אליפות הארץ - ביקורת

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

ziv
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

אליפות הארץ - ביקורת

שליחה על ידי ziv »

הייתי בטוח שכבר מישהו יפתח נושא כזה אז הנה הוא

על מנת שנוכל ללמוד ולהשתפר, אני מעוניין לשמוע את דעתכם על הטורניר: מה היה טוב וצריך לשמר ומה היה פחות טוב וצריך לשפר.
ביקורת זה דבר חשוב, אבל איך כותבים אותה זה דבר חשוב גם כן. אני באמת מבקש ביקורת בונה ועניינית.

אני אשמח לקבל הערות על צורת ההתנהלות, הצוות, הארגון, רמת השיפוט ובכלל.

אז יאאלה דברו
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

היו כמה תקלות(מדפסת,התוכנה) אבל חוץ מזה הכל היה סבבה וכל הכבוד
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

האליפות הייתה סבבה לגמרי! הכל היה מתוקתק על הדקה והכל רץ סבבה. (חוץ מהדראפט ביום השני... שהיו בו איזה חמישה פאוזים)
הדבר היחידי שהפריע לי זה שהשופטים היו קצת לא אדיבים וקצת לא נחמדים. זה הכל.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

האליפות הייתה חלקה לגמרי בעמידה בלוח הזמנים, והתרשמתי מזה שההפסקה ביום הראשון והשני (מה שהיה מאוד חשוב, דרך אגב) הייתה בדיוק באותה שעה, וזה מעיד על כמה דברים אני חושב.
כמו כן המקרן עם הזמן עד סוף הסיבוב או עד סוף ההפסקה וכו' היה רעיון מצויין.
לפי דעתי השיפוט היה ברמה גבוהה, וחוץ מכמה פעמים ביום השני, תמיד הגיע מייד שופט לפני שהספקתי לקרוא לו (הרמתי את היד).
ארן, כשאתה מחפש איך להביא ליריב שלך גיים לוס שוב ושוב אתה לא באמת יכול לצפות שהשופטים יהיו אדיבים אליך, למרות שבאמת שמתי לב שהיו כמה מקרים שהם היו קצרי רוח.
Bringing down the heaven
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

היה כיף לדעתי... תמיד היו שופטים שצריך... היתה לי רק בעיה אחת. בסיבוב האחרון עשו לי דק צ'ק וחלק מהפרוטקטורים שלי היו עם כמה מכות... בסדר מקובל עליי... ובלי כוונה גם היו לי כמה קלפים לא באותו צד ואמרתי לזוהר שזה בלי כוונה ואני יקפיד שכולם יהיו באותו צד ואז הוא רמז בצורה די בוטה שאני מרמה ואמר שאם חצי דק בכיוון שונה זה לא בטעות. פשוט לא שמתי לב,זה הכל... חוץ מזה לדעתי היה טורניר מאד כיף...
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

לא אמרתי או רמזתי שאתה מרמה בשום צורה. אם הייתי מאמין שיש כאן רמאות אז המצב היה אחרת לגמרי.
בסך הכל אמרתי שלא מדובר רק בכמה קלפים, אלא בחלק רציני מהדק. כנראה שלא הבנת אותי והסקת לבד יותר ממה שאמרתי.

עריכה: אם אני כבר מגיב פה אז מהצד של השופטים אני רוצה לציין לטובה את השחקנים שגם הם התנהלו למופת. בדר"כ יש בלאגן יחסי, שואלים כל הזמן מתי הסיבוב הבא, צובאים על עמדת הרישום וכו'. הפעם חוץ מכמה מקרים נקודתיים הכל הלך בסדר גם מהצד שלכם.
תמשיכו ככה!
נערך לאחרונה על ידי sliver ב 24/8/2007 , 13:44, נערך פעם 1 בסך הכל.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

הכל היה סבבה...
היה קצת צפוף על השולחנות ביום הראשון, אבל ביום השני זה הסתדר.
וארן, אם אתה עושה שטויות כל הזמן, מלכלך וכו', אל תצפה שיתיחסו עליך נחמד.
How is my whisky cup doing?
eyal
ממציא כומבואים!!!11
יצירת קשר:

שליחה על ידי eyal »

אני רוצה לציין שני דברים.

א. תפקידם של השופטים הוא לא להיות נחמדים, אנחנו עושים את זה כשאנחנו יכולים מתוך אינטרס אישי שלנו שהשחקנים יהיו מרוצים. תפקיד השופטים הוא לדאוג שעל כל עבירה שמתבצעת יהיה העונש המתאים ושהטורניר מתקדם בצורה היעילה ביותר האפשרית.

ב. אין סיבה שבגלל ש"א" עושה בעיות נהיה פחות נחמדים אליו. היחס אל כל השחקנים אמור להיות שווה ואם שחקן טוען שהוא קיבל יחס מפלה בגלל הכרות השופט איתו באופן אישי, שיתלונן והמקרה יטופל באופן ספציפי. אם שחקן עושה בעיות, הוא יקבל עונשים רשמיים על פי הבעיות אותן הוא עושה. זה הכל.
Antrax כתב:זה רעיון נהדר. נניח, הרבה אנשים מתים בבית חולים, אז אם נבטל את בתי החולים, אנשים לא ימותו!
אנטרקס
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

eyal כתב:א. תפקידם של השופטים הוא לא להיות נחמדים, אנחנו עושים את זה כשאנחנו יכולים מתוך אינטרס אישי שלנו שהשחקנים יהיו מרוצים. תפקיד השופטים הוא לדאוג שעל כל עבירה שמתבצעת יהיה העונש המתאים ושהטורניר מתקדם בצורה היעילה ביותר האפשרית.
זה לא נכון. חלק מהמטרה של שופטים היא שהשחקנים יהנו ויקבלו את השירות הטוב ביותר. מעבר לזה, זה כבר דיון למקום אחר. חוסר נחמדות נובע בעיקר בגלל עייפות או לחץ.

בסה"כ הטורניר היה מאוד טוב ורץ די חלק בהתחשב שמדובר ביומיים מאוד עמוסים ומלחיצים לצוות. כמה תקלות שהיו נבעו מבעיות טכניות עם הריפורטר שיצא בגרסא חדשה ולא כ"כ יציבה.

גם השחקנים הפתיעו לטובה. המספור של השולחנות נשאר שלם, זבל לא היה מפוזר כל הזמן ואנשים הראו רצינות.

בסה"כ היה טוב ואני מווה שהרמה הזאת תישמר גם בעתיד.
Shavuri
אלוף העולם במג'יק 2007

שליחה על ידי Shavuri »

באמת היה מאורגן יפה. תודה! :)
Magic rulz
demonic sengir
I Am Tutor

ד"א, שכחתי להגיד:
למרות הבעיות עם הרפורטר, הטורניר תיקתק בצורה יפה, הדראפטים זזו מהר, ולא היו המתנות ארוכות בין הסיבובים, חוץ מהתקלה ברפורטר.
הרגישו את זה בעיקר בזמני הסיום של הסיבוב השישי בשני הימים, שהיו בשעתיים מוקשם יותר משנה שעברה. (תקנו אותי אם אני טועה).
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

המקרן עם הזמן סיבוב באמת היה מעולה והכרחי.
ההפסקה הייתה חשובה מאוד כי למרות שאני מתנגד להפסקות בטורנירים רגילים, אליפות הארץ היא טורניר מאוד חשוב ומאוד ארוך ומתיש, וחשוב שכולם יספיקו לאכול כמו בני אדם.
היה די והותר צוות ותמיד היה שופט בהישג יד.
זוהר - השחקנים הפעם לא שאלו מתי הסיבוב הבא כי היה שעון סיבוב :)
שעת סיום מוקדמת.
בקיצור, כל הכבוד על טורניר מעולה.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

היה ארגון מעולה והכל רץ חלק (as much as humanly possible at least).
לא היה זבל מפוזר וגם לא היה צפוף.
היו הרבה שופטים והם הגיעו תמיד בזמן וכשהיינו צריכים אותם (הייתה לי אי הבנה עם שופט אבל הכל הסתדר טוב ובצורה אדיבה, no hard feelings).

סה"כ מאוד נהניתי.
ניב (זה שהלך לו פחות טוב)
Sir Bagelus
Sesame Street Lord
יצירת קשר:

שליחה על ידי Sir Bagelus »

סה"כ היה מעולה. ובדיעבד אני מבין את הצורך הגדול בלא לעשות את זה ברחבה של קניון. זה באמת הציק מאוד מאוד. לפחות לי.
שני
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

זוהר- להגיד שאם חצי דק קלפים הפוכים זה לא בטעות (ואמרת במילים האלה) נשמע כאילו האשמת אותי בזה שסידרתי ככה את הקלפים בכוונה... וזה נקרא רמאות לא?
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv »

אתם יכולים אולי לפרסם סטנדינגס?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בוקר טוב.

ראשית, חלק מהתפקיד של שופטים הוא בהחלט כן להיות אדיבים. אנו מספקים שירות שנקרא "טורניר הוגן ומהנה לכלל המשתתפים בו", ואם אנשים לא נהנים מהאינטרקציה איתנו בגלל סוג התקשורת הבינ-אישית שלנו איתם, אנחנו נכשלים במטרה, מכמה סיבות (לדוגמה, יש פחות סיכוי שיקראו לנו כשמתעוררות בעיות). אז, העובדה שיותר מאדם אחד מציין שהשופטים היו אגרסיביים או גסי רוח היא מטרידה, וזה דבר שאני אקח כנקודה לשיפור בטורניר הבא.

שנית, זה נשמע מצחיק, אבל באמת הייתי רוצה להודות לשחקנים, שהיו מקצוענים לחלוטין. בתור התחלה, לא היה אפילו DQ אחד במהלך הטורניר. שנית, גם בזמן תקלות שגזלו זמן יקר (למרבה המזל הייתה אחת כזו בדיוק) השחקנים גילו הבנה במקום לתקוף את צוות הטורניר. שלישית, בדרפט פודס שאני השגחתי עליהם לא היה ולו צל של חשד לרמאות וכולם פעלו בדיוק לפי ההוראות - זה יותר ממה שאני יכול להגיד על דרפט פודס שהשגחתי עליהם ביום השני של פרו טור (שאמור להיות 64 מקצוענים קרי רוח). רביעית, אף אחד לא נעלם בלי להודיע שהוא עושה דרופ, כלומר כל מי שהיה רשום במחשב בסוף היום הראשון הגיע בבוקר היום השני, גם אם אחד מהם באיחור ובגלל זה קיבל דרופ. כל הדברים האלה מעידים על גישה רצינית שמכבדת את המעמד, ותרמה הרבה להצלחת הטורניר. אז תודה לכם.

מבחינתי, תשוו את הזמנים בפועל לזמנים שפרסמתי מראש ותראו שביום הראשון פספסתי ב40 דקות, שמתוכן 30 היו בגלל תקלת DCI Reporter אחת: לאחר הזנת כל התוצאות בסיבוב 4, כאשר באנו לעשות Pair לסיבוב 5, DCIR הודיע "אתם מנסים לבצע פיירינגס לסיבוב שהוא Draft, אבל אין לכם פודים. אין לי מושג איך זה קרה, אבל נדפקתם" (באמת משהו בנוסח הזה). איכשהו, הפודים נדפקו. הפתרון הוא לשחזר אותם, אבל הכלי שמשחזר אותם טען בתוקף "כבר יש פודים והם סבבה, אני לא מוכן למחוק אותם". בסופו של דבר בעזרת black magic הצלחתי לשבור את הפודים מספיק כך שהכלי שמאפס יסכים לאפס, ומשם יצרתי חדשים אוטומטית (אין דרך לעשות את זה ידנית) ואז שיניתי בעזרת Ordered Pod Control את כל הפודים להיות מה שהם צריכים להיות. כל התהליך (זיהוי הבעיה, מציאת פתרון ויישומו) גזלו כ30 דקות, שהיו העיכוב הכי רציני במהלך הטורניר. בעיה נוספת התעוררה לאחר מכן -- כיוון שאין מניעה שאדם ששיחק נגד יריב מסוים בסיבובי הסטנדרד ישחק נגדו גם בפודים (זה לא אותו דק), ומאותו רציונל אנשים יכולים להפגש פעמיים בDraft Pods שונים, יצא שאנשים בסיבוב חמש שיחקו נגד היריבים שלהם מסיבוב 4, כי מבחינת DCIR אלה פודים חדשים ודרפט חדש לכל דבר. כאן תיקנו את הבעיה בעזרת Ordered Pod Pairings, ולמרבה המזל היו רק שני משחקים שהיה צריך להחליף.
10 הדקות הנוספות של העיכוב ביום הראשון נבעו מהארכות ארוכות מדי שניתנו בגלל דק צ'קים שלקחו זמן רב, בעיה שהתגברנו עליה ביום השני.
במהלך הSwiss של היום השני חרגנו מהלו"ז ב10 דקות בדיוק, שנבעו מאיבודי דקות מצטברים בגלל הארכות ופעם אחת שהייתי צריך לעשות Repair לפוד בגלל ששוב DCIR השתגע והמציא לי פודים שישבו בהם כמה שחקנים באותו מקום (זה סימפטום של זה שיצרתי פודים בלי לשמור אותם, אבל עדיין).
במהלך הPlayoffs היו עיכובים טיפה יותר גדולים, של עד רבע שעה, שנבעו מזה ששכחתי שצריך לתת לשחקנים גם זמן לקרוא את הרשימות של היריבים שלהם, אז המשחקים לא יכולים להיות רצופים. כמו כן, התעוררה בעיה לוגיסטית כיוון שמסתבר שהיה צריך להחזיר את הכסאות ואת השולחנות עד שעה מסוימת, ולכן היינו צריכים לסדר מחדש את איזור הטופ 4 במקום אחר.
אלה כל התקלות שאני יודע עליהן. בפרט, לא הייתה תקלת מדפסת (התחילה להיות אחת, אבל זה תוקן מיד בלי שזה גזל ולו שניה אחת מזמן הטורניר).

סה"כ אני מרוצה. אני מאמין שכלל השחקנים בטורניר קיבלו חוויה של טורניר מקצועני ומהנה, שלא צריך להסתגף בו יותר מדי (המקום לשחק בו היה מרווח, היה זמן מספק לאכול ארוחת צהריים, הזמנים הקצובים הספיקו לשחקנים כדי לעשות את מה שהם צריכים, אם זה לבחור קלף בדרפט או לסיים סיבוב של הטורניר בנצחון של אחד הצדדים), ושכלל השופטים קיבלו חוויית למידה מועילה ומהנה. למותר לציין שהייתי מעדיף שהיינו מוצאים מקום שאינו מרכז וייצמן (ואני מאמין שהפגישה שלי עם ירון ומהשמה מPMI תתרום ליעד הזה לקראת שנה הבאה -- הסברתי להם שאליפות הארץ לא נועדה לקדם מכירות של המוצר למתחילים) כיוון שכל החוליים שלו התגלו במלוא כיעורם (וכל מי שניסה להגיע לJudge Station כשהיה את פקק העגלות הגדול בזמן היום השני יודע על מה אני מדבר), כולל האיש המוזר שכל הזמן ניסה לשכנע אותי שהשופטים שלי מסייעים לשחקנים ושמגיע לפז נסיון חוזר כי היא הבת היחידה. אבל, פרט לזה, אני מאמין שהטורניר הזה מדמה די טוב חוויה של טורניר Professional, עד להבדלים ברמת האכיפה, ולעובדה שלא זכור לי פרו טור שבו באמצע אוסרים על השופט הראשי להשתמש בכריזה.
הכשלון הכי חמור, מבחינתי, זה שהרגזתי את יעל ארד, ומעכשיו אני צריך ללכת עם הגב לקיר.

כן הייתי רוצה פידבק על כמה נושאים חשובים:
א) האם ההפסקות תרמו? האם הייתם מאריכים, מקצרים או מבטלים אותן?
ב) האם היה מקרה שבו הרגשתם שנעשה לכם עוול בשיפוט?
ג) האם הייתם מעדיפים מבנה אלטרנטיבי של הסיבובים, לדוגמה לעשות גם את הדרפט + בניה השניים ביום הראשון, וביום השני רק לשחק? (תתעלמו שניה מסוגיות רמאות למיניהן, זאת אחריות שלי)
ד) האם מישהו מהשחקנים מרגיש שהיחס שלי אליו היה פחות מאדיב? (זה אשמח לשמוע גם בפרטי אם אתם לא רוצים לכתוב כאן).
זהו, תודה.
demonic sengir
I Am Tutor

א) ההפסקות היו סבבה.
ב) ממש לא. השיפוט היה מצויין בכל הנוגע אלי.
ג) לא.
ד) ההרגשה שלי היתה שהצוות עסוק, אבל לא לא-אדיב.

סה"כ, חוץ מההפרעות של עוברים ושבים בקניון (כמו הצעקות בדראפט של היום הראשון)
הכל היה טוב.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מאמין שהיה לנו מספיק זמן ביום הראשון לעשות גם את הדראפט השני (או לפחות את רובו). אני באמת מאמין שאם היינו מסיימים ביום השני יותר מוקדם, הרבה יותר שחקנים היו נשארים לצפות בטופ 8.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זמן היה בשפע. התכנון המקורי שהוצע לי כלל דרפט + בניה + סיבוב ראשון של הדרפט השני ביום הראשון. דחיתי את זה מסכנת רמאות. אם אתה לא מבין איך, יובל, שאל בפרטי :)
שלח תגובה