ליגת העל - WMCQ #1 בנקסוס ראשון לציון ! 06.04.13

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

jamanta
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי jamanta »

זוהר זה כי אתה היית עסוק בלשפוט בזמן שניר ואני היינו מחופרים בשוחות בקרב נ"ט עם מסוק האפאצי של השכנה המטורפת שירה עלינו ללא הרף עם וולקן של מחטים מזוהמות.

סתם לא באמת.
אבל תאכלס היה לא נעים מהסביבה והמקום לא מתאים. אני חושב שכולנו הבנו את זה ואפשר לעבור הלאה ולהתלונן על משהו אחר.
תאכלס שימחי הגיע הזמן לפרסם סטאנדינגז ודיווח מארגן רשמי.
יאללה טורניר הבא בחיפה... מי בא לשבת מולי בטורניר בזמן שאני מפסיד לעצמי?
הגודל אוהו קובע....
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

Ward כתב:נקווה שאנשים באמת מוכנים לשלם קצת יותר עבור טורנירים איכותיים ולא רק למצוא מה לא טוב במה שיש !
ברור. כי לשמוע שטורניר קונסטרקטד יעלה לי כמו דראפט, ממש עושה לי חשק להשקיע עוד כסף על דק.

70 שקל לטורניר קונסטרקטד (וזה יהיה המחיר אם אתם כבר רומזים פה על "קצת יותר") זה במינימום זלזול ובת'כלס יותר בכיוון של יריקה בפרצוף של שחקני הקונסטרקטד.
אחרי כמה וכמה חפירות ארוכות בפורום על מצב הקהילה, למה אין קונסטרקטד וכו' זה מה שבאים ואומרים? שאם רוצים טורניר גדול במקום מסודר אז 70 שקל לראש? מאז ומתמיד הטיעון לטובת קונסטרקטד היה שהשתתפות בטורניר תהיה זולה יותר, וזה מקזז את עלות הדק.

ככה רוצים למשוך שחקנים לקונסטרקטד? שחקן שאין לו דק תחרותית, ומשחק דראפטים, איזה תמריץ יש לו להשקיע בדק לא קז'ואל?
How is my whisky cup doing?
Tomer Cory
MTGil Wizard

שליחה על ידי Tomer Cory »

demonic sengir כתב:
Ward כתב:נקווה שאנשים באמת מוכנים לשלם קצת יותר עבור טורנירים איכותיים ולא רק למצוא מה לא טוב במה שיש !
ברור. כי לשמוע שטורניר קונסטרקטד יעלה לי כמו דראפט, ממש עושה לי חשק להשקיע עוד כסף על דק.

70 שקל לטורניר קונסטרקטד (וזה יהיה המחיר אם אתם כבר רומזים פה על "קצת יותר") זה במינימום זלזול ובת'כלס יותר בכיוון של יריקה בפרצוף של שחקני הקונסטרקטד.
אחרי כמה וכמה חפירות ארוכות בפורום על מצב הקהילה, למה אין קונסטרקטד וכו' זה מה שבאים ואומרים? שאם רוצים טורניר גדול במקום מסודר אז 70 שקל לראש? מאז ומתמיד הטיעון לטובת קונסטרקטד היה שהשתתפות בטורניר תהיה זולה יותר, וזה מקזז את עלות הדק.

ככה רוצים למשוך שחקנים לקונסטרקטד? שחקן שאין לו דק תחרותית, ומשחק דראפטים, איזה תמריץ יש לו להשקיע בדק לא קז'ואל?
בטכניון יש פעם בשבועיים טייפ 2 עם 2 בוסטרים לפרס ב25 שקל..
מדברים פה על טורנירים חשובים וגדולים עם כרטיס טיסה לפרס, לא על סתם FNM
oh my god they killed kenny!
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

demonic sengir כתב:ברור. כי לשמוע שטורניר קונסטרקטד יעלה לי כמו דראפט, ממש עושה לי חשק להשקיע עוד כסף על דק.

שמע מה שאתה עושה עכשיו זו יריקה בפרצוף של המארגנים.
בו ארשום פה מה היא עלות *מינימלית* של WMCQ בארץ -
1. שכר מינימום ביום שבת ל-3 אנשים - מארגן + 2 שופטים.
8 שעות * 33 ש"ח + 35 ש"ח ארוחת צהרים = 300 ש"ח.
וזה בלי נסיעות, שעות השקעה של פרסום, ציוד מתכלה וכו'.
יש חובה על לפחות 2 שופטים באירוע הזה, וויזארדס קבעו את זה ואי אפשר לחרוג.

אז כבר יש הוצאות של 900 ש"ח מבלי שהתחלנו את היום.

2. להשכיר מקום עולה במינימום - 500 ש"ח. וזה גם אם מישהו עושה לך טובה או שיש לך קשר עם מנהל המקום.
אז הוצאות כרגע הן 1400 ש"ח.

זה אומר שאם מגיעים 35 שחקנים, צריך להרוויח על כל שחקן לפחות 40 ש"ח בשביל לחסות את האירוע.
אני מבטיח לך שזה לא הרווח שמארגן עושה בטורניר ולכן - במחיר של טורניר רגיל זהו טורניר מפסיד.
טורניר כזה חייב לעלות יותר לשחקן בגלל שהשחקן וויזארדס דורשים 2 שופטים.
אין מה לעשות.

גם PTQ באונליין עולה יותר ועדיין יש מלא משתתפים, דוגמא מטופשת אבל עדיין...

דק קונסטרקטד עולה כמה מאות שקלים, אז עוד 10-15 ש"ח לא יזיקו לאף אחד.
מיצי מיאו
idodo35
mono pink control

שליחה על ידי idodo35 »

יואב אני מסכים אתך לגבי הטורנירים הגדולים PTQ,WMCQ בגלל הסיבות שציינת אין ברירה אלה לגוות ככה וככה כסף להשתתפות בהם אבל אני חושב שגם לסנגיר יש נקודה, אין לשחקן קשואל שום סיבה לעבור ולהשקיע על קונסטרקטד אם כל הטורנירים יהיו בעלות של דראפט
לכן לדעתי מה שצריך לעשות זה גם כאלה טורנירים אבל גם טורנירי טייפ 2 זולים של FNM או לא יודע כדי להכניס אנשים מלחתחילה כי אני מבטיח לך שכמעט אף אחד לא ישקיע בדק וישלם 70 שח בטורניר הקונסטרקטד הראשון שלו... (וזה שאני כן עשיתי את זה זו לא דוגמא...)
mono pink control
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

ברור שאף אחד לא ישקיע 70 ש"ח בשביל טורניר ראשון שלו.
העניין הוא ש-WMCQ זה לא טורניר ראשון שלו, הוא צריך 100 נק' בשביל להעפיל אליו בכלל.

מי שהוא שחקן תחרותי -> רוצה טורנירים איכותים -> שידע שהם עולים יותר כסף.
אין מה לעשות, שופטים לא עובדים בחינם.

אני מסכים שטורניר שכונתי כמו FNM לא צריך לעלות 70 ש"ח ואף אחד גם לא אמר את זה.
הנה אצלי בליגה טורנירי קונסטרקטד עולים פחות מ-40 ש"ח, ב-PCgames הם עולים 40 ש"ח ובנקסוס גם דומה.

אף אחד לא מנסה לעשוק אתכם, אבל גם בטח המארגנים לא רוצים לספוג הפסדי ענק.
כאשר משכירים מקום ומשלמים לצוות הטורניר יעלה יותר אין מה לעשות.
מיצי מיאו
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

בהחלט מסכים איתך יואב,ואני דווקא חושב שptq באונליין זאת דוגמא מצויינת(30טיקת לעומת 10 טיקת בpe רגיל)
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
idodo35
mono pink control

שליחה על ידי idodo35 »

יואב התכוונתי טורניר קונסטרקטד ראשון...
תראה העניין הוא שלא בכל מקום יש FNM של CONST לכן זה בעיה שהטורנירים הגדולים האלה עולים הרבה... חוץ מזה מה זאת אומרת לסכור? זה לא נקסוס מארגנים בחנות של עצמם?
mono pink control
demonic sengir
I Am Tutor

יואב, אולי אני לא קראתי את אותם הפוסטים, אבל מה שנאמר נשמע יותר כמו "אם אתם רוצים טורניר גדול אז צריך לשלם יותר בשביל מקום". אם השאיפות שלכם זה 4 פעמים בשנה טורניר "גדול" של 30 משתתפים, אז סבבה, תגידו מראש שהרמתם ידיים על להריץ טורנירי קונסטרקטד כחלק מהשגרה.

מבחינתי אני מסתכל קדימה ומקווה שיהיה פה קונסטרקטד סביר (שזה אומר גם כמות טורנירים וגם משתתפי בהם) ואז אתה בא ואומר לי "אבל בשביל טורניר עם כמות אנשים זה יעלה הרבה". כי הרי עלות המקום זה מה שדובר כרגע, וזה לא תלוי בהיות הטורניר PTQ או מה שזה לא יהיה.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אני מבטיח לך שגם אני, שימחי, חן וכל המארגנים חושבים קדימה ושיום יבוא ויהיו, אני אגזים, 40 שחקנים בטייפ2.
אם לא הייתי חושב קדימה אף מארגן לא היה פה כי אין רווח של יותר משכר מינימום בטורניר של 20-30 איש וזה לא משנה איך אתה משחק עם המספרים.

אף אחד לא הרים ידים, רק לפני יומיים פירסמתי שיש Game Day בחיפה ביום שבת.
חן עושה טורניר כל יום שבת.
ואני מקווה שהגל ימשיך.

ולגבי המשפט שרשמת על עלות המקום, אז הוצאת דברים מהקשרם,
כי אם אני עושה כל טורניר ביום שבת ולא מחייבים אותי לשלם ל-2 שופטים אז חסכתי 600 ש"ח והטורניר לא יעלה 70 ש"ח עבור 2 בוסטרים.

בכל אופן, לגבי ההודעה הראשונה שלי יכול להיות שהייתי צריך להתנסח אחרת אז אני מתנצל.
הבנתי שנקסוס השקיעו המון, קנו שימשיה גדולה, כיבוד שתייה ובאמת הייתה כוונה טובה שהטורניר יהיה הכי מוצלח שיש.
יכול להיות שבאמת הזקנה והנרקומן זה בלת"מ, אבל לפעם הבאה כנראה של-WMCQ רצוי להשכיר מקום.
בכל אופן כן שאפו על הארגון והרמת הכפפה וכדאי שאנשים יעריכו את המארגנים יותר.
באמת שזו שליחות לעתיד טוב.

מקווה שב-WMCQ בחיפה לא יהיה לי בלת"מ עם בית היינה ואז בכלל תעלו אותי על מוקד :)
מיצי מיאו
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

גם אם טורניר קונסטרקטד מסוים יעלה 70 ש"ח, להגיד שזה יעלה כבר כמעט כמו דראפט זה שגוי, כי בקונסטרקטד יש 2 בוסטרים לפרס לעומת אחד בדראפט. חוץ מזה שאם היה טורניר "דראפט" בשבת, אז כנראה שגם הוא היה עולה יותר. להשוות קונסטרקטד בשבת לדראפט באיזושהי ליגה זה להשוות תפוחים ותפוזים.

אתה רוצה לשחק בטורניר גדול בשבת ששוכרים מקום בשבילו? הגיוני שזה יעלה יותר באופן יחסי.
רוצה לשחק טורניר כלשהו של 3 שעות אחה"צ באיזו ליגה? סבבה, זה כנראה יעלה פחות.

מהיכרותי המעמיקה מאוד עם כל המארגנים והנוגעים בדבר, אף אחד מהם לא עושה מזה כסף. לא חושב שמישהו מגיע לשכר מינימום אפילו, לפחות ברוב הטורנירים. שלא לדבר על זה שיש טורנירים מפסידים.

אין בעיה שתתנו טיפ בונה של "לדעתי המחיר הזה אינו פרודוקטיבי כי הוא יפגע בנוכחות בטורניר".
אבל להתחיל לבוא ולהגיד "זו עשיקה", "זו יריקה" ומשפטים כאלה, מראה שאתם חיים באיזושהי מערה בשנים האחרונות, או לפחות לא קוראים בפורום ולא מבינים מה שכל גורם שמתעסק בתחום אומר כבר שנים. אז לכל הפחות, תנו כבוד ותגיבו בכבוד למארגנים.
demonic sengir
I Am Tutor

דראפט עולה לי 70 שקל באופן קבוע, ואפילו פחות אחרי הנחת חבר מועדון... אז כן, 70 שקל זה כמו דראפט. ולא רק לי.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

גם אם טורניר קונסטרקטד מסוים יעלה 70 ש"ח, להגיד שזה יעלה כבר כמעט כמו דראפט זה שגוי, כי בקונסטרקטד יש 2 בוסטרים לפרס לעומת אחד בדראפט. חוץ מזה שאם היה טורניר "דראפט" בשבת, אז כנראה שגם הוא היה עולה יותר. להשוות קונסטרקטד בשבת לדראפט באיזושהי ליגה זה להשוות תפוחים ותפוזים.
תקרא את המשפט הזה שוב בבקשה.
(וכשאני רושם דראפט בשבת אני לא מתכוון בנקסוס אלא טורניר גדול במיקום ששוכרים, עם מספר אנשים צוות וכו').
שלח תגובה