סיכום טורניר - מלך הדראפטים 13.08.2011

בפורום זה מופיעים סיכומי הטורנירים שהיו בארץ

מנהלים: Orb, Ward

Orb
Moderator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Orb »

לא הייתי בשום דרך שהיא יכול לדעת ממה שהגיע אלי שיש אפשרות שתביא לנו בוסטרים.
אני מבין. עם זאת, מאחר וזיו ידע זאת והוא המארגן ועבד על תיקון הבעיה, אני מניח שלא היה נגרם שום עוול שאינו בר-תיקון בסופו של דבר. אולי זה בזבז לך קצת זמן של לדאוג לגבי זה, אבל מן הסתם בסוף היה מספיק מוצר.
אם אתה מאמין שסוף סוף הלקחים נלמדו, אז כל מה שיש כרגע לעשות זה לחכות לטורניר הבא ולראות.
למידת לקחים אינה דבר בוליאני. אני משער שיש לא מעט דברים שיתוקנו בטורניר בא, ויש סיכוי שיש דברים מסוימים שלא, ושיקח קצת יותר זמן.
אחרי חווית טורניר מאוד לא נעימה כזו אני מצפה שאיפשהו, מישהו יראה סימן של התנצלות כדי שלפחות שבכלל מודעים לכמה השחקנים סבלו/לא נהנו.
א. אם אתה מחפש התנצלויות, קרא את הפוסט הקודם שלי.
ב. תן לשחקנים לדרוש התנצלויות. אתה שופט בטורניר, זה לא מקומך. אתה מקסימום יכול להציע לי את זה בתור האחראי בה"פ.
בזמן הטורניר מן הסתם העליתי וכמו שאמרתי לא היה לזה טעם כי עדיף לנסות לתקן את המצב הנוכחי, אחרי הטורניר ב22:30 לא היה טעם להעלות כלום בפני אף אחד.
אנסה להסביר שוב - דניאל התכוון להעלות דברים מולי/זיו/זוהר באופן אישי, ולא בפורום לעיני כולם.
כל הבעיות היו ששחקן פשוט פתאום מגלה שהוא מקבל יותר/פחות מדי קלפים. כשזה קורה מנסים על ידי ספירה ושאלות לגלות מי טעה אבל הסיכוי לגלות זאת די קטן וגם אם אתה מגלה שלשחקן A יש קלף אחד פחות מדי ובבוסטר שעובר לשחקן D יש קלף מיותר, קשה לדעת מה גרם לזה בדיוק ואיך לתקן את זה. כנ"ל המקרה ההפוך. היו גם מקרים שחסר קלף בלי שנמצא מקום עם קלף מיותר. אחת האפשרויות היא להעמיד במבחן את יושר הספירה של כל אחד מהשחקנים בדראפט, לספור לכל אחד את הקלפים ולראות כמה צריכים להיות לו וגם זה רק בשביל אולי לתת עונש למישהו בלי לפתור את הבאלגן עצמו ולכן זה לא נעשה. בקיצור, עדיף לתזמן.
זה משהו שמעניין אותי ואני חושב שחשוב לרדת לעומקו על מנת למצוא פתרונות לעתיד. אני מבין שזה בזבז המון זמן ויצר מרמור אצל השחקנים. אני לא בטוח שתזמון פותר הכל, גם בתזמון יכולות להיות תקלות. טל, אשמח אם תפתח ת'רד על זה בפורום שופטים, תאר את הבעיה, ומקווה שיתפתח דיון פורה לאיך פותרים דבר כזה גם כשהדראפט לא מתוזמן, או לחלופין, האם דראפט מתוזמן אכן חוסך זמן אל מול דראפט לא מתוזמן.
אני מעריך את ההתנצלות, אבל עדיין קיימת השאלה אם היא בכלל הייתה אמורה להגיע ממך או שהיא הגיעה ממך רק כי היא לא הגיעה ממי שהיא הייתה צריכה.
בתור היבואן, כל דבר שקורה בטורנירים בסופו של יום הוא באחריותי, אז בוא ותסתפק בזה. אם יש מישהו אחר שצריך להתנצל לדעתך, אני מזמין אותך להקים מוקד בחצר ביתך ולנסות לפתות אותו לשם.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

להגיד "הטורניר הכי גרוע שהיה אי פעם" זאת הגזמה פראית... אני אתחיל בזה כי זה שעשע אותי.

דיברתי עם זוהר במהלך הטורניר על הארגון ועל התקלות והוא הביע בפני את הסיבות(למשל עיכוב בתהחלה) אז לא אחזור על מה שנאמר,אבל מה שאני כן רוצה לציין וזה פגע בי מאוד בהנאת הטורניר זה היחס האישי שלך טל,היחס שלך לאנשים(שחקנים,לא יודע מי עוד) הוא לא יחס אנושי בכלל ואני לא רואה שום סיבה (חום,עצבים וכו') מוצדקת לכזה יחס,במיוחד שאתה דמות מייצגת בטורניר(שופט,מארגן). הכבוד ההדדי שיש לך לבני אדם הוא קרוב ל0,ואפשר עוד יותר לראות את זה בת'רד הזה(אם היה לך כבוד לאור\זיו לא היית מתחיל עם כל זה בתור שופט כי יש לך אחריות לואיילית כמו שאור כתב),ואני יכול להגיד בוודאות שאני ממש לא היחידי שחושב ככה(יש עוד,פשוט אולי לא נעים להם להגיד את זה ישירות)

אני אתן קרדיט פה לזוהר דווקא שלמרות התקלות כן הצליח לשמור על טורניר שזרם בסדר(תעשו לי טובה,מי שאומר שזה הטורניר הכי גרוע בחיים לא היה בטורנירים כי כמו שאור כתב היו יותר גרועים בהרבה) אבל שוב רק לזוהר,כי טל ממני לא תקבל שום קרדיט אחרי יחס כזה.

כל התקלות שהיו הם תקלות שקוראות ולא באשמת המארגנים ממש,אפשר ללמוד מהן(ואני רואה שזה קורה) אז זה לא נורא,כן זה מעצבן שמתחילים דראפט שני אחרי חצי שעה(אם לא יותר) ממה שהיה מתוזמן(ואין ספק שזה עצבן שם) אבל באמת הדבר שהכי הכעיס אותי בכל הטורניר הזה זה היחס של טל לשחקנים.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

הכוונה הייתה לצעקות של טל.
ואני לא חושב שאומרים את זה בנושא הזה מספיק:
כל הכבוד לאסף שומר! לובש פעם נוספת את כתר מלך הדראפטים :)
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

תגובות לאור:
Orb כתב:למידת לקחים אינה דבר בוליאני. אני משער שיש לא מעט דברים שיתוקנו בטורניר בא, ויש סיכוי שיש דברים מסוימים שלא, ושיקח קצת יותר זמן.
אוקי, אז כל מה שנשאר זה לחכות ולראות.
Orb כתב:א. אם אתה מחפש התנצלויות, קרא את הפוסט הקודם שלי.
ב. תן לשחקנים לדרוש התנצלויות. אתה שופט בטורניר, זה לא מקומך. אתה מקסימום יכול להציע לי את זה בתור האחראי בה"פ.
א. כמו שכתבתי בפוסט שלי, אני מעריך את ההתנצלות שלך
ב. חיכיתי שמישהי יכתוב משהו אבל היו בדיון כבר 100 צפיות ואף אחד לא כתב כלום, אני מסכים איתך שזה לא מקומי ואני לא זה שצריך לעשות את זה, אבל מישהו כן והעדפתי שכל הדיון שמתנהל עכשיו יתחיל כמה שיותר מוקדם.
Orb כתב:אנסה להסביר שוב - דניאל התכוון להעלות דברים מולי/זיו/זוהר באופן אישי, ולא בפורום לעיני כולם.
כמו שכבר אמרתי, או שהבעיות נוגעות לכולם ומשום מה אף אחד עדיין לא הגיב כאן, או שמבחינת רוב/כל השחקנים זה לא היה כל כך נורא ואפילו היה בסדר ואז בכלל אין טעם לדון בכלום.
Orb כתב:זה משהו שמעניין אותי ואני חושב שחשוב לרדת לעומקו על מנת למצוא פתרונות לעתיד. אני מבין שזה בזבז המון זמן ויצר מרמור אצל השחקנים. אני לא בטוח שתזמון פותר הכל, גם בתזמון יכולות להיות תקלות. טל, אשמח אם תפתח ת'רד על זה בפורום שופטים, תאר את הבעיה, ומקווה שיתפתח דיון פורה לאיך פותרים דבר כזה גם כשהדראפט לא מתוזמן, או לחלופין, האם דראפט מתוזמן אכן חוסך זמן אל מול דראפט לא מתוזמן.
יטופל.
Orb כתב:בתור היבואן, כל דבר שקורה בטורנירים בסופו של יום הוא באחריותי, אז בוא ותסתפק בזה. אם יש מישהו אחר שצריך להתנצל לדעתך, אני מזמין אותך להקים מוקד בחצר ביתך ולנסות לפתות אותו לשם.
אני לא הולך להגיד לאף אחד שאני מצפה להתנצלות ממנו אישית על הבאלגן בטורניר, אותו בן אדם (אם הוא קיים) אמור להרגיש לבד שאולי הוא טעה ויש לו על מה להתנצל.

תגובות לניב:
TrUnks כתב:להגיד "הטורניר הכי גרוע שהיה אי פעם" זאת הגזמה פראית... אני אתחיל בזה כי זה שעשע אותי.
שוב, אף אחד לא אמר "הכי גרוע שהיה אי פעם" אלא רק בזמן האחרון.
TrUnks כתב:אבל מה שאני כן רוצה לציין וזה פגע בי מאוד בהנאת הטורניר זה היחס האישי שלך טל,היחס שלך לאנשים(שחקנים,לא יודע מי עוד) הוא לא יחס אנושי בכלל ואני לא רואה שום סיבה (חום,עצבים וכו') מוצדקת לכזה יחס,במיוחד שאתה דמות מייצגת בטורניר(שופט,מארגן). הכבוד ההדדי שיש לך לבני אדם הוא קרוב ל0,ואפשר עוד יותר לראות את זה בת'רד הזה(אם היה לך כבוד לאור\זיו לא היית מתחיל עם כל זה בתור שופט כי יש לך אחריות לואיילית כמו שאור כתב),ואני יכול להגיד בוודאות שאני ממש לא היחידי שחושב ככה(יש עוד,פשוט אולי לא נעים להם להגיד את זה ישירות)
דבר ראשון, כמו שציינתי כבר, אני גם מאוד הייתי מעדיף שהשחקנים יעלו את כל הבעיות שהיו ולא אני, אבל זה פשוט לא קרה, אולי אמורים להסיק מזה שבכלל לרוב זה לא הפריע ומצדם שיהיה ככה גם בפעם הבאה? אם זה המצב אז אין בכלל טעם לדון בזה ואפשר להשאיר את המצב כמו שהוא.

חוץ מההתפרצות שלי על עמרי שכבר דיברתי עליה, ברגע שהסתיים הדראפט ולא היה מנוס מלהקים את כולם ביחד ולשלוח אותם בבת-אחת למקומות אחרים לבנות דקים ידענו שהולכים להיות מלא דיבורים ולכן ציינתי במפורש לפני זה שאני מבקש מכולם לעשות מאמץ ולא לדבר כשהם קמים. מן הסתם בערך כולם דיברו ולא הייתה ברירה לנסות בכל זאת לשמור על מסגרת ולחלק עונשים לכל מי שראיתי מדבר. אתה יכול לבוא בהצהרות כמו "יש לך 0 כבוד לאנשים" ו"אפשר עוד יותר לראות את זה בת'רד הזה" אבל חוץ ממה שכבר הזכרתי ומספר בעיות חוקים לא באמת היה לי קשר שיחה אישי עם השחקנים במהלך הטורניר אז אני לא יודע מאיפה אתה מקבל את הרושם הזה ואשמח אם תפרט לי / אחרים יפרטו (פה או בפרטי).

אולי אנשים פה מקבלים את הרושם שאני מנסה להציג אחרים באור רע או שאני נגד כולם או משהו כזה אבל תאמינו לי שזה לא המצב, אני שואף לסביבת משחק טובה יותר בארץ ומה לעשות שדיונים כאלה הם חלק מהצעדים שצריך לקחת בשביל שכזה דבר יהיה.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
עומרישוני
MTGil Wizard

שליחה על ידי עומרישוני »

אני רשמתי שזה היה הטורניר הכי גרוע אי פעם, חשבתי שברור שאני מתכוון לשנים האחרונות. אם לא, זו הייתה הכוונה (כי בעבר הרחוק היו זוועות שעליהן באמת שלא נדבר).

טל, אני חושב שהכעס של אנשים רבים נובע מהפער העצום בין הדיבורים שלך לאורך הזמן בנוגע לשיפור בטורנירים ומה צריך לעשות, לבין איך שהתנהגת ואיך שהרצת טורניר כאשר היית בעמדת השפעה. מבחינתי העובדה שהתנצלת והבנת (לדעתי) מה עשית לא במקום הספיקה, כנראה שלאנשים אחרים זה לא הספיק (וגם את זה אני מבין).

בכל מקרה, נקווה לשיפור בפעם הבאה, אני עדיין מאמין שהכוונות של כולם טובות, וזה מנחם אותי.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

טל אני לא מדבר על רמת הרצינות של הטורניר,אלה נטו היחס שלך לאנשים,אם אתה לא מודע לזה אז זאת כבר בעיה אחרת לגמרי.

*עריכה*

בנושא של שחנים לא מעלים בעיות,תגיד לי על מה אתה מדבר טל? מרוב שהתלוננתי בעבר(לפי דעתי מוצדק) על טורנירים יש לי כבר איזה סטיגמה על הראש של מתלונן. מצטער שלא קפצתי ישר לפורום כדי לפתוח בתלונות לגבי הטורניר אבל יש לי כמה דברים יותר חשובים בחיים,וגם דיברתי עם זוהר בטורניר עצמו ככה שמבחינתי השגתי מה שרציתי ואפילו אני מעדיף ככה לפנות למארגן בסוף הטורניר מאשר לפתוח את זה ככה בפומבית(שאני מבין שזה דבילי וכן גם אני עשיתי את זה ומצטער) כי תאכלס מי שצריך לקבל את התגובות זה המארגן,כל שאר הפורום לא באמת אמור לראות את זה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
draco
MTGil Apprentice

שליחה על ידי draco »

רציתי להתייחס לעוד כמה נקודות שלא זכו להתייחסות:

1. היה הייתה הפסקת צהריים שהסתיימה בשעה מסוימת, ורוב השחקנים כולל המארגן שחקן זיו איחרו לחזור ממנה, רק לאחר שחזרו נעשו ההיערכויות לביצוע הדרפט השני, מה שגרם לעיכוב עצום בלוח הזמנים. זו לא פעם ראשונה שאנשים לא עומדים בשעה של הפסקת הצהריים, ונראה לי כאילו השעה היא המלצה בלבד עד מתי שהמארגן מסיים לאכול.

2. היה היה ויכוח בין השופט טל למארגן שחקן זיו בנוגע להחלטה שיפוטית כלשהי, לפי דעתי טל סתם הציק לזיו, מה שלא נותן לו שום זכות מתוקף תפקידו הייצוגי לצעוק על השופט ולהשפילו בפומבי. אם אי פעם חשבתי על לשפוט בטורניר, אחרי שראיתי את זיו צועק ככה על טל ירד לי כל החשק לכל החיים, וזה לא משנה מי צודק, מה שמשנה מי יותר בוגר.

3. אני לא חושב שהפרינגס שהוקראו מהדף היה פתרון סביר, זוהר לא חזק בלצעוק (אני לא מצפה ממנו לזה (מגפון יכול לפתור את הבעיה אם מתעקשים) ) ולא שמעתי את הפרינגס כחצי מהפעמים, אנשים צעקו את השם שלי ובאתי, לא הייתה לי שום דרך לוודא את נכונות הפרינגס. מספרי שולחן ופרניגס מודפסים זה דבר הכרחי.

4. בשעה שעצרו את הדרפטים האחרים כדי לבדוק בעיות (לדוגמא בפוד שלי הכל היה בסדר וסתם מישהו נכשל בספירה), אנשים דיברו חופשי בינם לבין עצמם בידיעה שאין שום סמכות שיפוטית שתמנע מהם לעשות זאת. כמה ילדים בפוד שלי דיברו בלחישות שהיו בבירור על מג'יק, ואני רוצה להאמין שהם לא תיאמו פיקים אבל קשה לי להאמין. אני לא יודע איזה פתרון יש לבעיה בלי להגדיל את כמות כוח האדם בצורה משמעותית, אבל לתזמן דרפטים נראה לי המינימום ההכרחי.

5. אביעד ביקש ממני להביא מצלמה כדי שהשופטים יוכלו לצלם את הדקים, אין לי מושג למה לא השתמשו בה, אף אחד לא דיבר איתי, ויש משהו מתסכל בזה שאתה מנסה לעזור וחוסמים אותך.

6. אני רוצה להאמין שהקטע עם השולחנות והכיסאות היה בלת"ם שלא ניתן היה למנוע, אבל זו לא פעם ראשונה שהיו בעיות עם הנושא. לטעמי, אני חושב שהיו חסרים גם שולחנות, שלא נפתחו כי לא היו להם רגליים? וגם מפות לא היו.

כן הרגשתי עלייה ברמת הטורנירים בזמן האחרון, אני כן מרגיש שליבואנים אכפת מאיתנו, אבל אפשר לדמות את הטורניר לפנצ'ר בגלגל שקצת מוציא מהחשק.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

הניסיון לשמור בכל זאת על רמת רצינות בסיסית חייב אותי לעבור ולחלק עונשים על ימין ועל שמאל בצורה שאני מבין איך אפשר לפרש בתור יחס מגעיל. אם זאת, בהנחה שעוד אנשים נפגעו, ארחיב את ההתנצלות אל עמרי לכולם ואבטיח לשפר את היחס אל השחקנים.

עמרי, אני לא חושב שנכון לקרוא לעמדה שהייתי "עמדת השפעה", להיפך, חלק מהכעס שלי נבע מכך שאני רואה את הטורניר מתפרק מסביבי ואין לי את האמצעים לעשות משהו כדי למנוע את זה. (תודה אגב לזוהר שבכל זאת הצליח לסיים את הטורניר).
draco כתב:1. היה הייתה הפסקת צהריים שהסתיימה בשעה מסוימת, ורוב השחקנים כולל המארגן שחקן זיו איחרו לחזור ממנה, רק לאחר שחזרו נעשו ההיערכויות לביצוע הדרפט השני, מה שגרם לעיכוב עצום בלוח הזמנים. זו לא פעם ראשונה שאנשים לא עומדים בשעה של הפסקת הצהריים, ונראה לי כאילו השעה היא המלצה בלבד עד מתי שהמארגן מסיים לאכול.
מסכים, גם אני לא מבין את זה, להעניש את כל מי שאיחר לא היה אפשרי כיוון שמדובר בכמות עצומה של אנשים, אבל כיוון שזאת לא פעם ראשונה שדבר כזה קורה, אולי בכל זאת כדאי לשקול אפשרות זו.
draco כתב:2. היה היה ויכוח בין השופט טל למארגן שחקן זיו בנוגע להחלטה שיפוטית כלשהי, לפי דעתי טל סתם הציק לזיו, מה שלא נותן לו שום זכות מתוקף תפקידו הייצוגי לצעוק על השופט ולהשפילו בפומבי. אם אי פעם חשבתי על לשפוט בטורניר, אחרי שראיתי את זיו צועק ככה על טל ירד לי כל החשק לכל החיים, וזה לא משנה מי צודק, מה שמשנה מי יותר בוגר.
הייתה לי סיבה באותו הרגע לעשות בדיקה כלשהי, זוהר יכול לאשר את הסיבה. הויכוח היה כיוון שזיו סרב לתת לי לבצע את הבדיקה ואני לא הצלחתי להבין למה.
draco כתב:3. אני לא חושב שהפרינגס שהוקראו מהדף היה פתרון סביר, זוהר לא חזק בלצעוק (אני לא מצפה ממנו לזה (מגפון יכול לפתור את הבעיה אם מתעקשים) ) ולא שמעתי את הפרינגס כחצי מהפעמים, אנשים צעקו את השם שלי ובאתי, לא הייתה לי שום דרך לוודא את נכונות הפרינגס. מספרי שולחן ופרניגס מודפסים זה דבר הכרחי.
מסכים, זה לא היה פיתרון אידיאלי אבל זה מה שהיה זמין באותו רגע ועדיף על לחכות עד שיהיה אפשר להשתמש בתוכנה.
draco כתב:4. בשעה שעצרו את הדרפטים האחרים כדי לבדוק בעיות (לדוגמא בפוד שלי הכל היה בסדר וסתם מישהו נכשל בספירה), אנשים דיברו חופשי בינם לבין עצמם בידיעה שאין שום סמכות שיפוטית שתמנע מהם לעשות זאת. כמה ילדים בפוד שלי דיברו בלחישות שהיו בבירור על מג'יק, ואני רוצה להאמין שהם לא תיאמו פיקים אבל קשה לי להאמין. אני לא יודע איזה פתרון יש לבעיה בלי להגדיל את כמות כוח האדם בצורה משמעותית, אבל לתזמן דרפטים נראה לי המינימום ההכרחי.
מסכים, אבל כמו שכתבת לא היו האמצעים להשגיח על שאר השחקנים. גם אני בעד תדראפט מתוזמן.
draco כתב:5. אביעד ביקש ממני להביא מצלמה כדי שהשופטים יוכלו לצלם את הדקים, אין לי מושג למה לא השתמשו בה, אף אחד לא דיבר איתי, ויש משהו מתסכל בזה שאתה מנסה לעזור וחוסמים אותך.
בגדול, זוהר היה עדיין עסוק עם התוכנה ולא הייתה גם אפשרות להעביר את התמונות למחשב ולכן הצילום בדראפט הראשון לא יצא לפועל. בדראפט השני, לאחר הצילום אני לא מאמין שזה תחליף מוצלח במיוחד לדקליסטים.
draco כתב:6. אני רוצה להאמין שהקטע עם השולחנות והכיסאות היה בלת"ם שלא ניתן היה למנוע, אבל זו לא פעם ראשונה שהיו בעיות עם הנושא. לטעמי, אני חושב שהיו חסרים גם שולחנות, שלא נפתחו כי לא היו להם רגליים? וגם מפות לא היו.
אכן לא היו להם רגליים, ואין לי מושג למה לא היו מפות.
draco כתב:כן הרגשתי עלייה ברמת הטורנירים בזמן האחרון, אני כן מרגיש שליבואנים אכפת מאיתנו, אבל אפשר לדמות את הטורניר לפנצ'ר בגלגל שקצת מוציא מהחשק.
מסכים.

ובכל הבאלגן הזה לא כתבתי מזל טוב לאסף שומר, מלך הדראפטים החדש אז אעשה זאת עכשיו :)
נערך לאחרונה על ידי TheCheat ב 15/8/2011 , 14:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

נמנעתי מהלגיב בינתיים כי למען האמת אין לי הרבה להוסיף למה שנאמר ואני רק רוצה להשאיר את הטורניר הזה מאחורי. היו כמה בקשות לתגובה ישירה ממני, ויש כמה נקודות שכן דורשות התייחסות, אז אני כן אגיב, אבל אני מתכנן להסתפק בתגובה הזו.

דבר ראשון תודה עצומה לאביעד שסייע לי עם התוכנה והוא היחיד מלבדי שמבין את גודל הבעיות שנגרמו בעקבותיה לטורניר.
תודה גם לכל השחקנים שגילו הבנה (יחסית) לתנאים שנאלצנו לעבוד בהם, ותודה לטל שבא לשפוט.
כל הכבוד לאסף שומר על הזכיה! (שהתוכנה לא מוכנה לקבל אותו, אבל זה כבר סיפור אחר)

נתחיל במספרי השולחנות - בגלל שלא היתה תוכנה התחלנו עם הקראת הפיירינגס בקול ונראה שזה עבד בסדר. מספרי שולחנות היו דבר לא ישים בכלל בחצי הראשון של האירוע עד שהצלחנו להזין את הכל לתוכנה, ובחלק השני הם לא היו אצלי בעדיפות בגלל שהקראה בקול עבדה בסדר איכשהו, התוכנה עדיין עשתה בעיות, היה צריך לצלם את הדקים, וארומה רצו את הכיסאות שלהם. בדיעבד היה אפשר לעשות את זה, אבל זה לא היה לי בראש בגלל דאגות אחרות. נרשם.

החלק של הדראפט - כשקבענו את הפורמט של מלך הדראפטים לקחנו בחשבון שהטורניר אמור להיות כייפי, ושתזמון נחשב כמועקה עבור רב השחקנים ופוגע בהנאה שלהם. אני מסכים שכאירוע הכנה לאליפות יש היגיון בדראפט מתוזמן, אבל זאת לא היתה הכוונה. מעבר לזה, בצוות של שני שופטים שאחד מהם עסוק בהקראת הזמנים, לאדם השני אין שום אפשרות בעולם להיות מסוגל להשגיח לבדו על 30+ איש.
לגבי העיכובים שהיו בדראפט, להערכתי כשהבוסטרים נארזו במפעל, אחד הקלפים החליק מערימה אחת לערימה אחרת, מה שיצר בוסטר עם אקסטרה קלף, ובוסטר עם קלף פחות. העיכובים נבעו מכך שבשני המקרים היינו צרכים לספור את הקלפים על השולחן בכדי לוודא שלא מדובר בטעות של השחקנים. פורמלית אפשר לבקש מהשחקנים לספור את הקלפים כשהם פותחים את הבוסטר, ולקוות שהם יעשו זאת. נרשם.

טל - אני חושב שההערות של טל באות מגישה של שקיפות. הוא בעצם רוצה לומר שאלו הבעיות ואנחנו מודעים להם. לגבי תלונות על הגישה שלו שעלו:
1. היה חם, היו עיכובים, גם הוא וגם השחקנים היו ממורמרים, אז טבעי שכשכולם לחוצים דברים שנאמרים לא מתקבלים טוב ויהיה איזה פיצוץ.
2. הוא הביע התנצלות.
3. עכשיו שהוא מודע לזה הוא יכול ללמוד מכך ולהשתפר בעתיד.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

תודה על הגיבוי זוהר אבל כמו שאמרתי חום ומרמור מהארגון הם לא תירוצים שמקנים לי זזכות לצעוק על השחקנים ולכן זה לא יקרה יותר.
tomeriko
Legendary Samurai

שליחה על ידי tomeriko »

"חסר כוח", לא הספקנו, לא בראש סדר העדיפויות...
כנראה שהיה חסר רק עוד כוח אדם. רק להפיק לקחים ולהביא 5 אנשים שיהיו אחראיים על התחרות הקרובה (אליפות הארץ) ואולי אפילו 6.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

השולחנות הנוספים שלא נפתחו לא נפתחו בעיקר כי לא היה בהם צורך. היו למעלה עוד מספיק שולחנות, שסיכוי סביר שהיו מספקים רגליים ללפחות עוד שניים. אבל היה מקום לכל השחקנים ממילא.

שופט שלישי כן היה נחוץ בטורניר הזה, למרות ששוב, אני בטוח שבאליפות לא יחסרו.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אני מאוד רציתי לפתוח עוד שולחנות בשביל שיהיה אפשר להושיב אנשים לבניית דקים בצורה טובה יותר.. לדעתי זה היה מאוד עוזר. אם היו עוד 2 שולחנות ריקים היה אפשר להעביר כל פעם Seat מסויים לשולחן ולא את כולם בבת אחת בבאלגן גדול, בנוסף לכך אפילו עם הבאלגן הזה לא היה סידור אידיאלי כך שאנשים לא ישבו ליד אנשים שאיתם בפוד.
שלח תגובה