בעייה-התנהגות לא ראוייה אצל הדתיים

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Psibeast
Administrator
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Psibeast »

יש בעייה גדולה אצל היונקים. אתמול ראיתי מישהו עוקף בצורה ממש מסוכנת על הכביש, ואני דיי בטוח שהוא היה יונק. אני אומר לכם, היונקים הללו ממש מסוכנים. בחיים לא תראו לטאה מתנהגת ככה למשל.
Psionic Beasts. Top of the food chain and climbing.
LunaTic
MTGil Wizard

שליחה על ידי LunaTic »

וזה לא רק זה, אני יכול למצוא המון דוגמאות נוספות, כשאני אומר דתיים אני מדבר על פאנטים, כמו אלו שגרים לידי, ולזה כל הזמן הזה התכוונתי, שזו לא הדוגמא היחידה
וואלה, אז מה שאתה אומר בעצם זה שאנשים פאנטים מתנהגים בצורה... פנאטית? מבריק.
אני לא אומר שהחילוניים הם עם של צדיקים, ממש לא, אבל הדתיים שחונכו (או אמורים לפחות) לעזרה לאנשים ולעשרת המצוות מפרים את כל זה על ימין ועל שמאל.
ואתה לא מחונך ל"שמירה על מצוות"? ההורים שלך לא חינכו אותך לא לרצוח, לגנוב ולאנוס? החוקים המוסריים ש"כובלים" את הדתיים ואלה ש"כובלים" את החברה החילונית הם נורא דומים, ובכל זאת אנשים מתנהגים כמו חארות. אתה לא יכול לצפות מהם משהו אחר... הם בכל זאת אנשים.
קובי שפירא כתב:ראו אותי, חושו אותי!
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

אין לי כח לקרוא הכל,אז ככה:
א.לפי התורה אסור לפגוע בבע"ח!!!
ב.אין לך זכות להכליל
ג.אם זה היה אתמול בערב,אולי הם לא "רצו" להזיז את האוטו שלהם כי זה שבת...
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

Night Seeker כתב:
arcanearcher כתב:אני לא אומר שהחילוניים הם עם של צדיקים, אבל הדתיים שחונכו (או אמורים לפחות) לעזרה לאנשים ולעשרת המצוות מפרים את כל זה על ימין ועל שמאל.
סוף-סוף מישהו שמבין על מה הוא מדבר.
אני מדבר לא רק על היחס הזה אלא על המון מקרים שישנם דתיים שמתנהיגם בפאנטיות מוחלטת:
-כפר דרום- שפכו שמן כדי שלא ייקחו אותם.
-לא הולכים לצבא רובם והם טפילים
-מעושים פולסא דה נורא על כל מה שנראה להם לא בסדר.
-לא ייעשו דברים שלא רשומים בתורה (כמו הקטע עם הבע"ח שהיו לי) למרות ששנם דברים יותר חשובים.
וזה לא רק זה, אני יכול למצוא המון דוגמאות נוספות, כשאני אומר דתיים אני מדבר על פאנטים, כמו אלו שגרים לידי, ולזה כל הזמן הזה התכוונתי, שזו לא הדוגמא היחידה.
אהה, הנה מישהו שבוודאי מבין הרבה מאוד. נהדר.
צר לי, אבל אתה פשוט טועה. אתה מגזים עם הכמות של פנאטים שאתה חושב שיש ועם הדברים שאתה מדבר שליהם.
אני במקומך לא הייתי מתפלא אם בקרוב יפסיקו להגיב לך בנושא הזה כי אתה מתקרב לרמה כזאת של טמטום שלאנשים כבר אין כוח לנסות להסביר.
אתה גם די מתקרב לפנאטיות בעצמך בדעות שיש לך על אחרים. תסתכל קצת על עצמך ועל הקבוצות שאתה משתייך אליהם במקום על אחרים. תאמין לי שבמקומות רבים בחו"ל יכולים להכליל תיירים ישראלים למשל באותה צורה שאתה עכשיו מכליל דתיים, וההבדל הוא שההכללה שלהם תהיה הרבה יותר מוצדקת ותתבסס על ניסיון אישי רב יותר ומקרים רבים יותר.
והתיירים האלה ברובם לא דתיים...
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
tnvsh
מארגן טורנירים

שליחה על ידי tnvsh »

Night Seeker כתב:
arcanearcher כתב:אני לא אומר שהחילוניים הם עם של צדיקים, אבל הדתיים שחונכו (או אמורים לפחות) לעזרה לאנשים ולעשרת המצוות מפרים את כל זה על ימין ועל שמאל.
אני מדבר לא רק על היחס הזה אלא על המון מקרים שישנם דתיים שמתנהיגם בפאנטיות מוחלטת:
-כפר דרום- שפכו שמן כדי שלא ייקחו אותם.-לא הולכים לצבא רובם והם טפילים-מעושים פולסא דה נורא על כל מה שנראה להם לא בסדר.
-לא ייעשו דברים שלא רשומים בתורה (כמו הקטע עם הבע"ח שהיו לי) למרות ששנם דברים יותר חשובים.וזה לא רק זה, אני יכול למצוא המון דוגמאות נוספות, כשאני אומר דתיים אני מדבר על פאנטים, כמו אלו שגרים לידי, ולזה כל הזמן הזה התכוונתי, שזו לא הדוגמא היחידה.
א.מי ששפך שמן, הם לא התושבים עצמם! זה קיצוניים שהיו שם...
ב.הם כן הולכים לצבא!!! דוגמה: בן-דוד שלי שפונה מכפר דרום התגייס לא מזמן לצבא!!!ועוד אחרי הגירוש!!!
ג.כבר אמרתי שכן כתוב בתורה לא לפגוע בבע"ח,אני יכול להבטיח לך שאין יותר מדי דברים טובים ומוסריים שאין בתורה ובהלכה...
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

tnvsh כתב:
Night Seeker כתב:
-כפר דרום- שפכו שמן כדי שלא ייקחו אותם.-לא הולכים לצבא רובם והם טפילים-מעושים פולסא דה נורא על כל מה שנראה להם לא בסדר.
-לא ייעשו דברים שלא רשומים בתורה (כמו הקטע עם הבע"ח שהיו לי) למרות ששנם דברים יותר חשובים.וזה לא רק זה, אני יכול למצוא המון דוגמאות נוספות, כשאני אומר דתיים אני מדבר על פאנטים, כמו אלו שגרים לידי, ולזה כל הזמן הזה התכוונתי, שזו לא הדוגמא היחידה.
א.מי ששפך שמן, הם לא התושבים עצמם! זה קיצוניים שהיו שם...
ב.הם כן הולכים לצבא!!! דוגמה: בן-דוד שלי שפונה מכפר דרום התגייס לא מזמן לצבא!!!ועוד אחרי הגירוש!!!
ג.כבר אמרתי שכן כתוב בתורה לא לפגוע בבע"ח,אני יכול להבטיח לך שאין יותר מדי דברים טובים ומוסריים שאין בתורה ובהלכה...
טוב לא אמרתי כולם, אבל תמיד מזכירים את זה שהם לא מתגייסים לצבא.
אגב,מי שאמר פה מקודם שהם אל יזיזו את האוטו שלהם כי זה שבת, זה היה בכלל ביום חמישי,אתה הגבת ביום שבת פשוט.
טוב הבנתי את המסר, אני לא אכתוב יותר את ההכללות שלי בפורום,אפשר לנעול.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Seeker Of Rain
Moderator
יצירת קשר:

Re: בעייה-התנהגות לא ראוייה אצל הדתיים

שליחה על ידי Seeker Of Rain »

Night Seeker כתב: אז מה,רק כי זה לא כתוב להם בתורה לעזור לבע"ח אז הם לא יעזרו?
איזו מין בורות זו?

אני דווקא חושב שההודעה שלך מראה על בורות - לידיעתך הרבה יש ה-מ-ו-ן חוקים שכן כתובים בתורה שאומרת שחייבים לעזור לבע"ח, ולהתיחס אליהם בצורה נאותה.

יותר מזה - יש חוקים שהעונש עליהם הוא מבין החמורים ביותר שניתנים בתורה על התעללות בבע"ח, כמו שכבר אמרו אני לא אוסיף לגבי ההכללות הפרועות שלך שחסרות כל בסיס אבל אתן לך כמה דוגמאות שתחשוב עליהן , אלו חוקים מהתורה ואתה מוזמן ללמוד ולהבין מעט :

1. לא תחסום שור בדישו
2. איסור עבודה של בהמות שונות (שור וחמור בדוגמת החריש)
3. אין לשבת לאכול לפני שהשקת והאכלת את חיות המשק שלך
4. יום מנוחה גם לבע"ח (חוק השבת)
5. שלח את הציפור
.
.
.

יש עוד המון - אבל אלו רק דוגמאות שעלו לי לראש כרגע

(ואם אתה חושב שמדובר רק על חיות משק או צורת התנהגות הומנית, זה אומנם לא רשום בתורה אלא מאוחר יותר (נדמה לי שבנביאים) אפילו לכלבים יש התיחסות עד כדי כך שמגורים של אדם עשויים להקבע ע"פ כלבים בעירו !)
שלח תגובה