקרוא ככה, אבל אם תמיד היינו כותבים בלי רווחים לא היינו נתקלים בשום בעיה.
תמונה תמונה
jooleeboolee
MTGil Wizard

אבל יש מילם ששמים אותן אחת ליד השניה יוצרות מילים אחרות. שפה צריכה להיות בנויה לדברים כאלה, ולא כל שפה פשוט יכולה להיכנס לזה. חוץ מזה, איזה יתרון יש למיליפ חוברות בעברית
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

עניין הקושי בלמידת שפות תלוי מאד גם אילו שפות אתה כבר דובר. איסלנדית היא שפה נוראית, כולל אותיות שלא קיימות בכל שפה אחרת (שרידים מהOld Norse), וחוקי דקדוק מעצבנים. גם שבדית היא שפה נוראית, עקב חוקי דקדוק נורא מסובכים. אדם שדובר רק עברית, או רק עברית ואנגלית, יקח לו המון זמן ללמוד לדבר (ולקרוא ולכתוב) שבדית, לעומת אנשים שדוברים איסלנדית שלהם יהיה נורא קל ללמוד שבדית (ולא צריך להיות גאון כדי להבין למה), אבל נורא קשה ללמוד עברית.

רציתי לבדוק אותך, אז הקשתי בגוגל top 10 hardest languages. תוצאה ראשונה, הביאה את האתר הבא:
http://www.lexiophiles.com/featured-art ... s-to-learn

שבו הרשימה היא- בסקית, הונגרית, סינית, פולנית, יפנית, רוסית, קוראנית, אנגלית, סווהילית (אגב, אם הכניסו לרשימה הונגרית [שהיא שפה כל כך נוראית ולו בגלל העובדה שהיא לא דומה לשום שפה אחרת], עולה השאלה איך לא הכניסו לרשימה פינית, שאומנם נורא קל לקרוא את המילים [כי קוראים מה שכתוב, להבדיל מכל שאר השפות הסקנדינביות], אבל לך תבין מה רוצים ממך).

אם ניכנס יותר לעומק של האתר, נגלה שמה שהופך שפה לקשה זה לאו דווקא דקדוק מסובך או אלפבית שונה או אוצר מילים גדול- זה היכולת ללמוד אותה. ללמוד בסקית זה קשה, כי זו שפה שלא מדוברת יותר מדי ברחבי העולם (בנוסף לדקדוק זוועתי). רוסית קשה ללמוד, בגלל אלפבית שונה (האלפבית הקירילי לעומת הלטיני שכל העולם מכיר, ולנו גם האלפבית העברי).

מה הופך שפה למעניינת? אוצר מילים? דקדוק? כתיב?

לערבית יש יותר מ2 מיליון מילים, ולטעמי היא לא מעניינת. במאורית (שפה אמיתית מאד) יש 22 אותיות בסה"כ (כמו בעברית), אבל זה לא הופך אותה לשפה קלה.

אם לדעתך זה "טריק מגניב" ש"אין רווחים" בסינית ויפנית (אני לא בטוח אם בתאילנדית יש רווחים בין מילים, כי כשהייתי בבנגקוק ראיתי בשלטי חוצות רווח בין סימנים שונים, אבל אני לא מצליח לקרוא תאילנדית כדי לדעת אם אלו מילים או אותיות), אבל זה מה שהופך שפה למעניינת? זה שיש רווחים באבוריג'ינית (גם שפה אמיתית מאד) לא הופך אותה לקלה או ללא מעניינת.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Banuni כתב:רוצה שפה משעממת? - אנגלית.
מה עושה את האנגלית כל כך משעממת? יש לה אוצר מילים עצום, שהגיע מכל כך הרבה שפות כך שצורת ההגייה שלהן משתנה תדיר.
עברית היא אחת השפות הקשות ביותר ללמידה, יש בה המון תופעות, מילים שהגיעו דרך תרבויות שונות ומשונות, וכל מיני כאלה...
דווקא אוצר המילים של העברית דל להחריד, לטעמי. אני מוצא שהרבה יותר קל לתרגם מעברית לאנגלית ולא להיפך וזה יוצא דופן עבור מישהו ששפת האם שלו היא עברית. את מה שכתבת לעיל אני יכול להגיד, כאמור, גם לגבי אנגלית.
לא, יפנים וסינים זה לא באמת מגניב...
זה כן. אני לא רואה סיבה להטיח רפש בשתי תרבויות רק בשביל לתקוף אדם אחד.
עברי, דבר עברית.
אלא אם אתה בחו"ל ואז דבר אנגלית, או שלא יבינו מה אתה אומר. Actually, גם בארץ עדיף שתדבר אנגלית, רוב האנשים יבינו אותך וזה תרגול טוב.

עולה בדעתי שאחד הדברים שעושים את העברית קשה כל כך ללמידה היא העובדה שאנחנו כותבים וקוראים אותה בלי ניקוד, מה שמוזר מן הסתם לדובר שפות לטיניות שרגיל לראות את הניקוד מובנה לתוך האלפבית. אבל אם מסתכלים על סינית, יפנית ושפות דומות, הרי שגם שם אין (לרוב) ניקוד וצריך להכיר את הסימנית כדי לדעת איך היא אמורה להיקרא וגם אז, יש סימניות עם חמש צורות קריאה שונות או יותר. אז קרוב לוודאי שאנחנו נופלים כאן מבחינת הקושי, ואוצר המילים שלנו יחסית דל מה שגם מוריד את הקושי, ונשארת כנראה בעיקר ההפרדה הנוקבת לזכר/נקבה. מה שלא עושה אותה קלה ללמידה, רק לא בהכרח בין "10 השפות הקשות ביותר" (משהו שעשר התוצאות הראשונות בגוגל לא מסכימות עליו באופן מובהק).
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

1. לדעתי אנגלית היא שפה משעממת, טוב, אולי בגלל שהיא מיינסטרים...וזו לא באמת סיבה...אבל לא יודע, האמת שקשה לי להגיד שהיא לא מתוחכמת, כי לא למדתי אותה ברמה שלמדתי עברית, אבל אותי היא לא מרגשת...
2.אוצר מילים זה מה שהופך שפה לקשה ללמידה? העובדה היא שאנשים שנמצאים בארץ הרבה מאוד זמן, מדברים עם טעויות מחרידות....ובבקשה בואו לא נכנס לרמה הבזיונית של דוברי העברית, ה"צברים", ילידי הארץ. מצד שני, הרבה אנשים מגיעים ללמוד לדבר ערבית, ספרדית ואנגלית ברמה של שפת אם. (אני מניח שעם סינית ויפנית זה לא ככה) העניין התחבירי הוא באוד בעייתי, יש גם את סוגיית המילה "את" שקשה להסביר לאנשים, אלמנטים של זכר ונקבה שחסרים במספר שפות...(גם בפועל, גם בשמות תואר) ועוד כל מיני דברים.
3.צודק, הם דווקא די מגניבים, ואני אפילו מתכנן לנסוע לאיזור בעתיד הקרוב...אבל ללכת אחריהם באמונה עיוורת ולהחליט שכל מה שהם עושים זה מגניב, זה טיפשי...מצטער על האמירה הכוללנית.
4.No comment
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

Banuni כתב:1. לדעתי אנגלית היא שפה משעממת, טוב, אולי בגלל שהיא מיינסטרים...וזו לא באמת סיבה...אבל לא יודע, האמת שקשה לי להגיד שהיא לא מתוחכמת, כי לא למדתי אותה ברמה שלמדתי עברית, אבל אותי היא לא מרגשת...
2.אוצר מילים זה מה שהופך שפה לקשה ללמידה? העובדה היא שאנשים שנמצאים בארץ הרבה מאוד זמן, מדברים עם טעויות מחרידות....ובבקשה בואו לא נכנס לרמה הבזיונית של דוברי העברית, ה"צברים", ילידי הארץ. מצד שני, הרבה אנשים מגיעים ללמוד לדבר ערבית, ספרדית ואנגלית ברמה של שפת אם.
אוצר מילים הוא חלק ממה שהופך שפה לקשה, כמו גם דקדוק ודימיון שלה לשפות אחרות. הונגרית היא שפה נורא קשה, כי השפה הכי קרובה אליה היא פינית, וגם הן לא כאלו דומות.

אנגלית היא הרבה דברים, משעממת היא בטוח לא.

אגב, אם ההבדל בין זכר לנקבה בעברית הופך אותה לקשה, העובדה שלא מטים פעלים בשבדית (כלומר, Jag tellar, du tellar וכו' וכו', או, אני אומר, אתה אומר, אנחנו אומר וכו' וכו') הופך אותה לשפה קלה?

אגב, עברית נחשבת שפה מאד קשה לדיבור דווקא בגלל זה (כמו גם הח' שאנחנו חולקים עם ההולנדים), בעוד שבדית היא שפה קשה לדיבור בגלל אין ספור סיבות אחרות (כמו למשל, העובדה שחצי מהאותיות במילה לא נהגות, העובדה שיש הבדל בהגיית עיצורים בהתאם לאזור שאתה נמצא בו בשבדיה, ולא נתחיל בכלל על שטף הדיבור המאד מסובך).

וBanuni, פעם אחרונה שאתה מדבר ככה אל משתמש בפורום, לא משנה מי זה. שכחתי את השורה הזו בהודעה הקודמת שלי.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

@SPS- אתה צודק שיש לפעמים רווחים בתאילנדית. גיגלתי את הנושא ומסתבר שיש איזה 100 חוקים מתי לשים רווח ומתי לא לשים רווח והרבה מהטקסט שלהם זה מילים "מחוברות" בלי רווח.
תמונה תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

קרואן, אתה טיפש ומטומטם...
banuni, יש לך אזהרה על flaming. נא לא להטיח עלבונות ללא סיבה.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

טוב, אחרי חיפוש נרחב על עברית אני חוזר בי: היא לא משעממת. אבל היא פשוט לא מעניינת. וגם לא ממש שימושית. (אני מבסס את זה על כמות דוברי השפה גרידא. כל שפה שמדברים אותה פחות מ20 מיליון אנשים לא שימושית בעיני.)
תמונה תמונה
jooleeboolee
MTGil Wizard

אז אפשר להטיח עלבונות במישהו עם יש לך סיבה?
שלח תגובה