Æthermage's Touch

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

שלח תגובה
Prometheus
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Æthermage's Touch

שליחה על ידי Prometheus »

יש לי שאלה בקשר לקלף הזה - ראיתי אותו בכל מיני ליסטים של blink touch, ואני פשוט לא מבין למה משחקים אותו בכלל.
בדרך כלל בדקים האלה יש איזה 20 יצורים בערך, ביניהם Grand Arbiter Augustin IV שאין לו אפקט מיוחד כאשר הוא נכנס ו Court Hussar שאמנם אפשר להשתמש באפקט שלו אבל הוא מדי ימות.
יכולים להיות גם עוד כל מיני יצורים שלא עובדים טוב במיוחד עם ה touch..

בנוסף, ללא מס' גבוה של יצורים זה אומר שיש הרבה סיכויים לכך שלא תמצא שום יצור ב 4 קלפים הראשונים, ובטסטינג שעשיתי עם הדק זה קרה לי די הרבה פעמים כבר..

יש דקים של blink שלא משחקות את ה touch, ומצליחים, למעשה שתי הגרסאות מצליחות מאוד אז אני רוצה לדעת מה כל כך טוב ב touch שמשחקים אותו כל כך הרבה..
ערן.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

ה-touch נועד כדי להכניס למשחק venser/cloudskate/numot/hellkite בגירסה האדומה למשל, כאשר אתה עושה את זה סוף תור היריב, ואם אתה מוצא numot או hellkite, זה אפקט מאוד חזק.
בנוסף, אתה יכול בתורך לאחר התקיפה לעשות בלינק ל-numot למשל כדי שלא יחזור ליד אלא יישאר במשחק.
אני לא יודע אם זה אומר שה-touch מספיק טוב כדי להיות בדק כי לפעמים הוא באמת לא עושה כלום, אבל לפעמים הוא די חזק ויכול גם לנצח משחקים עם hellkite למשל.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

הטאץ' עם הלקייט משמש בתור סוג של ווג, שלדעתי די חסר לדק הזאת, אבל חוצמזה אל תשכח שגם אם לא היו יצורים ב-4 קלפים העליונים אז לפחות נפטרת מ-4 תורות של שליפות לא מוצלחות במיוחד.
Prometheus
MTGil Wizard

למה שליפות לא מוצלחות? אם היה שם בין ה 4 הראשונים Blink?
אני למשל, תמיד אעדיף לראות ביד blink ע"פ touch. כל האפקט ה"אדיר" הזה של touch עם hellkite - עם hellkite אחד וblink אחד אתה יכול לעשות 20 נזק בעיקרון תוך תור 1 אז אני לא חושב שצריך "צעצועים" מגניבים כאלה כמו touch בדק..

אוקיי עוד שאלה - למה משחקים numot בגרסה האדומה? אני רואה לפעמים שמשחקים את זה על פני hellkite וזה לא מובן לי.. אין לו גם שוב אפקט מיוחד כאשר הוא נכנס.. בתור LD הוא לא משהו בגלל שהוא מגיע כל כך מאוחר ובמילא riders זה מספיק LD כשמשלבים אותו עם blink.

תקנו אותי אם אני טועה.
ערן.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

ההבדל הוא שאתה לא צריך לשלם אקו (פעמיים, בגלל הבלינק) והוא גורם יותר נזק/חוסם יותר טוב וכו'...
ובסוופ אחד או שניים הוא מחסל ליריב את המאנה בייס.
How is my whisky cup doing?
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

למי שלא קרא את המאמר של פלורס : איית'רמייג' טאץ' משחקים בסוף תור היריב, ככה שהטריגר של להזיר את היצור ליד יוכל לעלות רק בסוף תורך על הסטאק, מה שמבטיח שאם מצאת יצור הוא גם יוכל לתקוף.
את נומות משחקים בגלל שאם בסוף תור היריב מצאת אוגוסטין עם הטאץ', בתורך זה לא הרבה בעיה לשלם 4 מאנה ולקבל דרקון 6/6 שהורס לנדים
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Raging Asaf
MTGil Wizard

שליחה על ידי Raging Asaf »

Itay Winkler כתב:למי שלא קרא את המאמר של פלורס : איית'רמייג' טאץ' משחקים בסוף תור היריב, ככה שהטריגר של להזיר את היצור ליד יוכל לעלות רק בסוף תורך על הסטאק, מה שמבטיח שאם מצאת יצור הוא גם יוכל לתקוף.
הוא התבלבל (כנראה), כי זה לא משנה אם אתה משחק AEthermage's Touch ב-combat phase של היריב או בסוף תורו, היצור יחזור ליד בסוף תורך (כתוב "at the end of your turn" ולא "at end of turn")
Prometheus
MTGil Wizard

באמת היית צריך לקרוא את המאמר של flores בשביל לדעת לשחק את הקלף בתור של היריב? זה די ברור..

כבר קרה לי שמצאתי hellkite נתן 5 נזק, תור שלי תקף לעוד 5, ותור של היריב אני משחק אותו ל 5 נוספות שכבר אמורות לסגור את המשחק.

אבל..

קרה יותר מדי פעמים שאתה סתם משלם 4 מאנה ומבזבז קלף בשביל כלום (וגם לשלם 2 מאנה עם אוגוסטין במשחק בשביל כלום זה רע..)
אני לא חושב שזה טוב לשחק קלף שיכול להיות נהדר ובשאר הפעמים הוא ממש גרוע.

אה ולגבי numot - כן אני מבין שהוא ממש חזק והכל, אבל האם הוא באמת עדיף על פני hellkite כמו שראיתי שהרבה מאוד שחקנים עושים?
ערן.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Prometheus כתב:קרה יותר מדי פעמים שאתה סתם משלם 4 מאנה ומבזבז קלף בשביל כלום (וגם לשלם 2 מאנה עם אוגוסטין במשחק בשביל כלום זה רע..)
אתה יכול לשחק אותו מתי שזה הכי יעיל מבחינה הסתברותית. אם נגיד שלושת השליפות האחרונות שלך היו קלפים לא-יצורים, יש סיכוי די טוב שיש לך יצור ב-4 הקלפים הבאים, ואם שלפת נגיד 2~3 יצורים ברצף אז יש סיכוי די טוב שלא יהיו יצורים ב-4 הקלפים הבאים. אם תשחק את הקלף בזמן הנכון אז הוא כמעט אף פעם לא יהיה "ממש גרוע".
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

עידו גיא כתב:
Prometheus כתב:קרה יותר מדי פעמים שאתה סתם משלם 4 מאנה ומבזבז קלף בשביל כלום (וגם לשלם 2 מאנה עם אוגוסטין במשחק בשביל כלום זה רע..)
אתה יכול לשחק אותו מתי שזה הכי יעיל מבחינה הסתברותית. אם נגיד שלושת השליפות האחרונות שלך היו קלפים לא-יצורים, יש סיכוי די טוב שיש לך יצור ב-4 הקלפים הבאים, ואם שלפת נגיד 2~3 יצורים ברצף אז יש סיכוי די טוב שלא יהיו יצורים ב-4 הקלפים הבאים. אם תשחק את הקלף בזמן הנכון אז הוא כמעט אף פעם לא יהיה "ממש גרוע".
אני לא מבין גדול במתמטיקה, אבל מה שאמרת עכשיו חסר פשר לחלוטין מבחינה סטטיסטית. השאלה היחידה היא כמה יצורים נשארו בדק מתוך כמה קלפים נשארו בה.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

ben כתב:אני לא מבין גדול במתמטיקה, אבל מה שאמרת עכשיו חסר פשר לחלוטין מבחינה סטטיסטית. השאלה היחידה היא כמה יצורים נשארו בדק מתוך כמה קלפים נשארו בה.
צודק, מה שאמרתי היה די שטותי. :-?
אבל עדיין אפשר פחות או יותר לתת השערה הסתברותית לפי מה שאתה אמרת.
So true...
demonic sengir
I Am Tutor

לא, לא באמת...
אם אתה מסתכל רק על הקלפים הראשונים בחבילה, ומניח משהוא לגביהם, כל הסתברות על ההנחה, נגיד שיש לפחות שני יצורים לכל שמונה קלפים, תצתרך לקחת בחשבון את ההסתברות שההנחה שלך באמת תקרה...
ואז אתה מקבל מס' יותר קטן באופן משמעותי.
Prometheus
MTGil Wizard

עניין ההסתברות טוב ויפה אבל נניח לפי החישוב שלי הסיכויים שאני אמצא יצור הם נמוכים אז אני לא משחק את הקלף?!
זה אומר קלף מת ביד וזה יותר גרוע מאשר למצוא 4 לנדים שאתה לא צריך (או לפעמים כן צריך, לך תדע..)

עוד סיבה למה הקלף לא טוב - נניח יש לך במשחק venser או אוגוסטון, ואתה מוצא ב 4 קלפים האלה את אחד מאלה, אז אתה אפילו לא תרצה לשחק אותו כדי שזה שיש לך במשחק לא ימות (בעיקרון את venser לפעמים כן תרצה בשביל ה bounce אבל בכל זאת..)

או למשל אתה צריך מאנה אחת בשביל לשחק הלקייט שיש לך ביד, ואתה מוצא 2 לנדים סיגנט ורימנד. לא חבל?

דרך אגב, לפי המספרים לפחות, הגרסאות של ה blink וה blink touch שתיהן מצליחות מאוד, ומשוחקות גם באותה כמות שזה מעניין לדעתי..
ערן.
demonic sengir
I Am Tutor

אתה משחק טאצ' כשיש לך בערך 20 יצורים בדק, ככה שהסיכוי להיה לך יצור הוא גבוהה...
ושוב:
אני לא מבין למה זה סותר אחד את השני?
אלו שתי חבילות דומות, אבל לא זהות. אולי אחת יותר טובה מהשניה, אולי לא.
זה כמו שיש זו וגרול.
שתיהן משחקות אגרו, ויש הרבה קלפים שמשותפים לשתיהן, אבל זו לא אותה דק...
ויש להן מאצ'ים שוניםן מול חבילות שונות...
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

גם אותי זה מעניין, ראיתי את הדק בגרסא השחורה-כחולה-לבנה שלה וברסא האדומה-לבנה-כחולה ועדיין לא ממש הבנתי את העניין או את ההתלהמות מהדק הזו, מישהו אולי שיחק עם הדק ויכול להסביר למה היא כ"כ משוחקת?
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Michahell כתב:גם אותי זה מעניין, ראיתי את הדק בגרסא השחורה-כחולה-לבנה שלה וברסא האדומה-לבנה-כחולה ועדיין לא ממש הבנתי את העניין או את ההתלהמות מהדק הזו, מישהו אולי שיחק עם הדק ויכול להסביר למה היא כ"כ משוחקת?
כי היא חזקה ומנצחת משחקים? :-:
So true...
Prometheus
MTGil Wizard

Michahell כתב:גם אותי זה מעניין, ראיתי את הדק בגרסא השחורה-כחולה-לבנה שלה וברסא האדומה-לבנה-כחולה ועדיין לא ממש הבנתי את העניין או את ההתלהמות מהדק הזו, מישהו אולי שיחק עם הדק ויכול להסביר למה היא כ"כ משוחקת?
הדק פשוט מנצחת בעזרת המון קלפים שנותנים לך tempo
פשוטו כמשמעו אפשר לנצח משחקים עם 2 יצורים של 2/2 זה קרה לי כבר כמה פעמים או פשוט לתקוף עם lightning angel או לסיים את המשחק עם hellkite.
Riftwing Cloudskate + Venser, Shaper Savant בשילוב עם Momentary Blink נותן לך המון card advantage וירטואלי.

אגב, הדק משחקת על טמפו, ולבזבז 4 מאנה ולא למצוא שום יצור או שום יצור עם אפקט טוב ב top 4 זה די הורס את הטמפו לדעתי..

מצד שני שחקנים טובים ממני משחקים touch, לכן אני שואל כאן ובאמת רוצה לדעת לגבי הקלף הזה..
ערן.
Prometheus
MTGil Wizard

לקוח מהכתבה של פרנק קרסטן על ה online בטייפ 2:
Angelfire was the number one deck, although a couple of those may have been Blue-Red-White Blink decks—it can sometimes be hard to make a proper classification if the Top 8 games were short and did not show many cards. Anyhow, Lightning Angel is a clear superstar in this format and Aethermage's Touch appears to have made its way out of most Blink decks, showing a preference towards consistency over potential random power.
אני לא רוצה להגיד "אמרתי לכם" אבל זה בהחלט נראה לי צעד נכון והגיוני, טוב אני כן אגיד את זה - כפי שטענתי כבר ממזמן.
ערן.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

יצאת גבר... כאילו באמת מה רצית להגיד בהודעה?
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
שלח תגובה