הודעה חשובה בנוגע לטורנירים - נא לקרוא

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Navidshi »

nitay666 כתב:איך מישהו אמור לדעת עם טורניר\דראפט \אני לא יודע מה
הוא חוקי או לא?
Phoenix of Ice כתב:איך אפשר לדעת אם טורניר מסויים הוא רשמי או לא? אנחנו בתור שחקנים שמגיעים לשחק לא יודעים אם הסחורה הגיעה מהיבואן הרשמי או בדרכים אחרות
מעבר לעובדה שיש מחיר פחות או יותר אחיד לדראפטים בארץ, כל הדראפטים הרשמיים מפורסמים דרך קבע בפורום כדי למשוך משתתפים ולתאם.
nadi כתב:אני וחבר שלי רצינו לארגן דראפט ביישוב שלנו כי אין לנו דרך להגיע בקביעות לחיפה או תל אביב מותר לעשות דבר כזה?
כדאי לך לפנות ישירות לאור בילדנר (Orb) ולנסות לתאם את זה איתו.
Itay Winkler כתב:מצד שני, היות וטורנירים כאלה לא יכולים להיות מדווחים עולה התהייה איך ידעו מי השתתף ומי לא.
זה תלוי בשאלה האם המשתתפים הפנימו את החוק הראשון של מועדון קרב.

ככלל, חלק מהעסקה של היבואן עם WotC מחייב אותו למיטב ידיעתי לקנות את הבוסטרים שלו מאירופה. זה יוצר מצב שבו הבוסטרים יותר יקרים עבור היבואן. בנוסף, היבואן חייב לשלם מיסים שונים, שמי שמזמין בוסטרים מחו"ל יכול (וחייב) להתחמק מהם בדרכים לא חוקיות אם הוא רוצה שזה יצא לו זול יותר בצורה משמעותית. במילים אחרות, היבואן נמצא תחת מספר מגבלות שמחיבות אותו לבקש מחיר גבוה יותר מאנשים שמזמינים מוצר באופן פרטי, ואם אנשים רבים יתחילו לעשות זאת, זה יפגע במערכת הקיימת (שמספקת ליגות ואירועים דומים).

הכתוב לעיל לא בא לקבוע אם יש פגיעה או לא, אלא לענות על השאלה "מה רע בקצת תחרות הוגנת".
nitay666
MTGil Apprentice

שליחה על ידי nitay666 »

ככלל, חלק מהעסקה של היבואן עם WotC מחייב אותו למיטב ידיעתי לקנות את הבוסטרים שלו מאירופה. זה יוצר מצב שבו הבוסטרים יותר יקרים עבור היבואן. בנוסף, היבואן חייב לשלם מיסים שונים, שמי שמזמין בוסטרים מחו"ל יכול (וחייב) להתחמק מהם בדרכים לא חוקיות אם הוא רוצה שזה יצא לו זול יותר בצורה משמעותית. במילים אחרות, היבואן נמצא תחת מספר מגבלות שמחיבות אותו לבקש מחיר גבוה יותר מאנשים שמזמינים מוצר באופן פרטי, ואם אנשים רבים יתחילו לעשות זאת, זה יפגע במערכת הקיימת (שמספקת ליגות ואירועים דומים).

הכתוב לעיל לא בא לקבוע אם יש פגיעה או לא, אלא לענות על השאלה "מה רע בקצת תחרות הוגנת".
א. עם הבוסטרים באירופה יותר יקרים אז למה היבואן מחייב להזמין אותם מישם ולא ממקום זול יותר וככה אירועים יהיו זולים יותר ותהיה יותר מוטיבציה לקנות קלפים?
ב. עם ההפרש בין המחירים של יבוא מקביל לבין המחירים של יבוא רגיל לא כל כך גדול אז אני בטוח שהיבואנים והחנויות יכולות"לעמוד" בהפרש כזה
pili-pala 2
artifact creature
flying
IT WASN'T REALLY EXPECTED TO FLY. THAN AGAIN ,IT WASN'T REALLY EXPECTED TO MOVE EITHER.
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

nitay666 כתב:

א. עם הבוסטרים באירופה יותר יקרים אז למה היבואן מחייב להזמין אותם מישם ולא ממקום זול יותר וככה אירועים יהיו זולים יותר ותהיה יותר מוטיבציה לקנות קלפים?
ב. עם ההפרש בין המחירים של יבוא מקביל לבין המחירים של יבוא רגיל לא כל כך גדול אז אני בטוח שהיבואנים והחנויות יכולות"לעמוד" בהפרש כזה
א. כי זה חלק ממהסכם עם WOTC
ב. תחשוב על זה אם היה לך מטבע של 10 אגורות. זה לא הרבה, אבל אם יש לך 10,000 מטבעות של 10 אגורות, זה 1000 שקל. אותו דבר - הפרש של X שקל, כפול 100 בוסטרים בערך...
נערך לאחרונה על ידי Chipmunk ב 28/11/2008 , 17:21, נערך פעם 1 בסך הכל.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

nitay666 כתב:ב. עם ההפרש בין המחירים של יבוא מקביל לבין המחירים של יבוא רגיל לא כל כך גדול אז אני בטוח שהיבואנים והחנויות יכולות"לעמוד" בהפרש כזה
אבל אתה לא יודע מה ההפרש בין המחירים; אתה קפצת באופן ספונטני למסקנה שהוא לא כל כך גדול.
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

חבל לטעון שאני מסלף ואז לסלף את העובדות בעצמך. הדברים היו כך:

נמסר לי שהביאו לל בוקס אחד עם מישהו מחו"ל ואתה רוצה לארגן דראפט לחברים, ולכן הסכמתי להשתתף. יש הבדל גדול בין זה לבין להתחרות ביבואן.
לאחר שגיליתי שעובדה זו לא הייתה נכונה והוזמנה סחורה במיוחד בכדי לערוך טורנרים, לא הסכמתי להגיע ואף ביקשתי ממך להפסיק עם זה. באותו שבוע גם הצעתי לך שאפנה לאור ואבקש להפוך אותך למארגן רשמי אם תפסיק עם פעילות זו. בשבוע זה אור היה בטורניר בחו"ל, כפי שנאמר לך, ואמרתי לך שאדבר איתו ברגע שיחזור ונטפל בעניין.
הסיבה שלאורך זמן קצר היו מעט פחות טורנירים היא כי רן שניר, מארגן הליגה היה בחו"ל ואני אדם עסוק לצערי ואין ביכולתי להחליף אותו בכל שבוע. אף על פי כן, פרסמתי שאערוך ביום שישי באותו שבוע דראפט בכדי שאנשים יוכלו להגיע ולשחק אף על העדרותו של רן. אתה ערכת דראפט ביום רביעי של אותו שבוע, אף על פי שנקבע שלא יערך בליגה דראפט. כמובן שלדראפט זה השתמשתם בבוסטרים שהגיעו ממך, ואני מניח שגם חלק מהבוסטרים ששולמו כפרסים, הגיעו דרך אותם דראפטים. ביום שישי, כאשר ערכתי את הדראפט, נדהמתי מההענות המינימלית לטורניר שערכתי ושאלתי מדוע לא הגיעו אנשים. לא היה קשה להבין את הסיבה.
כמובן שכאשר מוצע למישהו להיות מארגן, והוא הולך ועושה משהו כזה ועוד מסתיר את זה ממני ומשקר לי ובא להשתתף בטורניר שלי לאחר מכן!!, קשה לי להעמיד הצעה של ארגון...

מפליא אותי שאתה אומר שאתה מקיים את הטורנירים "כי אתה אוהב מג'יק", כי לפני שהתחיל כל הנושא הזה, לא ראיתי אותך ולו בטורניר אחד ולא בליגה.
מעבר לכל הדברים האלה, פגעת בחברים שלך ופעלת מאחורי גבם. זה משהו שאני פשוט לא יכול להבין.
My phone number: 0522816213
nightmare
MTGil Wizard

שליחה על ידי nightmare »

1. הפעם בה רצית להשתתף לא הייתה מהבוקס הראשון שהבאתי. ובלי קשר - זה מוצר לא מהמארגן הרשמי, אתה יותר מכל אחד אחר אמור להתנגד להשתמש בו אם זה כל כך נוראי, גם אם זה בוקס אחד וגם אם לא. אז בבקשה אריאל תפסיק למרוח אנשים.
2. אתה לא הצעת לי להיות מארגן, אתה אמרת משהו כמו – אם רצית כל כך לעשות את זה בצורה חוקית (למרות שאתה עדיין מתעקש לא להבין שאין שום דבר לא חוקי במה שאני עושה) היית עושה את זה דרכי. ואז אמרתי לך שתברר לי לגבי פרטים. באותו הזמן היו לי עוד בוסטרים ומה לעשות... מה שעושים עם בוסטרים זה משחקים איתם ולא מחכים לל"ג בעומר להצית אותם. כל מה שעשיתי עד הרגע בו פרסמת את הנושא הזה, הוא לסיים את הסחורה שכבר הזמנתי מבעוד מועד, ותו לא.
3. לא חזרת אליי מעולם עם פרטים מאוריין. גם אחרי שהוא היה בארץ – תקן אותי אם אני טועה.
4. כאשר נקבע שלא יערך דראפט בליגה, השחקנים עצמם התקשרו אליי מפני שאני לא עוקב אחרי הפורום באופן סדיר כל כך (חוץ מעכשיו) וביקשו ממני לארגן דראפט. עובדתית, היו טורנירים רשמיים בזמן שרן לא היה, עוד עובדה היא שלא היו מספיק ולכן לא עמדת בביקוש, בגלל זה פנו אליי.
5. אני אומר מראש לאנשים לא להשתמש בבוסטרים שלי בטורנירים שאינם שלי, ותמיד אומר שאני מוכן לקבל בוסטרים שלי או של כל אחד אחר בטורנירים שלי. לדעתי זה הוגן.
6. ביום שישי ההוא היה פוד של 12 איש. בליגה בד"כ יש 14-16, ככה שלא הייתי אומר שהייתה הענות לא טובה. גם אני שיחקתי בו, ושילמתי בו עם כסף מזומן מפני שאני יודע שלא תקבל בוסטרים שלי.
7. לא שיקרתי לך. רק סיימתי את הסחורה שהייתה אצלי. וחיכיתי לתשובה ממך לגבי אירגון הטורנירים. כמו שאתה אולי יודע, לוקח זמן לסחורה להגיע מחו"ל ככה שאין סיכוי שבשבוע שבין הזמן שדיברנו לבין יום רביעי המדובר הזמנתי וקיבלתי את החבילות (אלא אם כן הוצאתי מאות דולרים על משלוח מה שלא הגיוני). תעשה את החשבון לבד.
8. אני אוהב מג'יק מאוד. דבר ראשון, לא ידעתי שיש ליגה במקום בו אני לומד, כנראה שהיא לא פורסמה כהלכה שלא בפורום. דבר שני, הייתי בהפסקה ממג'יק, מפני שאני משלם על עצמי שכר לימוד ועכשיו גם שכר דירה. דבר שלישי, לא היה לי המון זמן למג'יק בגלל שאני עושה תואר כפול בטכניון. במקרה ראיתי את חגי בטכניון כשהוא עבד במנדרין והוא סיפר לי על הליגה, אם זה לא היה קורה סביר להניח שעדיין הייתי בהפסקה הזאת, אבל ברגע שהוא סיפר לי באתי לליגה ושיחקתי. שילמתי כמו כל שחקן ונהנתי מאוד, אבל עליית המחירים הענקית שהייתה מאז שאני שיחקתי בצורה רצינית גרמה לזה שלא ממש יכולתי לעמוד בהוצאה הזאת.

בשורה התחתונה, אני לא זוכר מתי הגדרת אותי כחבר שלך עד הרגע שבו היית צריך להגיד שאני "פוגע בחבר" ואני לא באמת פוגע בך. אם אנשים מתקשרים אליי לבקש שאני אארגן דראפט כי לא מילאת את הביקוש, זה לא נקרא פגיעה. אני פשוט נכנס ברווחים שאתה משאיר, אם הם לא היו קיימים לא היית שואל אותי מתי אני מארגן את הדראפט ההוא (בוקס אחד חד פעמי או 23667457 בוקסים, פשוט לא היית שואל אם היו מספיק).
ואני מראש אומר, אני לא מדווח דראפטים, אני מקיים אותם לצורך הנאה ואימון שאנשים רוצים, הרווח שלי מינימאלי מאוד, אתה מוזמן לראות כמה עולה בוקס באתרים בחו"ל להוסיף לזה לפחות 20$ על משלוח לישראל (במקרה הטוב) להוסיף לזה מע"ם ולראות כמה אני מרוויח.
או שאני אחסוך לך, בוקס נע בין 76-80 דולר ואף יותר, עם משלוח זה בערך 100 דולר, עם מע"ם זה 115 דולר, תכפיל בשער קצת יותר נמוך מעכשיו (כי הדולר היה יותר נמוך), תגיד לי כמה יוצא וכמה רווח אני עושה אם אני לוקח 60 שקל לבנאדם. אל תשכח שגם אני משחק בדראפטים האלה, ככה שהרווח עוד יותר נמוך ממה שיצא לך, תחשוב על הזמן שאני משקיע בזה ועל שיחות הטלפון לאנשים...... ותגיע למסקנה שהאינטרס הכלכלי לא כזה גדול.

את ההודעה הבאה תכתוב אחרי שאתה עושה את זה. בבקשה.
פיני-פאלא
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני מציע שאת העימות ביניכם שנוגע ל"מי אמר מה ומתי" תקחו לפרטי, והשרשור הזה יישאר לדיון בלגיטימיות של ארגון טורנירים לא מדווחים במוצר שהגיע ממקורות שאינם היבואן הרשמי.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

קצת מהידע שצברתי לאורך השנים מדוע הבוסטרים נקנים באירופה ולמה דראפטים זה עסק יקר:

אז ככה, WOTC עובדים מתוך ארה"ב, משם הם מפיצים לכול העולם. בכול יבשת יש לחברה הסכם עיסקי אם עסק אחד שמוגדר מפיץ על. כול חברה שרוצה לעשות עסקים אם WOTC חותמת איתה על חוזה, שחלק ממנו מגדיר שהם צריכים לקנות סחורה ממפיץ העל באזור שלהם, במקרה שלנו מהולנד.
החברה והיבואן מחזיקים בתואר המפיץ הרישמי של החברה באותה מדינה, והם היחידים שיכולים לאשר ולקבל בקשות ל:1. טורנירים רשמיים (PTQ NATS ועוד), 2. שליטה על דיווח הטורנירים לDCI.
כחלק מהיכולת של המפיץ לשלוט בתחומים האלו זכותו לאסור את השתתפותם של פרטים אלו ואחרים בכלל הארועים שהוא מארגן (אפילו יש לזה סעיף בנושא אירגון של החברה, אני רק לא זוכר איפה בדיוק).
nightmare
MTGil Wizard

שליחה על ידי nightmare »

אם לא שמת לב לא טענתי לרגע שאסור להם לאסור על מישהו להשתתף לפי תקנות החברה.
פיני-פאלא
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אני אמרתי משהו נגדך?

פשוט הסברתי איך המנגנון עובד, זה הכול.
nightmare
MTGil Wizard

שליחה על ידי nightmare »

ולא אמרתי שאמרת משהו נגדי.
רק הבהרתי שזה לא לגבי משהו שאני אמרתי...
פיני-פאלא
chocowii
jupim player

שליחה על ידי chocowii »

I understand the organizers point but what I don’t understand how come in California I see people do private drafts and even sealds all the time in big events like Ptq GP's.
Judges and everyone see it and I never saw an issue with it.
I would be glad if someone would explain it to me
wiiiip!
שיניתי שם, הייתי kossonogi.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

כמה אנשים משחקים בקליפורניה בארועים?
נראה לך שבארץ יש יותר אנשים?
זה פשוט עניין של כמות הצרכנים, בקליפורניה יש הרבה אנשים אז לא שמנה לאף אחד יותר דראפט פחות דראפט. בארץ כן.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני חושב שהתשובה הפשוטה היא שהאנשים בקליפורניה קנו את הבוסטרים שלהם בקליפורניה ולא, נגיד, מחנות אינטרנט בטהיטי. הסוגיה היא לא הארגון, אלא מקור המוצר שנעשה בו שימוש באירוע.
talh25
MTGil Wizard

שליחה על ידי talh25 »

Navidshi כתב:אני חושב שהתשובה הפשוטה היא שהאנשים בקליפורניה קנו את הבוסטרים שלהם בקליפורניה ולא, נגיד, מחנות אינטרנט בטהיטי. הסוגיה היא לא הארגון, אלא מקור המוצר שנעשה בו שימוש באירוע.
ואם דוד שלי גר בארה"ב ומביא לי בתור מתנה כמות מסויימת של בוסטרים ורציתי שיפתחו איתי והחלטנו לעשות דראפט לכיף, בלי תשלום
ואח"כ הם החליטו לקנות ממני חלק מהקלפים...
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

טוב, מספיק עם השאלות ההיפותטיות או החצי היפותטיות. אני חושב שהרעיון הכללי מובן כאן. אם למישהו עדיין יש חוסר הבנה בנוגע למה מותר ומה לא, שידבר איתי בפרטי.
לגבי שאר הטענות/הערות שהועלו כאן, אנסה להתייחס בקרוב.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

טוב, הגיע הזמן להגיב לדברים שעלו בת'רד זה.

קודם כל לענות על קצת שאלות שהתעוררו:
עם הבוסטרים באירופה יותר יקרים אז למה היבואן מחייב להזמין אותם מישם ולא ממקום זול יותר וככה אירועים יהיו זולים יותר ותהיה יותר מוטיבציה לקנות קלפים?
ישראל משויכת ארגונית בוויזארדס לאירופה ולכן אנו מחויבים לקנות סחורה דרך אירופה.
עם ההפרש בין המחירים של יבוא מקביל לבין המחירים של יבוא רגיל לא כל כך גדול אז אני בטוח שהיבואנים והחנויות יכולות"לעמוד" בהפרש כזה
אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך, אך אם התכוונת לכך שהיבואן והחנויות יכולים להוריד מחירים על מנת להתחרות ביבוא המקביל, אז בתור מי שמכיר את כל המספרים אני יכול לומר לך שלא, אין אפשרות להתחרות במחירים של היבוא המקביל, בלי ליצור פגיעה עמוקה עד כדי החרבה טוטאלית של הגופים העסקיים שמטפלים במאג'יק כיום.

כעת באמירה כללית, ברור לי לחלוטין איך דראפטים זולים יותר זה דבר שיש לשחקנים אינטרס בו.
אני רוצה להתחיל בכך שאציג כאן את הצד השני של המשוואה.
כאשר משתתפים בדראפט פרטי, ההכנסה היחידה שמישהו צובר על אותו דראפט, הוא המארגן הפרטי.
בניגוד לכך, כשמשתתפים בטורניר רשמי, ההכנסות עליו הולכות מעבר לכיסו של המארגן, גם חלקית לחברת mind games ולחברת PMI.
הדברים שנעשים כיום עם אותן הכנסות הן בין היתר, אך לא רק:
הקמת ליגות ברחבי הארץ
פרסום המשחק
עריכת הדגמות ודמו-ים בכנסים כדי להכניס דם חדש לקהילה
מימון טיסות לחו"ל לזוכי PTQ
מימון טיסה לאלוף הארץ לאליפות העולם
תשלום לצוות אשר שופט בפרי רליסים ו-PTQ-ים

ועוד.

כל טורניר פרטי שנערך, מונע הכנסה מ-PMI ו-mind games. יש לכך 2 השפעות:
1. פחות השקעה ישירה במאג'יק בארץ - כאשר ההכנסות יורדות יש פחות נכונות להשקיע כספית בתחומים שונים והפגיעה חוזרת ישירות לקהילה.
2. במקרה הקיצוני, נטישת ההשקעה במשחק באופן כולל. כמובן שדראפט פרטי אחד הוא משהו קטן, אך זו תופעה שבאופן עקרוני מסכנת את הקהילה באופן הבא - אני יכול לחשוף בפניכם שלא PMI ולא mind games עושות כסף מטורף על מאג'יק. מתח הרווחים אינו גבוה, והקהילה קטנה. זה גורם לכך שזה משחק שעסקית, בקושי כדאי להתעסק בו. אם בעתיד הרווחים יקטנו באחוז מספיק גדול, יתכן והיבואנית תחליט שלא כדאי לה להתעסק במאג'יק כלל. מה זה אומר? שאין טורנירים רשמיים כלל, אין פרי רליסים, אליפות הארץ, וכו'. מעבר לכך, במישור הפחות קיצוני, כיום PMI בין היתר משלמים ל-mind games כדי לארגן פעילויות בארץ. אם ההכנסות יקטנו, לא כ"כ משתלם כבר להחזיק עוד אנשים בתחום המאג'יק. פתאום אין ליגות, אין אנשים שדואגים שהסחורה תגיע לכל טורניר, אין תשלום בגין שיפוט בטורנירים ולכן יש פחות שופטים, ועוד ועוד.

אלה היו 2 דקות על "איך דראפטים פרטיים יכולים לפגוע בקהילה בטווח הארוך".
ברור לי לחלוטין שעבור השחקן הפרטי כל זה נראה מאוד לא אינטואיטיבי. הרי הוא בסה"כ הולך לדראפט פעם ב, מה זה משנה. אז התפקיד שלנו הוא לראות את התמונה הגדולה, ואם יקומו מספר מארגנים פרטיים שכאלה ברחבי הארץ, פתאום יש כאן כבר סכנה לא מבוטלת להמשך המשחק בארץ, ואת זה תפקידנו למנוע.

אני חושב שבינתיים כולכם יכולים לראות שהטיפול במאג'יק השתפר מאוד בחצי שנה-שנה האחרונה - יש ליגות, יש יותר טורנירים, יש עלייה בכמות השחקנים בקהילה, יש טיפול מקצועי יותר, פחות פשלות, יותר פרסום, יותר קידום של המשחק, וכו'.
הדברים האלה גם עולים כסף, כסף שצריך להגיע מאנשהו, והאנשהו הזה במאג'יק זה אך ורק הכנסות ממכירת בוסטרים. על כל בוקס שמגיע מחו"ל מאיזושהי חנות בארה"ב, לא דרך היבואן, לא דרך mind games, וכו', יש פגיעה.
עקב כך אני מבקש מהשחקנים להסתכל לפעמים על התמונה הגדולה ועל האינטרס של הקהילה הגדולה. אני מבין שזה נחמד לשלם 10 או 15 שקלים פחות על דראפט, אבל יש לזה מחיר, ואם אתם מעריכים את העבודה שנעשית בתחום המאג'יק בתקופה האחרונה, אני חושב שהדרך להראות זאת בין היתר, היא לרכוש אך ורק סחורה שמגיעה דרך אותם גורמים שמשקיעים במאג'יק בארץ.

באשר למדיניות אשר ציין אריאל בהודעה הראשונה, אני רוצה להסתייג ולומר שאיני קובע כאן מראש מה תהיה ההתייחסות אל שחקן אשר השתתף בטורנירים פרטיים מסוג אלה שהוזכרו כאן ומה בדיוק תהיה גישתנו לנושא, אך איני פוסל נקיטה במדיניות אכיפה וענישה נוקשית, כולל האפשרות של השעיה מטורנירים. כל מקרה ייבחן לגופו ואני מקווה שלא נגיע לכך כלל.

אם יש מחסור בדראפטים באזור חיפה או באזור כלשהו, אתם תמיד מוזמנים לפנות אליי ולומר זאת, ותאמינו לי שנמצא אנשים שירימו עבורכם דראפטים.
אם יש בעיה עם מארגן ספציפי במקום כלשהו וזה משהו שמוליד תרעומת ורצון להקים ארגון חלופי, גם עם זה אפשר לפנות אליי ותמיד תמצאו אצלי אוזן קשבת.

אור.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Orb כתב:אני לא בטוח שהבנתי את כוונתך, אך אם התכוונת לכך שהיבואן והחנויות יכולים להוריד מחירים על מנת להתחרות ביבוא המקביל, אז בתור מי שמכיר את כל המספרים אני יכול לומר לך שלא, אין אפשרות להתחרות במחירים של היבוא המקביל, בלי ליצור פגיעה עמוקה עד כדי החרבה טוטאלית של הגופים העסקיים שמטפלים במאג'יק כיום.
זה קצת מפתיע אותי. תחת ההנחה שהיבואן הנוכחי עובד עם המטבע המכונה "שקל", אז פעם הוא היה צריך לשלם X שקלים לבוסטר (שמחירו נקוב ביורו) ועל זה מע"מ, מכס ושאר מרעין בישין. על זה הוא הוסיף שולי רווח כלשהם ומכר את זה הלאה למארגנים. והנה קרה הנס, ועכשיו הבוסטר, שמחירו הנקוב ביורו לא השתנה (או שכאן אני טועה?) פתאום עולה Y שקלים, עבור Y קטן מX כלשהו. למיטב ידיעתי, מיסים נקובים באחוזים. כלומר, אפקטיבית ליבואן עולה פחות פר בוסטר. אתה אומר שזה הכי זול שהוא יכול לגבות פר בוסטר, כלומר אם יפגעו לו עכשיו בשולי הרווח (ההפרש בין מחיר לצרכן למחיר ליבואן) הוא יקרוס. אבל המחיר לצרכן לא השתנה, שזה אומר שבעבר הוא עבד בשולי רווח קטנים יותר, כי ההפרש היה יותר קטן כי המחיר ליבואן לבוסטר היה יותר גדול.
אז כן, האמירה הזאת קצת מפתיעה אותי, כי בעצם נובע שאו שעשיתי טעות באחת ההנחות שלי (מיסים לא נקובים באחוזים, מחיר בוסטר ביורו כן השתנה, היבואן לא עובד בשקלים אלא במטבע שלא חל פיחות של היורו מולו, המחיר לצרכן לא נשאר קבוע) או שהיינו על סף קריסה כל הזמן הזה. זה מדויק?
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

Antrax כתב:מחיר בוסטר ביורו כן השתנה
העליה האחרונה במחיר נעשתה בתגובה לעידכון מחירים של WOTC.

אולי אור קצת הגזים בנוגע לקריסת הגופים כלומר PMI. אבל מתח הרווחים של החברה ממג'יק גם ככה לא מצדיק כמעט את קיום המוצר. זה שיש תנודות בשער המטבע לא אמורות להשפיע על מחירי המוצר גם ככה, כי אחרת כול יום תקום למחיר חדש.
בלי קשר גם ברמת ההיגיון העסקי לא כדאי לחברה לשנות את מחיר המוצר במיוחד לא כול פעם שמישהו קם ואומר אני עושה יבוא מקביל.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

והנה קרה הנס, ועכשיו הבוסטר, שמחירו הנקוב ביורו לא השתנה (או שכאן אני טועה?)
כאן אתה טועה, הייתה עליית מחירים של הבוסטרים בהכתבת WOTC, כפי שאלון רשם.

מעבר לכך, כוונתי בין היתר היא שגם אם יש הנחה תאורטית שאפשר לתת ועדיין לקיים עסק רווחי, הנחה זו עדיין לא תביא את מחירי הטורנירים הרשמיים לכך שיוכלו להתחרות ביבוא המקביל.

דבר נוסף שאתה מזניח, הוא שבניגוד לעבר, בו PMI השקיעו יחסית מעט במאג'יק, הם החליטו לאחרונה להשקיע יותר במאג'יק ולשכור את שירותי mind games, כך שההוצאות שלהם עלו.
אולי אור קצת הגזים בנוגע לקריסת הגופים כלומר PMI. אבל מתח הרווחים של החברה ממג'יק גם ככה לא מצדיק כמעט את קיום המוצר
אכן, לא התכוונתי לקריסה של PMI כחברה, אלא שלא יהיה רווחי כבר לעסוק במאג'יק (לא שעכשיו זה עד כדי כך רווחי לפי המספרים שאני מכיר).
שלח תגובה