Battle for Zendikar

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

kabanist
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

Battle for Zendikar

שליחה על ידי kabanist »

יניב מתרשל אבל יש כבר הרבה ספויילרים אז...

http://mythicspoiler.com" target="_blank

נחשפו הדואלים, כמו שכבר נאמר אין פה את הפאטצ׳ים שכולם חיכו להם. אולי בסט הבא.
לדעתי האדמות מאכזבות כי למודרן הם לא נראות אטרקטיביות, אין דק עם המון בייסיק.

מאוד אהבתי את אולמוג החדש. נכנס ישר לטרון ומחליף את האולמוג הקודם, עולה מאנה פחות, והורס שני פרמננטס, ועוד לאקזייל. מקצוען!
אני הדורבן שקולע בזמן !
סופגי
mtgil workstation

Re: Battle for Zendikar

שליחה על ידי סופגי »

Join the Sufgai brood!
limoonit
MTGil Apprentice

שליחה על ידי limoonit »

מישהו מבין מה הפירוש של ה- arid mesaa &steam vents פול-ארט שיצאו?
אין מצב שיוציאו פאצ'ים, שוקים, ואת הלנדים החדשות, נכון?
כאילו.... זה לא שאני מתנגד....אבל זה יהרוס כל איזון בשווי של העונות שיוצאות, כי אם כל הכבוד זה לא Modern masters 3-lands edition, וגם לא כל יום פורים :jokerc:
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

הסבר:
יש מין סייד סט, ובו ייצאו כנראה כל הפאטצ׳ים והשוק לנדס באיזה פול ארט פוייל יפיפה.
הסיכוי לפתוח הוא כמו פוייל מיתיק בערך, כך שלא נראה אותם הרבה והם יעלו הון.
אני חושב שהם לא יהיו חוקיים בסטנדרט, זה סתם עוד משהו שיגרום לאנשים לקנות המון בוסטרים...
אני הדורבן שקולע בזמן !
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

הם בערך משחזרים את הpriceles treasures , יש 45 קלפים שנקראים expeditions, הסיכוי לפתוח הוא כמו פויל מית'יק כמו שנאמר (סיכוי לא רע בשבילי אז, באוריגי'ינס כבר פתחתי שני PW פויל XD ), לפתוח אותם לא אומר שהם חוקיים בסטנדרט אבל כן יהיה אפשר לשחק אותם בדראפט. ככל הנראה יש את השוק לנדס, את הפאטצ'ים של זנדיקר ואת הדואלים החדשות, אבל זה רק 20-25 קלפים אז נצטרך לחכות ולראות מה עוד יש
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Krosan
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Krosan »

בסט הזה יש 25 לנדים מהמיוחדות, סייקל של 10 לנדים סייקל נוסף של 10 לנדים וסייקל של 5 לנדים.
מי שיעשה חשבון נכון יבין שזה 10 שוקים 10 פאצים ו5 מהדואלים החדשות (נקרא להם "זבל של סטאנדרט" מעכשיו)
בסט הבא יש 20 לנדים לדעתי זה יהיה 10 פילטר לנדס 5 manlands ו5 זבל של סטאנדרט.
חוץ מזה הקלפים שהראו לנו עד עכשיו חוץ מאולמוג שהוא פשוט לא הגיוני בעליל וכנראה יראה לדעתי משחק בסטנדרט ומודרן השאר די מאכזב.
גידאון פשוט גרוק רלנטלסס גרוע... הוא יהיה טוב מאוד בסטאנדרט וזהו לדעתי.
הקומונים והאנקומונים לא מרגשים בכלל חוץ מאשר המינדסטון הכפול שלדעתי הוא חריף ביותר.
בקשר לשאר הקלפים הם פשוט לא עושים הרבה כרגע אולי בהמשך הספויילרים יהיה יותר טוב... כרגע בא לי להקיא על כל הזבל הזה.
ובקשר ללנדים המיוחדות אני רק יגיד את דעתי שהם הולכים להתחרט אליהם ולהגיד שהם היו טעות אחרי שהדלטה והסקאלדרינג טארן יגיעו למחיר של 500~600 דולר לאחת
מה?
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

Krosan כתב:בסט הזה יש 25 לנדים מהמיוחדות, סייקל של 10 לנדים סייקל נוסף של 10 לנדים וסייקל של 5 לנדים.
מי שיעשה חשבון נכון יבין שזה 10 שוקים 10 פאצים ו5 מהדואלים החדשות (נקרא להם "זבל של סטאנדרט" מעכשיו)
בסט הבא יש 20 לנדים לדעתי זה יהיה 10 פילטר לנדס 5 manlands ו5 זבל של סטאנדרט.
חוץ מזה הקלפים שהראו לנו עד עכשיו חוץ מאולמוג שהוא פשוט לא הגיוני בעליל וכנראה יראה לדעתי משחק בסטנדרט ומודרן השאר די מאכזב.
גידאון פשוט גרוק רלנטלסס גרוע... הוא יהיה טוב מאוד בסטאנדרט וזהו לדעתי.
הקומונים והאנקומונים לא מרגשים בכלל חוץ מאשר המינדסטון הכפול שלדעתי הוא חריף ביותר.
בקשר לשאר הקלפים הם פשוט לא עושים הרבה כרגע אולי בהמשך הספויילרים יהיה יותר טוב... כרגע בא לי להקיא על כל הזבל הזה.
ובקשר ללנדים המיוחדות אני רק יגיד את דעתי שהם הולכים להתחרט אליהם ולהגיד שהם היו טעות אחרי שהדלטה והסקאלדרינג טארן יגיעו למחיר של 500~600 דולר לאחת
זבל של סטאנדרט? יש לאדמות האלו את אותה אינטרקציה עם פאצ'ים שיש לשוקלנדס, והם לא עולים לך חיים. מה כל כך גרוע בזה בדיוק? הן משנות לחלוטין את הצורה שבה חבילות מסתכלות על האדמות שלהן. הפוך ממה שאנחנו הסתכלנו על אדמות שמגיעות לפעמים בטאפ. אתה לא רוצה להביא אדמות בטאפ בתורות הראשונים, אלא Basics. זה דוחף אותך להיות 2 צבעים, אגרסיבי, עם מעט Double-color עד תור רביעי בערך. אני ממש לא אתפלא אם יהיו חבילות שיחליפו את השוקים במודרן.
ויש Hero's Downfall חדש, היצור הקומון הכי גדול אי פעם, רימובל לבן שחיק ב-2 מאנה, יצור 3/2 ב-2 מאנה ב-RB שנותן הייסט לכל היצורים שלך וריפרינט לפאקינג Rolling Thunder! מה בדיוק מבאס אותך בכל זה?
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

אני דווקא די אוהב את זה: "זבל של סטאנדרד" חחח. הם באמת גרועות למדי אפילו ביחס לטמפלים שלא היו מציאה בכללל לעומת הפצ'ים וגם בכללי, וכאילו מה, אתה מתחיל עם אחת כזאת ובייסיק אחת ביד, מה אתה עושה? נשאר ומקווה לשלוף עוד בייסיק? (שזה לא כזה ציפייה גדולה כן...) ובכול אופן איזה מין פיקסינג זה אם אתה רוצה 2-3 בייסיק בשביל לשים אותו זה אומר שזה הדואל היחיד שלך כרגע על הבאטלפילד וזה לאא מה שדואל אמורות לעשות.
חוץ מזה לגבי שאר הסט גדעון דווקא נראה ממש נחמד,
guardian of tazeem גם נראה אחלה בכול קונטרול שיש, לally יש עוד עתיד לא רע בכלל,
וצריך גם לראות מה קורה עם הingest הזה שעד עכשיו הוא לחלוטין חרא
אבל צריך רק לחכות כי יש מצב שיהיה איתו אחלה של קטע, וגם סוג של hero's downfall נחמד. וזה עוד לפני שניסה יצאה.....בקיצור עד עכשיו krosan דווקא די צודק אבל כול הדברים הלא טובים שהוא אמר עוד צריכים להתפתח...
לגבי rolling thunder: הוא לא קלף ששווה להתלהב ממנו כול כך הוא אמת מצוין בלימיטד אבל בזה נגמר הסיפור.

עכשיו על הexpeditions: אני אומר שזה יהיה 10 שוקים, 10 פצ'ים, 5 זבל של סטאנדרד, 5 manlands,
5 שאני לא יודע מה הם (אני מנחש האלה מscara of mirrodin שאני לא יודע איך קוראים להם) ו10 שאני גם לא יודע איזה,
אולי האלה מshadowmoor/eventide או צ'קים או משהו...

ודבר אחרון: אני מממשש שונא את איך שהפול ארט החדש נראה :evil: !
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

סרסלי? בינתיים הסט נראה מגניב למדי. שחקני מג'יק.. רק תלונות..
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

חחחחחחח

מה שבתכלס אמרתי זה שצריך לחכות להמשך של הדברים המגניבים האלה....
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

תודה רבה שפתחתם את הפוסט הזה.
תמיד מעניין ומשכיל לקרוא את חוות דעתכם על הקלפים החדשים שיוצאים במהדורות חדשות.

אשמח לקרוא את המשך השרשור על קלפים הבאים שיצאו בסט.

משה
:sun:
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

לא הבנתי איפה הסט הזה יושב בסיפור. חשבתי שהאלדרזי כבר השתחררו בRoE, אז מה קורה עכשיו? לא היה בסט ההוא את ה"קרב על זנדיקר?"
אני לא עוקב מקרוב אחרי העלילה אז אולי פספסתי משהו...
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

אז זה היה תחילת הקרב. להבנתי, אחרי RoE הטיטאנים עזבו לזמן קצר, אבל אולאמוג חזר לזנדיקר וממשיך לעשות שם בלגאן, ועכשיו העולם באמת בצרות - חלקים ממנו כבר נאכלו לחלוטין ע"י אולאמוג והשרצים שלו.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

בן, אני לא התרשלתי... פשוט אמממ... לא היה לי זמן לשבת על זה :P
אבל לבקשתך - הנה סיכום של כל מה שאנחנו יודעים בינתיים, לכל מי שאין לו כוח או זמן להתחיל לחטט בכל הקישורים שהבאתם:

הדברים המגניבים

אז זנדיקר המקורי היה בלוק של אדמות חזקות ואוצרות יקרים, וכדי להמשיך את המסורת, וויזארדס מביאים לנו את אלו:

תמונהתמונה

כמו שנאמר, זה פרומו מיוחד שיש בסט הזה. הם נקראים Zendikar Expedition והם נפתחים בתדירות כמעט זהה לפתיחה של מית'יק פויל, כלומר, הם הולכים להיות מאוד נדירים ומאוד מאוד יקרים.
בסט יש 25 מהם: כל עשרת הפאץ' לנדס, כל עשרת השוק לנדס וחמשת הדואל לנדס של הסט הזה (שנדבר עליהן בהמשך).
בסט הבא יהיו עוד 20 אדמות שונות, נכון לעכשיו אין לנו מושג מה הן יהיו.
האדמות הללו חוקיות למשחק בלימיטד אם יתמזל מזלכם לפתוח אותן, אבל ההדפסה הזאת לא הופכת אותן לחוקיות בסטנדרט (כלומר, הן חוקיות בכל פורמאט שבו הן היו מותרות למשחק לפני כן).

אגב אדמות יפות, כמובן שהאדמות ה- Full Art שאנחנו זוכרים לטובה מזנדיקר המקורי חוזרות:

תמונה

כמו שניתן לראות, יש 5 תמונות שונות לכל אדמה, כשאחת מהן היא תמונה חוזרת מזנדיקר.

העלילה
לא הבנתי איפה הסט הזה יושב בסיפור. חשבתי שהאלדרזי כבר השתחררו בRoE, אז מה קורה עכשיו? לא היה בסט ההוא את ה"קרב על זנדיקר?"
לא בדיוק.
אז למי שלא יודע, בסט Rise of the Eldrazi, שלושת הפליינסווקרים [card]Jace Beleren[/card], [card]Chandra Nalaar[/card] ו- [card]Sarkhan Vol[/card] הגיעו ל- [card]Eye of Ugin[/card], נלחמו והעירו בטעות את שלושת הטיטאנים - Kozilek, Ulamog ו- Emrakul.
הסט ההוא, כמו שהשם מרמז, הציג את האלדראזי מתעוררים מתנומה קלה של אלפי שנים ומשתחררים בזנדיקר.
אבל הסיפור של הסט הסתיים ב-Cliffhanger -מה יעלה בגורל העולם של זנדיקר?

עכשיו אנחנו חוזרים לראות את העולם אחרי כמה שנים. האלדראזי אוכלים את העולם וחלק מהיבשות הענקיות שהיו בו כבר נהפכו לאבק - Sejiri למשל.
בשנים שעברו Kozilek ו- Emrakul עזבו את העולם (בגלל הטיפשות של [card]Nissa Revane[/card], אבל זה לפעם אחרת) והטיטאן היחידי שנותר בזנדיקר הוא Ulamog, אבל עכשיו הוא טיפה יותר רעב:

תמונה

מולו וה- Brood שלו עומדים בעלי הברית של זנדיקר - לוחמים מהעולם הזה ומעולמות אחרים:

תמונה

למרות שעוד לא קיבלנו את הקלפים שלהן, גם ניסה וקיורה אמורות להופיע בסט.

תמונה

תמונה

כמו שאפשר לראות, אחרי הביקור שלה ב- Theros הפליינסווקרית [card]Kiora[/card] דאגה להצטייד ב- [card]Bident of Thassa[/card], שבהחלט עשוי לעזור לה נגד האלדראזי.

בנוסף, גם Ob Nixilis צפוי לתת הופעת אורח בסט, אבל לא הייתי סומך עליו שיעזור לחבר'ה פה במלחמה באלדראזי...

תמונה

היכולות

נתחיל מהיכולות של האלדראזי בסט הזה:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

אחד הדברים שמאפיינים את האלדראזי הוא העובדה שהם יותר עתיקים מהצבעים של Magic. בסט הזה כל האלדראזי הם חסרי צבע, אבל זה לא אומר שאין מקום לטיפה משחק עם זה.

Devoid:

תמונה
תמונה

Scions:

תמונה
תמונה

בפעם הקודמת שראינו אותם, האלדראזי נהגו להאיץ באמצעות הפקה של טוקנים שנקראו Eldrazi Spawn. הם היו 0/1 ויכלתם להקריב אותם בשביל להפיק :1: . עכשיו האלדראזי התחזקו מעט, הטוקנים הם 1/1 ונקראים Scions.

Ingest:

תמונה

אז כאמור, האלדראזי אוכלים את העולם. בפעם הקודמת שראינו אותם, היכולת שייצגה את זה הייתה Annihilator, אבל וויזארדס החליטו (וכנראה בצדק מסויים) שזו הייתה יכולת חזקה מדי, מתסכלת ליריב, ובעיקר לא כיפית. מה שאומר ש- Ingest היא הממשיכה הרוחנית שלה. אבל מה טוב בזה אתם שואלים? ובכן, בסט הזה האלדראזי עושים שימוש נרחב בקלפים "אוכלים".

Processors:

תמונה

הפרוססורים הם האלדראזי שמפיקים תועלת מהקלפים שהעפתם ליריבים שלכם באמצעות Ingest, בין השאר.

Colorless Spells:

תמונה

היכולות של הזנדיקריים:

אז מה יש לזנדיקר להציע כדי להילחם במפלצות האלה?

Landfall:

תמונה
תמונה
תמונה

כולם אהבו את Landfall, לכן הם החזירו את היכולת הזאת. כמו שאתם יכולים לראות, יש כמה טוויסטים חדשים.

Allies:

תמונה

גם ה- Allies האהובים חוזרים, הפעם הם לא סתם הרפתקנים, אלא בעלי הברית שנלחמים באיום האלדראזי.

Rally:

תמונה

זוהי יכולת שיש ל- Allies, ובניגוד לפעם הקודמת, הפעם הם עוזרים לכל היצורים שלכם, לא רק ל- Allies אחרים.

Awaken:

תמונה
תמונה

האדמה עצמה נרתמת למאבק. כמובן שקל לראות כמה זה חזק על [card]Hero's Downfall[/card], אבל אפילו אם תיקחו את הקלף האחרון, הוא מאוד מזכיר את [card]Mulldrifter[/card]... אמנם הוא פחות חזק, אבל לא הייתי פוסל אותו, היכולת הזאת מאוד חזקה.

Converge:

תמונה

כדי לתת קונטרה לחוסר הצבעוניות של האלדראזי, הזנדיקריים נלחמים עם יכולת שטיפה מזכירה את Sunburst במהותה.

ואיך אפשר בלי דואל לנדים?

תמונה

הכינוי הכי טוב ששמעתי ללנדים החדשות האלה הוא Tango Lands - כי כולם יודעים שצריך שניים לטנגו :wink:

כמובן שיש עוד כמה קלפים, אבל הם לא מספיק מעניינים כדי שאני אקדיש להם מקום בסיכום הזה.
טוב נו, אני לא יכול שלא לפרסם את הקלף הזה:

תמונה

אני כל כך אוהב את זה!
זה מאוד חזק בקומאנדר, ואני מאמין שיש לזה אפילו סיכוי לראות משחק בסטנדרט, אבל עוד נראה.

ולקינוח, התפרסם השם של הסט הבא, ביחד עם כמה תמונות:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

שכחת לכתוב Planeswalkers Assemble אחרי התמונות של gatewatch
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

זה יותר מזכיר לי את Dawn of the Justice League מאשר את Avengers, אבל אני בהחלט מתחרט שלא רשמתי משהו כזה.

אגב, פורסם Godless Shrine:

תמונה

לבחור את Noah Bradley כצייר זה רעיון טוב.
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

great post marv
liger
מארגן טורנירים

שליחה על ידי liger »

בmtggoldfish
וtcg
קוראים להם slowlands
תמונה
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

איזה שם מעליב... זה Slowland אמיתי:
תמונה

הסט נראה מטורף, אני מקווה שהאיזון יהיה טוב.
כל אלדרזי פצצה.
גם בפעם הקודמת היצורים שהביאו את ה0/1 היו ממש ממש טובים, העובדה שמדובר ב1/1ים אולי לא נראית מאוד רלוונטית אבל זה שינוי מאוד מאוד מהותי.
באופן די גורף יצורים שבאים על כמה גופים הם דבר נהדר.
וbreaker of armies מאוד נחמד, צריך לזכור שבדקי אלדרזי 8 זה לא כזה ביג דיל בדרך כלל
ועם מיל 20 של אולמוג מה זה משנה בכלל אם הוא עושה מיל 20 או Annihilator 5?
זה מסוג הקלפים שאם אתה פותח בלימיטד אתה פייבוריט לקחת את הטורניר וזה לא כיף כשיש כאלה.
התג מחיר של 10 הוא עדיין לא 15 בטח בסט שמלא ביצורי מאנה והעובדה שבתור הראשון ליריב שלך אם הוא מתחיל כבר יש רק 33 קלפים בדק אומרת שאם תקפת פעם אחת כנראה ניצחת.
האלדרזי עם הצבע.... פחות נראים טוב.

אני אישית לא אוהב את devoid, נראה מאולץ מאוד כדי לאזן קצת את לימיטד.
ingest מעניין אבל לא עושים עם זה הרבה בנתיים, אולי בהמשך.

זה סט של יצורים ענקיים ומגוחכים.
מזמן לא היה סט של יצורים ענקיים ומגוחכים.

והאדמות פשוט...וואו וואו... איזה באסה שאני לא אפתח אף אחת...

אני מאוד נלהב מהסט הזה.
אגב Awaken נראה מכניקה שבאיזשהו מקום מאוד דומה לmorph.
העובדה שהקלף טוב בתור 3 ובתור 7 ועל אחת כמה וכמה עם כל האלדרזי שהולכים פה אנחנו כנראה נראה דקים עם צריכת מאנה גבוהה מאוד והרבה שיקול דעת אם להשתמש בקסם עכשיו או אחר כך בצורה דומה להתלבטות אם לחסום עם morph עכשיו או לחכות ולעשות unmorph אחר כך.

יהיה מעניין.

אז... flavor text על כל הפליינסווקרים בסט הבא
"For the watch" עם תמונה של אולמוג על הריצפה?
XplayerX
MTGil Apprentice

שליחה על ידי XplayerX »

יש לי שאלה: artifact creature נחשב colorless (אם אין לו צבע כמובן) או שהוא no color והאם זה אותו הדבר בכלל?
אני שואל כי ראיתי איזה כתבה בוויזארדס שקצת בילבלה אותי אם איזה איזכור של זה....

ועוד דבר: http://www.magicspoiler.com/mtg-news/ob ... l-of-fake/" target="_blank

מה אתם אומרים על זה?
מה שאני הצלחתי להבין מזה זה:

ob nixilis, the returned 3BB

flying
when ob nixilis, the returned, enters the
battlefield, target player sacrifices a creature and loses 2 life.
landfall": whenever a land enters the"
battlefield under your control, you may have target player discard a card at random. if
that card is a creature card, that player loses 2 life

3/4

אם הוא אמיתי וזה באמת מה שהוא עושה, הוא הולך להיות אחד הקלפים היותר חזקים בכול הסט
שלח תגובה