ביקורת - PR רחובות

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

eyal
ממציא כומבואים!!!11
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי eyal »

ניב ועומרי. לא נראה לי שקראתם את ההודעה שלי בטון ו/או בכוונה הנכונה.

לא אמרתי שעומרי שינה את החלוקה באמצע הטורניר, פשוט הדיון הזה התרחב קצת מעבר למקרה הספציפי שלנו וזינגר ציין עובדה ומתוך עניין בקשר לוויכוח שלי עם אבידיען או איך שלא קוראים לו התעניינתי אם מותר לשנות גם את חלוקת הפרסים תוך כדי הטורניר.

אל תוציאו אותי כזה חמור.
Antrax כתב:זה רעיון נהדר. נניח, הרבה אנשים מתים בבית חולים, אז אם נבטל את בתי החולים, אנשים לא ימותו!
אנטרקס
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

eyal כתב:דורון. מותר לעשות את זה על פי חוקי DCI גם באמצע הטורניר?
איכס, איזה חמור אתה.
בכל מקרה, הקטע הוא כזה. כרגע אין שום התייחסות בחוקי DCI לפרסים בשום דרך. לא כתוב שהם צריכים להיות קיימים, לא כתוב אילו חלוקות שלהם קבילות, כלום. זה לא נורא מפתיע אם שוקלים את זה מנקודת המבט של הDCI - מבחינתם זה משהו שהוא לגמרי בין השחקנים לבין עצמם, או בין המארגן לשחקנים. בכל מקרה זה לא מתקשר להגינות הטורניר ואין שום דבר שאפשר לעשות עם פרסים שיעוות את המסגרת התחרותית העולמית (בניגוד לדיווח לא נכון של תוצאות, לדוגמה, שדופק את שיטת הדירוג). לכן, הם לא נוגעים בזה.
זה, אבל, מעלה נקודה מעניינת. בוא נניח שאני מריץ טורניר ואז אחרי שהוא נגמר אני מכריז על חלוקת הפרסים, ויוצא שכל החברים שלי קיבלו את כל הבוסטרים למרות שהם מדורגים במקומות אמצעיים לגמרי. אז אתה מתלונן לDCI. האם הם יתעלמו? קשה לי להאמין.
לכן, התשובה הקצרה היא: על פניו לא נראה שיש מניעה להכריז על מבנה פרסים ואז לשנות אותו באמצע, אבל אני לא אוהב את התשובה הזאת אז אני אשאל ואחזור אלייך.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

עדיין נראה לי שהפתרון הטוב ביותר הוא לערוך דראפטים ללא פרסים וזהו.
גם עלויות נמוכות יותר למשתתפים, גם משחק ידידותי ופחות תחרותי, וגם אין ריבים על פרסים.
ואייל, השם שלי הוא עדי, נעים להכיר. :)
Orb

שליחה על ידי Orb »

שחקנים רבים אשר נהנים מלשחק מאג'יק, רואים גם את התחרות והאתגר של לזכות בפרסים כחלק מהעניין, כך שדראפט ללא פרסים יהיה מושך אולי יותר לחלק מסוים מהאנשים, אבל בסה"כ כנראה שיבואו לכזה טורניר הרבה פחות אנשים.
אתה מוזמן לנסות לארגן אבל.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

אז נגיד שיהיה פרס למקום ראשון - בוסטר בודד, ועוד בוסטר שיוגרל בין המשתתפים. המטרה שלי היא לשמור על פרסים סמליים לכל היותר, כדי לא להפוך את הזכייה בפרס למוקד המשחק.
ואם יש שחקנים המגיעים רק בשביל פרס, יש שחקנים אחרים שיעדיפו טורניר בלי רודפי פרסים כאלה, גם כי זה פוגע בסיכוי שלהם לנצח (סביר להניח שרודף פרסים מגיע לטורניר מתוך ידיעה שיש לו סיכוי טוב לנצח), וגם כי זה פוגע בהנאה מהמשחק עצמו.
בכל אופן, בתור שחקן לא פעיל במיוחד, הסיכוי שאארגן משחק בעצמי קטן מהסיכוי שיובל ינצח בדראפט. :D
Orb

שליחה על ידי Orb »

נשמע כאילו בעינייך אותם "רודפי פרסים" הם מפלצות ירוקות ומזילות ריר שיושבות במערה שלהן בצלע ההר וזוממות איך לגזול פרסים מילדים תמימים שמשחקים מאג'יק ואיך לנצח באופן מלוכלך ככל האפשר.

בכל מקרה, יש קשר ישיר בין כמות הפרסים לבין כמות האנשים שמגיעה לטורניר בד"כ. ככל שיש יותר פרסים, מגיעים יותר אנשים. 0 פרסים = פחות אנשים. פרס סמלי בלבד = קצת יותר מ-0 פרסים, אבל עדיין פחות.

ודרך אגב, גם כשיש המון פרסים על הכף, יש מספיק אנשים שבאים בתקווה לזכות בפרס אבל זהו עדיין אינו מוקד המשחק בעיניהם.
ותשמע, היום למשל יש את Magic Online. אז יש אנשים שיגידו - אם אני יכול לשחק באונליין ולזכות בפרסים רבים, למה לי לשחק בטורניר אחר ולזכות במעט פרסים. אין מה לעשות, יש הרבה אנשים שאוהבים לשחק מאג'יק, אבל מתוך מגוון הטורנירים שעומד לרשותם להשתתף בו, יבחרו באלה שמציעים יותר פרסים ,וזה לגיטימי.
ומהיכרותי עם רודפי פרסים, יש גם מספיק כאלה שאינם שחקנים טובים במיוחד ואין להם באמת סיכוי טוב לזכות בפרסים.
ולא הייתי אומר שלשחק עם רודף פרסים שווה בהכרח פגיעה בהנאה של כולם מהמשחק עצמו, אלא אם אכן בעינייל רודפי פרסים הם אותם מפלצות שתיארתי בפסקה הראשונה של הפוסט.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

בשביל זה יצאתי מהמערה שלי בצלע ההר?

תכל'ס, בגלל שמג'יק זה תחביב מאוד יקר הרבה שחקנים מעדיפים להוציא קצת יותר בשביל הסיכוי לא לצאת בהפסד (שלא לדבר על לצאת ברווח). למרות שאם הטורנירים יפסיקו לחלק בוסטרים כפרסים (לפחות בדראפטים) הערך של הקלפים עלול לעלות, כנראה שעדיין לא יהיה מדובר בערך שישווה את העלויות של הבוסטרים רוב הזמן.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

נשמע כאילו בעינייך אותם "רודפי פרסים" הם מפלצות ירוקות ומזילות ריר שיושבות במערה שלהן בצלע ההר וזוממות איך לגזול פרסים מילדים תמימים שמשחקים מאג'יק ואיך לנצח באופן מלוכלך ככל האפשר.
"מזילות ריר"? הממ, זה מסביר את כל אלה שממהרים להכניס את הקלפים שקיבלו לפרוטקטורים :lol:
כבר הסברתי את הבעייתיות שיש ב"רודפי פרסים" לדעתי:
1) יותר פוטנציאל לקונפליקט על רקע הפרסים (ראה את הוויכוח עם עומרי בדיון הזה - סביר להניח שלא היה מתקיים אם היה פרס סמלי)
2) יותר פוטנציאל ל"תרגילים" (כמו תיקו פיקטיבי) כדי לזכות בפרסים במקום לשחק.
3) יותר פוטנציאל למשחק לא ידידותי - כבר כתבתי בעבר שאם השחקן מולי עושה טעות מטופשת וטכנית (כמו לדוגמה לא מכריז שקיבל חיים מקלף שדורש הכרזה), סביר להניח שאציין זאת. אני לא בטוח ששחקן הממוקד בפרס יהיה שחקן ידידותי.
4) אם הפרס והניצחון אינו המוקד, אפשר לשחק משחק נינוח יותר, ולנהל שיחה נחמדה לאו דווקא על מג'יק (הרי כמו שציינת, לשחק בלבד אפשר אונליין - לדעתי המטרה של דראפט היא לפגוש אנשים).

ואיתי, אתה ממחיש חלק מהטיעונים שלי - אני רואה את המשחק כמטרה ופעילות חברתית נחמדה, ולא עניין כלכלי. ממתי אתה מצפה להחזר כלכלי כשאתה יוצא למסעדה, לסרט, או לכל ארוע אחר הדורש תשלום?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

טורנירים כשמם הם - תחרויות. מה המטרה להתחרות בלי סיבה?

אני מגיע לדראפט בידיעה שאין לי כמעט סיכוי לנצח (בשביל זה יש את שי), אבל אני בכל זאת שואף לנצח כמה שיותר.

אני מבין את הנקודה של "פחות תחרות=יותר כיף", גם אני מרגיש ככה (בגלל זה אני לא משתתף כמעט), אבל רוב האנשים לא. רוב האנשים מעדיפים להגיע כמה שיותר קרוב לפרס.
זה נכון שאתה תהנה יותר אם לא יהיו פרסים וכולם ישחקו סתם כדי להנות, אבל השאלה היא: "האם זה שווה את חוסר הכיף של כל השאר?".
אילון
MTGil Wizard

שליחה על ידי אילון »

adiavn כתב:
"מזילות ריר"? הממ, זה מסביר את כל אלה שממהרים להכניס את הקלפים שקיבלו לפרוטקטורים :lol:
1) יותר פוטנציאל לקונפליקט על רקע הפרסים (ראה את הוויכוח עם עומרי בדיון הזה - סביר להניח שלא היה מתקיים אם היה פרס סמלי)
3) יותר פוטנציאל למשחק לא ידידותי - כבר כתבתי בעבר שאם השחקן מולי עושה טעות מטופשת וטכנית (כמו לדוגמה לא מכריז שקיבל חיים מקלף שדורש הכרזה), סביר להניח שאציין זאת. אני לא בטוח ששחקן הממוקד בפרס יהיה שחקן ידידותי.
4) אם הפרס והניצחון אינו המוקד, אפשר לשחק משחק נינוח יותר, ולנהל שיחה נחמדה לאו דווקא על מג'יק (הרי כמו שציינת, לשחק בלבד אפשר אונליין - לדעתי המטרה של דראפט היא לפגוש אנשים).

ואיתי, אתה ממחיש חלק מהטיעונים שלי - אני רואה את המשחק כמטרה ופעילות חברתית נחמדה, ולא עניין כלכלי. ממתי אתה מצפה להחזר כלכלי כשאתה יוצא למסעדה, לסרט, או לכל ארוע אחר הדורש תשלום?
הטענות שלך הן דעה אישית שדי בבירור איננה רלוונטית ככלל לתחרויות, בנוסף לכך הטענות שלך הן חסרות בסיס, כלומר העובדה שישנם שחקנים יותר טובים ומוכשרים וישנם פחות היא עובדה סטטיסטית ולא תוכל לשנותה ללא כל קשר לפרסי התחרות, מנקודת ראותך הילדותית למדי ניתן לכלול ולאמר כי שחקנים מוכשרים או טובים שבד"כ ינצחו הם שחקנים שמשחקים רק למען פרסי התחרות ולכן גם ישחקו בצורה לא נחמדה ויקלקלו את האווירה.
איני חושב שיש צורך לציין שראותך לגבי תחרות היא מאד אישית ובעלת אינטרס, אף אחד אינו מונע ממך לשחק עם חבריך בכל אותו אופן בו אתה חושק, אך ציפייתך מכל תחרות רצינית להיות חסרת חוקים, חסרת פרסים, וחסרת כל ערך תחרותי או שאיפה להצלחה הינה כמובן מגוחכת.
ובנימה מעט יותר פרסונאלית, באותו אופן שבו איני מבקר את הצורה שבה אתה משחק ואת נקודת תצפיתך לגבי המשחק ומטרותיו אין סיבה שתבקר את צורת המשחק ותצפיתם של אחרים לגבי מטרותיו, זאת בצירוף כמובן עם העובדה שנימת ביקורתך הינה ילדותית ומצחיקה(כל השחקנים הטובים שתמיד מנצחים אותי ואת חבריי הם סתם רודפי פרסים שמקלקלים את האווירה, ורק הדרך שאני משחק שכוללת אי שמירה על חוקי המשחק והפסדים רבים היא הדרך להנות מהמשחק).
לסיכום, אני שמח שיש לך את השגותיך לגבי הדרך האופטימלית לשחק מג'יק, אבל הן אינן רלוונטיות ככלל, ובהחלט אינן לוגיות או בעלות בסיס הגיוני.
"I feel like I just attacked with everything, and it's too late to take it back."
- Chris Pikula, shortly after getting married on December 29th, 2001.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי distant watcher »

יובל: אני חושב שתופתע לגלות שיש יותר אנשים שרוצים לשחק מג'יק כדי להנות ממה שאתה חושב ושעודף התחרותיות מרחיקה אותם...

אילון:
א. זאת לא דעה אישית בלבד, קח בחשבון שיש עוד אנשים שחושבים ככה
ב. גם אם אתה עצבני,מספיק להגיד ילדותי פעם אחת... :wink:
ג. הוא לא הציע חסרת חוקים/פרסים, הוא רק הציע להוריד קצת את כמות הפרסים כדי להוריד את רמת התחרותיות ולהעלות את רמת הידידותיות של המשחק - דעה לגיטימית לגמרי ללא קשר לאם יש לצורה הזו דורשים או לא.
ד.אתה לא יכול לקבל תחרות תחרותית וידידותית... השתים פשוט לא הולכים ביחד ולכן כן, תחרות תחרותית מונעת ממנו לשחק בצורה שהוא רוצה..
ה. עד כמה שאני הבנתי הוא לא ביקר, אלא הציע הצעה לשיפור כדי להמנע מדברים שקרו בטורניר הזה.
ו. מוזר, אבל אני מצאתי את הטיעונים שלו בעלי בסיס הגיוני ובוגרים, אבל אתה יודע מה, אולי גם אני ילדותי ולא הגיוני... :(
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

תחרות+ידידות בהחלט יכול ללכת ביחד ....

ואם תעשה טורניר של הרבה פחות פרסים(כמו שאתה אומר בוסטר למנצח ועוד אחד מוגרל) אז תצפה שיגיעו ממש קצת אנשים... מה לעשות פרסים מושך עיין זה בכל ספורט
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

זאת לא רק הכמות, אלא בעיקר אופן חלוקת הפרסים. אני לא רואה שום דבר מפתיע בכך ששחקנים יותר מנוסים רוצים פרסים גבוהים שהם חושבים שיש להם סיכוי לזכות בהם, בעוד ששחקנים פחות מנוסים מראש מוותרים ומעדיפים חלוקה יותר רחבה.
בשביל זה אירועי ליגה לדוגמא פונים לשחקנים החדשים, כי הפרס לא גדול מספיק בשביל למשוך שחקנים מנוסים, ומהצד השני לאירוע כמו PTQ יבואו לך כל הפרוז. באונליין יש לך דראפטים עם חלוקה של 4-3-2-2 ויש כאלו של 8-4.
יש אירועים כאלה ויש אירועים כאלה, כדי שבסופו של דבר יפנו לכל הדעות ולשחקנים בכל הרמות. בשורה התחתונה אירועי פרירליס הוא אירוע של חשיפת הסט החדש ולא תחרות עם פרס רציני, אז אופן חלוקת הפרסים צריך גם להשתקף בזה. עדיין אפשר כמובן לקיים בו פוד עם חלוקה תחרותית לטובת השחקנים שכן רוצים חלוקה כזאת.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
eyal
ממציא כומבואים!!!11
יצירת קשר:

שליחה על ידי eyal »

adiavn כתב:

בקשר למשחק הלא ידידותי. האם אתה לא חושב שלנצח מישהו זה דבר לא ידידותי לעשות? הרי תראה מה עשית?!? עכשיו אתה המנצח, הוא המפסיד, אתה המביס, הוא המובס, אתה יצאת עם ידך על העליונה והוא על התחתונה. ככה נוהגים ידידים?

והרי, אם כתוב MAY, זה לא שהוא רימה אותך. אם הייתה פעולה שיש לעשות על הקלף, והוא לא הזכיר לך אז זוהי עבירה על החוקים. אבל להזכיר לך לעשות משהו שהוא MAY זה כמו להגיד לך: "רגע! אני טאפד אאוט! תשתמש ביכולת של היצור שלך לתת ליצור אחר פליינג ואז תנצח" במקום המצב בו אתה תוקף אותי סתם עם שני יצורים. לעשות דברים שהם MAY הם חלק מאסטרטגיית המשחק שמטרתה היא, דבר שלעצמו לא ידידותי במיוחד, לנצח.
Antrax כתב:זה רעיון נהדר. נניח, הרבה אנשים מתים בבית חולים, אז אם נבטל את בתי החולים, אנשים לא ימותו!
אנטרקס
Orb

שליחה על ידי Orb »

הוא לא הציע חסרת חוקים/פרסים, הוא רק הציע להוריד קצת את כמות הפרסים כדי להוריד את רמת התחרותיות ולהעלות את רמת הידידותיות של המשחק - דעה לגיטימית לגמרי ללא קשר לאם יש לצורה הזו דורשים או לא.
הוא הציע בלי פרסים בכלל, או עם פרס סמלי בלבד, תקרא שוב.
אתה לא יכול לקבל תחרות תחרותית וידידותית... השתים פשוט לא הולכים ביחד ולכן כן, תחרות תחרותית מונעת ממנו לשחק בצורה שהוא רוצה..
לא בהכרח. יש מספיק שחקנים (כולל אותי, לדעתי) שגם בטורנירים מצליחים לשמור על נימה חברותית ולנהל שיחה קלילה עם היריב, ולפעמים גם לוותר על טעויות ולתת לחזור.
אתם מקצינים בכוח את המציאות כדי לבסס את הנקודה שלכם.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

sliver:
זה ממש לא קשור לכמות הניסיון... אני משחק הרבה מאוד שנים ואם כי אני בהחלט לא מגדיר את עצמי שחקן רציני (כמו אילון וכו') אני עדיין כן שחקן מספיק שנים כדי שתבין שיש אנשים שדברים שונים במג'יק מושכים אותם ואותי אישית כלל לא מעניינים פרסים או מיקומים - אני לא אומר שזה לא נחמד אבל אני בא בעיקר כדי להנות ולקבל קלפים - במקום יותר בוסטרים לפרס הבוסטרים הולכים לשחקנים מראש, נכון?
אז אתה לא יכול להגדיר מנוסים ולא מנוסים - אם אתה רוצה, תגדיר תחרותיים ולא תחרותיים.
אין לי שום בעיה עם זה שיש תחרויות כאלו ויש כאלו - בגלל זה אני מגיע למה שמתאים לי - אבל כל הת'רד הזה התחיל בגלל תחרות שהייתה שאיפה שתהיה בצורה מסוימת וזה לא יצא אז אנשים ניסו להציע הצעות כדי שפעם הבא זה לא יקרה.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

Orb כתב:
הוא לא הציע חסרת חוקים/פרסים, הוא רק הציע להוריד קצת את כמות הפרסים כדי להוריד את רמת התחרותיות ולהעלות את רמת הידידותיות של המשחק - דעה לגיטימית לגמרי ללא קשר לאם יש לצורה הזו דורשים או לא.
הוא הציע בלי פרסים בכלל, או עם פרס סמלי בלבד, תקרא שוב.
אתה לא יכול לקבל תחרות תחרותית וידידותית... השתים פשוט לא הולכים ביחד ולכן כן, תחרות תחרותית מונעת ממנו לשחק בצורה שהוא רוצה..
לא בהכרח. יש מספיק שחקנים (כולל אותי, לדעתי) שגם בטורנירים מצליחים לשמור על נימה חברותית ולנהל שיחה קלילה עם היריב, ולפעמים גם לוותר על טעויות ולתת לחזור.
אתם מקצינים בכוח את המציאות כדי לבסס את הנקודה שלכם.
א. אני מגדיר גם 4 או 5 בוסטרים פחות "כמה פחות" וסמלי בעיניי זה 3 או 4 - אז פה זה כבר ענין של השקפה - על זה ניתן להתווכח בכמה פחות להוריד כדי להעלות את רמת הידידותיות.
ב. אוקיי, אז כל הכבוד לך על זה (ברצינות, לא בציניות) , אבל בטורניר יותר תחרותי אחוז האנשים שלא יסכימו לשחק ידידותי וישחקו יותר בהיצמדות לחוקים במקרה שזה לרעתם יגדל. אני לא אומר שזו לא זכותם, להיפך, אבל עדיין זה מוריד את ההנאה של הצד השני. לעומת זאת, אם פחות היה מוטל על הכף לא סביר להניח שהם לא היו מתעקשים ולמעשה סביר להניח שפרופיל האנשים שהיו מגיעים לטורניר מלכתחילה היה שונה. אז שוב - אין לי בעיה עם זה שיש טורנירים שונים שפונים לאנשים שמענינים אותם דברים מסוגים שונים, אבל יש לי בעיה אם טורניר היה מכוון להיות בצורה מסוימת והפכו אותו ללא כזה (מתחרותי ללא-תחרותי ולהיפך)
Gadi Heimann
MTGil Apprentice

שליחה על ידי Gadi Heimann »

יש בלבול מושגים מסוים בדיון כאן. אתם עורכים כביכול הפרדה דיכוטומית בין תחרותיות וידידותיות כאשר ההנחה היא כי תחרותיות=תאוות פרסים / ידידותיות=היעדר אמביציה. למעשה אין שום סיבה להניח כי הרצון לנצח ולהתעלות מעל שחקנים אחרים חייב להתקשר לזכייה בפרסים גדולים יותר. בפורמטים ספורטיביים רבים בעולם הניצחון אינו מזכה את המתחרה בשום פרס מעבר לעצם הניצחון. הדבר אינו מפחית מאומה מרצונם של השחקנים לנצח. באולימפידה העתיקה הפרס שהוענק למנצח היה אך ורק זר עלי-דפנה...

לדעתי, התחרותיות הנה מטבעו של המשחק ועל אף החובה לשמור על כללי נימוס (שפעמים רבות מדי נתקלתי בשחקנים שחסרים אותם,) השחקנים אינם חייבים להתבונן על המשחק כהפנינג חברתי. שיחת חולין הנה דבר טבעי שמתפתח בין שחקנים המכירים אחד את השני, אולם בשום פנים אינה נדרשת ואיני בטוח כי הנה רצויה במצב בו אינה "טבעית" לסיטואציה. בסופו של דבר זו לא המטרה למענה הגיעו השחקנים לתחרות.

מצד שני, אני מקבל לגמרי הטענה כי תאוות פרסים (להבדיל מתחרותיות שהנה הרצון לנצח לשם הניצחון) עלולה לפגוע בהנאה שמפיקים השחקנים האחרים מהמשחק ובסופו של דבר גם את הנאתו של המתחרה עצמו. היא הופכת מעשי רמאות למפתה יותר; היא מעודדת את התופעה של "חשבונאות נקודות": שחקנים המתעסקים יותר מדי בשאלה האם בתור הזה כדאי לעשות ID או אולי בתור הבא במקום לשחק; היא מייקרת את המשחק שבלאו הכי אינו זול. חשוב לזכור שדווקא האוכלוסייה הצעירה היא בממוצע חלשה יותר במשחק וסובלת מחיסרון הכיס גדול יותר. אולם זו בדיוק האוכלוסייה שהיינו רוצים לעודד להגיע לתחרויות כי בה תלוי עתיד המשחק בארץ. לכן דרוש איזון והרעיון לשמור על רף מסוים של פרסים שלא יהיה גבוה מדי (בוסטר אחד לשחקן נראה לי בהחלט סף עליון סביר) הוא הגיוני.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

אילון, אם לתמצת את התגובה שלך "הטענות שלך אינן הגיוניות וילדותיות כי אני החלטתי".
ברור שהדברים שכתבתי הם הדיעה האישית שלי, כמו שהדברים שאתה כתבת הם הדיעה האישית שלך - זה לא הופך אותם לילדותיים או ללא הגיוניים (הגיון של מי?)

יובל, אם כל הטעם הוא להתחרות (ולא להיפגש כדי להינות ממשחק), יש את האינטרנט, אין צורך לטרוח כדי להגיע למקום כלשהו ולפגוש אנשים. ואיני בטוח כמה "כיף" של אחרים יפגע במידה והפרסים יהיו סמליים יותר, בהנחה שגם אחרים נהנים מהמשחק עצמו.
ודרך אגב, בנוגע לתחרותיות, פרסים אינם תנאי מקדים לתחרותיות. יש אנשים בוגרים הנפגשים למשחק פוקר על אסימונים (לא על כסף), ובהחלט רואים אותו כמשחק תחרותי.

TrUnks, הנקודה היא שאני לא רואה משחק מג'יק כספורט, אלא כפעילות חברתית. ברור שלאדם הרואה במשחק ספורט, תהיה העדפה לפרסים ותחרותיות.
ובנוגע לספורט, אני לא צריך לספר לך על התרבות של לקיחת סמים ע"י ספורטאים לשיפור השגים, או על מכירת משחקים, או על מקרים נוספים של שחיתות - אתה באמת רוצה את זה במשחק שלך?

זוהר, הכוונה העיקרית שלי הייתה שגם בדראפטים לדעתי היה אפשר להוריד את מפלס הפרסים והתחרותיות (והעלות כתוצאה מכך).

ואייל - אתה מדגים את הטיעון שלי לגבי תחרותיות. מבחינתי יש מנצח ומפסיד במשחק מעניין, לא "מביס" ו"מובס". לפי ההגיון שלך אני יכול להרגיש מובס גם כשאני מפסיד בהטלת מטבע כדי לקבוע מי מתחיל, אבל הרי ברור שזה לא העניין. הכל נובע מתפיסת התחרות.

גדי, אני מסכים איתך. עצם הקיום של תגמול כלכלי, מעבר לניצחון עצמו, מפתה למתוח את התחרותיות לדרגה שהופכת את המשחק לנעים פחות.
Orb

שליחה על ידי Orb »

עדי, אתה מדגים כאן אותה דמגוגיה כמו שהפגנת בעוד דיונים:
ובנוגע לספורט, אני לא צריך לספר לך על התרבות של לקיחת סמים ע"י ספורטאים לשיפור השגים, או על מכירת משחקים, או על מקרים נוספים של שחיתות - אתה באמת רוצה את זה במשחק שלך?
וואי, אני באמת לא רוצה שאנשים יקחו סמים כדי להיות טובים יותר במאג'יק, או שימכרו משחקים בפרי רליס, אז אתה צודק, באמת צריך לתת פחות בוסטרים כדי להפחית תחרותיות.
ואייל - אתה מדגים את הטיעון שלי לגבי תחרותיות. מבחינתי יש מנצח ומפסיד במשחק מעניין, לא "מביס" ו"מובס". לפי ההגיון שלך אני יכול להרגיש מובס גם כשאני מפסיד בהטלת מטבע כדי לקבוע מי מתחיל
הוא היה ציני בכל הפוסט שלו, תקרא שוב.
יובל, אם כל הטעם הוא להתחרות (ולא להיפגש כדי להינות ממשחק), יש את האינטרנט, אין צורך לטרוח כדי להגיע למקום כלשהו ולפגוש אנשים
כמו שאמר גדי, אתה מנסה לבסס כאן דיכוטומיה שאינה במקומה. לא כל מי שבא כשאחת ממטרותיו היא לנצח ולזכות בפרסים, לא מעוניין גם בלהנות ולפגוש אנשים.
אתה אומר כאילו כל מי שרוצה לזכות בפרסים לא מעוניין כלל בהנאה ובאינטראקציה חברתית, ולכן שיישב לבד בבית מול המחשב וישחק באינטרנט.
שלח תגובה