הכוח

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

MosheJW
Rising Scrub
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

הכוח

שליחה על ידי MosheJW »

דבר אחד אני אגיד: אלה לא סקפטים. מה זה "אני שומר על זכות השתיקה" ו"אין לי הסבר"? לי היה הסבר!
ואף אחד מהם לא טרח להזכיר את המונח "קריאה קרה". אז רק שלא תחשבו שהשוטים האלה מייצגים אנשים סקפטים, או אנשים חכמים או משהו. 4 פתיים שלא ראו חצי הסבר הגיוני בחיים.
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
s.k
Goblin King
יצירת קשר:

שליחה על ידי s.k »

לא יצא לי לראות, האם זה התשובה של ערוץ עשר לאורי גלר או משהו בסגנון?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

s.k כתב:לא יצא לי לראות, האם זה התשובה של ערוץ עשר לאורי גלר או משהו בסגנון?
תזכיר לי מה השאלה?
תמונה תמונה
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

אפשר לומר שזאת התשובה שלהם לגלר. הם לקחו כל מיני אנשים שטוענים לכוחות, והם טוענים שהם יבדקו אותם כמו שצריך, ובשביל זה יש להם פאנל של שופטים "סקפטים" שאמורים להציג את הצד שלא מאמין. (השופטים הם נתן זהבי, שי משי ודרור, גילת אנקורי, ואיזה שחקן כדורגל אחד שבכלל מאמין לכל שטות ומציק לכל השאר).
Y כתב:אנשים לא יודעים להבדיל בין איכות לזבל ומבחינתם יהודה לוי לבוש בירוק ו-Llanowar Elves זה אותו הדבר.
the editor
MTGil Wizard

שליחה על ידי the editor »

לא ראיתי את התכנית. מה זו קריאה קרה?
שיניתי שם, פעם הייתי אלרונד
זאת אומרת, הייתי elrond, אבל באנגלית זה עושה בעיות עם ההדגשה...
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

לינק
אני לא יודע אם זה המונח הנכון אבל זה בהחלט קשור למה שקרה שם ומוזר לי שאף אחד מהם לא חשב להזכיר את זה.
ink_cannon
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ink_cannon »

the editor כתב:לא ראיתי את התכנית. מה זו קריאה קרה?
אפשר פחות או יותר להבין את האפקט של הקריאה הקרה על ידי "אפקט פורר". זה פחות או יותר אותו דבר.
אני חושב שפורר היה איזה מרצה לפסיכולוגיה מהמאה הקודמת או משהו כזה..
בקיצור, הוא נתן לכל התלמידים שלו מבחנים ארוכים שינתחו את האישיות שלהם.
ואז, לאחר שקיבל את תשובות המבחנים, לכל אחד הוא נתן דף שבו כתוב ניתוח האישיות שלו..
ניתוח האישיות של פורר היה נכון בתשעים אחוזים.
רק, מה שהתלמידים שלו לא ידעו, זה שהם כולם קיבלו את אותו הדף ואת אותו ניתוח פסיכולוגי.
אני לא זוכר בדיוק למה הניתוח הזה היה נכון ברובו לרוב האנשים אבל זה לא באמת משנה..
משתמשים בדברים האלה עד היום בתחזיות אסטרולוגיות, מיסטיקנים וכל מיני חסרי חיים אחרים.

הניתוח של פורר מילה במילה-

You have a need for other people to like and admire you, and yet you tend to be critical of yourself. While you have some personality weaknesses you are generally able to compensate for them. You have considerable unused capacity that you have not turned to your advantage. Disciplined and self-controlled on the outside, you tend to be worrisome and insecure on the inside. At times you have serious doubts as to whether you have made the right decision or done the right thing. You prefer a certain amount of change and variety and become dissatisfied when hemmed in by restrictions and limitations. You also pride yourself as an independent thinker; and do not accept others' statements without satisfactory proof. But you have found it unwise to be too frank in revealing yourself to others. At times you are extroverted, affable, and sociable, while at other times you are introverted, wary, and reserved. Some of your aspirations tend to be rather unrealistic.
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

זה לא בדיוק מה שהם עשו אבל זה קשור במידה מסוימת. הם זרקו כל מיני דברים כלליים באוויר וכשהם פגעו הם ראו את זה לפי התגובה של הבן אדם שמולם וככה הם קיבלו פידבק וידעו מה נכון ומה לא.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

MosheJW כתב:אפשר לומר שזאת התשובה שלהם לגלר. הם לקחו כל מיני אנשים שטוענים לכוחות, והם טוענים שהם יבדקו אותם כמו שצריך, ובשביל זה יש להם פאנל של שופטים "סקפטים" שאמורים להציג את הצד שלא מאמין. (השופטים הם נתן זהבי, שי משי ודרור, גילת אנקורי, ואיזה שחקן כדורגל אחד שבכלל מאמין לכל שטות ומציק לכל השאר).
הרבה יותר הגיוני מאשר לקחת כמה קוסמים ואשפי אשליות. אנשים שיוכלו ממש לדעת מתי עובדים עליהם.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

אינק קאנון - הניתוח הזה מאוד לא חד משמעי, "לפעמים אתה ככה ולפעמים אתה בדיוק ההפך", והוא נכון ב90% בגלל שכמעט אף אחד הוא לא מקרה מוקצן של תכונות אנושיות, והוא בעצם פירט כמה תכונות שהולכות אחת עם השנייה יד ביד, ואמר שלפעמים אתה ככה ולפעמים ככה, ובעצם לא אמר כלום.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

הקוסמים והמכשפות משתלטות על המסך, האם יעזור לשרוף את הטלביזיה ?
נהניתי לראות את זהבי מתפתל.
יש סדרה אמריקאית בשם Heroes (לא משודרת באף ערוץ ישראלי לפי מה שידוע לי) שגם בה יש אנשים עם כוחות, עשוייה היטב, כיפית והכי חשוב, אף אחד מהשחקנים לא באמת טוען שיש לו את ה"כוח". מתקרבת לסוף העונה הראשונה. מומלץ.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

פססט, קבניסט, זאת סדרה בדיונית.
והיא גרועה.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

ברור שזאת סדרה דמיונית, לכן כתבתי שהשחקנים לא טוענים לכוחות...
וגרועה זה עניין של טעם. אני אוהב אותה, אתה לא. אבל יש אנשים שאולי לא שמעו עליה ואולי יחשבו שהיא מצויינת.
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

אותי הצחיק החרא עם המלון שהם צריכיםלמצוא אתה החדר הנכון
חישבתי והיה להם סיכוי של 30% בערךלמצוא את החדר הנכון, אם לוקח 10 שניות למנעול, וזה לא החדרים הראשונים או האחרונים או מספרים עגולים
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
mig
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי mig »

כמה דברים
בקשר להירוס ברור שאין להם באמת כוחות אבל זה עדיין מאוד מאוד יפה לדעתי

WHATEVER
אני לא יודע איך חישבת אבל לפי מה שהבנת מהסוף הפרק הראשון שבו דיברו על המשימה של המלון אז יש להם מפתח אחד כלומר הם לא יכולים להיכנס חדר חדר ולנסות אותם... יש להם ניסיון אחד...

בקשר לניתוח של פורר את הניתוח הזה הוא העתיק ממדור אסטרולוגיה של מאיזה ספר אסטורלוגיה שבדיוק התפרסם בזמנו ולמעשה מה שקורה שמה זה שיש לו כמה סוגי משפטים:
"אתה X , אבל יכול גם להיות ההפך של X"
"אתה <תכונה טובה>"
"אתה עברת חוויה שרוב האנשים אמרו"
מה שבאמת יפה מזה זה שכל המשפטים נכונים כמעט לכל אחד אבל אף אחד לא שם לב שעושים לו את זה עד שהוא לא לומד על זה ולמעשה כולם חושבים שהוא פשוט ממש טוב בלנתח להם את האישות
Sir Psycho Sexy כתב:אין שום בעייה עם בנאדם שמסוגל לנוע במהירות של 60 קמ"ש. הכל עניין של אבולוציה ואיזה סמים אתה לוקח.
SPS
Master_Blaster
Guardian of Law

שליחה על ידי Master_Blaster »

סתם מעניין: איך תסבירו את העניין עם זהר ארגוב?

ואגב, כמה מכם מאמינים שמטרת התוכנית היא אכן לשפוט באופן אובייקטיבי האם אכן קיימים כוחות? האם אין כאן שום ניסיון למניפולציה לשם רייטינג? אני בעצמי עוד לא מיושב בעניין.

ואותי באופן אישי התוכנית מעניינת, אני מניח שאמשיך לצפות בה, לפחות בינתיים.
Navidshi כתב: חלק מהילדים הטיפשים של היום יהיו המבוגרים החכמים של מחר ואלו מאיתנו שכבר הספיקו להחכים חייבים להם את ההזדמנות.
MosheJW
Rising Scrub
יצירת קשר:

שליחה על ידי MosheJW »

למען האמת העניין עם זוהר ארגוב הוא יותר פשוט מהעניין השני. כשהם דיברו הם דיברו עם מישהו (הצלם אולי), ואני מניח שהוא ידע שזה זוהר ארגוב. אז המתמודד בהתחלה זורק משהו יחסית כללי (משהו עם הלחיים / משהו עם התמכרות / היו לו הרבה עליות וירידות / כריזמטי / משהו עם האות מ'), ואז לפי התגובה של הצלם הוא יודע אם הוא בכיוון או לא (לפי מצמוצים, תנועות גוף קטנות וכאלה, ע"ע נמרוד הראל). זה כמו לשחק מתחמם מתקרר עד שבסוף יש לו די הרבה נתונים והוא יכול להעלות שם של מישהו. זה לא פשוט לעשות וזה דורש מיומנות, אבל זה בפירוש לא על טבעי.
לגבי מה הכוונות שלהם נצטרך להמשיך לראות, אבל כמו כל תוכנית הם פועלים משיקולי רייטינג.

אגב, אם היינו רוצים לבדוק אובייקטיבית אם הם יכולים לראות מה יש בפנים, היה אפשר לתת להם לשבת בחדר סגור עם מצלמה (כדי לראות שהם לא פותחים את המעטפה), ולתת להם לרשום שם של בן אדם על דף נייר. או לתת למתמודד לקשקש עם צלם שלא יודע על מה התוכנית בכלל, ואין לו שמץ של מושג מי במעטפה. אם מישהו היה מצליח לרשום זוהר ארגוב על הנייר, או לבוא ולהגיד "אני חושב שזה היה זוהר ארגוב" בלי ללכת סחור סחור, זה כבר היה מרשים.
LunaTic
MTGil Wizard

שליחה על ידי LunaTic »

Itay Winkler כתב:אינק קאנון - הניתוח הזה מאוד לא חד משמעי, "לפעמים אתה ככה ולפעמים אתה בדיוק ההפך", והוא נכון ב90% בגלל שכמעט אף אחד הוא לא מקרה מוקצן של תכונות אנושיות, והוא בעצם פירט כמה תכונות שהולכות אחת עם השנייה יד ביד, ואמר שלפעמים אתה ככה ולפעמים ככה, ובעצם לא אמר כלום.
זה בדיוק מה שהוא אמר...

בקשר לסדרה: נורא מפריע לי שאין שום דבר שאי אפשר לפתור עם צוות שמשתף פעולה עם המתמודדים. אני מניח שאני לא אאמין לאף ניסוי כזה עד שאני אערוך אותו בעצמי או שיערוך אותו מישהו שאני מספיק בטוח שלא ישקר. כשהשופטים הם שורה של כוכבים סוג ז' זה לא נראה לי שונה מגלר או כל טמבל אחר.
קובי שפירא כתב:ראו אותי, חושו אותי!
GothDude
Squirrley Wrath
יצירת קשר:

שליחה על ידי GothDude »

The Force? massive lulz
You light a man a fire, and he's warm for a night.

You light a man ON fire...and he's warm for the rest of his life
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

mig כתב:כמה דברים
בקשר להירוס ברור שאין להם באמת כוחות אבל זה עדיין מאוד מאוד יפה לדעתי

WHATEVER
אני לא יודע איך חישבת אבל לפי מה שהבנת מהסוף הפרק הראשון שבו דיברו על המשימה של המלון אז יש להם מפתח אחד כלומר הם לא יכולים להיכנס חדר חדר ולנסות אותם... יש להם ניסיון אחד...

בקשר לניתוח של פורר את הניתוח הזה הוא העתיק ממדור אסטרולוגיה של מאיזה ספר אסטורלוגיה שבדיוק התפרסם בזמנו ולמעשה מה שקורה שמה זה שיש לו כמה סוגי משפטים:
"אתה X , אבל יכול גם להיות ההפך של X"
"אתה <תכונה טובה>"
"אתה עברת חוויה שרוב האנשים אמרו"
מה שבאמת יפה מזה זה שכל המשפטים נכונים כמעט לכל אחד אבל אף אחד לא שם לב שעושים לו את זה עד שהוא לא לומד על זה ולמעשה כולם חושבים שהוא פשוט ממש טוב בלנתח להם את האישות
אני הבנתי שנותניםלהם מפתח... למה אי אפשר לנסות כמה עד שאחד נפתח?
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
שלח תגובה