Theros - Gods, Heroes & Monsters

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Theros - Gods, Heroes & Monsters

שליחה על ידי Navidshi »

אני לא בטוח שאני מבין, למה הוא יותר טוב מ-Baneslayer? הגוף שלו קטן יותר אלא אם יש לך דרך להשיג חיים ברגע שהוא נכנס למשחק ואין לו first strike, מבחינת עמידות ל-removals הוא פגיע יותר ובתור שעון הוא איטי יותר אלא אם הוא יושב בראש צבא ומחזק אותו, וגם אז הייתי אומר שהוא לא בהכרח "יותר טוב". מעבר לזה, עם כמה שהוא נחשב שבור Baneslayer איבד הרבה מהיוקרה שלו כשהופיע Sun Titan ונתן איום פלוס CA מיידי, כך שאני עדיין מרגיש שיש finishers יותר עקביים בפורמט. Blood Baron ביניהם, אותו אני בהחלט מעריך.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אתן לך 2 מצבים שיסבירו למה ארקיינג'ל יותר טובה-

א. שניהם יורדים תור חמישי מתים לרימובל שום דבר לא קרה, שניהם עשו אותו דבר.

ב. שניהם ירדו תור חמישי, כל אחד תקף בתורך, ביינסלייר? עשה 5 נזק והרוויח לך 5חיים, ארקיינג'ל? 3נזק 3חיים וניפח לך ייצור אחד(מקרה הגיוני והכי סביר נגיד) שניהם תור אחרי זה נתו לרימובל, מה נשאר לך? ביינסלייר הרוויח לך עוד 2חיים, יש מצב שרלוונטי, לעומת זאת ארקאיינג'ל ניפח לך את הייצור ככה שלטווח הארוך השפיע הרבה יותר על החיים ועל הלוח.
בקיצור אולי יותר "קל" להרוג ארקאיינג'ל (רק mortars?)אבל הוא הרבה יותר "חסין לרימובלים"בסה"כ.
.blood baron במצב אחר כי הוא 2 צבעים, נושא אחר.

Sun titan לא קשור גם כן, כי גם אחרי שהוא יצא מלאכית עדיין שוחקה. חוץ מזה הטענה של " קלף לא טוב בגלל שיצא קלף אחר יותר טוב" זה לא ממש טיעון, כי א. המצב הזה לא קיים כי אין קלף דומה למלאכית עכשיו. וב. יש מלא מצבים שהקלף טוב אבל לא רואה משחק בגלל קלף אחר , זה לא אומר שהקלף overhyped בכלל, דוגמא מצויינת לכך היא abyssal persecuter ועוד ייצורים שעולים 4+ שלא ראו משחק בתקופת ג'ייס, זה לא אומר שהוא קלף רע, פשוט בזמן לא טוב. ביינסלייר ניצח פרו טור, ניצח כמה gp's (לא בדקתי אבל די בטוח) השפיע המון על הפורמט וגם היה שווה לא מעט כסף.

אם עדיין לא שכנעתי אז אני אוותר...אין לי כוח לעוד אחד מהוויכוחים האינסופיים האלה
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

TrUnks כתב:אתן לך 2 מצבים שיסבירו למה ארקיינג'ל יותר טובה-

א. שניהם יורדים תור חמישי מתים לרימובל שום דבר לא קרה, שניהם עשו אותו דבר.

ב. שניהם ירדו תור חמישי, כל אחד תקף בתורך, ביינסלייר? עשה 5 נזק והרוויח לך 5חיים, ארקיינג'ל? 3נזק 3חיים וניפח לך ייצור אחד(מקרה הגיוני והכי סביר נגיד) שניהם תור אחרי זה נתו לרימובל, מה נשאר לך? ביינסלייר הרוויח לך עוד 2חיים, יש מצב שרלוונטי, לעומת זאת ארקאיינג'ל ניפח לך את הייצור ככה שלטווח הארוך השפיע הרבה יותר על החיים ועל הלוח.
בקיצור אולי יותר "קל" להרוג ארקאיינג'ל (רק mortars?)אבל הוא הרבה יותר "חסין לרימובלים"בסה"כ.
.blood baron במצב אחר כי הוא 2 צבעים, נושא אחר.

Sun titan לא קשור גם כן, כי גם אחרי שהוא יצא מלאכית עדיין שוחקה. חוץ מזה הטענה של " קלף לא טוב בגלל שיצא קלף אחר יותר טוב" זה לא ממש טיעון, כי א. המצב הזה לא קיים כי אין קלף דומה למלאכית עכשיו. וב. יש מלא מצבים שהקלף טוב אבל לא רואה משחק בגלל קלף אחר , זה לא אומר שהקלף overhyped בכלל, דוגמא מצויינת לכך היא abyssal persecuter ועוד ייצורים שעולים 4+ שלא ראו משחק בתקופת ג'ייס, זה לא אומר שהוא קלף רע, פשוט בזמן לא טוב. ביינסלייר ניצח פרו טור, ניצח כמה gp's (לא בדקתי אבל די בטוח) השפיע המון על הפורמט וגם היה שווה לא מעט כסף.

אם עדיין לא שכנעתי אז אני אוותר...אין לי כוח לעוד אחד מהוויכוחים האינסופיים האלה
רק רציתי לומר דבר שלא התייחסת אליו. בזמנו של ביינסלייר היצורים מנגד פשוט לא יכלו לעבור אותה.
נצטרך לחכות ולראות אם היצורים שיעמדו מול אנג'ל יוכלו לפחות להתחלף בהתקפה הראשונה שלהם. אם יצא שכן ביינסלייר תהיה טובה יותר.
עם זאת, אני מסכים לגמרי שהמלאכית הנוכחית תהיה לפחות באותה מידה.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

רק רציתי להגיד שעם כל ההידרות, מלאכיות, blood baron, ooze והעובדה שלפחות בזמן האחרון טייפ2 משופע ביצורים, אני לא רואה למה lifebane zombie לא יהיה משוחק... אני הייתי מריץ 2 מיין ו-2 סייד.

אבל זה כבר סטיה מנושא שהיה בעצמו סטיה מהנושא העיקרי, ואם נחזור צעד אחורה - הארצ'איינג'ל יתפוס מקום של כבוד אחרי הרוטציה כי האלטרנטיבה כרגע היא serra angel. אז הוא יהיה דומיננטי מאד אחרי הרוטציה, כיוון שאין לו אלטרנטיבות. להשוות אותן ראש בראש זו לדעתי טעות כי ביינסלייר לא צריך סינרגיה והוא לא משפיע סביבו, והארצ'איינג'ל כן. הסינרגיה שאפשר לייצר עם האצ'איינג'ל (למשל טוקנים) ביחד עם זה שכרגע בטייפ אחרי הרוטציה אין יותר מדי מאס-רמובלים איכותיים, ככה שבדק עם כמה משריצי קאונטרים וטיפה לייףגיין (אהמ אהמ סלסניה אהמ אהמ) או עם call בדק UW והיא הופכת לקלף הרבה יותר חזק מביינסלייר לדעתי.
How is my whisky cup doing?
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

איך אתה יודע שתריץ בדיוק שתיים מיין ושתיים סייד? אין לך מושג איזה דק אתה משחק או איך נראה הטייפ...
זומבי סביר להיות סטייפל כפלייסט מיין בהרבה דקים.
demonic sengir
I Am Tutor

Sir Bagelus כתב:איך אתה יודע שתריץ בדיוק שתיים מיין ושתיים סייד? אין לך מושג איזה דק אתה משחק או איך נראה הטייפ...
זומבי סביר להיות סטייפל כפלייסט מיין בהרבה דקים.
אני אדייק יותר: בהנחה שאני משחק שחור, אני משחק לפחות שניים מיין, והשאר בסייד. לדעתי זה קלף פנטסטי... הוא טוב גם ב-WCS
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

בגדול, יש הרבה דרכים להפעיל את האפקט של המלאכית בתור שהיא נכנסת, ואז גם מורטרס לא הורג אותה.
שחור יכול לטפל בה, אבל אדום פחות.
השאלה היא אם שחור יהפוך להיות כוח דומיננטי במטה גיים.
נגד גרול המלאכית לדעתי תסתדר מצויין.
אני הדורבן שקולע בזמן !
BeautifulThrull
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BeautifulThrull »

ברור soulmender פסיכי
תשאלו את טראוויס ווו
demonic sengir
I Am Tutor

kabanist כתב:בגדול, יש הרבה דרכים להפעיל את האפקט של המלאכית בתור שהיא נכנסת, ואז גם מורטרס לא הורג אותה.
שחור יכול לטפל בה, אבל אדום פחות.
השאלה היא אם שחור יהפוך להיות כוח דומיננטי במטה גיים.
נגד גרול המלאכית לדעתי תסתדר מצויין.
למה שלא? כרגע נראה כאילו המטא-גיים ילך לכיוון של יותר דקים של שני צבעים, ואני לא אתפלא אם יהיו גם מונו שחור תחרותי.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

kabanist כתב:נגד גרול המלאכית לדעתי תסתדר מצויין.
Stormbreath FtW? :)

אני עדיין לא קונה אותה בתור הדבר הגדול הבא, על אחת כמה וכמה לא Baneslayer אם מה שעושה אותה "יותר טובה" זה צירוף של נסיבות ונוכחות של יצורים אחרים על הלוח, אבל יש לה לפחות שנה בפורמט, נחיה ונראה.
demonic sengir
I Am Tutor

Navidshi כתב:

אני עדיין לא קונה אותה בתור הדבר הגדול הבא, על אחת כמה וכמה לא Baneslayer אם מה שעושה אותה "יותר טובה" זה צירוף של נסיבות ונוכחות של יצורים אחרים על הלוח, אבל יש לה לפחות שנה בפורמט, נחיה ונראה.
כי דק קונסטרקטד לא עובדת על אסטרטגיה מסויימת, חס וחלילה. וזה לא כאילו ללבן יש התמחות בהשרצת טוקנים.
על כל מהלך שמערב יותר מקלף אחד אתה יכול להגיד שהוא "צירוף של נסיבות ונוכחות של קלפים אחרים". קוראים לזה סינרגיה. זה דבר כזה במג'יק, מדברים עליו הרבה.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

Navidshi כתב:

Stormbreath ממש לא סוגר לך את הפינה נגדה.
יש לך אפשרויות לקבל חיים לאו דווקא מקרב (כמו היצור 1/1 הזה ועוד אינסטנטים וסורסרים שונים).
אז הוא ייתן לך 4 נזק בתור, אתה יכול להרוויח הרבה יותר.
מה גם שאם הוא תוקף, אז אתה יכול לתקוף חזרה כי הוא יהיה בטאפ ואז לייפלינק ובכלל.
בקיצור, לא רואה בו איום מהותי.
הבעיה היא שחור.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

demonic sengir כתב:על כל מהלך שמערב יותר מקלף אחד אתה יכול להגיד שהוא "צירוף של נסיבות ונוכחות של קלפים אחרים". קוראים לזה סינרגיה. זה דבר כזה במג'יק, מדברים עליו הרבה.
אני רוצה לומר שזה מחמם לי את הלב לראות שחקן מנוסה שמשקיע מזמנו כדי להסביר לשחקן חדש כמוני מונחים אסטרטגיים בסיסיים כמו "סינרגיה" :)
כי דק קונסטרקטד לא עובדת על אסטרטגיה מסויימת, חס וחלילה. וזה לא כאילו ללבן יש התמחות בהשרצת טוקנים.
לבן בהחלט יודע להשריץ טוקנים והוא גם יודע להרוויח חיים. אני יכול לחשוב בקלות על מבחר קלפים שיש להם סינרגיה פוטנציאלית עם הקלף. השאלה היא האם הם עובדים מספיק טוב בפני עצמם ולכן מצדיקים מקום בחבילה תחרותית והאם ArchThune דוחפת אותם לרמה של איום משמעותי שמצדיק את המאמץ לייצר סינרגיה.

בגלל זה ההשוואה ל-Baneslayer בעייתית מבחינתי, כי היא לא צריכה "סינרגיה" ולרוב היא מציבה ליריב שעון הרבה יותר מהיר. היא גם טיפה פחות פגיעה ל-removals, בין אם מדובר ב-Mortars או ב-Shadowborn Demon והיא חודרת את ההגנות של היריב ביעילות טיפה גבוהה יותר. בכוחות עצמה, מה שמשאיר לך יותר קלפים זמינים למטרות control או איומים משמעותיים.
Stormbreath ממש לא סוגר לך את הפינה נגדה.
בכל מה שנוגע ל-Stormy אם אתה לא במצב לסיים איתו משחק אני רואה אותו יושב על התחת וחוסם אותה כל היום וכל הלילה ומקשה עליך מאד להפעיל את היכולת שלה ובינו לבין Mortars לבין Domri אני מרגיש שיש ל-Gruul מבחר מרשים של דרכים למנוע מהמלאכית לצאת משליטה.

אני לא חושב שאמרתי בשום נקודה שהיא בדיון הזה שהקלף בלתי שחיק. רק שהוא overhyped לדעתי בהתבסס על ערך השוק והתועלת התיאורטית שלו בהשוואה לערך השוק של קלפים אחרים שהגדירו את המטאגיים בשנה החולפת. יותר Sublime מאשר Thundermaw או Geist of Saint Traft.
שלח תגובה