חוקי התנהגות בטורנירים

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

שלח תגובה
Psibeast
Administrator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

חוקי התנהגות בטורנירים

שליחה על ידי Psibeast »

הדף הנ"ל פורסם לראשונה בפרי-ריליס Onslaught, שם הוא שימש כטפטים לרצפה בדרך כלל. עלה בדעתי שראוי שהחוקים הללו יתפרסמו גם פה בפורום, היכן שלאנשים יש קצת יותר זמן וסבלנות לקרוא אותם. החוקים הנ"ל תופסים לגבי כל טורניר שהוא DCI sanctioned, בין אם הוא Pre-Release, PTQ או אפילו סתם FNM.

קראו וקחו לתשומת ליבכם. לאט לאט אנחנו מתחילים לאכוף יותר ויותר מהחוקים.

כללי ההתנהגות בטורניר
---------------------
כללי:
 על שחקנים להתנהג באופן "ספורטיבי" ומנומס בכל עת. קללות, התפרעויות, אלימות או איום באלימות, יביאו לעונשים שונים עד וכולל פסילה מהטורניר.
 על השחקנים לעקוב אחרי נתוני המשחק כגון נקודות החיים של שני השחקנים בצורה פיזית וברורה, כלומר דף ועט, קובייה, טוקנים וכולי.
 על השחקנים להישמע להוראות השופטים והמארגנים בכל משך הטורניר. ויכוחים עם השופטים עלולים לגרור עונשים.
 שחקנים אינם רשאים לוותר על עונש ליריב שביצע עבירה.
 אסור לשחקנים אשר צופים במשחק כלשהו לתקשר בשום אופן עם אף אחד מהשחקנים. זכותו של שחקן לדרוש לסלק צופה מאזור המשחק שלו. על בקשה כזו להיעשות דרך שופט.
 על צופים אשר שמו לב לעבירת חוקים במשחק כלשהו לדווח לשופט, אך אסור להם בכל אופן להתערב במשחק.
 מותר לשחקנים לרשום דברים במהלך הטורניר, כל עוד דבר זה לא גורם לעיכוב משמעותי.
 הקובע הסופי בקשר לחוקים או לפעולת קלף מסוים הוא השופט הראשי. מילתו היא סופית.
 מותר להשתמש בכיסוי הגנה לקלפים (Sleeves), כל עוד אין עליהם סימונים אשר עלולים להבדילם.
 מותר לשחקן לרשום דברים לעצמו במהלך משחק, כל עוד אין זה לוקח זמן רב מדי. לשחקן אסור להשתמש בכל רישום אחר מלבד זה שהוא מבצע במהלך המשחק. זה כולל גם רישומים ממשחקים קודמים. במהלך דראפט אין לבצע רישום של הקלפים שאתה בוחר.

ערבוב חבילות:
 אין לערבב בצורה בה פני הקלפים גלויים לאחד השחקנים.
 אין הגבלה על אופן הערבוב, ובפרט שבסוף הערבוב החבילות יהיו אקראיות במידה מספקת. חבילה תחשב כאקראית במידה מספקת אם לא ניתן לצפות מראש קלפים ספציפיים שישלפו, או יחסי מאנהקסמים. הבורר הסופי בנוגע לאם חבילה כלשהי אקראית במידה מספקת הוא רק השופט הראשי.
 על השחקנים להגיש את חבילתם ליריב לערבוב או חיתוך נוסף בכל פעם שהם מערבבים את חבילתם. הגשה זו מהווה הצהרה שחבילתך אקראית במידה מספקת.
 שחקן אשר מרגיש כי יריבו לא ביצע מאמץ מספק לדאוג כי חבילתו תהיה אקראית במידה מספקת, רשאי לבקש משופט שיבצע ערבוב זה במקום יריבו. ההיענות לבקשה היא לשיקול השופט.
 לשופט הראשי סמכות לקבוע אם שחקן כלשהו ביצע מאמץ סביר לדאוג כי חבילתו תהיה אקראית במידה מספקת. שחקן אשר לא ביצע מאמץ סביר לדאוג כי חבילתו תהיה אקראית במידה מספקת יענש.
 אם יריב ערבב את חבילתו של שחקן כלשהו, מותר לשחקן זה לבצע חיתוך אחד אחרון לחבילה.

איחורים:
 על שחקנים להיות במקומותיהם בזמן תחילת משחק.
 איחור של 5 דקות יגרור Game Loss.
 איחור של 10 דקות יגרור Match Loss.
 שחקן אשר מאחר סיבוב שלם, כמוהו כשחקן אשר פרש מהטורניר.

מגבלות זמנים:
 מגבלת הזמן לערבוב וחיתוך לפני משחק היא 3 דקות.
 מגבלת הזמן לערבוב חבילה וחיפוש קלפים בחבילה באמצע משחק היא דקה אחת.

כניעה במשחקים, שוויון מוסכם, ופרישה מהטורניר:
 שחקן רשאי בכל רגע להיכנע ליריבו. משחק זה ירשם כהפסד עבור שחקן זה.
 שחקן המסרב לשחק, כמוהו כשחקן אשר נכנע.
 בשום אופן אסור להציע או לקבל כל שוחד או פרס עבור כניעה, פרישה מהטורניר או שוויון מוסכם.
 אין לקבוע את המנצח במשחק כלשהו בכל דרך אקראית, כגון הטלת מטבע.
 לשחקנים בטורניר Single Elimination ישנה אפשרות להסכים על חלוקת פרסים שווה בינם מראש ולא לשחק. דבר זה חוקי כל עוד אף שחקן לא קיבל על עצמו הפסד בשל כך.
 2 שחקנים בסיבוב אחרון של טורניר Single Elimination רשאים להסכים מראש על חלוקת פרסים בינם ולא לשחק. במקרה זה, אחד מהם יאלץ לפרוש מהטורניר.
 שחקנים רשאים להחליט לפני משחק על שוויון מוסכם בינם, ובפרט שאף אחד מהם לא קיבל או הציע כל פרס על כך.
 על שחקן אשר ברצונו לפרוש מהטורניר להודיע על כך לאחד מהמארגנים או אחד מהשופטים.

נערך לאחרונה על ידי Psibeast ב 10/4/2003 , 17:11, נערך 2 פעמים בסך הכל.
aviraman
Griffin Master

שליחה על ידי aviraman »

מחקתי את ההודעה בשל טעות

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: aviraman בתאריך 2002-11-30 06:06 ]</font>
Krosan Colossus
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי Krosan Colossus »

מה קורה אם אני לא מסכים עם החוקים?
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

אז אתה לא יכול להשתתף בטורנירים שהם DCI sanctioned.
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

כמה דברים נוספים:
1 - אם יש Co-Judges, כלומר, שופט ראשי ועוד אדם שהוסמך לשפוט (לא שחקן), כל עוד לא מדובר בשופט הראשי, ניתן לערער על ההחלטה.
לדוגמה, זינגר, אלון ואני שופטים Pre-release, כשזינגר שופט ראשי. אם אלון או אני נותנים תשובה שלא מקובלת, ניתן לקרוא לזינגר. אם זינגר אומר משהו - תחשבו שקבלתם תורה מסיני.
2 - במקרה וצופה ראה שמשהו שלא תואם את החוקים, כמו חובה שלא בוצעה (כמו חובת שליפה אם הטלתי Peek), הוא רשאי לעצור את המשחק ולקרוא לשופט לראות זאת. אזהרה מראש - מי שקורא סתם לשופט יותר מפעם אחת, יזכה לעונש. העונש יבוא במצבים כגון העובדה שמישהו לא שלף כשהיה כתוב "you may" כמו על wirewood savage ובכל זאת קראתם לשופט.
3 - לגבי סימונים על sleeves. אם הסימונים באמת אקראיים ולא נראית כוונה לרמות, -=בכל=- מקרה תנתן אזהרה בע"פ לא רשומה, כך שבכל מקרה עדיף לבוא עם sleeves תקניים. כמובן, זאת רק במקרה ויש הגיון לחשוב שהשני מרמה.

שפר :}
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

אני חייב לתקן אותך שפר בדבר אחד. בנוגע לסעיף 2 שלך, בכל מקרה אין לצופים זכות לעצור את המשחק, אפילו אם הם ראו מה שנראה להם כטעות חוקים. זה מובהר בפירוש ב Universal Tournament Guidelines (שמשם תרגמתי את הטקסט):
Spectators and members of the press who believe that they have observed rules violations should inform a judge, but they must not interfere with the match..

זאת מכיוון שפעמים רבות, צופים עלולים לחשוב שהתקיימה טעות משחק, לעצור את המשחק ולקרוא לשופט, יתברר שלא היתה טעות, אבל יש לשחקנים מידע נוסף, כמו בדוגמא שלך עם ה Wirewood Savage. שחקן עשוי לשכוח לשלוף, צופה יעיר שזו טעות. זו לא, אבל עכשיו השחקן נזכר שהוא יכול לשלוף, וזו נחשבת הפרעה מבחוץ. לכן, מה שרשמתי במקור נכון. בשום מקרה אסור לצופים להתערב במשחק, אבל הם מחוייבים (לא רשאים, מחוייבים!) להודיע לשופט על כל מה שנראה להם כמו עבירת חוקים.

בקשר לסעיף 1: אתם אינכם רשאים לקרוא *ישר* לשופט הראשי ולעקוף את השופטים האחרים. אתם חייבים לשמוע ראשית את ה Ruling של השופט, ורק אם זה לא מספק אותכם אתם רשאים לערער לשופט הראשי.

בקשר לסעיף 3: העיצה המקובלת, תערבבו את ה Sleeves לפני שאתם מכניסים את הקלפים אליהם בכדי להקטין למינימום את האפשרות שיהיה קיים איזה סימון עם Pattern קבוע.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Psibeast בתאריך 2002-11-30 12:44 ]</font>
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

Psibeast - בכללי - מקובל לחלוטין.
בקשר לסעיף 1 - אתה צודק לגבי חו"ל ובתנאי שלא היה זה השופט הראשי שהגיע ראשון למקום, כלומר, בדוגמה שנתתי - אם זינגר מגיע, אז יש ruling פעם אחת וזו תשובה סופית. בארץ, אין ממש יותר משני שופטים לאירוע.
סעיף 2 - עדיין, אם אומרים לשופט מה קרה שלא ליד המשחק, אני לא רואה את זה פסול.
סעיף 3 - מקובל.

-=הצעה=- נוספת - מאחר ובארץ המצב לא הכי פשוט בעולם, כיוון ששלושת השופטים הרשמיים לא מספיקים לאירועים כמו ה-pre-release, עקב הפיצול, או כששופט לבד ב-PTQ של 40 או יותר, יהיה ניתן לתת לשחקן או שניים (לא יותר) להוות שופטים, מלבד ב-match-ים שלהם.
היתרון הגדול הוא העזרה לשופט, בעיקר כשיש יותר מ-ruling אחד באותו זמן. שוב, ניתן לקרוא ל-Head Judge לקביעה סופית.
החסרון הגדול - השחקן מאבד מזמן המשחק שלו, דבר שמפריע לסדר הרגיל של הטורניר לפעמים.
הרעיון שלי הוא לתת לעוד מישהו להיות שופט כדי שיצבור ניסיון.

שפר :}
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

הכל טוב ויפה מלבד דבר אחד קטן. זה אסור...
אז כמובן שאנחנו יכולים לשים פס על זה ולעשות מה שבא לנו, אבל אם אנחנו מנסים להצמד איכשהו לחוקים שה DCI קבעו, אז אסור בשום פנים ואופן לשום צופה במשחק להתערב בכל צורה, אפילו אם הוא פתאום ראה את אחד השחקנים עושה ליריב שלו "תראה ציפור" ושולף. הצופה הולך ישר לשופט, וה UTR היו ברורים מאוד בנוגע לזה. וה DCI גם אוסר על כל מצב שבו אותו אדם גם משתתף וגם שופט בטורניר. זה עשוי ליצור מצב של ניגוד אינטרסים, ומערער את אמון השחקנים במערכת. בכל מקרה, זה לא נתון לשיקולינו, כל עוד אנחנו רוצים שהטורנירים שלנו יהיו DCI Sanctioned. אם אדם רוצה לעזור בשיפוט, שיבורך, אבל הוא יאלץ לוותר על המשחק בטורניר.
Shefer

שליחה על ידי Shefer »

זה למה זו הצעה בלבד. בקיצור, הבית-זונות נגמר. :smile:
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

שימו לב: כלל חדש שנוסף ברשימה נוגע לרישומים. מותר לשחקן לרשום דברים לעצמו במהלך משחק, כל עוד אין זה לוקח זמן רב מדי. לשחקן אסור להשתמש בכל רישום אחר מלבד זה שהוא מבצע במהלך המשחק. זה כולל גם רישומים ממשחקים קודמים. במהלך דראפט אין לבצע רישום של הקלפים שאתה בוחר.
Lordanny
מארגן טורנירים בצפון
יצירת קשר:

שליחה על ידי Lordanny »

הייתי רוצה לדעת בקשר לרישום הSIDEBOARD שלי האם מותר לי להכין מראש?
או האם בתחילת המשחק כאשר אני רושם את הדף עם השם שלי ושל היריב אני צריך לעשות זאת?
האם בכלל מותר?
(חשוב ציטוט חוקים מדויק ולא השארה או ניחוש)

אם שחקן מקבל הפסד טכני האם הוא בוחר מי מתחיל בסיבוב הבא?
lamootatarmzooian
MTGil Wizard

שליחה על ידי lamootatarmzooian »

ונמשיך ואשאל העם מותר להשתמש בסייד בורד אחרי גיים לוס....
Tsabo Tavoc
Phyrexian General
יצירת קשר:

שליחה על ידי Tsabo Tavoc »

if i recall right, you aer premitied to use your SB even if you got a game lost, and you get to chose how starts... (vindicate accident AT REGIONALS... at least that's what i was told...)
GothDude כתב:Even gills won't keep this thread from drowning in its own stupidity.
Orb

שליחה על ידי Orb »

למיטב ידיעתי, אסור להשתמש בסיידבורד לאחר גיים לוס.

עם זאת, כדאי שפסייביסט או אנטרקס יענו על זה.
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

דני: מותר לך להכין רשימה של הסיידבורד שלך בשני תנאים:
1) אתה לא מסתכל על הסיידבורד בזמן שאתה עושה את זה. זאת מכיוון שבמהלך המשחק אסור לך להביט בסיידבורד, ואם אתה מסתכל בסיידבורד בזמן שאתה עושה את הרשימה, משמע שעשית את זה לפני שהמשחק התחיל וזה יחשב רישום חיצוני למשחק.
2) זה יעשה בזמן קצר יחסית. נאמר בתוך מסגרת ה Pregame Time limit, כלומר ב-3 דקות הראשונות של הסיבוב.

בקשר ל Game-Loss, אם הוא היה במשחק הראשון (כלומר המשחק הראשון בסיבוב היה Game Loss, אז אסור לאף אחד מהשחקנים להשתמש בסיידבורד.
אם זה היה נאמר, המשחק השני, אז מותר להשתמש בסיידבורד. זה נאמר ב Magic Floor Rules סעיף 122.
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

נ.ב שכחתי, היתה עוד שאלה :smile:
מי שהפסיד במשחק כלשהו בוחר מי יתחיל ומי ישלוף במשחק לאחר מכן, גם אם ההפסד היה כתוצאה מעונש כלשהו, וגם אם העונש ניתן לפני תחילת הסיבוב (כלומר, לא היתה בכלל הטלת מטבע).
yaircohen221
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי yaircohen221 »

[quote="Psibeast"]

הם מחוייבים (לא רשאים, מחוייבים!) להודיע לשופט על כל מה שנראה להם כמו עבירת חוקים.

אני לא זוכר את מי שאלתי זה היה רן או אריאל ושאלתי אותם בקשר לסיטואציה כזאת שהיתה לי והם אמרו לי שבשום צורה אני לא צריך להתערב במשחק שלא אני משחק בו
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

א. אתה לא מתערב במשחק. אתה קורא לשופט והוא מתערב במשחק.
ב. ההודעה האחרונה היא מ-2002(!). אתה יודע כמה חוקים השתנו מאז?! איזו סיבה יש להעלות נושא כ"כ ישן.

אתה לא מקבל פה אזהרה על הקפצת נושאים ישנים (מאוד!) רק בגלל שהשאלה עצמה עניינית.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

אם כבר נפתח דיון בנוגע להתנהגות בטורנירים, יש לי בקשה קטנה.
בטורניר האחרון הייתי צריך לבקש מספר פעמים מצופים במשחק להתרחק קצת.
אני מבין שרוצים לצפות במשחק, אבל לחלקינו לא נעים שמישהו רוכן מעבר לכתף, אז גם אם זה משחק מאוד מעניין, בבקשה תנו מרחב נשימה לשחקנים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אתה לא אמור לדבר עם צופים בכלל, אלא לקרוא לשופט ולהגיד שזה מפריע לך.
שלח תגובה