מחיר של לשחק MTG בארץ

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
tal2
MTGil Apprentice
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מחיר של לשחק MTG בארץ

שליחה על ידי tal2 »

שלום לכולם חשוב לי קודם כל להדגיש שזה לא נושא אל תקנו או איזה יקרים חנויות מסוימות אני רק מנסה להבין את ההיגיון מאחורי זה.
אני חזרתי לארץ אחרי שנים שלא גרתי פה ואני גר בת"א אז החלטתי ללכת לקנות בוסטרים בת"א (אני לא יציין את שם החנות זה לא ספציפי נגדם) .
ופתאום ראיתי שבוסטר בחנות עולה 25 שקלים!! או לחילופין dragon shield עולה 60 ש"ח.
עכשיו מובן לי עלויות אחזקה ומשלוח אז אני ממש לא מצפה להשוות לחו"ל אבל לדוגמא בראשון יש חנות שמוכרת בוסטרים ב 20 , למה בתור אזרח תא אני צריך לשלם פער כזה גדול???
אם מישהו יכול להביא לי הסבר אני ישמח , ולאלו שיגדו תזמין מחול אני לא כל כך רוצה להביא מחול עם משפחה כי אני כן מאמין בלתמוך בחנויות שמארגנות אירועים ולעזור להם להתפתח אבל לקחת 180 ש"ח על duel deck שהשווי של זה 30 דולר נראה לי ממש מוגזם אני ישמח לתגובות ענינייות ואפילו הסבר מעובדים בחנויות
בתודה טל.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

Re: מחיר של לשחק MTG בארץ

שליחה על ידי TV-R-US »

התשובה לזה היא פשוטה, יש חנויות יקרות ויש חנויות פחות יקרות. כל אחד מתמחר כראות עיניו ועל הצרכן להחליט אם לקנות או למצוא אלטרנטיבה זולה יותר.
באתר של ניר אפשר לקנות בוסטרים ב15 שקל, אני בליגה בטכניון מוכר ב15-20, תמיד יהיו חנויות שימכרו ביותר יקר, זה שוק חופשי ולמזלנו יש אלטרנטיבות למחירים זולים יותר. לפני כמה שנים המחיר בכל הארץ היה 25 שקל, עכשיו המצב בארץ הרבה יותר טוב.
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
HedgeKnight
Phyrexian Praetor

שליחה על ידי HedgeKnight »

אני לא אגיב יותר מידי רק אציין שמחיר ממוצע ל6 בוסטרים בטורניר עולה בחו"ל 100 ומחיר ממוצע בארץ הוא 130
The band: Loyalty
The lead singer: Holy Shit
Copyright: Metamind,HedgeKnight.Cold Hellfire
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

רק החנויות הקטנות לוקחות סכומים כאלה.
הגדולות, שלשם רובנו הולכים, לוקחות בין 90 ל120 אחרי הרשמה מראש או כל מיני שטיקים אחרים.
גם הקטנות יורדות ל130 אחרי השטיקים האלה אז להגיד שהממוצע הוא 130....
(למרות שבארה"ב שוב המחירים הם לא רק 100, המחיר הוא בין 20 ל25 דולר, אז 80 ל100 שקל)

דראפטים הם בדרך כלל 60 בארה"ב ובארץ בערך 70, זה גם לא כזה הבדל. (בסוגריים בארה"ב אפשר בקצת פחות, בארץ יש חנויות שעושות ביותר כסף דראפטים...)

ההבדל האמיתי הוא (חוץ מהחוסר צורך בתשלומים מראש לייקים בפייסבוק ומה לא כדי להגיע למחיר שבמילא החנות התכוונה למכור בו...) הפרסים.
ושם יש 2 דברים שנהוגים יותר בחו"ל -
1. בלימיטד החלוקת פרסים "רחבה" יותר, פה בארץ זה "מקום ראשון מקבל מלא והיתר מתחלקים ב....לא מלא...." ובחו"ל הרבה פעמים לוקחים את הסביבה של פריריליסים ודראפטים כיותר רגועה מסטנדרט ואז המקום ראשון מקבל יותר ממקום שני אבל לא בפערים עצומים, נשאר יותר בוסטרים לחלק לשאר, יותר אנשים יוצאים מבסוטים ואפשר למצוא מקומות שמחלקים יותר מהמינימום ה"טבעי" (שזה מה שיש לך פה בארץ בוסטר אחד לכל 3 בוסטרים שקנית, כלומר 2 לאדם בסילד), עם קצת מזל אתה יכול למצוא את עצמך בחנות נדיבה במיוחד שנותנת בין 1.5 ל2 בוסטרים לאדם ל3 בוסטרים (150%-200% מהפרסים בארץ)

סך הכל כשאתה אומר גם מחיר וגם פרסים ההפרשים מהותיים, אבל שוב לא כולם ככה פה במחיר, לא כולם ככה שם עם פרסים, בהחלט יש לך חנויות יותר טובות פה שמתחרות בחנויות פחות טובות בארה"ב, יש הרבה לאן לשאוף אבל המצב לא נוראי.

לנושא המקורי אבל, 25 לבוסטר ומחירים גבוהים גם ליתר המוצרים מחוץ למסגרת טורניר, שמע, זה בדיוק הנקודות שבהם אתה לא צריך להרגיש חייב לקנות, זה ה"רווח מעסק מסביב" שהם עושים ואם זה מה שמחזיק אותם במחירים סבירים בטורנירים היותר גדולים אז וואלה שימשיכו.
שלח תגובה