Galaxy S2 או iPhone 4S?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

עידו גיא
Legendary Guy
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Galaxy S2 או iPhone 4S?

שליחה על ידי עידו גיא »

אני שוקל לשדרג את הפלאפון בן ה-5 שלי לסמארטפון, ובהתחלה רציתי לבדוק את האפשרות של אייפון, ואז חברים שלי אמרו לי שהאנדרואיד הרבה יותר טוב. המטרה שלי היא שתהיה לי גישה למיילים, לפייסבוק, לויקיפדיה, לגוגל וכאלה מכל מקום, ולא רק ליד המחשב, וגם שיהיו דברים יעילים אחרים כמו ג'יפיאס, עדכוני חדשות, דרופבוקס, ודברים שימושיים אחרים. בינתיים ראיתי דווקא באפליקציות של אייפון דברים שיותר מתאימים למה שחיפשתי, אבל החיפוש שלי אמנם נמשך במצטבר כמה שעות, אבל עדיין לא מרגיש מעמיק במיוחד בשל ההיצע העצום של אפליקציות שיש והבעיתיות שבלברור אותן ולחפש אפליקציות שבאמת יכולות לעניין אותי.
בקיצור, אני פונה אליכם בשאלה - איזה מכשיר עדיף לצרכים שלי? מה יהיה יותר נוח, לאיזה מכשיר יש יותר דברים רלוונטיים להציע? (לא משחקים ושעשועים)
שמעתי שאייפון די שביר, ושהביטוח עליו ממש יקר ולא מכסה הרבה. אם יש כאן משתמשי אייפון, אשמח אם תגידו איך האייפון שלכם מתפקד מבחינת עמידות בנזקים ותקלות במכשיר.
תודה מראש,
עידו.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

עד כמה שאני יודע הייתרון היחידי של אנדרואיד על האייפון היה שאפל סירבו לתמוך בפלאש. אני חושב שהבעיה הזו נפתרה כשהוחלט לנטוש את הפלאש ולעבור לפתח משהו יותר טוב.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

המכשירים מאוד קרובים זה לזה ולא הייתי משקיע במקומך המון זמן במחשבה על זה כי בסופו של יום זה לא מאוד משנה.
מהבדיקות הרבות יחסית שאני עשיתי, הבנתי את הדברים הבאים:
הגלקסי טוב יותר מבחינת בטריה.
האייפון טוב יותר מבחינת נוחות.
הגלקסי טוב יותר מבחינת גמישות (יותר אפשרויות לקוסטומביליות)
האייפון טוב יותר מבחינת עקביות (בגלקסי יכולים להיות באגים מוזרים בגלל המערכת הפעלה הפתוחה).

אני הלכתי עם האייפון הרבה כי במצלמה של הדגם 4 יש פלאש לעומת הגלקסי 4 שלא היה, אבל מאז בטח זה כבר השתנה אז זה כבר לא שיקול.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
אני ולא אחר
MTGil Wizard

שליחה על ידי אני ולא אחר »

אשתי עברה לאחרונה מאייפון לגלקסי אס2 והיא ממש מבסוטית.
לפי מה שהיא אומרת - אייפון ממש לא יותר נוח, להיפך. הוא מיוצר לאמריקאי מטומטם ומחזיק אותך בביצים עם האייטונס המטומטם שלו. באנדרויד הכל פתוח, ברגע שאתה מחבר אותו למחשב לראשונה הוא מוריד את כל השירים, התמונות, והסרטים שלך אוטומאטית. אתה לא צריך לפרוץ אותו כדי שיהיה סים פרי. אתה יכול לשים איזה שיר שאתה רוצה בתור הצלצול שלך. יש לך אפשרויות בצורה נוחה לכל אפליקציה (במקום לסגור את האפליקציה ולהתחיל לחפש איך עושים דברים).
חוץ מזה, לגלקסי יש מסך יותר גדול משמעותית ואחלה מצלמה. אין סיכוי שאנחנו חוזרים חזרה לאייפון...
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

עם זה עוזר אני באמת חושב ככה שאייפון ללא פריצה הוא פחות שווה את זה.
ושתדע שברגע שפורצים אייפון לא משנה עם יש אחריות או לא זה מבטל אותו אוטומטית
זה כולל גם ביטוח ככה שתדע.
אני כבר עם אייפון משהו כמו 4 חודשים ואני דיי מרוצה ממנו הוא לא עשה לי בעיות עד עכשיו
רק יש בעיה אחת לדעתי וזה הגודל ככה ששניההם גדולים ככה שזה לא משנה =P
מה?
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

גלקסי S2...כל פעם שאני רואה מישהו שאני מחשיב לבנאדם חכם עם אייפון אני מתבאס עליו (סורי חברים:) )

זה נכון שהאפשרויות עצומות, ואתה יכול לעשות את הגלקסי ממש קוסטום, אבל גם בלי זה, המכשיר יותר טוב - יש לו חומרה יותר חזקה (או בחלק מהמקרים שווה) המסך הרבה יותר עמיד amoLED לעומת משהו אחר) והרבה יותר קל להשתמש בתוכנות שאמורות לעלות כסף.

אבל בקטע של "שימושי" - בגדול, היופי של הגלקסי זה הוא יודע לתפקד גם בתור מחשב קטן, אפשר מצד אחד לחבר אליו USB ולהעביר ממנו קבצים , ומצד שני לחבר אותו למחשב ושהוא ישחק אותה כונן נייד...
בקיצור, אם אתה צריך שיכנועים על G2, יש לי הכל...זה פשוט מערכת יותר טובה...

נוניז.
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

תודה על כל התגובות, אבל אשמח אם תענו על עוד כמה שאלות שעלו לי בעקבותן:
מה זה אומר "לפרוץ" אייפון? עד כמה זה חוקי לפרוץ אותו? באמת אי אפשר להעלות תמונות ושירים מהמחשב לאייפון? מה זה אומר "סים פרי"? במה מתבטאת הגמישות של הגלקסי?
So true...
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

לפרוץ אייפון זה אומר שיש לך אפשרות להוריד אפליקציות מסויימות בחינם וכמה אפשרויות שלא היו קודם, זה חוקי בדיוק כמו להוריד שיר או משחק במחשב, אבל זה לא שווה את זה. זה עושה באגים ומוריד את האחריות, ועם אתה מוכן להשקיע קצת כסף באפליקציות שאתה צריך זה ממש לא משנה לך. סים פרי זו האפשרות לסים כרטיס סים של חברות שונות מזו שקנית אצלה את האייפון. פעם היית צריך לפרוץ את האייפון בשביל שהוא יהיה סים פרי, אבל היום אפשר פשוט לבקש מהחברה שתשחרר אותו, ויש סיכוי שכבר מוחרים אותם סים פרי
זה הרגע להזכיר שפורום המג'יק הישראלי מתנגד לכל צורה של עבדות.
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

עידו גיא כתב:תודה על כל התגובות, אבל אשמח אם תענו על עוד כמה שאלות שעלו לי בעקבותן:
מה זה אומר "לפרוץ" אייפון? עד כמה זה חוקי לפרוץ אותו? באמת אי אפשר להעלות תמונות ושירים מהמחשב לאייפון? מה זה אומר "סים פרי"? במה מתבטאת הגמישות של הגלקסי?
הפריצה של האייפון נותנת לך את כל ההפליקציות שהיו לך שעולות כסף הם לא.
הפריצה היא לא חוקית אבל לאייפון לא אכפת, נגיד יקרה משהו לאייפון ואתה לוקח אותו לתיקון הם פשוט יתקנו לך לא יגידו "היי האייפון פרוץ, אני לא מתקן לך אותו."
סים פרי אומר שכל סים של כל חברה יכנס לך לאייפון
מה?
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

הגמישות של הגלאקסי מתחלקת ל3:

1.אופס סורס - מערכת ההפעלה של האנדרואיד היא אופס סורס מה שאומר שהרבה אנשי מפתחים, מלבד אפליקציות, מערכות הפעלה משלהם שלעיתים יותר טובות\מותאמות לצרכים של משתמשים מאשר הרומים של המפעילות הסלולריות (רום=מערכת הפעלה)
2. תקשורת - כמו שכתבתי קודם, הגלאקסי יודע לדבר עם הרבה יותר מכשירים מאשר האייפון, הוא יודע לשלוח ולקבל כל סוג קובץ שהוא בבלוטות', הוא יודע לדבר עם המחשב שלך ולהתעדכן דרכו גם ברשת ה WIFI הביתית, הוא יודע לתפקד גם ככונן נייד וגם כמחשב, ועוד משהו ממש מגניב - הוא יותר לדבר בתקן WIFI DIRECT, מה שאומר שהוא יכול לשלוח ולקבל קבצים (ובכלל, ליצור תקשורת מול תומכים בתקן הזה) במהירויות משוגעות (כמו שמחשב מדבר עם מודם WIFI, לצורך העניין)
3. תצוגה - המערכת הפעלה של האנדרואיד נותנת לך יותר חופש בתצוגה הכללית שלה וקוסטומובליטי עם כל הווידג'טים והעניינים האלה, בנוסף לכל שאר התוספים הקטנים שאפשר להתקין עליה שמשדרגים אותה פלאים....

זהו :)
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

פריצה של האייפון בסה"כ מבטלת את כל המגבלות שאפל שמו עליו. זה חוקי לחלוטין, אבל נוגד את תנאי השימוש של אפל.
ישנן אפליקציות שמתאימות לאייפון פרוץ בכך שהן משתמשות במידע או רכיבים שאפל חסמו בצורה תכנותית בתוך מערכת ההפעלה שלהם. אפליקציות כאלה חוקיות לגמרי, אבל נוגדות את תנאי השימוש של אפל.
אפליקציות שאתה מוריד בחינם בגלל שהן פרוצות (במקום לשלם עליהן כסף) נחשב להורדה פירטית וזה נוגד את אותם החוקים שאוסרים עליך להוריד סרטים/מוזיקה מהאינטרנט בלי לשלם עליהם.

Sim Free אומר שהמכשיר לא נעול לשימוש בחברה מסוימת. במקור אפל מוכרת מכשירים "נעולים" כדי לגרום לך להתחייב לחברה סלולרית, ומכשירים "פתוחים" מוכרים במחיר מלא (גבוה יותר מאשר עם חבילת תקשורת). גם הפריצה הזאת חוקית, ואני חושב (לא לגמרי בטוח) שלפי חוק, כל חברה סלולרית חייבת לבטל את הנעילה אם אתה מעוניין לעבור לחברה אחרת.

עד כאן הפרטים הטכניים.

לגבי איכות המכשירים:
מעולם לא השתמשתי במשהו שהוא לא אייפון, והאייפון שלי בן שלוש בערך (מהתקופה שאייפון הגיע לארץ רק ביבוא אישי ואנדרואיד היה שם של רובוט דמוי אדם).
באופן כללי האייפון הוא לא טלפון עם אפליקציות, אלא אפליקציות עם טלפון. איכות השמע שלו לא מדהימה. באייפונים החדשים גב המכשיר עשוי זכוכית ולפעמים הוא נסדק/נשבר.
אנדרואיד זאת מערכת פחות יציבה מ-iOS בגלל ריבוי הגרסאות השונות שלה ואיכות משתנה של מפתחים. חוויית השימוש טיפה פחות נעימה מאשר באייפון.
מבחינת נתונים, היום כולם בשוק מציעים בערך את אותו הדבר, אז זה לא ממש משנה.

אני אישית מתכנן להחליף את האייפון הישן, ואני כנראה אלך על אנדרואיד כלשהו. לאט-לאט הם סוגרים את הפאר מול האייפון.
לגבי המכשיר עצמו, אני מחכה בינתיים עד שיגיעו לשוק המכשירים עם המעבדים של אינטל ב-2012. בהתאם לביקורות המשתמשים על כל המבחר, אני אחליט מה עדיף.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אייפון /ת'רד
תמונה תמונה
YT
640509-040178

שליחה על ידי YT »

מעולם לא השתמשתי במכשיר אנדרואיד בצורה רצינית (למעט מכשיר הגלקסי הראשון והזוועתי שקיבלתי פעם מהעבודה והיה אצלי כמה זמן).

מבחינת פונקציונאליות - כל מה שתיארת שאתה רוצה מהמכשיר שלך קיים באייפון ורוב אם לא כל הדברים האלה אפשר למצוא בחינם.
מבחינת הממשק - לדעתי הממשק של האייפון יותר יפה, אבל אני לא יודע אם זה משמש כשיקול רציני. בכל אופן, עוד לא מצאתי מכשיר אנדרואיד אחד שצג המגע שלו עובד טוב כמו של האייפון. באנדרואיד תמיד יש את המיני דיליי הזה בין המגע לבין התגובה / תזוזה על הצג (ברמת מאיות השניה, אבל למשתמש אייפון ותיק זה מורגש), והוא פשוט לא מגיב טוב כמו צג הזכוכית של האייפון (יקפצו כל האנדרואידיסטים ויאשימו אותי שזה שטויות - אני יודע מה אני מרגיש וזה ממש לא מתוך קטע של "אייפון זה הכי טוב" או משהו כזה).

יש לי אייפון 4 לא מעט זמן, ולפני כן היה לי אייפון 3G למשך כשנתיים. אין שריטה אחת על אף אחד מהם. גם לא נשבר המסך ולא הזכוכית האחורית והכל מתפקד בצורה מושלמת כמו שהיה מהמפעל. לא השתמשתי בכיסוי לאף אחד מהטלפונים האלה מעולם.
לא, אני לא שומר את האייפונים שלי בתוך בועת צמר גפן או משהו ואני הולך עם הטלפון לעבודה, שם אני עובד בין היתר גם עם משאיות (עולה, יורד, בודק) ועם סחורה (המון סחורה...).
אם ייפול - סביר מאוד להניח שמשהו יקרה לו, אבל זה נכון היום כמעט לגבי כל סמארטפון.
העניין הוא פשוט - אני שומר על הטלפון שלי בדיוק באותו אופן שבו אני שומר על שלט הטלוויזיה שלי ועל המפתחות של האוטו. אני באמת לא מבין איך קורים כל כך הרבה דברים לטלפונים של אנשים... :-?

לגבי השירים והתמונות - ניתן להעלות וניתן גם לשים באייפון צלילים אישיים (צלצולים, סמסים, מיילים וכו'). העניין הופך למסורבל בגלל החובה לשימוש בתוכנת האייטיונס, אבל ברגע שמבינים אותה אז הסנכרון הופך לתהליך פשוט (ואוטומטי).

סה"כ כתבתי את החוויה שלי מאייפון. אני לא מכיר את מכשירי הגלקסי החדשים ולכן גם לא יכול להשוות אותם לאייפון (לא מבחינת נוחות ולא מבחינת יכולות). בשני המכשירים שהצעת יש את היכולות שלהן אתה זקוק, אז פשוט לך עם מה שבא לך, אלא אם יש לך שיקולים נוספים שלא הזכרת.

זו דעתי.
640509-040178
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

תודה לכולם, החלטתי בסוף על גלקסי. :)
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אתה כ"כ הולך להתחרט על זה... כמעט כל מי שקונה גלקסי ע"פ אייפון מתחרט (אבל כמובן שהם לא יודו בזה)
תמונה תמונה
jooleeboolee
MTGil Wizard

שליחה על ידי jooleeboolee »

לי יש נקסוס (שזה בדיוק כמו גלקסי) ואני מת שיהיה לי אייפון
זה הרגע להזכיר שפורום המג'יק הישראלי מתנגד לכל צורה של עבדות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

רואה? :) עוד לא שמעתי על מישהו שקנה אייפון והתחרט
תמונה תמונה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Kroen כתב:רואה? :) עוד לא שמעתי על מישהו שקנה אייפון והתחרט
אחד החברים הקרובים שלי קנה אייפון ומתחרט, ואם אתה רוצה דוגמה יותר קרובה:
אני ולא אחר כתב:אשתי עברה לאחרונה מאייפון לגלקסי אס2 והיא ממש מבסוטית.
לפי מה שהיא אומרת - אייפון ממש לא יותר נוח, להיפך. הוא מיוצר לאמריקאי מטומטם ומחזיק אותך בביצים עם האייטונס המטומטם שלו.
אבל בסופו של דבר התגובות פה גרמו לי להבין שזה לא באמת כזה קריטי, ובסופו של דבר כל מכשיר שאבחר יהיה שיפור לעומת ה-nokia 6120 שיש לי כרגע, אז אני מרוצה ככה או ככה :)
בחרתי את גלקסי בעיקר בגלל שהאייטונס הזה נשמע לי מציק מדי ואני עצלן מדי מכדי להתחיל עם התוכנה הזאת כל פעם שאני רוצה להעביר משהו לפלאפון, גם ככה אני מתעצל לחבר את המכשיר למחשב בתכיפות יותר גבוהה מפעם בחצי שנה.
So true...
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

משעשע אותי שרק באמצע הקריאה אני קולט שאת כל זה אני קורא מהגלקסי s2...
אני יודע שלאייפון יש הרבה יותר משחקים, וכן הם יותר מגניבים, אבל נראה שזה לא יחסר לך, וזה גם לא חסר לי...
מה שכן, לדוגמת הopen source שקצת קשה איתו לפעמים, השבוע התקנתי אפליקציה שהאטה לי את המכשיר בטירוף ורק בדיעבד אחרי שמחקתי הבנתי שזאת היא. צריך להתנהג איתו לפעמים כמו ממש מחשב, אבל הוא מכשיר פיצוץ.

נ.ב לאפליקציה קראו random ringtone ואני מבואס רצח כי בשביל זה במקור קניתי סמארטפון
נ.ב 2 אני יודע אני מטומטם
*some witty quote that's out of context*
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

s2 מתאים לאנשעם שמבינים עניין קצת בטכנולוגיה וגם אוהבים להתעסק בזה,וחוץ מזה הוא מכשיר בלי ספק מטורף מכל בחינה אפשרית,אני לא מבין איך אפשר להגיד שאייפון יותר נוח שסה''כ אפל מגבילים אותך מאוד ולעומת זאת באנדרויד זה די ''תעשה מה שבראש שלך ואיך שנוח לך'' נשמע לי כמו משהו הרבה יותר נוח...
ומשחקים? יש מלא בשתי מערכות ההפעלה ככה שלא באמת חסר באנדרויד.

יש לי s2 כבר כמה חודשים טובים ולא מתחרת על שום רגע איתו,הרומן רק מתפתח עם הזמן :)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
שלח תגובה