אני לא מגיע לפרה-ריליס PC רק בגלל המחיר.

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

שלח תגובה
ziv
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי ziv »

ואני הסכמתי איתו
saurriwven
MTGil Apprentice

שליחה על ידי saurriwven »

בהתחלה כשאמרו לי את המחיר ועל הניסיון לחרם חשבתי להגיב באותה הצורה
אבל אני כנראה כן מגיע
נכון שהמחיר גבוה לעומת טורנירים קודמים אבל כמו שזיו ציין ואני בטוח שעוד כמה אנשים
שאנחנו מקבלים יותר בוסטרים אז אני בעד גם אם צריך לשלם קצת יותר אבל אם
אנחנו מקבלים משהו בתמורה אז אני חושב שאין מקום לבוא בטענות למחיר
אני גם ככה משלם 70 ש"ח לדראפט ומקבל 3 בוסטרים (לא תמיד ולא כולם זוכים
בפרסים בדראפטים ) אז אם ל- 6 בוסטרים אני משלם 130 בפריריליס אז אני חושב
שאיפהשהו זה מצדיק את עצמו.
לא מעניין אותי ולא צריך לעניין אתכם כמה אוריין עושה רווח על הבוסטרים
מה שמרגיז באמת זה למה השינוי הפתאומי במקום לאחר תקופה ארוכה באיכילוב
מה היה רע עד עכשיו שצריך להעביר את הטורניר למקום קטן יותר ופחות נוח.
רק בגלל חנות שרוצה קצת תשומת לב ממתי הם קובעים או נותנים להם לקבוע על חשבון
קהל השחקנים.
אני חושב שצריך מבחינת המקום להתחשב בשחקנים ולא למי ולאיזה חנות מגיע הקרדיט על
הפריריליס.
למישהו יש תשובה למה אין אף אחד שאפשר לדבר איתו בקשר לזה או לקבל תשובה קצת יותר
מוצדקת בקשר למקום?
sr
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

בקשר למקום:
זה לא סוד שהחנות בסינימה סיטי שייכת לאותם בעלים של החברה שמייבאת את המאג'יק, וזה אינטרס משותף שלהם להביא את השחקנים לשם.

פרט לכך, יש עוד הרבה שיקולים שקשורים בארגון במקום כזה או אחר, מספר דוגמאות:
1) עניין הכסאות והשולחנות: במרכז ויצמן הדבר היה כרוך בקשיים לוגיסטים וחיכוכים עם ההנהלה (מי שהיה נוכח בטופ8 אליפות הארץ אולי זוכר), במקום החדש כנראה שלא תהיה בעיה.
2) המקום: בוייצמן המקום היה צפוף ולא נוח. קשה לי להבין איך אפשר לשחק עם המכונות שמשמיעות קולות מוזרים כל דקה וחצי, וכל האנשים שעוברים ומפריעים. בסינימה סיטי אמור להיות יותר נוח.
3) תשלומים: עד עכשיו לא ניתן היה לשלם בכרטיסי אשראי על הטורניר. במקום החדש יהיה אפשר, כמו כן, בגלל שהנושא ירד מהצוות, ההרשמה אמורה להיות חלקה ומהירה יותר.
4) חניה: החניה בסינימה סיטי היא חינם. בניגוד למרכז ויצמן.

בקיצור, למרות המרחק, אמור להיות שיפור אמיתי בתנאים של הטורניר. שום שינוי לא חקוק באבן ובמידה ונראה כי זה באמת פחות נוח, נשקול מחדש.
dubroben22
MTGil Wizard

vhh

שליחה על ידי dubroben22 »

לגבי בוסטר אחד נוסף.

למה אני בטוח ב-99% שכאשר יהיה סט חדש אחרי פלאנר כאוס עם 5 בוסטרים ואחד לפרס - המחיר ישאר 130 כי כבר כולם התרגלו למחיר זה.
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

לא יכול להיות שבפרי-רליס הבא נקבל רק חמישה בוסטרים, מפני שכמות הקלפים מהסט החדש, צריכה להיות זהה, לכל הפחות, לכמות של קלפי TSP.

אבל לגבי הבלוק הבא - הכל יכול להיות.
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

1) עניין הכסאות והשולחנות: במרכז ויצמן הדבר היה כרוך בקשיים לוגיסטים וחיכוכים עם ההנהלה (מי שהיה נוכח בטופ8 אליפות הארץ אולי זוכר), במקום החדש כנראה שלא תהיה בעיה.
דווקא אהבתי את הבחור הקולני הזה, הוא היה סימפטי.

דני.
drifter
MTGil Apprentice

שליחה על ידי drifter »

I remember the times when a prerelease was a fun thing to do. No moral difficulties - just a place to play magic a whole day - and to meet all the guys.
I didn't go to a turnament anywhere out of Haifa for around 4 years, and this thread has really enlightened me about what is going on over there.
In Haifa the turnametn is much more... "Home made"... Usually the judge is participating and I remember getting paired against Dani in almost every PR...
Maybe thats the reason I dont look at organizers as "part of the business". I think Ziv said that it is not our business to ask about the prices of boosters for Oryan etc. and that my be so - but I think we definetly can ask what the organizers - who are players just like us - know, and how much everything costs.
In the end it is a fact that the magic community diminishes in the past couple of years - and the price is definetly part of this phenomena. The second part is that the company does nothing to push it - but thats for another thread.
When Hasbro took over the magic industry - the prices rose drasticly in Israel - because it is Hasbro's policy to put something like 40% additional cost on their exported products - if I remember correctly what Dani once told me. So this is the secret.
Oryan doesn't care about magic - he is not a player like us - and I believe that is the biggest problem.

P.S.
Eylon - for a person that feels obligated to point out how much he doesn't care about this subject in every single post and what exactly is his rating - you have the largest number of posts in this thread.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אורטל אתה רוצה להגיד לי שלא יהיה רעש של אנשים בסינמה סיטי? תגיד לי ברצינות איפה אתה חי? זה אולי המקום הכי פופלרי ל"צאת" אליו ועוד יום שבת... אז מה עם זה למעטה אנשים לא יורדים לשם?

אז בקשר לסיבה הזאת שציינת זה קצת אםם הפוך לגמרי.. ואפילו אני מצפה שזה מאוד יפריע לנו כל הרעש הזה
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

ניב, בעולם בו אני חי, אנשים טורחים לקרוא הודעות ולהפנים את מה שכתוב בהם, ולא מתעלמים שוב ושוב מאותה התשובה שניתנת לאותה השאלה.
הזלזול הזה לא במקום.

כפי שנאמר כבר לפחות 5 פעמים, הטורניר לא יערך בקומה העליונה של אולמות הקולנוע והחנויות שפתוחות בשבת.
הטורניר יערך בקומה למטה, ליד הסופר, ופרט אלינו לא אמור להיות שם אף אחד.

ברור לגמרי שמכיוון וזו הפעם הראשונה שהטורניר מתקיים במקום חדש, יש הרבה חששות וחוסר ודאות. אני מקווה (כמוכם) שנופתע לטובה.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אורטל אני יודע איפה זה הסופר וכפי שאמרתי למעטה עדיין תיהיה תנועה גדולה של אנשים...
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

האם הסופר פתוח ביום ובשעות שבהן מתקיים הטורניר?
אס מעוין זה שיט-רר!
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

אני אנשים פה ממש לא היו בסינמא סיטי ביום שבת...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

drifter כתב:I remember the times when a prerelease was a fun thing to do. No moral difficulties - just a place to play magic a whole day - and to meet all the guys.
I didn't go to a turnament anywhere out of Haifa for around 4 years, and this thread has really enlightened me about what is going on over there.
In Haifa the turnametn is much more... "Home made"... Usually the judge is participating and I remember getting paired against Dani in almost every PR...
אח, הימים האלה, שבהם היה ניגוד אינטרסים בשפע לכולם, ואם זה הפריע למישהו הוא היה יכול ללכת לחפש, כי כל הרשויות אוחדו לאדם אחד שעשה ככל העולה על רוחו. כמה זה נורא שהיום אתה יודע שכל ההחלטות בטורניר מתקבלות ממניעים ענייניים לחלוטין, והכל הוגן והגון.
In the end it is a fact that the magic community diminishes in the past couple of years - and the price is definetly part of this phenomena. The second part is that the company does nothing to push it - but thats for another thread.
מעניינים אותי הקריטריונים שלך. יש היום יותר שחקנים פעילים ויותר שופטים פעילים ממה שהיה פעם. כמו כן, יש הרבה יותר טורנירים, גם גדולים וגם קטנים. אז לפי איזה קריטריון הקהילה דועכת? או שאתה מדבר רק על טורנירים שבהם מפרים בריש גלי כל חוק אפשרי? כי אלה באמת דועכים בזמן האחרון.
Oryan doesn't care about magic - he is not a player like us - and I believe that is the biggest problem.
ושוב הגלוריפיקציה הזו, ושוב תפיסת ה"אנחנו נגד העולם". זה לא באוויר של חיפה כי אני חי בחיפה כבר ארבע שנים ועוד לא דבק בי החרא הזה, ולכן זה כנראה בחלב האם או משהו. אין לי מושג למה חיפאים מתעקשים תמיד להאמין שהם זן שונה מכל שאר האנשים, ולמה הם מניחים שכל אדם שהוא לא "אחד משלהם" תמיד מחפש את רעתם. לא חייבים להניח שאוריין הוא אדם טוב כדי להסיק שאכפת לו מהמשחק -- הפרנסה שלו תלויה בזה שהמשחק יצליח. אינטרס כלכלי הוא מניע חזק, הרבה יותר מלהיות אחד מהחבר'ה.
Shefer
Loco de la Cabesa :}

שליחה על ידי Shefer »

אני ממש כבר לא רוצה להיכנס לנושא הזה... אבל יש אנשים שמגיע להם תשובות.

מוש - קודם כל, לפני שאתה מדבר על אכיפת חוקים בחיפה, תדבר איתי ועם אריאל. מה שאמרת היה לחלוטין לא קשור ולא במקום ולא ראוי להתייחסות פה. זו הייתה המילה האחרונה שלי בנושא, עד שאתה בא ורואה אותי נותן רשות להפר "בריש גלי כל חוק אפשרי".

בילדנר - עבדתי במכירות של מוצרים עם בלעדיות. מישהו התלונן בגין פאשלה רצינית של הרשת, הזכיון הוסר ונוצרה תחרות, כך שהיו דברים מעולם.

שפר :}
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

זינגר, לגבי מספר השחקנים הפעילים - נחזור ונציין שמספר המשתתפים ב-PR לפני שלוש שנים (Fifth Dawn) היה בערך כפול ממספר המשתתפים המקסימלי שראיתי בשנה וחצי האחרונות ושהייתי מצפה לו בשבת הקרובה. אז יכול להיות שיש היום יותר שחקנים תחרותיים (אני לא בטוח לגבי זה, אפשר לשאול את מארגני הזברה לגבי ההשתתפות בתחילת הדרך לעומת היום), אבל שחקנים בכלל, שהם קהל היעד של PR, בפירוש יש פחות. או שהם קיימים אבל מנותקים כמעט לחלוטין משאר הקהילה.

מעניין שכל הלא-חיפאים שאמרו "אורין דופק את כולנו" לא זכו ממך לקיתונות של רותחין. יש לי מושג די ברור למה אתה תמיד מרגיש צורך להיכנס דווקא בחיפאים על זה ובכל זאת - זה לא מוצדק, וותר.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Shefer כתב:אני ממש כבר לא רוצה להיכנס לנושא הזה... אבל יש אנשים שמגיע להם תשובות.

מוש - קודם כל, לפני שאתה מדבר על אכיפת חוקים בחיפה, תדבר איתי ועם אריאל. מה שאמרת היה לחלוטין לא קשור ולא במקום ולא ראוי להתייחסות פה. זו הייתה המילה האחרונה שלי בנושא, עד שאתה בא ורואה אותי נותן רשות להפר "בריש גלי כל חוק אפשרי".
קוראים לך דני יוסף? שיחקת בטורנירים שבהם היית גם שופט וגם מארגן? אז למה אתה נעלב?
זינגר, לגבי מספר השחקנים הפעילים - נחזור ונציין שמספר המשתתפים ב-PR לפני שלוש שנים (Fifth Dawn) היה בערך כפול ממספר המשתתפים המקסימלי שראיתי בשנה וחצי האחרונות ושהייתי מצפה לו בשבת הקרובה.
מסכים לחלוטין. כמו כן, בבומביי יש יותר אנשים מאשר ב<הכנס שם של כפר סיני אקראי> ולכן כנראה שבהודו יש יותר אנשים מאשר בסין.
מעניין שכל הלא-חיפאים שאמרו "אורין דופק את כולנו" לא זכו ממך לקיתונות של רותחין. יש לי מושג די ברור למה אתה תמיד מרגיש צורך להיכנס דווקא בחיפאים על זה ובכל זאת - זה לא מוצדק, וותר.
האמת היא שאני עוד לא בטוח באיזה צד של המתרס אני, ובגלל זה לא הגבתי עד עכשיו. אין לי טענות בכלל כלפי אנשים שמרגישים שאוריין דופק אותם. אני לא יודע אם זה מוצדק או לא, אבל אני יכול להבין למה אנשים מתוסכלים מזה שכל טורניר יותר יקר מקודמו. הפוסט שלי היה כי רציתי להגיב להתרפקות על ימים שבהם הכל היה לא חוקי, ועל הדרך אמרתי גם מה אני חושב על שאר הפוסט.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

חיפה היא עדיין המרכז השני בגודלו בארץ לשחקני מג'יק, לפחות בכל הנוגע לטורנירי PR. אם אתה אומר שלא ניתן להקיש מהמצב בטורנירים בחיפה על שאר הארץ כאוכלוסייה מייצגת, זה אומר קצת דרשני, אבל ניחא; אני מוכן לחכות ולשמוע מהצוות התל-אביבי אם לא הייתה ירידה משמעותית במספר השחקנים בשנים האחרונות.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

זינגר, רק הערה קטנה כדי להעמיד דברים על דיוקם. הקהילה קטנה בשנה-שנתיים האחרונות, תרצה או לא. הפרהריליסים בת"א אמנם שמרו בערך על גודלם, אבל בחיפה הכמות הצטמצמה באופן דרסטי, שלא לדבר על ב"ש שבתקופת מירודין-קאמי היתה מושכת 40 איש לפרהריליס והיום אין שם כלב.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אבל במקביל נפתחות עוד קהילות חדשות, לפחות לפי מיטב ידיעתי. לא יפתיע אותי אם בד בבד עם הבריחה מפרירליסים (שבהחלט קיימת) אנשים מתמקדים בטורנירים קטנים ומקומיים. הטענה היא שאי אפשר להסיק מנוכחות בטורנירים גדולים על מספר השחקנים.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אם אי אפשר להסיק מנוכחות בטורנירים גדולים על מספר השחקנים, ממה אפשר להסיק?

אני מתאר לעצמי שבמידה ואנחנו רוצים לערוך מחקר מהימן, אנחנו יכולים לקחת את כל דיווחי הטורנירים בארץ (חלקיים עד כמה שהם עשויים עדיין להיות בשלב זה), להוציא מהם את כל מספרי ה-DCI השונים (בתקווה שאין יותר מדי שחקנים שיש להם יותר ממספר אחד בשימוש) ולערוך השוואות מדויקות בין כלל השחקנים הפעילים לבין מספר המשתתפים ב-PR.

אבל בהנחה ואנחנו לא נהנים מהמשאבים והזמן הדרושים, אפשר לנסות כיוון קצת אחר ולשאול את מארגני הטורנירים בחלקים השונים של הארץ, שנוטים להיות מעורבים גם בארגון ה-PR באזורים שלהם, כמה מהשחקנים המשתתפים בטורנירים שלהם אינם משתתפים בטורנירי PR. אני חושד שהמספרים יגיעו, במקרה הטוב, לעשרות בודדות בכלל הארץ. אני יכול להבטיח לך שמספר השחקנים הפעילים בליגה בטכניון שאינם מגיעים ל-PR (בחיפה או במקום אחר מטעמי נוחות, וכאלו שאינם מוגבלים מטעמי דת) עומד אולי על חמישה אנשים. וגם זה רק ביחס ל-PR הקרוב (שאני יודע שכמה וכמה שחקנים וותיקים ופעילים מתכוונים לוותר עליו שלא כהרגלם) ולא לכלל הטורנירים בעבר.
שלח תגובה