תופעת המשחקים ההמוניים באינטרנט. מה אתם חושבים על זה ?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Navidshi »

Sir Psycho Sexy כתב:כי העולם הוירטואלי מייצג את העולם האמיתי, וגם שם (בעולם האמיתי) אנשים מתחרים כדי לזכות בכוח ומשקיעים המון. זו אומנם לא תשובה, אבל זה מסביר את הסיבה מצויין. ובשום מקום לא טענתי שזה פשוט (כמו שלהתקדם בחיים זה לא פשוט), אבל לפחות מנקודת המבט שלי, כל הזמן לחפש קיצורי דרך זה לא משהו שצריך להעשות. הנקודה היא שבעולם הוירטואלי זה אפשרי (כי כסף יקנה לך כנראה הכל שם, כוח והכל, גם אם אתה מתחיל מאפס), אבל בעולם האמיתי זה די בלתי אפשרי (כי אם אתה מתחיל באפס, אתה צריך לעבוד ממש חזק בשביל להגיע למשהו).
או כסף. כי גם בעולם האמיתי, אם יש לך כסף, אתה בדרך כלל לא חייב לעשות כלום, או צריך לעשות מעט מאד, ודלתות רבות פתוחות בפניך שאינן פתוחות לאנשים נטולי אמצעים. אז נכון שעולה פחות כסף לקנות חרב +5 לאינטליגנציה במשחק המחשב מאשר לקנות תואר במיקרוביולוגיה, אבל מצד שני, התמורה גם היא יחסית להשקעה.
מעניין אם אתה מגיב להודעות שאני כותב או שאתה פשוט מדמיין דברים ומגיב עליהם. בשום מקום לא דיברתי על "ניתוק חברתי", דיברתי על ירידה בתקשורת הבין אישית, וכדי להוכיח את זה אני לא צריך סימוכין ולא לצטט פה שום דבר, אני צריך סה"כ לצאת לרחוב ולראות את זה.
אני מדמיין שאתה עונה לי ולא מנסה להעליב אותי. זה שאני משתמש במונח אחר כדי לתאר אותה תופעה רק מצביע על אוצר מילים רחב ולא על נתק מוחלט מהמציאות. אם אתה מדבר על ירידה בתקשורת בין-אישית אתה מדבר על נתק חברתי, אולי לא חוסר מוחלט ביחסים אבל נתק לכל הדעות.
איזו טענה, שהשקעת זמן במשהו מסויים יגרום לירידה בתקשורת אישית? זה היגיון פשוט, אם אני משקיע 4 שעות ביום מול המחשב במשחק, אז התקשורת הבין אישית שלי בהכרח תרד כי את ה4 שעות האלו יכולתי לנצל בשביל ללכת למקומות, לפגוש חברים וכו'. זה לא אומר שאם אדם משחק 4 שעות ביום הוא מתנתק מהחברה, אבל פשוט תחול ירידה.
אני צריך שתראה לי באמצעים כלשהם שאת 4 השעות הללו הילדים היו אכן מבלים עם במשחקים פנים-אל-פנים עם חברים ולא בקריאה, צפיה בטלביזיה או בניה בלגו לבדם. ואז שתבדוק כמה מהילדים שכן נוהגים לבלות את זמנם בפעילויות סוליטריות שכאלו זוכים לתקשורת מוגברת עם בני אדם אחרים בזכות משחקי הרשת, גם אם לא מדובר בתקשורת פנים אל פנים.
ואם הטענה היא שאנשים שמשחקים במשחקים האלה משקיעים בהם הרבה זמן, אז אני אשאל אותך בתור שחקן באחד- האם אפשר להשיג התקדמות כלשהי בעזרת חצי שעה של משחק ביום? אתה תסכים איתי שכדי באמת להתקדם במשחק, עדיף להשקיע כמה שיותר זמן בו (שאגב, זה נכון לכל דברים בחיים ולא רק למשחקי מחשב).
ככה זה בכל דבר בחיים. עכשיו אתה מבקר את העובדה שהמשחק מלמד שבשביל להתקדם בחיים צריך להשקיע?
ואני שנייה אחזור לנושא של "התפרנסות ממשחקי המחשב"- למקרה שמישהו פה לא ידע, בעולם האמיתי צריך לשלם מיסים. מס אחד הוא "מס הכנסה". עכשיו, מכיוון שאף אדם לא משלם מיסים על הכסף שהוא הרוויח דרך העולם הוירטואלי שהוא חי בו, הוא בעצם עובר על החוק. אז בעצם יש פה מקרה של העלמת מס, אבל כנראה שלאף אחד זה לא ממש מפריע אם כולם חושבים שזה כל כך לגיטימי להתפרנס מחיים בעולם וירטואלי.
יש מקום בפירוש לתהות כיצד ממסים את המסחר ב-ebay ומה החוקים הנוגעים לדבר. אבל אני מציע לשאול בעצת מומחה לפני שקופצים וצועקים "העלמת מס".
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

או כסף. כי גם בעולם האמיתי, אם יש לך כסף, אתה בדרך כלל לא חייב לעשות כלום, או צריך לעשות מעט מאד, ודלתות רבות פתוחות בפניך שאינן פתוחות לאנשים נטולי אמצעים. אז נכון שעולה פחות כסף לקנות חרב +5 לאינטליגנציה במשחק המחשב מאשר לקנות תואר במיקרוביולוגיה, אבל מצד שני, התמורה גם היא יחסית להשקעה.
הרשה לי לצטט את עצמי, כדי פשוט לבטל את כל מה שאמרת פה (ואחר כך אני גם אסביר שוב את הנקודה שלי):
אבל בעולם האמיתי זה די בלתי אפשרי (כי אם אתה מתחיל באפס, אתה צריך לעבוד ממש חזק בשביל להגיע למשהו).
אז אלא אם כסף באמת גדל על העצים (והוא לא, וכל מי שקרא "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" על כל כרכיו יודע מה יקרה אם הכסף אכן היה גדל על העצים), בעולם האמיתי, אם אתה מתחיל מאפס (משמע, אתה ממשפחה ענייה שלא יכולה לקנות לך השכלה או דברים טובים), אתה צריך להשקיע כדי להגיע למשהו. כמובן שבעולם האמיתי, אם יש לך כסף אתה לא צריך לעשות כמעט כלום, כי חלק מהמטרות בחיים בעולם האמיתי זה עשיית כסף, כמו שבעולם הוירטואלי זה עלייה בדרגות וכו'. לכן, אם אתה כבר בדרגה המקסימלית, אתה לא צריך לעשות כמעט כלום.
אני מדמיין שאתה עונה לי ולא מנסה להעליב אותי. זה שאני משתמש במונח אחר כדי לתאר אותה תופעה רק מצביע על אוצר מילים רחב ולא על נתק מוחלט מהמציאות. אם אתה מדבר על ירידה בתקשורת בין-אישית אתה מדבר על נתק חברתי, אולי לא חוסר מוחלט ביחסים אבל נתק לכל הדעות.
גם אני אדמיין שאתה לא מנסה להעליב אותי (במיוחד עם שימוש במשפט כמו "מצביע על אוצר מילים רחב ולא על נתק מוחלט מהמציאות"). וזה נחמד שאתה מגדיר את זה כ"מונח אחר" כשכל בנאדם רגיל (ולדוגמא אני יכול רק לתת את עצמי, שאני בהחלט בנאדם רגיל) היה מבין את ה"מונח אחר" כספין למושג. זה שאני מדבר על ירידה בתקשורת בין אישית אני לא מדבר על נתק חברתי, ואני אודה לך אם לא תכניס לי מילים לפה ושלא תעשה ספינים מהדברים שאני אומר כדי שיתאימו לדברים שלך. ירידה בתקשורת בין אישית אומרת שאנשים מדברים פחות אחד עם השני, מפה ועד "נתק חברתי" יש מרחק גדול.
אני צריך שתראה לי באמצעים כלשהם שאת 4 השעות הללו הילדים היו אכן מבלים עם במשחקים פנים-אל-פנים עם חברים ולא בקריאה, צפיה בטלביזיה או בניה בלגו לבדם. ואז שתבדוק כמה מהילדים שכן נוהגים לבלות את זמנם בפעילויות סוליטריות שכאלו זוכים לתקשורת מוגברת עם בני אדם אחרים בזכות משחקי הרשת, גם אם לא מדובר בתקשורת פנים אל פנים.
אני לא מבין למה אתה כל כך נהנה לדבוק בטפל ולפספס כל הזמן את הנקודה העיקרית. מה שאתה אומר בעצם, שיש מיעוט של אנשים שגם ככה הם מתבודדים מטבעם ולכן זה בעצם מועיל להם. אני אומר בעצם, שיש רוב של ילדים שאת ה4 שעות האלו יכלו לנצל בשביל לשחק כדורגל עם חברים או לעשות כל דבר אחר עם חברים, אבל כנראה שהרוב לא משנה פה ומסתכלים רק על המיעוט שמתאים לנקודה שלך. ואגב, איך אפשר להשוות בין תקשורת באינטרנט לבין תקשורת פנים אל פנים?
ככה זה בכל דבר בחיים. עכשיו אתה מבקר את העובדה שהמשחק מלמד שבשביל להתקדם בחיים צריך להשקיע?
אם אדם צריך שמשחק מחשב ילמד אותו מסר כל כך בסיסי אז אני מצטער אבל אותו אצל אותו אדם יש בעייה חמורה מאד.
יש מקום בפירוש לתהות כיצד ממסים את המסחר ב-ebay ומה החוקים הנוגעים לדבר. אבל אני מציע לשאול בעצת מומחה לפני שקופצים וצועקים "העלמת מס".
זה שאנשים עושים אותו דבר גם בeBay (נניח, אני לא מכיר מספיק סוחרים כבדים בeBay כדי לדעת אם הם משלמים מס או לא) לא הופך את זה לבסדר. אגב, פירסמו לפני כחודשיים בynet כתבה על עניין המיסים בעולמות הוירטואליים, אז כנראה שאני לא היחיד שחושב שיש פה עניין של "העלמת מס" (במקרה של פרנסה מהמשחק) וגם חלק מהמומחים הפיננסיים חושבים כמוני.

וכדי שתתרצה, הנה, במקרה אתמול נתקלתי במחקר הולנדי על ההתמכרות למשחק WoW שפורסם בVgames.
http://www.vgames.co.il/website/vgames_ ... tform=main
אז הנה, יש גם מחקרים מבוססים שטוענים שהמשחקים האלו ממכרים (בפרט WoW) ושזה פוגע בחיי החברה של השחקנים. ואגב, שים לב שנטען שהמשחק ממכר יותר מאלכוהול או סיגריות. אני מחכה בציפייה לראות איך אתה מצדיק את זה והופך את זה למשהו חיובי.
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

שליחה על ידי Rentro, Noble Myr Lord »

Sheash, any form of escapism is addictive, more for what it is then for what it offers, thats not even the point of the discussion.
Sir Psycho Sexy
Moderator

Rentro, Noble Myr Lord כתב:Sheash, any form of escapism is addictive, more for what it is then for what it offers, thats not even the point of the discussion.
משפט חכם מאד. "כל צורה של בריחה מהמציאות היא ממכרת, אבל זו לא הנקודה של הדיון". ממתי? זאת בדיוק הנקודה, שהמשחק ממכר. מה אכפת לי שגם אלכוהול וסיגריות ממכרות ושגם הן סוג של אסקפיזם, המשחק הוא סוג של אסקפיזם, המשחק הוא ממכר (ואני לא יודע אם כבר הוכיחו קשר בין השניים, אז לא נניח שיש קשר הכרחי בין השניים) וזאת הנקודה. המשחק מממכר, הוא פוגע בחיי חברה של אנשים שמשחקים בו (וזה אפילו לא רק אני טוען, זה כתוב בכתבה שהבאתי).

SPS
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

זה שהמשחקים האלה לוקחים המון זמן מהמשתתפים בהם זה בטוח. העלמות מיסים במסחר אלקטרוני זה גם בטוח. השאלה היא למה אנשים בפירוש מעדיפים להיות מול המסך במקום להיות במקום אחר עם אנשים אחרים ?
משחקי D&D למינהם דרשו כמות אדירה של דמיון והשקעה מצד שליט המבוך. הם דרשו גם שאותם אנשים יהיו פנויים באותם שעות. רוב האנשים לא שיחקו בהם.
גם ספרים דורשים הרבה דמיון ו"השקעה" מהקורא מאשר הטלביזיה.
לאט לאט אנשים מעדיפים להתאמץ פחות והמשחקים האלה פותרים להם את הבעיה. גם הודעות SMS למינהן זו דוגמא. לדבר בטלפון זה כבר "מאמץ רב". אז שולחים SMS ונגמר הסיפור.
אבל משחקים המוניים הם ברמה גרפית טובה שיוצרת עניין, אנשים יכולים לדבר אחד עם השני בסקייפ שזה כמו טלפון, הם מבצעים משימות ביחד. פעם ילדים שיחקו דומינו והמטרה היתה להיפטר מהאבנים. היום הם כובשים הרים ואוספים חפצים. דרכים שונות לגירוי אינטלקטואלי.
Bionicle
סוחר אסור:לא מומלץ לבצע עסקאות עם אדם זה
יצירת קשר:

שליחה על ידי Bionicle »

אם אתה מזכיר מאמר שנכתס על הולנד, אז אני מניח שאתם מדברים על היקף עולמי.
וזה אומר, שבעצם, אף אחד מכם לא יכול להוכיח או לטעון שום דבר בקשר לזה, כי אתם לא יודעים איך המשחק משפיע על אנשים בארץ מסויימת, כל ארץ והמנהגים שלה,להגיד שבנאדם משחק ככה וככה שעות וזה מוריד ככה וככה שעות מחיי החברה שלו זה שטויות, אולי זה נכון לגביי מספר אנשים ואולי לא, אי אפשר לדעת שמדובר בקבוצה כל כך גדולה של אנשים עם מנהגים שונים.
עכשיו, בואו נניח שאנחנו מדברים על התופעה הזאת רק בישראל.
הייתי אומר שמשחקים יותר תורמים, קודם כל, מי שגורם לעצמו להתנתק מהמציאות עקב יותר מידי זמן שהוא שיחק בזה, זה אומר (לדעתי) שאין לו מספיק חברים שיציעו לו לצאת, או שהוא גדל בבית שפשוט לא אכפת להורים ממנו, או שבמקרה, כל החברים שלו גם מכורים לזה ואז זה מסתדר.
זו דעתי, יכולים להיות גם מקרים אחרים של התמכרות, לא יודע, תאירו את עיניי.
בכל מקרה, אלה שזה לא ככה אצלם, יודעים לחלק את זה, הם יודעים איך להפיק מהמשחק את ההנאה שהם צריכים, והם יודעים איך לסדר אותו עם הזמן של בילוי חברים.
המשחקים האלה אולי לוקחים לך שעות שיכלת להקיע בכדורגל, או בפגישה עם חברים, אוקיי, מי אמר שזה דבר רע? זה מספק לך הנאה מטורפת, מה לעשות שהמשחקים האלה פשוט מצויינים אתם מפספסים את הנקודה הזאת, את ההנאה שהם מספקים, את התקשורת שהם גם מספקים.
אני חושב שבהם בהחלט תורמים יותר, חוץ מאותם אנשים שהזכרתי, אפשר להאשים את המשחקים על זה שהם גורמים להתדרדרות אבל זה לא נכון, בנאדם שיש לו חברים, שיש לו עוד מה לעשות חוץ ממחשב, יכול לדעת בקלות מתי להפסיק, כי בשלב מסויים זה משעמם אותו או שפשוט יהיה לו משהו אחר יותר טוב לעשות.
אלה רק השערות, אבל ככה אני רואה את זה.
"Once I was human. Now I am far more"
GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude »

You light a man a fire, and he's warm for a night.

You light a man ON fire...and he's warm for the rest of his life
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אין ויכוח על זה שהמשחקים טובים. אחרת לא היו משחקים בהם כלכך הרבה אנשים.
GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude »

מה? מה הקשר?

kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

המשחקים האלה אולי לוקחים לך שעות שיכלת להקיע בכדורגל, או בפגישה עם חברים, אוקיי, מי אמר שזה דבר רע? זה מספק לך הנאה מטורפת, מה לעשות שהמשחקים האלה פשוט מצויינים אתם מפספסים את הנקודה הזאת, את ההנאה שהם מספקים, את התקשורת שהם גם מספקים.
זה הקשר. הוא טען שאנחנו מפספסים את הנקודה שהמשחקים מצויינים. וזאת בדיוק הסיבה שנמשכים אליהם כלכך הרבה אנשים. השאלה היא מה ההשפעה שיש למשחקים על השחקנים, הסובבים אותם ולמה משקיעים השחקנים המון זמן במשחק בהם.
יש פה מישהו שמשחק הרבה במשחק המוני ויש לו חברה ? מה היא חושבת על זה ?
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

kabanist כתב:
Nope, but I know a couple that has married after meeting each other in a MMO
Bionicle
סוחר אסור:לא מומלץ לבצע עסקאות עם אדם זה
יצירת קשר:

שליחה על ידי Bionicle »

זה הקשר. הוא טען שאנחנו מפספסים את הנקודה שהמשחקים מצויינים. וזאת בדיוק הסיבה שנמשכים אליהם כלכך הרבה אנשים. השאלה היא מה ההשפעה שיש למשחקים על השחקנים, הסובבים אותם ולמה משקיעים השחקנים המון זמן במשחק בהם.
ברור שזאת הסיבה, אבל מדגישים פה רק את הדברים הספציפיים הלא טובים שהמשחק הזה גורם ואז מגיעים למסקנה שהמשחק לא תורם מאשר תורם.
אני מכיר 3 אנשים שיש להם חברה ומשחקים בזה הרבה, אחד מהם עם החברה שלו שנה וחצי, אחד כמעט שנה, ואחד חצי שנה, והיחסים של כולם מצויינים.
והם שיחקו במשחקים האלה עוד לפני שהכירו את החברות שלהן.
לי גם ייצא לדבר עם מישהי על זה, ואמרה שכל אחד ותחומי ההתעניינות שלו, אנשים שיש להם עוד מה לעשות חוץ מלשחק במשחקים האלה יודעים לחלק את הזמן שלהם ולהנות מחיי החברה שלהם כמו שצריך.
אגב, בתור זה שפתח את הנושא, מהי דעתך על העניין?
"Once I was human. Now I am far more"
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני חושב שמשחקים המוניים זה דבר חיובי. אנשים נהנים מהם, מכירים אנשים אחרים, חיים בהרפתקאה שבמציאות לא היו חווים. אבל כמו כל דבר אחר בחיים צריך לדעת מתי לעצור ולהתנתק. מעולם לא שיחקתי במשחק המוני דוגמת WOW אבל אני מכיר אנשים שזה מרכז חייהם, וזה לדעתי חבל.
והסיבה שאף פעם לא ניסיתי לשחק במשחק שכזה היא שאני מאמין שאם אני אוהב את זה אני אזניח דברים אחרים בחיים (חברה/לימודים/עבודה) והאמת שגם ככה אין לי זמן. אבל זה מרתק לשמוע סיפורים של אנשים שמשחקים בזה ומנגד דעות של אנשים שלא משחקים.
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

I believe the article GothDude has presented sums it all up, its all about what values the game teaches.
Sir Psycho Sexy
Moderator

Rento, כבר אמרתי במהלך הדיון הזה שכל הדברים שהמשחקים האלו מלמדים, אפשר ללמוד גם בעולם האמיתי וזה פשוט ניסיון חיים. אם אתה צריך משחק מחשב שילמד אותך שהשקעת זמן עדיפה על כישרון (לרוב, זה לא תמיד נכון אגב, אבל בד"כ זה באמת ככה) או שעדיף להיות בקבוצה ולא לבד, אז אתה צריך לצאת קצת יותר ולרכוש ניסיון חיים, כי זה דברים שלומדים במהלך הבגרות מכך שאתה עושה פעולות שונות, שהן לא חייבות להיות הריגת מפלצות במשותף.

וזה שיש יתרונות במשחקי המחשב האלה לא פוסל את החסרונות שבהם. גם לאלכוהול ולסיגריות יש יתרונות, אבל זה מונע מהן את החסרונות שבהם. השאלה היא פשוט מה יש יותר ולמה יש יותר משקל. וזה כבר די עניין סובייקטיבי.

SPS
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

People do not play games to learn from them, people play games to have fun.

While having fun, the game will pass certain messages, given the fact that every single thing has one meaning or another
(thought the meanings may be different from one prospective to the other)

Games are not very different then books, passing information and invoking certain reactions depending on their content, the only difference is the fact that in games you can interact with others.

Now, do you see any harm in books, or games, so far? unlikely
Do you see the potential for abuse? I am sure you do

And vessel for passing information can be used for "good" or "evil" World of Warcraft has been brought many times as an example of a typical MMORPG, and such an analogy is correct.

Blizzard is a company and the number one issue that any company cares about is making as much money as possible, even at the expense of their userbase.

The game is -designed- to be an addictive form of escapism, after all, the longer the users play the more money Blizzard makes.

But take a look at books, are they any different? each and every writer that has ever walked upon the face of earth would want his readers to get addicted to his work, and thus, buy more of it, thus making the author more money.

This is much more apparent in MMORPGs then in any other form of entertainment simply because MMORPGs have the largest working teams after television (an ever more addictive form of escapism, mind you, but its old news so nobody cares)

Compare an MMORPG to, say, The Young and The Restless, then check how many differences can you find.

the main difference is that you can play an MMORPG for a limitless amount of time . . . .as long as you pay.
given the option, I am sure the fans of certain TV shows would watch their source of addiction for as long as an MMORPGer would play, this is simply the next step in the evolution of the eternal struggle of all companies
make more money with less investment in less time.

MMORPGs are just as dangerous as any other source of addiction, but much like the cheap plastic glue that companies would sell in the 90's as a cheap replacement for drugs, the fact that their cost is extremely low and their availability make them much more dangerous.

In conclusion, anything can be dangerous if overdone, but there is no need to condemn the entire product if its misused.
GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude »

Rentro, Noble Myr Lord כתב:But take a look at books, are they any different? each and every writer that has ever walked upon the face of earth would want his readers to get addicted to his work, and thus, buy more of it, thus making the author more money..
:-:
אתה לפעמים שם לב למה שאתה כותב?

Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

Nope

Some write poems, others draw, I make melodramatic and often half untrue posts on the internet.

But seriously, to fix the point, Imagane it says "most"
Sir Psycho Sexy
Moderator

Rento, תתחיל לכתוב הודעות עם רעיון בסיסי שמתקשרות לדיון. כל מה שכתבת או שכבר נאמר או שלא קשור לדיון, או שאתה פשוט מצדיק את הצד שלי (בליזארד היא חברה, והיא רוצה כסף, לכן היא עושה את המשחק ממכר בכוונה).

כשיהיה לך משהו להגיד, במקום לכתוב שטויות (ההשוואה שלך לספרים היא דבילית אגב, כי את הכסף האמיתי לא רואים הסופרים אלא המוציאים לאור, וזה שטלויזיה היא גם ממכרת לא הופך את זה לבסדר, וכבר אמרתי את זה לפחות 3 פעמים במהלך הדיון הזה), תכתוב ואז אני מבטיח להגיב לך עם ציטוטים והכל. עד עכשיו, לא כתבת שום דבר ששווה להגיב עליו, כי על הכל כבר הגיבו לפני.

SPS
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

I am not looking for a response, all I have written were simply my own thoughts on the matter, perhaps they have been expressed before, But no one has placed them together.

The analogy to books was indeed idiotic, but alas I did not see it at the time.

Unlike other people, I am not trying to prove you wrong, but to fix some misconceptions in your words.

Yes, MMORPGs are inherently damaging to the ones that play them, but so are many other joys that people are willing to trade their health for.

Take alcohol for example, when you buy a drink, you literally pay to get poisoned simply because it feels good and tastes well, disregarding the permanent brain damage and all other afflictions that such drinks cause.

In regulation, Alcohol is not very damaging, and at times can even help fight some forms of sickness.

MMORPGs are very much the same, though they always damage the user somewhat (much like my computer damages me while I write this message) a regulated use of them minimizes the damage and the enduser gets what he was promised.

The problem is this: Alcohol cannot be legally bought by anyone under 18, and has extremely high taxes on its price to attempt and prevent it being too easily available

MMORPGs can be played by anyone of any age, and thanks to the cheap monthly fee they are extremely easy to get

And worse of all, MMORPGs don't have a warning label on them.

So while you are completely utterly and undeniably correct about the nature of the beast, you fail to understand that this is simply another creature of the kin that has plagued humanity since the dawn of time.
שלח תגובה