מזל במג'יק

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

Shali
אלוף הארץ לשנת 2011
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מזל במג'יק

שליחה על ידי Shali »

האם לדעתכם לימיטד הוא פורמט שמושפע יותר ממזל מאשר קונסטרקטד?
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

אני חושב שכן, כי יש יותר "מזל" אם אתה קורא לזה ככה במשוואה. המזל פה הוא מהם 15 הקלפים שיהיו לך בבוסטר, ובעיקר מה מעבירים לך. עזוב שנייה פיקים טובים/ לא טובים וכל זה, לך אין מושג מה הבוסטרים המקוריים שכל אחד פתח מכילים, ככה שאתה רק יכול לקוות שיעבירו אליך פיקים טובים. מה שכן, החלק האחרון לוו דווקא מושפע ממזל אלא מבחירה מועדפת. למשל, אתה מכיר את כל היושבים בדראפט. א' מעדיף לקחת ירוק אדום, ב' מעדיף לבן כחול, וכו'. תוכל להשתמש במידע של הצבע האהוב עליהם כדי לבחור צבע בלי שיחתכו אותך, אבל זה כבר סיפור אחר. ואחרי כל הפיקים, נכנס הקונסטראקטד אם אפשר לקרוא לזה ככה. בעצם כל השליפות זה עניין של חישובים, אבל בקיצור אפשר לקרוא לזה מזל. החלק הזה משותף הן ללימיטד והן לקוסטראקטד, וזה למה אני טוען שיש יותר "מזל" בלימיטד, בגלל ריבוי גורמים משתנים שלא כל כך תלויים בך. ד"א, אין דבר כזה מזל, יש רק סטטיסטיקה :D
תמונה
"!Fishing is for wussies"
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

dragon slayer שמעת אי פעם על המונח signals בדראפט?
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Dragon Slayer
?Hellkites you say

כן שמעתי. זה למה אמרתי שהחלק של הפיקים פחות מושפע מ"מזל", כי יש את כל העניין של הסימנים מאחרים כדי לדעת מה לקחת וכל זה.
תמונה
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אז המונח הזה נוגד את כל התאוריה שלך ש"אתה לא יודע מה הזה שלידך לקח"
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

כמובן שכן, ב-constructed גורם המזל נובע מהסידור האקראי של קלפים בחבילה שלך, שאותו אפשר למתן במגוון דרכים, ובמידה מסוימת מ-pairings. ב-limited גורם המזל מתחיל כבר בקלפים שאתה והאחרים בטורניר פותחים, ולמרות שאפשר למתן אותו באמצעות אסטרטגיות שונות זה לא מבטל את ההשפעה שלו באופן מוחלט. בנוסף, נדיר יחסית שיש לשחקן יותר מאשר שני עותקים של קלף מסוים, בעיקר כשמדובר בקלף חזק בצורה משמעותית, מה שאומר שלמרות מספר הקלפים הקטן יותר, קשה יותר לשלוט באיכות השליפה מה שאומר שהמזל משחק תפקיד גדול יותר גם כאן.
אז המונח הזה נוגד את כל התאוריה שלך ש"אתה לא יודע מה הזה שלידך לקח"
אתה לא יודע מה הזה שלידך לקח, אתה יכול לשער בהתאם למידע שיש לך, אבל המידע שיש לך הוא חלקי בלבד כך שההשערות שלך לא יהיו תמיד מדויקות. אנשים שאוהבים כל כך לשחק שחור-כחול שהם יקחו Illusionary Servant על פני Ajani Goldmane נוטים להיות נדירים.
נערך לאחרונה על ידי Navidshi ב 08/8/2009 , 20:31, נערך פעם 1 בסך הכל.
Satan's Angel
?heaven or hell what to choose
יצירת קשר:

שליחה על ידי Satan's Angel »

דווקא בפורמט הנוכחי של T2 המזל הוא משפיעה עיקרי ביותר כי כל הדקים בערך שווים בכוח ולכן יש סוג של אבן נייר ומספריים (קונטרול מיידרינג' אגרו) ולאומת זאת בלימטיד יש אומנםפ את המזל בפיק הראשון אולי שני העיקר הוא לבנות את הדק מהפול המצומצם שלאט לאט אספתה.
זיו ופרננדו
Ages ago they were attached.
As the earth expanded by Kroens theory they as well drifted appart
Dragon Slayer
?Hellkites you say

TrUnks כתב:אז המונח הזה נוגד את כל התאוריה שלך ש"אתה לא יודע מה הזה שלידך לקח"
אני לא אמרתי שאני לא יודע לגמרי מה זה שלידי ייקח, יש הפתעו תבחיים עד כמה שזה לא נפוץ. יש פעמים שיעדיפו לחתוך אותך ויש פעמים שיחליטו להספליש צבע בגלל קלף טוב, אי אפשר לדעת הכל, אבל אפשר לדעת.
תמונה
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

טייפ 2 ממש לא נובע ממזל...גם שטויות כל כך...

אוקי אז אם מעבירים לך ajani goldmane שזה פיק ראשון מובהק מה אתה יכול להסיק מכך?
א. שהשחקן שיושב לידך אידיוט.
ב. השחקן שלידך באמת לא אוהב לבן מסקנה מכך היא--> לבן פתוח!(למדנו משהו)
ג.השחקן שלידך פתח רר פויל יותר טוב מהרר שלך,אבל גם אם כן כנראה לבן פתוח כי כנראה הוא פתח רר פויל שהוא לא לבן...
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

לימיטד מושפע ממזל זה בטוח, אבל אם אתה קורא נכון את הסימנים שאתה מקבל ויש לך תוכנית בדראפט אתה תצא עם דק חזק. דווקא בקונסטרקטד יש רושם שחלק מהמאצ'ים הם אבן-נייר-מספריים, ואתה צריך להסתמך על מזל ולא ליפול על הדק שאתה מפסיד לו.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

אם אתה לומד Printruns טוב אז אתה יכול לדעת ב-99% מה לקחו לפניך (אם לקחו קומון)
ובסטים מסוימים גם אם לקחו אנקומון
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

כמובן שכן.
לימיטד הוא עדיין מאוד skill intensive, אבל אין ספק שהאלמנט של מזל בו יותר גדול.
האלמנט של המזל בקונסטרקטד הוא מה שלפת ומה היריב שלך שלף, בגדול. יש את החלק הזה גם בלימיטד, אבל גם מה שיש לך בחבילה הוא לא קבוע, אלא תלוי בדראפט עצמו. זה רק במה פתחת, אלא גם במה זה שמימינך וומימינו פתחו, ובמובן מסוים גם זה שמשמאלך. יכול להיות שכולם יפתחו פצצות ואתה לא, אבל יצא שכולם פתחו פצצות שאותם צבעים ואתה יצאת היחיד שמשחק לבן. או לעומת זאת, פתחת ajani goldmane ואתה מרגיש הכי בר מזל בעולם, אבל שני האלה שלימינך פתחו serra angel ו-baneslayer angel.
כן ברור, אתה תקרא סיגנלים ותבין שלבן לא מגיע, וכן, לבן חזק כנראה יגיע בבוסטר השני, אבל יכול להיות שאנשים לשמאלך לא יפתחו דברים לבנים טובים. קורה. או שגם הם נכנסו ללבן בפיקים הראשונים ומתכננים על הלבן של הבוסטר השני. זה הכול הטלת קובייה פה. אתה יכול לקרוא סיגנלים ולחשוב ולתכנן, אבל הכול תלוי בבוסטרים בסופו של דבר.

note: אני לא אומר שלימיטד זה רע, אני מאוד אוהב לימיטד, אבל האלמנט של המזל בו גדול יחסית לקונסטרקטד. זה חלק ממה שכיף בו, שהכול תמיד משתנה, ואתה לא יודע את כל הדקליסט של היריב אחרי שהוא הוריד drowned catacomb תור ראשון.
Don't drink and draft.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

וודאי שיש מזל בדראפטים.

כמו שעמית אמר, יכול להיות שאתה תפתח פצצה לבנה, ומי שמימינך גם פתח פצצה לבנה, אבל הוא לא יודע שאתה הולך לבן, ולכן יתחיל לקחת לך דברים לבנים, אז תבין שהוא גם משחק לבן ותתחיל לעבור צבע, או רק להספליש ללבן שלך.

באותה מידה, אתה יכול לפתוח פצצה לבנה, והוא יפתח שיט רר לבן, ויחליט ללכת לכיוון אדום, או שחור, ואתה תזכה לפיקים לבנים חזקים מאוד.

או, שניכם מקבלים שיט ררים באותם צבעים, ובוחרים שוב ללכת לאותו כיוון של צבע, או ללכת לכיוונים שונים.

הכל בפיק הראשון-שני-לפעמים שלישי, תלוי במזל.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

TrUnks כתב:אוקי אז אם מעבירים לך ajani goldmane שזה פיק ראשון מובהק מה אתה יכול להסיק מכך?
הטענה היתה שרוב האנשים לא יוותרו מלכתחילה על קלף חזק רק בשביל להישאר ב-archtype האהוב עליהם (אני לא מדבר כאן על שחקנים ב-pro-tour, אלא על השחקן הממוצע שתפגוש בארץ) ולכן היכולת שלך להניח מראש מה האדם שלידך משחק בהתאם להעדפות הכלליות שלו לא ממש מדויקת.
MYSTIC ENFORCER
Legendary Demon Slayer
יצירת קשר:

שליחה על ידי MYSTIC ENFORCER »

לדעתי דראפט זה פחות מזל מ-T2 בעיקר בתחרויות חשובות בהם קלפים הם לא החוסר
והדקים של כולם מוכנות כמתוכנן.
קחו לדוגמה PT שבו כולם הרי שואפים לקחת את הדק הכי טובה (או זאת שתצליח הכי טוב
בסביבה), מה שיוצא זה שהמאצ'אפים יוצאים יחסית מאוזנים ואין אף דק שיש לה סיכוי גדול
בהרבה מהאחרות (ואם כן אז כולם משחקים אותה). מה שכל כך שונה בדראפט הוא
שאתה מתמודד עם 42 פיקים(אומנם לרוב רק 30 מאוד חשובים) שבכל בחירה יש
לפעמים עד עוד 7 פיקים אחרים שלא בטוח רעים אבל לא טובים כמו הפיק הנכון.
כל מקרה, עצם זה שמנעו ממך פליי טסטינג ואתה צריך להרכיב את הדק לבד הופך
את זה להרבה יותר מבוסס על יכולת ופחות על מזל כמו T2 (לא שמג'יק זה המון מזל בפני עצמו).
hope this makes sense...if it doesn't i'm sorry i just woke up :P
יואב: "עשיתם לי קומבו, אתם נסעתם הלוך אלה חזור.
דלק ו-70 שקל חניה ואף אחד לא שילם"
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

יש קייס בזכות סילד כפורמט שמיומנות שולטת בו?
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לדעתי דראפט זה פחות מזל מ-T2 בעיקר בתחרויות חשובות בהם קלפים הם לא החוסר
והדקים של כולם מוכנות כמתוכנן.
אני לא מבין איך אתה בכלל יכול לומר את זה כשאתה יוצא מנקודה כזו, כששום דבר לא מתוכנן ובניית החבילה שלך מושפעת באקראי ממה שפתחת, מה שכל האחרים פתחו ומי יושב לידך גורם המזל הרבה יותר גבוה מאשר כשאתה בא עם חבילה מתוכננת מראש. מה עוד שהמיומנות של בנית חבילות בדראפטים לא דורשת בהכרח יותר כישרון מאשר המיומנות של ניתוח המטאגיים כדי לבחור איזה חבילה לשחק, ואיזה שינויים להכניס בה כדי להתאים אותה לטורניר הספציפי - פעולות שעולות באופן חוזר ונשנה ב-pro-tours בתור המפתח לניצחון.
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

בקשר לניתוח של מטא-גיים כדי לבחור דק, אני חושב שבעיקר בארץ, שהרמה יחסית נמוכה, מה שבאמת מנצח טורנירים זה לא הדק הכי טוב אלא השחקן הכי טוב, ובחירת הדק יחסית שולית.
RocketLauncher
Dead On Craft

שליחה על ידי RocketLauncher »

TheCheat כתב:אם אתה לומד Printruns טוב אז אתה יכול לדעת ב-99% מה לקחו לפניך (אם לקחו קומון)
מה זה Printruns?
kabanist כתב:אתה נוהג בזמנך הפנוי לקרוא את דפי זהב? אם כן, אל תספר לי את הסוף!
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

RocketLauncher כתב:
TheCheat כתב:אם אתה לומד Printruns טוב אז אתה יכול לדעת ב-99% מה לקחו לפניך (אם לקחו קומון)
מה זה Printruns?
זה הסדר והדרך שהקומונים מוכנססים לבוסטר (הם לא מוכנסים רנדומאלית אף פעם).
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
שלח תגובה