מה הסיכוי להווצרות תא יש מאין ?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Psibeast
Administrator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

Elrond כתב:מצטער שאני מקפיץ, פשוט לא הייתי ליד המחשב בזמן האחרון. לעניין: אם מישהו אומר לי שאלוהים דיבר אליו, אני לא מאמין לו אלא אם יש לו הוכחות. נביאים תמיד מקבלים הוכחות שהן מעל לטבע מאלוהים, ולכן אם אין לו הוכחות, הוא כנראה משקר. עם רבנים, לעומת זאת, אין שום עניין של אמונה- לרב יש הכוח לשנות את ההלכה בגלל שהוא מוסמך. אם רוב מוחלט של רבנים אורטודוקסים מוסמכים יגידו שמותר לאכול חזיר, זה יהיה מותר. (כן, אני מודע לעובדה שלא סביר שזה יקרה).
לא הבנתי... והנה אני חשבתי לתומי שהסיבה שאתה לא אוכל חזיר היא שאלוהים אסר, ועכשיו מתברר שזה בעצם הרבי אסר?
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
the editor
MTGil Wizard

שליחה על ידי the editor »

אלוהים נתן חוקים מסויימים ובניהם גם את החוק שלרבנים מוסמכים מותר לשנות את החוק.
שיניתי שם, פעם הייתי אלרונד
זאת אומרת, הייתי elrond, אבל באנגלית זה עושה בעיות עם ההדגשה...
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

Elrond כתב:אלוהים נתן חוקים מסויימים ובניהם גם את החוק שלרבנים מוסמכים מותר לשנות את החוק.
ואיפה זה כתוב ? תן לי תנחש מי כתב את זה - רבנים .

רבן אומר: מותר לי לעשות ככה וככה, למה? כי לרבנים מותר . מי כתב זאת? רבנים .

זה לא מוזר קצת ?
the editor
MTGil Wizard

שליחה על ידי the editor »

בכלל לא, זה דווקא כתוב בתורה... אבל נחמד לראות אנשים ממציאים דברים כדי למחות עליהם.
שיניתי שם, פעם הייתי אלרונד
זאת אומרת, הייתי elrond, אבל באנגלית זה עושה בעיות עם ההדגשה...
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

Elrond כתב:בכלל לא, זה דווקא כתוב בתורה... אבל נחמד לראות אנשים ממציאים דברים כדי למחות עליהם.
איפה כתוב בתורה שרבנים יכולים לשנות חוקים . הרי אם זה ככה, תקום קבוצה של רבנים פאנטיים שיתחילו מלחמות בשם הדת למשל .
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

Smith כתב:
Elrond כתב:אלוהים נתן חוקים מסויימים ובניהם גם את החוק שלרבנים מוסמכים מותר לשנות את החוק.
ואיפה זה כתוב ? תן לי תנחש מי כתב את זה - רבנים .

רבן אומר: מותר לי לעשות ככה וככה, למה? כי לרבנים מותר . מי כתב זאת? רבנים .

זה לא מוזר קצת ?
או, סוף סוף מישהו שחולק את הגישה שלי. זה לא לגמרי מדויק, מה שיש לנו זה ספר מקורי, שלא כתוב בו שום דבר על העברת הסמכות, ועוד ספר, שאפשר להתווכח עליו. בספר כתוב, שהסמכות ניתנה לאנשים מסוימים. אח"כ אותם אנשים דיברו שטויות (כן, שטויות. הרבה מההלכות נקבעות בהשפעת אמונות טפלות או סתם טמטום). ואז כשאני שואל אנשים שמאמינים בהלכה מי נתן לרבנים את הסמכות? "אלוהים." מי אמר? "הרבנים". אז איך אני יודע שהם צודקים? "איזו שאלה, יש להם סמכות אז הם יודעים".
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Smith כתב:
Elrond כתב:בכלל לא, זה דווקא כתוב בתורה... אבל נחמד לראות אנשים ממציאים דברים כדי למחות עליהם.
איפה כתוב בתורה שרבנים יכולים לשנות חוקים . הרי אם זה ככה, תקום קבוצה של רבנים פאנטיים שיתחילו מלחמות בשם הדת למשל .
ונראה לך שלמלחמה שלנו נגד הערבים אין פאן דתי?
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

עידו גיא כתב:
Smith כתב:
תראה, לא יודע לגבי עכשיו הפסקתי לנתעניין לפני 3-4 חודשים . אבל מה שאני יודע שאצל הערבים זה ברמות יותר גבוהות, אצלהם הכל קשור לדת וכל דבר בה בגלל מצווה של דת . בארץ זה פחות כי יש רוב חילוני .
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Smith כתב:
עידו גיא כתב:
Smith כתב: איפה כתוב בתורה שרבנים יכולים לשנות חוקים . הרי אם זה ככה, תקום קבוצה של רבנים פאנטיים שיתחילו מלחמות בשם הדת למשל .
תראה, לא יודע לגבי עכשיו הפסקתי לנתעניין לפני 3-4 חודשים . אבל מה שאני יודע שאצל הערבים זה ברמות יותר גבוהות, אצלהם הכל קשור לדת וכל דבר בה בגלל מצווה של דת . בארץ זה פחות כי יש רוב חילוני .
אבל זה לא קשור...

אחת מהמטרות של המלחמה הייתה לכבוש שטחים (שימו לב - "הייתה", היא לא עכשיו) שע"פ הדת שייכים לעם היהודי.
So true...
Psibeast
Administrator
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

תראה לי בדיוק איפה החוק הזה רשום.
ואגב, איך אתה יודע שאלוהים נתן את החוק הזה, ושלא איזה רב "הכניס את הסעיף הזה"?
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
Smith
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Smith »

דת זה עסק כה מסורבל , אבל לאט לאט הופכים את השקרים על גבם ותראו מה יצא .

רבנים צודקים על היותם רבנים בעלי סמכות, סמכות זו ניתנה עלידם .
Gandalf
White Wizard

שליחה על ידי Gandalf »

Smith כתב:דת זה עסק כה מסורבל , אבל לאט לאט הופכים את השקרים על גבם ותראו מה יצא .

רבנים צודקים על היותם רבנים בעלי סמכות, סמכות זו ניתנה על ידם .
א-לוהים (כן הוא), הסמיך את משה לשפוט את העם על פי התורה, והסמיך אותו לסמוך אנשים אחרים, שיוכלו לסמוך אנשים אחרים וכו'.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Gandalf כתב:
Smith כתב:דת זה עסק כה מסורבל , אבל לאט לאט הופכים את השקרים על גבם ותראו מה יצא .

רבנים צודקים על היותם רבנים בעלי סמכות, סמכות זו ניתנה על ידם .
א-לוהים (כן הוא), הסמיך את משה לשפוט את העם על פי התורה, והסמיך אותו לסמוך אנשים אחרים, שיוכלו לסמוך אנשים אחרים וכו'.
ועם כל כך הרבה אנשים שמקבלים את הסמכות הזו, לא יכול להיות שמישהו מהם נהיה מושחת מהכוח שלו והתחיל להסמיך אנשים לטובתו האישית וכך גם הם עשו, ובסוף יש לך אלפי רבנים מושחתים (ועשרות אלפי רבנים לא מושחתים, אני לא אומר שכולם מושחתים, אלא שיש סיכוי די טוב שכמות כזו של רבנים הם מושחתים).
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

הוכחה שאלוהים קיים: הצופן התנכי.
אם סתם משיהו היה כותב את התנך ולא אלוהים, אז איך תסבירו את התופעה שמי שכתב את הצופן התנכי חזה מראש את רציחתו של רבין שירצח בתל אביב בשנת תשנ"ו? הוא אף הזהיר אותו, אך רבין לא האמין.
הוא אף חזה את נפילת התאומים והקולומביה. והכל מהתנ"ך.
אז תנו לי בבקשה סיבה אחת מוצדקת איך אלוהים לא כתב את התנך, או שהוא לא קיים.
תמונה תמונה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

koren כתב:הוכחה שאלוהים קיים: הצופן התנכי.
אם סתם משיהו היה כותב את התנך ולא אלוהים, אז איך תסבירו את התופעה שמי שכתב את הצופן התנכי חזה מראש את רציחתו של רבין שירצח בתל אביב בשנת תשנ"ו? הוא אף הזהיר אותו, אך רבין לא האמין.
א. כתוב בתנ"ך עצמו שאלוהים כתב רק את לוחות הברית. אלוהים עושה מעט מאוד דברים בעצמו, ורק דברים גדולים. את הפעולות הקטנות יותר עושים שליחים שלו, מלאכים ונביאים.
ב. אם אני לא טועה (אני לא בטוח ב-100% בקשר לזה), כל הניבויים שמצאו בתנ"ך נמצאו רק אחרי שהם קרו, לכן אפשר לומר שפשוט "הלבישו" סיפורים על הניבויים הללו. יש גם הרבה אנשים שאומרים את זה על כל הנבואות של נוסטרדמוס, חוץ מזו על רצח קנדי, שפוענחה לפני המקרה.
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

עידו גיא כתב:
koren כתב:הוכחה שאלוהים קיים: הצופן התנכי.
א. כתוב בתנ"ך עצמו שאלוהים כתב רק את לוחות הברית. אלוהים עושה מעט מאוד דברים בעצמו, ורק דברים גדולים. את הפעולות הקטנות יותר עושים שליחים שלו, מלאכים ונביאים.
ב. אם אני לא טועה (אני לא בטוח ב-100% בקשר לזה), כל הניבויים שמצאו בתנ"ך נמצאו רק אחרי שהם קרו, לכן אפשר לומר שפשוט "הלבישו" סיפורים על הניבויים הללו. יש גם הרבה אנשים שאומרים את זה על כל הנבואות של נוסטרדמוס, חוץ מזו על רצח קנדי, שפוענחה לפני המקרה.
נכון, את רוב הניבויים בצופן התני מצאו אחרי שקרו. אלה רשימה חלקית של הניבויים שמצאו לפני: *רצח רבין
*התאומים
*הקולומביה
*מות ערפאת
*ויש עוד שאני לא זוכר.
תמונה תמונה
alonskii
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonskii »

אם אני היחיד שראה את התוכנית על זה אתמול אז אני יסביר מה אמרו שם
הם אמרו שאם תקח טקסט מספיק גדול ותסתכל עליו מספיק זמן תמצא מה שאתה רוצה למצוא
זאת אומרת שתלוי מאודבדרך שבה אתה מחפש
מחשב יכול להצליב המון אפשרויות ולמצוא כמעט כל דבר ב"מקרה"
הם אמרו שם שאין כל עקביות סטיסטית בקוד
איינשטיין כתב:יש רק שני דברים אינסופיים, היקום והטמטום האנושי... ובקשר לראשון אני לא כל כך בטוח
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

koren כתב:נכון, את רוב הניבויים בצופן התני מצאו אחרי שקרו. אלה רשימה חלקית של הניבויים שמצאו לפני: *רצח רבין
*התאומים
*הקולומביה
*מות ערפאת
*ויש עוד שאני לא זוכר.
אני לא חושב שהיה ניבוי של נפילת התאומים לפני שזה קרה, היו הרבה מאוד אנשים שטענו שכל מני נבואות שלהם ידעו שזה יקרה, אבל אף אחד לא אמר לפני שזה באמת קרה.

ובקשר למות ערפאת - זה לא היה כזה קשה לדעת שהבנאדם עומד למות, רק היה צריך למצוא את הדרך המתאימה למצוא נבואה כזו בתנ"ך (ראיתי פעם תוכנה שמוצאת לך מילים בתנ"ך בטורים, שורות, אלכסונים ועוד כל מני תבניות. אני יכול להשיג ככה הרבה סיפורים).
So true...
_demostenes_
The Mirror Breaker
יצירת קשר:

שליחה על ידי _demostenes_ »

alonskii כתב:אם אני היחיד שראה את התוכנית על זה אתמול אז אני יסביר מה אמרו שם
הם אמרו שאם תקח טקסט מספיק גדול ותסתכל עליו מספיק זמן תמצא מה שאתה רוצה למצוא
זאת אומרת שתלוי מאודבדרך שבה אתה מחפש
מחשב יכול להצליב המון אפשרויות ולמצוא כמעט כל דבר ב"מקרה"
הם אמרו שם שאין כל עקביות סטיסטית בקוד
קראתי מאמר, וממש לפי אותו חישוב, הצליחו לגלות את נפילת התאומים במלחמה ושלום של טולסטוי.
אז או שטולסטוי (שבלי ספק סופר גדול) היה נביא (מה שאני יותר מתקשה להאמין) או שבאמת אם תקח טקסט מספיק גדול, תוכל למצוא בו דרך ללקק את המרפק.
‏מויש‏ ‎(02:03 AM)‎ :
experience is like rating, sometimes it doesn't reflect the skil.
alonskii
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי alonskii »

בתוכנית הם מצאו את השם של דיאנה, את השם של בעלה, את השם של הנהג השיכור ועוד כמה אנשים באותו דף בספר "מובי דיק"
איינשטיין כתב:יש רק שני דברים אינסופיים, היקום והטמטום האנושי... ובקשר לראשון אני לא כל כך בטוח
שלח תגובה