flavor שחסר מאוד מאחורי האלפים במג'יק

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

flavor שחסר מאוד מאחורי האלפים במג'יק

שליחה על ידי Kroen »

הם לא כאילו אמורים להיות בני-אלמוות? :-: וכן, אני יודע שגם אלפים בני-אלמוות אפשר להרוג בדיוק כמו אנשים/יצורים רגילים, אבל עדיין, לא נראה לכם שעשו את האלפים קצת חלשים מדי? (אני מדבר באופן אינדיבידואלי לכל אלף ואלף.)
תמונה תמונה
Master of Puppets
The Vault Dweller
יצירת קשר:

שליחה על ידי Master of Puppets »

לא ראית בשר הטבעות את הקרב על הלם'ז דיפ? (או קיפ, או מה שלא יהיה)
הם נהרגים מחץ לא פחות טוב מבני אדם ואורקים.
מה הבעיה?
RoBoT-ChIcKeN כתב:ניסית פעם לישון והתעוררת בתוך מבוך שהאחים שלך בנו כדי להכריח אותך לאכול חימר כדי לצאת ממנו? לא נראה לי....

רובוט-צ'יקן.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

בטח שראיתי, אבל זה עדיין נראה קצת אדיוטי שהכוח/הגנה שלהם הרבה יותר חלשים (או כמו של) יצורים אחרים... הרי צריך לקחת בחשבון את זה שהזמן לא משפיע על אלפים ועל השאר כן.
תמונה תמונה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

לאלפים יש נטייה להיות שבריריים.
אפילו לגולס, שאפילו לראות אותו מחסל פיל וחבורה של גובלינואידים במכה אחת ולגמרי בעצמו לא מנע ממני לחשוב שבכל רגע הרוח עלולה להעיף אותו על הרצפה ולגרום לשבירה של כמה מעצמותיו.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

בכ"ז נראה לי שהמעצבים של מג'יק היו צריכים לקחת את העובדה שזמן לא משפיע על אלפים ועל השאר כן ברמה מסוימת של flavor.
תמונה תמונה
Master of Puppets
The Vault Dweller
יצירת קשר:

שליחה על ידי Master of Puppets »

איך?
"בן אלמוות: אם המשחק נמשך מעל 900000 תורות, *זה* מקבל שער לבן"?
RoBoT-ChIcKeN כתב:ניסית פעם לישון והתעוררת בתוך מבוך שהאחים שלך בנו כדי להכריח אותך לאכול חימר כדי לצאת ממנו? לא נראה לי....

רובוט-צ'יקן.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

בעקרון מה שקורה במג'יק זה שאתה שולח יצורים לוחמים לקרב. אתה לא עומד לשלוח בן אדם בן שמונים לקרב (Squire) כשאתה יכול לשלוח לוחם צעיר ורענן באותו תשלום (Glory Seeker).
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

עידו גיא כתב:בעקרון מה שקורה במג'יק זה שאתה שולח יצורים לוחמים לקרב. אתה לא עומד לשלוח בן אדם בן שמונים לקרב (Squire) כשאתה יכול לשלוח לוחם צעיר ורענן באותו תשלום (Glory Seeker).
לא הייתי קורא לגלורי סיקר 'לוחם צעיר ורענן'... :-:
הייתי קורא לו "קלף שהוא סטריקלי יותר גרוע מיצורים 2/2 שעולים 1W ויש להם גם תכונות שימושיות".
תמונה תמונה
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

האמת שיש המון אפיונים שונים לאלפים.
יש מקומות שבהם אלף חיי בממוצע כ1700 שנים. זה לא בן אל-מוות. הם גם לא נחלשים כ"כ מהר ביחס לגילם. לחברת WotC יש את הזכויות על די אן די, והיות והם מחזיקים בזכויות למג'יק אז סביר שהם ישתמשו באותם מקורות כמו הדי אן די המקורי.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
נועם המלך!!!
MTGil Wizard

שליחה על ידי נועם המלך!!! »

האמת היא שזמן לא משפיע על אף יצור במשחק מה שאומר שאלפים הם כן אל מוות במשחק P=
זה היה שונה עם לכל קלף היה משהו כמו "this creature die after 7 rounds from being old or from cancer" אבל לא בנו ככה את המשחק......
ואין טעם לחפש דברים שלא עשו נכון במג'יק כי אתה תמיד יכול למצוא מלא כי הקטע זה שהמשחק יהיה כיף והגיוני לא עובר באותה דרך עם כיף מסתבר.....
באותה מידה אני יכול להגיד איך DWARVEN BLASTMINER יכול לפוצץ למשל את WASTE LAND כשהוא גמד אם קצת חומר נפץ וWASTELAND היא ארץ......
או איך LLANOWAR ELF יכל לעשות מנה ירוקה אחת (שהוא בסה"כ אלף עם חרב/קשת תלוי בעונה) כשיער שלם מכין את אותה כמות של מנות....

המסקנה היא שאין טעם לחפש תבונה במשחק...
אל תסכתל בקנקן, לך תזיין כוסיות...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

1700 זה עדיין סטריקלי יותר טוב מ100 ומשהו...
עריכה: נועם- לאלפים יש קסם; הגיוני שאלף יוכל לבצע קסם של הפקת מאנה.
נערך לאחרונה על ידי Kroen ב 11/10/2006 , 0:30, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אין קשר מהותי בין p/t לבין הגזע או כל מאפיין אחר של יצור, מעבר לקריטריונים ש-WotC קבעו עבור הצבעים השונים. יצורים מאותו גזע יכולים להיות קשוחים יותר או פחות, כשבתור נקודת התייחסות, דמויי-האדם ניחנים באופן טבעי במידה נמוכה של toughness בהשוואה למפלצות כבירות למיניהן. כך לדוגמא Llanowar Elves הם 1/1 בזמן ש-Skyshroud Troopers הם 3/3. זה שרירותי כמעט לחלוטין ותלוי במשחקיות יותר מאשר ב-flavor.

עוד דוגמא: בעלילה של Mirage, אדון Teferi פוצץ את הזמן ומשך את תשומת ליבם של שלושה מכשפים רבי עוצמה: Mangara הוא 1/1 מסכן, Jolrael היא 3/3 ו-Kaervek הוא 5/4, למרות ששלושתם קוסמים אנושיים. Teferi, בגרסתו האנושית, הוא 3/4. למה? כי ככה זה במשחק.

למשחק מג'יק גם אין תפיסה ממשית של מעבר זמן; אי אפשר להקביל את התורות במשחק לשעות/ימים/חודשים/שנים, כך שלאלמוות שאיננו תופס לגבי מוות אלים (כמו בגרסה הטולקינאית של האלפים) אין הרבה משמעות.
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

אלפים הם בני אלמוות רק במוחו של טולקין. בD&D שזה כרגע מה שתופס הם פשוט חיים יותר.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

לא, גם אצל טולקין אלפים אינם בני אלמוות - הם אינם מתים מזקנה (האלפים הזקנים פורשים לפנסיה בארצות המערב), אבל יכולים למות מסיבות שונות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני יודע, התכוונתי בני-אלמוות מבחינת זה שהזמן לא יכול להרוג אותם. (הם יכולים למות אם הם עצובים מאוד וכו' אבל עדיין הזמן לא יכול להרוג אותם אם הם לא רוצים בכך. כמובן שנשקים הורגים אותם, וכבר כתבתי את זה.)
תמונה תמונה
Beryl the Green
Tolarian Master
יצירת קשר:

שליחה על ידי Beryl the Green »

נראה לי שטיעון טוב יהיה: אם אלפים לא מתים מזקנה, או שהם מזדקנים נורא לאט, אזי יש להם הרבה זמן חופשי. כלומר, בהנחה שהאלפים הלוחמים מתאמנים כל יום, הם אמורים להיות הרבה יותר מיומנים בנשק, ובכך לקבל p/t גדול יותר.
בכל מקרה, במאג'ק אין כל כך איזון בין הדברים- סנאי הוא 1/1, כלומר קוטל אדם אכזרי.
To see a world in a grain of sand and a heaven in a wild flower, hold infinity in the palm of your hand and eternity in an hour.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

אז מדברים על אלפים צעירים שיענו שווים משהו וסנאים מגודלים... זה לא שמדברים על יהודה לוי ועל אודטה :roll:

שפר :}
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לדעתי וויזארדס היו צריכים להוסיפ עוד פייס לפני כל תור: פייס ההזדקנות (aging phase) שהיה הולך ככה:
At the begining of your Aging phase, put a ten-years counter on each non-elf non-dragon creature you control. Ten-years counters affect the creatures the following way:
Creatures whose age is 20 or less: No effect.
Creatures whose age is 30 to 50: Their power and toughness are reduced by 1.
Creatures whose age is 60 to 100: Their p/t is 1/1.
Creatures over the age of 100 are immidiately destroyed and may not regenerate.
(כן, גם דרקונים הם בני-אלמוות.)
תמונה תמונה
troynightstar
SWAMP MASTER
יצירת קשר:

שליחה על ידי troynightstar »

why not,
let's make the game more complecated then it allready is...
as if we don't have enough counters in the game... :evil:
"Give a man a fire, he is warm for a day. Set a man on fire, he is warm for the rest of his life."
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

ומה בדבר UNDEAD למיניהם? אתה בחיים לא תוכל לכלול את כל היצורים שם מבחינת פלייבור. גמדים חיים יותר, חתולים חיים פחות, OOZE-ים למיניהם לא חיים בכלל...
So true...
שלח תגובה