harry potter and the deathly hallows, הביזיון הגדול מכולם!

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

אילון
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי אילון »

הסדרה לא גרועה במיוחד, העניין הוא שכל אותם אנשים שאומרים שזה עלוב ופתטי עושים זאת בעיקר כתגובה חברתית להצלחתו הענקית של הספר(כלומר הם עושים את זה על מנת להראות "קולים"), לטעמי הסדרה כתובה היטב, הספר מיועד לילדים ולנוער בהתחלת גיל העשרה ולכן כל אותם אנשים שמשווים אותו לספרי פנטזיה עמוקים אינם עושים צדק. בגדול, ספר כתוב היטב ומתאים באופנו לקבוצת הקוראים אליה הוא מכוון, רב אלה שיורדים עליו לא עושים זאת עם טענה סובסטנציאלית מדי אלא סתם על מנת להראות שהם "טובים" יותר מכולם.
"I feel like I just attacked with everything, and it's too late to take it back."
- Chris Pikula, shortly after getting married on December 29th, 2001.
oracle
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי oracle »

אז כנראה שהסידרה לא כל כך גרועה כמו שאתם טוענים שהיא..
בתכליתה היא נוצרה לעשות כסף.המון כסף,לרולינג.
זו לא אמנות,וזו אבן הבסיס של הטיעון שלי.
מה שאתה מתאר לדעתי היא תוצר לוואי של קריאה מבורכת:מתוך הכרה שהתוכן הוא מאוד ענייני ומושך את הקורא הצעיר.
העניין הוא שכל אותם אנשים שאומרים שזה עלוב ופתטי עושים זאת בעיקר כתגובה חברתית להצלחתו הענקית של הספר
ההצלחה של הספר לא מוטלת בספק,כל עוד מדובר בקנה מידה מסחרי.
אנו מדברים על ה"מה" ולא ה"איך" או "כמה".
זה ספר נחמד כל עוד הוא ניתן לילדים ולבני נוער.ברור.אבל העניין הוא שהסופרת מעידה אותו לקהל רחב יותר,וגדול יותר:בעיקר מבחינת גיל.
המחלוקת שלי בענין היא בעיקר על הצורה בה היא יוצרת והיכולת המפוקפקת שלה(בעיני)כסופרת לקשור בין אירועים יצורים ודמויות:דבר שבעיני מעיד על כשלים של הבנה בעולם הפנטזיה.
רב אלה שיורדים עליו לא עושים זאת עם טענה סובסטנציאלית מדי אלא סתם על מנת להראות שהם "טובים" יותר מכולם.
לדעתי אתה מבלבל ביקורת שקולה של אנשים עם שליפות מהשרוול לטובה אישית.
"you dont frighten us english pig dogs!"
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

תודה אילון.
אני קראתי את הספר. הוא רע.
הוא לא טוב במיוחד בכתיבתו. הוא לא מוצלח מבחינת העלילה היות והוא פנטזיה נוסחתית צפויה ולא מרשימה במיוחד.
בנוסף חלקים מהספר פשוט מועתקים משני ספרים אחד נקרא "משהו פוטר" אני לא זוכר בדיוק את השם שנכתב על ידי סופר אמריקאי (מאוד מפתיע) שתבע את רולינג אם צאת ספרה השני והפסיד כי רולינג יכולה להרשות לעצמה עורכי דין טובים יותר. והשני הוא ספר רוסי שיש לו אחד לאחד את אותו סיפור. אז תכלס.
הספר רע, לא כי אני מגניב, אלא כי הוא רע...
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

תשמע אלון, כל האמרות של "הספר חרא, וגם מה שיצא לה פחות חרא היא במילא העתיקה" ואמרות בסגנון הזה הן שטחיות למדי, בלי שום ביסוס נראה לעין אלא רק משמועות (אני אשמח אם תוכיח לי אחרת בעזרת איזה קישור לכתבה בנושא (שלא מויקיפדיה), כי בחיים שלי לא ראיתי אחת כזו).
אני לא יודע אם שמת לב אבל כל פעם שמישהו או משהו מצליחים בענק במקום להגיד לו כל הכבוד על ההצלחה המסחררת ולפרגן לו אומרים "פחח זה מועתק מספר סקנדיבי לפעוטות, הסופר הסקנדינבי טבע אותו/אותה ולא זכה כי הוא עני יותר, בואו נתמוך בו ונשנא את העשירים המצליחנים האלו!!!11", אני מקבל את אותו רושם כמו אילון שפשוט קשה לכם לראות משהו מצליח למרות שאתם לא אוהבים אותו, תתמודדו.
Bringing down the heaven
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

למה?
אורסון סקוט קארד כתב ספרים מדהימים ניל גיימן גם ויש עוד הרבה ואוי לזבלון שיעתיק מהם כי כול העולם יעלה עליו.
אבל רולינג כתבה ספר רע. בעזרת מסחור הוא הפך להצלחה. זה הכול. (בערך כמו מיקרוסופט)
בנושא ההעתקות הנושא הופיע במספר עיתונים כולל מעריב וידיעות למיטב זיכרוני.
אני לא ממש הולך לחפש את הכתבות הללו כי יש לי דברים יותר טובים לעשות אם הזמן שלי, כמו ללמוד לבחינות.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

הארי פוטר הוא לא ספר חכם, העולם שלו לא מפותח כראוי (בניגוד לספרים טובים כמו חולית או שר-הטבעות), העלילה שטוחה, כמו גם הדמויות. כל הספר הוא די משעמם, מהתאורים ועד העלילה. הוא לא מצחיק, לא מרגש או מותח. כלום. הוא סתם נהיה כמו פריט אופנתי, בגלל זה הוא הצליח. לא מפריע לי שהספרים האלו מצליחים. מפריע לי שמתייחסים לזה כאל "פאר היצירה". זה לא. זה ספר בינוני מינוס.
How is my whisky cup doing?
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

demonic sengir כתב:לא מפריע לי שהספרים האלו מצליחים. מפריע לי שמתייחסים לזה כאל "פאר היצירה". זה לא. זה ספר בינוני מינוס.
מי מתייחס אל זה כאל "פאר היצירה"? :-:
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

תעשה רוורס לאתמול בלילה סע לת"א ותגלה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

chaosblack כתב:תעשה רוורס לאתמול בלילה סע לת"א ותגלה
אז קומץ קטן של פאנבויז זה מה שמפריע לכם בקשר לספר? אפשר לחשוב, כמעט לכל דבר שמוכרים ומפרסמים בקנה מידה אוניברסלי יש חבורה קטנה של מעריצים פאנטיים שמאמינים שהמוצר הרבה יותר טוב ממה שהוא באמת. למה דווקא את ספרי הארי פוטר אתם שונאים בגלל זה?
So true...
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אתה חושב שזה קומץ קטו...
אני מכיר אנשים שזה הספר היחיד שהם מוכנים לגעת בו בנוסף אתה מוזמן להכנס לפורום התועבה בתפוז ונראה מה יקרה שתגיד להם משהו רע על הספר^^.
בכול אופן זה טיפה היותר מקומץ.
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

mig כתב:אחד החברים הטובים שלי שהוא ילד מחונן וממש חכם עד כיתה ב לא למד לקורא והוא אומר שרק בזכות הארי פוטר הוא למד לקרוא וקרא ועובדה שהיום הוא קורא מלא ספרים. אז כנראה שהסידרה לא כל כך גרועה כמו שאתם טוענים שהיא..
ןאני התחלתי לשמוע "מוזיקה" עם בריטני ספירס, בלי זה לא הייתי נכנס לזה בכלל...
זה אומר שבריטני ספירס היא לא גרועה כמו שאנחנו חושבים...
(אגב, אין קשר בין ההודעה שלי והדעה שלי על הספר, הטיעון שלך פשוט לא צודק לדעתי...)
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

chaosblack כתב:אתה חושב שזה קומץ קטו...
אני מכיר אנשים שזה הספר היחיד שהם מוכנים לגעת בו בנוסף אתה מוזמן להכנס לפורום התועבה בתפוז ונראה מה יקרה שתגיד להם משהו רע על הספר^^.
בכול אופן זה טיפה היותר מקומץ.
"קומץ" זה ערך יחסי לכלל הקוראים והקונים של הספר. גם אם אתה מכיר 1000 מהארץ ועוד 10000 מארצות אחרות, זה יהיה קומץ.
So true...
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

חבר שלי בקש ממני לדמיין היום את אלי ישי נקרע לגזרים על ידי המון ילדים זועמים שרוצה להרוג אותו כי הוא איים על הוצאת הספר בשישי בלילה. מדובר על עדר, וכעדר הם מתנהגים ככזה, הם קלים להשפעה ומצטטים ססמאות ואם מישהו יגיד משהו על הארי פוטר כדי שיהיו לו שומרי ראש.
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

אןף אלון, די להיות כזה פנאט. נכון שאם מישהו יגיד משהו רע על הארי פוטר לידם הם יכעסו, אבל זה כמו שמישהו אומר משהו טוב על הארי פוטר לידך אתה כועס כי כמוהם, אתה חושב שהוא מבלבל בביצים.
וחוץ מזה, מה הם כבר יעשו לו? יטילו עליו אבדה קדברא?
Bringing down the heaven
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

אני חשבתי יותר בסגנון של לקרוע את העור מעל עצמותיו... אבל שויין.
אני לא כועס מזה שאומרים על הספר דברים טובים אני פשוט חושב שזה מטופש ולא מבוסס.
כדי לכעוס אני צריך שמשהו יותר רציני יקרה כמו שלא יספקו לי מפצל לארוע ריליס לדוגמא.
שלח תגובה