פרהריליס Future Sight ת"א - ביקורת

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

תור תשלום/תור הרשמה/המתנה לתחילת הפוד/רישום קלפים/סוואפ/בניית דק/5 סיבובים. אני לא יודע איך כל זה יצא לך 5 שעות.
זה פשוט, ספרתי רק את החלקים הרלוונטיים, שהם הסיבובים. עוד לא נולד האדם שהיה צריך לעמוד בתור רצוף בלי שניה לעצמו, ולא ידעתי שבזמן שמתחילים לתחילת הפוד אסור לך להתקשר בטלפון. בקיצור, הזמן היחיד שבו אתה "שבוי" זה מהרגע שטורניר מתחיל עד שהוא נגמר, שזה מהרגע שבו אתה מתחיל לבנות דקים עד הרגע שבו יש סטנדינגס סופיים, וזה לוקח כחמש שעות. אולי חמש וחצי, אם הצוות קטן או לא מנוסה.

לא ברור לי גל הדמגוגיה ששוטף פה כל חלקה טובה. האם באמת לדעתכם אנלוגיה בין "אל תאכל חמש שעות" לבין "צום כמה ימים" היא תקפה? ברצינות, כשכתבת את זה, חשבת לעצמך "פי, יש לי פה זהב, נקודה סופר משכנעת"? אתה באמת לא רואה הבדל בין להגיד לאנשים "תחזירו שיחה עוד שעה" לבין להגיד להם "בואו נרוץ חצי מרתון"?
אתה רואה מהתגובות שיש לא מעט שחקנים שרוצים הפסקה יזומה - יכולים בלי, אבל מעדיפים עם. השחקנים המהירים תמיד יהיו נגד, כי להם יש הפסקות רבות במהלך הטורניר.
זו רק דרך אחת בה שחקנים איטיים יותר מופלים לרעה.
יש הרבה דברים ששחקנים רוצים. זה לא אומר שהדבר הראוי הוא לעשות אותם. יש שיקולים כמו הגינות טורניר או הגנה על החלש שהרבה פעם גורמים לי לדחות את רצון הרוב. הפעם זה קל מתמיד כי:
א) אני כבר יודע מה קורה אם יש הפסקות, כי זה נוסה מספיק פעמים בעבר.
ב) אין רוב שרוצה הפסקות.
אותי גם הטרידה העובדה שהשחקנים המהירים יותר נהנים מהייתרון של צפייה במשחק של האיטיים יותר, ויודעים למה להתכונן.
ולא, אני לא חושב ששחקן צריך להיענש כי הוא משחק לאט יותר מאחרים.
שחקן גם לא צריך להענש כי הוא עני יותר. and yet, ככל שאתה יותר עשיר, קל לך יותר להשיג קלפים, וקל לך להשתתף ביותר דרפטים. אל תבלבל יתרון של א' עם ענישה של ב'. ענישה היא פעולה אקטיבית, לא המנעות מאיזון מלאכותי (ובלתי אפשרי) של כל היקום.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי distant watcher »

Antrax כתב:או שאפילו יותר טוב, תפנה לשופט, כמו שאמורים לעשות.
והשופט מה יעשה, יגיד לי "כן, אתה יכול ללכת לשירותים" :-?
נו באמת...

מה שהכי הפריע לי היה הרגשה של כל הזמן לחץ, לחץ,לחץ. ואם זה ככה בפריריליס אני לא רוצה לחשוב איך בטורנירים רגילים...
מתי הטורניר הסתיים, בסביבות 4-5? עוד חצי שעה בין סיבוב 3 ל 4 לכל פוד הייתה כל כך קריטית? נראה לי שהרווח בהרגשה קצת יותר טובה לרוב השחקנים גדול מספיק, אבל, זו דעתי וייתכן באמת שלא הייתי מספיק בטורנירים בהם ניסו את זה ויצא שהרבה אנשים קיבלו גיים לוס או הלכו הביתה שעתיים מאוחר יותר בגלל זה.

חוצמזה, בהערת אגב, מבחינת זמן למדתי עד כמה לא משתלם לשחק control decks בטורנירים. בשתי סיבובים יצא לי תיקו עם סיכוי טוב לנצח במשחק השלישי אבל מחוסר זמן היה תיקו...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

למעשה, מה שהשופט יעשה זה גם ייקח זמן, כדי שהוא יוכל להחזיר לך וליריב שלך את זה במידת הצורך. וגם ככה לא יקרו דברים רעים, כמו נניח שתקבל game loss על tardiness.
ואם מוסיפים 30 דקות הפסקה בין כל סיבוב, אז כן, הטורניר בהכרח ייקח שעתיים יותר לפחות.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

אתה רוצה להגיד שהוא יאשר לי וימדוד לי זמן??? איך הוא יחזיר לי וליריב את הזמן, יאשר עוד זמן לסיבוב במיוחד בשבילנו? הרי לכל האנשים בסיבוב הזמן מוגבל?

לא התכוונתי בין כל סיבוב חצי שעה - התכוונתי פעם אחת בין סיבוב 3 ל4 - לא צריך יותר מזה...
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

distant watcher כתב:מה שהכי הפריע לי היה הרגשה של כל הזמן לחץ, לחץ,לחץ.
זה חבל ועל זה אני מעוניין לשמוע.

אשמח אם תרחיב.

אורטל
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

לדוגמה: אני לא הסתכלתי על ה ספוילר ליסטס לפני כן, באתי בציפייה להסתכל ולהנות מהקלפי החדשים (תוך כדי רשימת הדק-ליסטס), לא לרשום מהר,מהר בלי להספיק אפילו לקרוא מה הקלף עושה, יצא שהשופטים די עמדו מעל הראש בקטע של "תעשו את זה מהר"!

יכול להיות שאני לא מנוסה מספיק בבניית דקים בטורנירים, אבל גם שם הרגשתי לחוץ ואכן עשיתי טעויות שאחרת לא הייתי עושה. בפריריליס זה אמור להיות פחות לחוץ מבד"כ, לא?

שוב, יכול להיות שכל זה נובע מהעובדה שאני לא בא הרבה לטורנירים...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה חבל, כי הקטע של רישום החבילות (לא להתבלבל עם בניית הדקים) הוא לחלוטין clerical, ואין שם שום מקום להנאה משום דבר. זה תהליך שאמור לקחת 5-10 דקות. כנראה שבאמת כדאי להכיר את הנהלים יותר לעומק.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

מה שהכי הפריע לי היה הרגשה של כל הזמן לחץ, לחץ,לחץ.
בדיוק התחושה שהייתה לי בפרירליס בת"א.
לכן אני נמנע מהאירועים המרכזיים, והולך לשוליים יותר ולדראפטים.
דרך אגב, לא הייתה התחושה הזו בארוע שזוהר ארגן לאחרונה בפריק, אולי כי הוא הבין שניתן טיפה לשחרר את הרסן, והקציב 40 דקות לבנייה במקום 30, ובלי צורך ברישום.
אמנם לא הייתה הפסקה (דבר המטריד פחות בארוע המתרחש בערב), אבל הארוע נמשך 4 שעות נטו.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

distant watcher כתב:אתה רוצה להגיד שהוא יאשר לי וימדוד לי זמן??? איך הוא יחזיר לי וליריב את הזמן, יאשר עוד זמן לסיבוב במיוחד בשבילנו? הרי לכל האנשים בסיבוב הזמן מוגבל?
כן. נניח שלקח לך שלוש וחצי דקות ללכת ולחזור, אז כשלכל השחקנים יגמר הזמן, הם יתחילו בתורות נוספים ואתה תמתין עוד שלוש וחצי דקות לפני שיגמר לך הזמן ויתחילו התורות הנוספים.
מעבר לעובדה ששופט יכול להגיע, לראות שאתה לא נמצא ולהעניש אותך אם לא תידע אותו.

adiavn, קח בחשבון שהטורניר בפריק הוא הרבה יותר ידידותי בגלל קהל השחקנים ועם כמות קטנה משמעותית של שחקנים.
ככל שטורניר קטן יותר, ככה יותר קל לשמור על מסגרות זמן ולכן ניתן לתת קצת יותר פה ושם. אם רוב השחקנים הם בני 12 והשניים שלא הם שחקנים לא תחרותיים בעליל, אתה יכול לסמוך על זה שיש הרבה פחות סיבה לרמות (גם גודל הטורניר משנה את הפרסים ולוקח לאותו הכיוון) ולכן אפשר להפחית את המאמצים למנוע רמאות.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

Antrax כתב:זה חבל, כי הקטע של רישום החבילות (לא להתבלבל עם בניית הדקים) הוא לחלוטין clerical, ואין שם שום מקום להנאה משום דבר. זה תהליך שאמור לקחת 5-10 דקות. כנראה שבאמת כדאי להכיר את הנהלים יותר לעומק.
כן, אבל זה פריריליס, אתה ברצינות חושב שלאנשים לא מגיע קצת להתעכב על הקלפים ולומר "וואו!" ? זאת מטרת כל הפריריליס,לא?

Y: תודה, להבא אני אדע...
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

distant watcher כתב:
Antrax כתב:זה חבל, כי הקטע של רישום החבילות (לא להתבלבל עם בניית הדקים) הוא לחלוטין clerical, ואין שם שום מקום להנאה משום דבר. זה תהליך שאמור לקחת 5-10 דקות. כנראה שבאמת כדאי להכיר את הנהלים יותר לעומק.
כן, אבל זה פריריליס, אתה ברצינות חושב שלאנשים לא מגיע קצת להתעכב על הקלפים ולומר "וואו!" ? זאת מטרת כל הפריריליס,לא?
לא הרישום הוא רישוןם בלבד
אין סיבה להתעקב ולקרא את הקלפים שממילא לא שלכם
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

זיו: יש מצב שקראת את הספוילר לפני כן?
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

ziv כתב:
distant watcher כתב:
לא הרישום הוא רישוןם בלבד
אין סיבה להתעקב ולקרא את הקלפים שממילא לא שלכם
בוודאי שיש סיבה, בטח לאנשים שלא קראו את הספוילר. אחרי כמה וכמה פרהריליסים הפסקתי לבדוק כל שניה בסלביישן כי אתה מתחיל להבין שרוב הסיכויים ששחקני מנוסים או טובים יותר יקחו את הפרסים אז אני קורא בטורניר קלפים כי זה כיף ומעניין ולהגיד שאין סיבה זה אין סיבה לאנשים שמכירים את הקלפים. אגב מעולם לא הבנתי למה אסור לי לעזור לחברי הנוב לבנות דק.

הערה: לא התערבתי כי לא הייתי בטורניר אבל זה נהיה כללי
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

האמת יש מצב
לא תמיד אנ י קורא את הספויילר
אבל תמיד אני לא מתעקב ברישום
אני לא מסתכל בקלפים אלא רק בשם שלהם ורושם אותם
בפרה רליס הייתי צריך לעזור ל 4 אנשים שונים לרשום את הקלפים שלהם כדי שנוכל כבר להמשיך כי הם הסתכלו על הקלפים ופתחו דיונים עם החברים שלהם על הקלפים וכמה הם מגניבים (אפילו שהם לא שלהם ואפילו על חלק מהקליפ מTS הם דיברו)
וזה מעקב ומרגיז
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

פרירליס זה אחלה, ובהחלט מותר להסתכל בקלפים. רק שרישום דקים זאת פרוצדורה טכנית שאמורה לקחת 5-10 דקות, כפי שציינתי. כל הזמן שבא אחרי זה, כולל בניית דקים וכולל המשחקים, מיועד להסתכלות על קלפים. אף אחד לא יגיד לכם מילה אם תעברו בכל הטורניר ותבקשו להסתכל על הקלפים של כולם. אבל בחיאת, את הרישום תעשו בזמן שמבקשים מכם.
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

מה שאני מנסה להגיד שהמצב הזה הוא חלק ממה שיצר את הרגשת הלחץ. לפי דעתי (האישית ואני מבין שיכולות להיות דעות אחרות) פריריליס אמור להיות כיף באווירה רגועה (בטח ובטח בהתחשב בעובדה שאחת המטרות המוצהרות שלו זה להציג את המשחק לשחקנים חדשים).
נראה לי שאחד הדברים הכי גרועים לשחקן חדש שמנסה לקרוא קלפים שהוא אף פעם לא ראה זה שופט שעומד מעל הראש ואומר "נו, אל תקרא את הקלפים, זה לא חשוב!" ו "תסיים מהר!"
אם לא היה דק סוופ בכלל לא הייתה את הבעיה הזו אבל מאחר והדק סווופ הכרחי ומדובר בפריריליס אני חושב שהיה מקום לקצת יותר סבלנות (לא בהכרח יותר זמן אבל גם זה היה מתקבל בברכה) מצד השופטים בחלק של רשימת הקלפים. אני מעלה את כל העניין בעיקר משום שהיה לידי בחור חדש והיה נראה לי שכל ענין הלחץ של הרישום לא ממש בא לו בטוב ואפילו להיפך...
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

דק סוואפ אינו הכרחי בפרירליס.
אני חושב שהבעיה היא מנטליות. אילו שחקנים הכירו יותר טוב את הפרוצדורות, הם היו מבינים שרישום דקים זה לא זמן להסתכל בקלפים, בדיוק כמו שזמן הסיבוב זה לא זמן טוב לרקוד ראפ על השולחנות. ייתכן שהסברה יותר טובה על מה זה רישום דקים ולמה זה טוב הייתה עוזרת.
Orb

שליחה על ידי Orb »

אתה פוסל הפסקה על סמך תור פוטנציאלי במקדונלדס?
אתה ממש טוב בלהיטפל לדוגמאות כדי לנסות ולפסול טענות שלמות.
מה שאמרתי הוא שגם 15 וגם 20 דקות וגם כל הצעה שרירותית אחרת לאורך ההפסקה יכולה לא להספיק לאנשים רבים לאכול, בין אם בגלל תור במקדונלדס, בין אם הם גם היו צריכים ללכת לשירותים, ובין אם הם שיחקו תורות נוספים, מה שקורה לא מעט.
זו רק דרך אחת בה שחקנים איטיים יותר מופלים לרעה
לשחק לאט במאג'יק זה חיסרון ברור ואין זה אשמת אף אחד, כולל מארגן הטורנירים.
זה כמו שתגיד שאנשים מכוערים מופלים לרעה בדייטינג או אנשים טיפשים מופלים לרעה בשעשועוני טריוויה. לשחק מא'גיק לאט זו בעיה וזה מקשה, ברור, אבל אין סיבה לגלגל את זה על מארגני הטורנירים. כמובן שהם מנסים להתחשב עד כמה שאפשר, אבל אף אחד לא מפלה אותם לרעה אקטיבית. כמו שדורון אמר, אתה באמת מלא פאתוס יחסית לטענות כ"כ חלשות.
אותי גם הטרידה העובדה שהשחקנים המהירים יותר נהנים מהייתרון של צפייה במשחק של האיטיים יותר, ויודעים למה להתכונן.
והשחקנים הפחות טובים מופלים לרעה בזה שיש להם פחות סיכוי לנצח.
מה אגיד לך, המשחק הזה פשוט בנוי אינהרנטית כדי להפלות אוכלוסיות מסוימות, אין ספק.
השופט מה יעשה, יגיד לי "כן, אתה יכול ללכת לשירותים"
לא ראיתי מעולם שופט שאמר לשחקן "אתה לא יכול ללכת לשירותים". גם החוק אומר שחייבים להרשות לשחקן ללכת.
אם שופט אי פעם אמר לך שאתה לא יכול, הוא חרג מסמכותו וטעה.
מתי הטורניר הסתיים, בסביבות 4-5? עוד חצי שעה בין סיבוב 3 ל 4 לכל פוד הייתה כל כך קריטית?
כן. יש אנשים שהיו צריכים לעזוב עד שעה מסוימת והיו מאחרים להתחייבויות אחרות אם הייתה הפסקה.
אתה ברצינות חושב שלאנשים לא מגיע קצת להתעכב על הקלפים ולומר "וואו!" ? זאת מטרת כל הפריריליס,לא?
אני קראתי את כל הקלפים החדשים שקיבלתי ואמרתי וואו על בערך 90% מהם והיה לי מספיק זמן.
ואני לא קורא כזה מהר. ולא, לקרוא את כל הקלפים זו לא מטרת כל הפרי רליס. מטרת הפרי רליס היא לקיים טורניר כיפי אבל עדיין טורניר.

ובאופן כללי לגבי האווירה הרגועה בפרי רליס, אני חושב שאנשים הגזימו לגמרי, ומדמיינים בעולם האוטופי שלהם את הפרי רליס כארוע בו כולם יושבים במעגל, מקריאים קלפים אחד לשני, עושים אמפרור 15 על 15 ושרים קומבאיה. זה עדיין טורניר ויש גבול לכל תעלול.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

Orb, לטעמי הטיעון שלך לפסילת הפסקה לגמרי רק כי היא "יכולה לא להספיק לאנשים" הוא חסר הגיון.
הבה נסכים על כך שאנחנו חלוקים בדיעותינו, כי אני בספק אם נגיע להסכמה שונה.
אם מתישהו אארגן טורניר לשחקנים איטיים בלבד, אתה לא מוזמן. :lol:
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

תשמעו, הייתי בלא מעט טורנירים בחיים שלי, ואני לא זוכר שאיפעם היה טורניר שבו לא מצאתי סיבוב שבו יש זמן לאכול, ואני מדבר על טורנירים הרבה יותר ארוכים, מהימים שבהם פרה-ריליס נמשך שבוע והסתיים עם שלושה הרוגים בממוצע. להוסיף חצי שעה הפסקה זה פשוט מיותר לגמרי.

אם יש מישהו שטורניר כמו פרה ריליס בפורמט הנוכחי שלו מלחיץ אותו, אז או שהוא שחקן מאד מתחיל וזה יעבור לו בעוד 2-3 טורנירים, או שהוא צריך לפרוש לקריירת סוליטייר. רבאק, תירגעו, זה כולה משחק קלפים. לפי התיאורים של חלק ממכם היה אפשר לקבל את הרושם שהטורניר נערך בבינת ג'אבל תחת אש חיה והייתם צריכים להשתין לתוך בקבוק.
שלח תגובה