Oath of the Gatewatch

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

PopperThingi
Dragon Food
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Re: Oath of the Gatewatch

שליחה על ידי PopperThingi »

BurningOak כתב:הם קלפים חזקים, כן.
אבל ברגו לא בסטנדרט.
בוא ננשום רגע וננסה להשוות לדברים קיימים
אז דיברת על מאן או וור וחבר שלו מm12
Ether adept שהוא אותו דבר אבל דאבל כחול.
Brago הוא קומנדר. שום דבר בתגובה שלי לא תיאר את Linvala בשום סביבה אחרת.
BurningOak כתב:אתה יודע מה ההבדל ומה עושה אותם חזקים כל כך שחבר שלנו פה מקבל להיות קצת יותר גדול ובונוס בשבילם?
חוץ מהעובדה שהוא עולה גם לבן הם לא מוגבלים ליצורים של היריב.
שוב, תקרא מה כתבתי. הוא Gold-Uncommon ברמה אחרת לגמרי. [card]Aether Adept[/card] יותר קשה להטלה (1UW דורש 8 מקורות מכל צבע בשביל להטיל אותו ב-90% בתור שלישי, 1UU זה 13 מקורות כחולים בשביל 90%. הראשון משמעותית קל יותר) ואי אפשר לעולם סתם לשחק אותו תור שלישי כדי להרביץ ליריב שמפספס לנד דרופס. [card]Man-o-War[/card] לא הדפיסו כבר מעל עשור כי הוא חזק מדי בלימיטד. לראיה - מאוד שחיק אפילו ב-Legcay Cube. אז כן, אני לא מגיש רע עם להגיד שבסטנדרטים של לימיטד, Reflector Mage שבור. אם כבר מדרגים קלפים -
ביד הפותחת - תור שלישי, בין אם אתה מתחיל או שולף, אתה מחזיר את היריב תור אחורה, ואם התמזל מזלך אתה מקבל דאבל Time Walk על להקפיץ יצור כשהיריב יכול רק לשחק אדמה ולהעביר תור.
כשאתה מוביל - בכיף סוגר ליריב out על ידי הסרת חוסם לשני תורות. ביטוח נגד פצצות שנותן לך שני תורות לסיים את העבודה. ורק שלוש מאנה, ככה שבכיף מצטרף לקסם נוסף באותו תור.
כשאתה מאחור - מעיף ליריב את האיום הכי גדול על לוח ומוודא שהוא לא יחזור תור הבא, פלוס חוסם. פלוס, זה רק שלוש מאנה! אם תארגן נכון את התורות שלך הוא יכול להיות חלק מתור שבו אתה לוח מחדש את השליטה בלוח על ידי 2 קסמים בתור. אפילו במצב בו אתה מפסיד בגלל Mana screw, שלוש מאנה סביר שיש לך.
בשיוויון - או שהוא לא עושה הרבה כי הגוף לא רלוונטי והלוח גדול מעבר לפרופורציה שלו, או שהוא נותן לך הזדמנות לשבור את השיוויון ולהשאיר את היריב לכוד לתור. ובגלל שהוא כל כך זול אתה יכול לשמור כמה קסמים בשביל תור גדול לשבור את השיוויון בבת אחת.
ושוב: הוא עולה שלוש מאנה. זה כלום. הזכרת את [card]Roil Spout[/card], והאפקט שהם מייצרים די דומה, אבל כדי להרביץ ליריב עם [card]Roil Spout[/card] אני צריך 6 מאנה, וזה הבדל של שמיים וארץ.
אמנם קשה לדעת מה יעשו 2 חבילות חדשות לפורמט בדרפט, אבל UW זה אחלה שילוב צבעים ב-BFZ, ואם כבר פיק ראשון Gold, אני רוצה Reflector Mage. אף אחד מהאחרים, לא ב-Oath, BFZ או Origins מדגדג אותו.

וחדשים - אני משחק Superfriends בקומנדר אז ה-Oaths מוצאים חן בעיני, אבל של Jace חלש נורא. Oath of Nissa ממש מגניב לעומת זאת, מאוד מזכיר את [card]Ponder[/card] (שחטף באן במודרן, בואו לא נשכח), ואני רוצה לנסות אותו. Tazri קיבלה קלף ראוי.
ה-creature lands החדשים סה"כ סבבה. גיליתי לצערי שהכחול-אדום לא באמת יכול לשרוד Bolt (או שום Burn, תכלס...), אז ירד לי ממנו די הרבה. בסטנדרט הוא יהיה טוב אני חושב.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
BurningOak
MTGil Apprentice

שליחה על ידי BurningOak »

המאמר שאתה מצטט ממנו בלי להבין אומר 8 לצבע נתון ומתייחס גם לאחוזים ממוליגן, אגב בחוקים הישנים ככה שזה לא זהה יותר.
עכשיו גם אם היינו משטחים את העסק, אתה דורש הסתברויות בעבור 2 תנאים שונים, כלומר גם אם אתה מתעלם מהעובדה שהאחוזים שלך עלו נטו בגלל מוליגנים, אתה על 81% ב8/8 ספליט, בפועל נמוך יותר, אין לי כוח לעשות חישובים מתמטיים.
בשביל 81% דאבל כחול צריך פחות מ13 קלפים, כמה? מי יודע... ואם היה לי רק 75%? זה מהותית רע יותר לקלף שקשה לי להרגיש ש"עשיתי עליו את המקסימום" כשאני משחק אותו בתור 3?
וגם אז אתה מדבר על כחול/לבן מלא, אין ספלאש לצבע אחר, אין עדיפות לאף צבע, זה אידיאלי למצב שלך, מה אם היית כחול ספלאש ללבן? אז את'ר הרבה יותר קל להטלה.

עכשיו איפה את'ר ומאן (שלפני שאני שוכח נמצא בקיובים פשוט כי זה סביבה שבה יש הרבה דרכים לרמות דברים החוצה וזה הורס את זה, הרבה אפקטים טובים של קלפים שלך שאתה יכול להחזיר לעצמך וכו' וגם אז הוא פיק יחסית נמוך) מכסחים את הצורה של מייג'? לא בתור 3, זה בסדר, שם הם דומים, אלא בתור מאוחר יותר (ואני לא יודע איזה כחול לבן אגרו אתה משחק שם, להוריד אותו כסתם 2/3 בתור 3 ולפספס את האפקט כי נראה לך שהיריב מתמהמה עם המאנה זה טעות, תמיד)
למה? כי אני רוצה להעיף דברים כמו pacify מהיצורים שלי, רוצה לעשות עוד ETB לאיזה קוזילק או דברים כאלה.
זה מה שהם עושים ומייג' לא עושה, זהו.

עזוב אוריגינס וסטים קודמים, הנה רשימת קומונים ואנקומונים בBFZ שבאותו פק עם זה אני לוקח על פניו:
(זה רשימה של - כן זה לפניו וזהו בלי שאלות)
[card]Rolling Thunder[/card]
[card]Tajuru Warcaller[/card]
[card]Stasis Snare[/card]
[card]Brood Monitor[/card]
[card]Roil Spout[/card]
[card]Drana's Emissary[/card]

והנה רשימה של דברים שאני שוקל אם אני מאוד רוצה לעשות משהו ספציפי או לא חושב שבא לי להיות כחול ולבן:
(תתייחס לזה כ"הם בערך חזקים באותה מידה אבל פשוט לא דורשים התחייבות או מתחייבים למשהו אחר שאם הוא יקרה הם יהיו חזקים יותר בו מאשר מייג' בכחול לבן")
[card]Halimar Tidecaller[/card]
[card]Zulaport Cutthroat[/card]
[card]Roils Retribution[/card]
[card]Gideon's Reproach[/card]
[card]Complete Disregard[/card]
[card]Touch of the Void[/card]
[card]Skyrider Elf[/card]
[card]Catacomb Sifter[/card]
[card]Ulamog's Nullifier[/card]

עכשיו כל אלה... כל אלה הם easy first pick כשאתה פותח ג'אנק רר.
וכן, גם מייג' הוא כזה.
אבל פה זה עוצר.
תתווכח עד מחר, זה רמת הכוח שלו, גבוהה מאוד, לא שבורה בשום צורה, B+ בקלות, כמו כל אחד מהקלפים האחרים שרשומים פה רק שחלקם בדק הנכונה הם A
ולא זה לא דומה לspout, על spout כתוב אם תרצה:
return target creature to its owners' hand, that player skips his next draw step
האפקט המודגש הזה בדרך כלל טוב יותר מ2/3 על המגרש.
העובדה שבשלב מאוחר של המשחק אני גם מקבל 4/4 שזה בדרך כלל גוף רלוונטי כל המשחק, בניגוד ל2/3 שנוטה לאבד רלוונטיות מהר, הופכת אותו לקלף שנמצא רמה או 2 מעל מייג'.
שהוא קלף טוב, אני מדגיש, אבל אתה מגזים, בקשר לטקסט הנוסף על אי אפשר לשחק אותו שוב, פשוט תניח שליריב שלך יש יותר מקלף אחד ביד והוא גם שולף בתורו, ברוב המקרים הוא לא יעשה א' אז הוא יעשה ב'.
יכול להיות שהוא בכל מקרה רצה לעשות ב'.
אולי בסטנדרט שיש סיכוי שיש לך יותר מעותק אחד של היצור הנתון ביד זה מציק יותר, בלימיטד הסיכוי לזה הוא נמוך מאוד.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

Klafim Hadashim:

תמונה

תמונה

תמונה

Overwhelming Denial
:2: :u: :u:
Instant (R)
Surge :u: :u:
Overwhelming Denial can't be countered by spells or abilities.
Counter target spell.

תמונה

Embodiment of Insight
:4: :g:
Creature - Elemental
Vigilance
Land creatures you control have vigilance.
Landfall - Whenever a land enters the battlefield under your control, you may have target land you control become a 3/3 Elemental creature with haste until end of turn. It's still a land.
4/4
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

בלבן- אתה מחפש פלאנסווקר ועכשיו זה- כל פלאנסווקר ניכנס עם קאונטר עליו.
אג'ני, גידעון ואלספת' הולכים להרקיע לשמיים.
דק מודרן לבן בקרוב?
הקומנדר ג'ור קדין שלי מתחזק :)
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

אה, וגם זה:

תמונה

דרך אגב, זה האלדרזי הלבן הראשון שראינו.
וגם קלף ממש לא רע. לא יודע לגבי קנסטרקטד, אבל זה כן מתקמבן עם [card]Zulaport Cutthroat[/card] ו- [card]Brood Monitor[/card], ובטוח שעם עוד דברים ישנים בשביל קומנדר ([card]Rasputin Dreamweaver[/card]).
zbeng
MTGil Apprentice

שליחה על ידי zbeng »

זה משחק טוב עם כל חבילת ally שיש לך.
זה מוריד קאונטרים מאדמות שעשו להם awaken.
ועובד נהדר עם ETB כמו Halimar Tidecaller.
BurningOak
MTGil Apprentice

רק ששווה לציין שזה לא קלף לבן, זה קלף לבן+חסר צבע, זה golden לחלוטין כי בלי היכולת הוא לא מעניין.
בלינק זה יכולת ממש טובה, תמיד הייתה, העובדה שזה לא דורש טאפ הופכת את זה לאפילו יותר טוב.
הפוטנציאל עם allys מעניין, כל ה"כשally נכנס" יכולים לעבוד בתור של היריב בתמורה ל3 מאנה.
הייתי אומר שהוא עובד יופי עם הגובליני-הלוואי-שהייתי-סנאפ-קסטר אבל זה 3 צבעים ש2 מהם זה בורוס והשלישי זה קולורלס, לא יודע שזה השילוב הכי טוב שיש שם בחוץ.

בכל מקרה זה קלף מצויין בבסיס המאנה הנכון.
הו הי, הנה סוף סוף שבריר מהקלפים שכל אחד מאיתנו באמת יראה בפול שלו בפריריליס וירכיבו את רוב הדק שלו:
סייקל של אדמות עם 2 צבעים ושום דבר אחר:
תמונה
תמונה
שזה אומר רק דבר אחד.... יש פיקסינג סביר בלימיטד! הידד!

ומה אתם אומרים על הקלף הנפלא הזה שלא שווה קלף בחבילה?
תמונה
אבל היא אולי יהיה מספיק equipment matters כדי להצדיק את זה, אני בספק אבל מי יודע

ו....זה הכי טוב שלכם?
תמונה
כרגע זה נראה לא שחיק אבל אולי כדי לעזור בפורמאט שהם לא ענק דו ראשי עם כל הקלפי surge יהיו מלא קאנטריפים בזול?
מאוד build around me, מרגיש מאוד חלש אבל בדק מאוד מאוד ספציפית שאולי אפשר יהיה לבנות...

תמונה
איזה burn spell פנטסטי לדו ראשי...
לדו ראשי ולדק שפיירומנסר אסולט משתלב בתוכו.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

BurningOak כתב:רק ששווה לציין שזה לא קלף לבן, זה קלף לבן+חסר צבע, זה golden לחלוטין כי בלי היכולת הוא לא מעניין.
אוקיי, זאת טענה אחרת לגמרי ממה שאני אמרתי. אני בסך הכל ציינתי שזאת הפעם הראשונה שיש לנו אלדראזי שדורש לבן במחיר, שזה ראוי לציון מבחינת ההתפתחות של הבלוק.
הו הי, הנה סוף סוף שבריר מהקלפים שכל אחד מאיתנו באמת יראה בפול שלו בפריריליס וירכיבו את רוב הדק שלו:
סייקל של אדמות עם 2 צבעים ושום דבר אחר
כן, שוב, לא פרסמתי אותם היום שוב בגלל שפרסמתי אותם לפני 2 עמודים ביחד עם שאר הקלפים שהודלפו. כלומר, ידענו עליהם כבר זמן-מה.
ומה אתם אומרים על הקלף הנפלא הזה שלא שווה קלף בחבילה?
שהוא רפרינט, ושגם בפעם הקודמת שראינו אותו הוא לא היה שווה קלף בחבילה.
איזה burn spell פנטסטי לדו ראשי...
לדו ראשי ולדק שפיירומנסר אסולט משתלב בתוכו.
גם בדראפט ובסילד זה יהיה רימובל סביר ביותר.
Pyromancer's Assault לעומת זאת.... לא הקלף הכי מעניין שראינו.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

bone saw זה טוב לsurge ד"א
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

עריכה:

תמונה

אז מסתבר שיש 12 מית'יקים בסט, ולא 10 או 11...

תמונה
Inverter of Truth
:2: :b: :b:
Creature - Eldrazi
Devoid, Flying
When Inverter of Truth enters the battlefield, exile all cards from your library face down, then shuffle all cards from your graveyard into your library.
6/6
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
LOL what??
BurningOak
MTGil Apprentice

@Inverter of Truth
וואו המיתיקים בסט הזה כל כך טובים שאחד מהם עכשיו עלול לאפשר ליריב לנצח יחסית בקלות.
מדהים! איזה כיף לפתוח כזה בסילד!
יש מצב שזה אמור לעבוד עם הקלפים של איניסטרד אבל הולי.... לפתוח כזה בלימיטד? זה בחלק מהמשחקים יהיה כל כך לא שחיק שלא יהיה אפשר להטיל אותו בשום שלב של המשחק.

זה המיטיק הכי טוב שאי פעם היה ליריבים שלי בלימיטד :roll:
having said that בהחלט אפשר להפסיד לו, הוא ענק ומעופף אבל יש מספיק מצבים שזה לא יקרה ואז....

oath of chandara שחיק לחלוטין בלימיטד, גרוע כמו קומון אבל שחיק לחלוטין, נטו בשביל ה3 נזק בsorcery speed.

drana's chosen איומה ונוראה כדי להשיג את המחיר ששילמנו עליה היא צריכה להצליח לעשות את זה, זה אומר שהיא ועוד ally צריכים לשרוד על המגרש סיבוב שלם ולהיכנס לטאפ רק כדי להעמיד פנים שזה 4/4
משם זה אולי יותר קל אבל קשה לביצוע... אני דווקא חושב שהיא תהיה סבירה בלימיטד, אבל לא חושב שזה איזה פצצה.

Bonds of mortality סיידבורד מעניין אם ליריב שלך יש משהו ממש ממש ממש ממש מעצבן... נטו כי זה עושה סייקלינג.
אני חושב שהוא צריך היה לעלות ירוק ולא 1G אבל הי אם ליריב שלך יש ספינקס או משהו מציק כזה... זה שווה סיידבורד.

Hedron alignment - וואו, איזה קלף ג'וני, בערך 0 סיכוי להשיג 3 כאלה בלימיטד ובערך 0 סיכוי שמישהו יצליח לבנות קומבו כזה בסטנדרט אבל אני בטוח שמישהו ינסה ושזה יהיה משעשע.

Reality smasher פשוט נהדר, הם ממש דוחפים את הקולורלסים, תתכוננו לפתוח 2-3 טובים כאלה ואף אדמה של קולורלס, הידד!

Fall of the titans איזה קלף אדיר זה בדו ראשי! ראש אחד מטרה ראשונה ראש שני מטרה שניה, תהנו.
עדיין קלף טוב בלימיטד רגיל... אבל.. הרבה הרבה פחות.

sylvan advocate - מצויין, 2/3 ב2 זה אחלה תמיד, מחזק את האדמות שלך ונשאר רלוונטי (הופך ל4/5 ב2!) בשלב מאוחר זה אפילו עוד יותר אחלה, אחלה. אחלה אחלה. אני אקח 8 בסילד בבקשה, 1 בכל חבילה ו1 פויל בכל חבילה.
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

תאמין לי כל פעם שאני קורא את ההודעות שלך אני תוהה אם אתה בכלל נהנה לשחק מג'יק
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
BurningOak
MTGil Apprentice

מה פתאום משחק נוראי, הרבה יותר כיף לא לשחק, במקום לשחק נדבר על קלפים ומה שהם עושים או לא עושים ונפריד את הטוב והרע הו כן הממ ניתוחים של כמה קלפים שחיקים בלימיטד זה, זה איפה שהמשחק.
מי רוצה לשחק במשחק הזה בכלל? אף אחד זה מי.
זה הרי ידוע שאם המיטיקים בסט מסויים הם אשפה כל הסט הוא אשפה גם אם חצי מהנדירים מעניינים וחלק מהם דורשים הרבה בניה מסביב (כמו הenchantment האדום, פחות הכחול) ככה שלקראת המוות של הפורמאט יהיה משהו משעשע לעשות כמו לעשות את הדק ההיא שלא אמורה לעבוד, אתה יודע כמו גובלין סלייד.

אבל... אתה יודע בגלל שהמיטיקים הם לא שחיקים ומה שקובע בלימיטד זה רק המיטיקים, אז אני שונא את המשחק הזה.
למעשה מעולם לא שיחקתי בו.
אני משחק במשחק ההרבה יותר טוב, נו איך זה נקרא, אבן נייר ומספרים, עכשיו זה משחק!
אתה יודע ואז לפעמים יש מודים למשחק, נגיד כמו אבן נייר מספרים ושרביט קסמים, שרביט קסמים קומבו מה זה שבור עם נגעתי בשמיים נגעתי בארץ, הו איזה קומבו.
מה יש למגי'ק שלך להציע כדי לנצח את שרביט קסמים אה? זה מנצח כל דבר ודורש רק אצבע אחת באינסטנט!
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

אני אתעלם ברשותכם מהדיון המרתק על מית'יקים ואבן נייר ומספריים (נראה לי?), ורק אשים את זה פה:

תמונה
תמונה
תמונה
תמונה
BurningOak
MTGil Apprentice

Turn to frog עולה 1 פחות ונותן ליצור להיות 3/3
עדיין סביר כ removal כחול אבל יכול לשמש בצורה מוזרה גם כcombat trick על היצור שלך
במחיר של U זה בקלות נכנס לכל דק לימיטד כחולה

לנטרן מעניין כי הוא mana rock יקר עם אופציה לסקריי כשהוא לא בשימוש.
כנראה רק לדקים שמריצות דברים כמו קוזילק ומבוססת ראמפ.
אשפה בכל דק אחר כי תור 3 יקר מאוד בלימיטד למי שמנסה לנצח לפני שהיריב מוריד כל פצצה שהוא פתח.

Bearer וknot מאוד טובים, קולורלס הולך להיות ארקטייפ מטורף בלימיטד יהיה מאוד קשה גם להרים את הדברים האלה וגם מקורות קולורלס בדראפט עד שאנשים יבינו עד כמה ויאפשרו לדברים האלה לעבור רק כדי שההוא שהרים אותם ידרוס את הדראפט.
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

תמונה

תמונה
Eldrazissipate (Not the actual name)
:1: :u: :u:
Instant
Devoid
Counter Target Spell. If that spell is countered this way, exile it instead of putting it into its owner's graveyard.
תמונה

תמונה

תמונה
Dimensional Infiltrator
:1: :u:
Creature - Eldrazi (R)
Devoid
Flash
Flying
:1: <>: Exile the top card of an opponent's library. If its a land card, you may return Dimensional Infiltrator to its owner's hand.
2/1
תמונה
zbeng
MTGil Apprentice

שליחה על ידי zbeng »

תמונה
BurningOak
MTGil Apprentice

crawler לא נראה טוב בכלל, היה צריך לעלות 1... סביר רק בלימיטד ולמעט מאוד דקים, בעיקר לכאלה שלא הצליחו להרים מספיק מקורות לקולורלס.

בנתיים...
תמונה
קנטריפ! קנטריפ! קנטריפ!
אני לא אוהב שזה haste כי אז לצורכי surge זה יכל להיות פשוט "draw a card" וזהו.
זה כן נותן טריגר לprowess ומאפשר לsurge ולקלפי הsecond time this turn לקבל את התנאים שלהם בכמעט חינם.
אבל טוב לראות את זה בקומון, בתקווה יהיו עוד 4-5 כאלה כדי לאפשר את הקיום של surge כאסטרטגיה לגיטימית מחוץ לדו ראשי.
קנטריפים שעולים 1 ועושים tap או untap או שומושמיים מאפשרים לבחור אחד מהמצבים האלה יהיו ממש טובים
ומי יודע אולי ככה בשקט בשקט מתחבא בסט איזה קנטריפ שאומר add <> to your mana pool. draw a card ועולה אדום או כחול או משהו, זה יהיה פנטסטי.
come on wizards, make my day
Moshe
MTGil Wizard

שליחה על ידי Moshe »

זה תור שני וקסין דוויל נותן בטוח 4 לפנים. ושלא לדבר מה האבוט עושה תור שלישי ושאתה שולף קלף.
מצחיק - קומון. הייתי נותן לזה להיות מינימום אנקומון.
שלח תגובה