שיבוץ שחקנים בטורנירים

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
adiavn
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שיבוץ שחקנים בטורנירים

שליחה על ידי adiavn »

נתקלתי בפוסט מעניין על אלגוריתמים לשיבוץ בין שחקנים בתחרויות.
איך משובצים שחקנים בטורניר מג'יק? האם גם כאן מדובר בכללים המוכתבים ע"י DCI, או שזה נתון לשיקול המארגן (והתוכנה בה הוא משתמש)?
Circle of Life
MTGil Wizard

שליחה על ידי Circle of Life »

אין בארץ חלוקה של שחקנים לפי הרמה שלהם, ולפי מיטב ידיעתי גם לא בעולם (בכל הקשור למג'יק לפחות). בפריריליסים לפעמים מציעים לעשות פודים תחרותיים בשביל השחקנים המנוסים יותר (למרות שזה לא עובד כל-כך).

לסיכום, אם יש טורניר אחד - כולם משובצים יחד. אם זה טורניר בשיטת הפלייטס (פודים של 32/64 שחקנים) - אז ברגע שיש מספיק אנשים, סוגרים פוד ומתחילים את ההרשמה לאחד חדש.

ניב
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

אין חלוקה בתור הטורניר עצמו של שחקנים טובים יותר מול אחרים כמוהם? (כלומר לאחר הסיבוב הראשון)
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אנשים עם אותו מספר נקודות משחקים יחד החל מהסיבוב השני, לפי pairing אקראי שיוצרת תוכנת הדיווח. אני לא לגמרי בטוח לפי מה התוכנה קובעת pair-down (מצב שבו שחקן עם יותר ניקוד משחק נגד שחקן עם פחות ניקוד בגלל שאין ברירה אחרת) אבל נראה שגם שם יש מרכיב אקראיות.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

מותר לשאול למה זה כ"כ חשוב לך לדעת כזה דבר?
How is my whisky cup doing?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

הוא מחפש לקעקע כל נוהל DCI בתואנות קלושות. לפחות, על זה הייתי מהמר.
בכל מקרה, בתשובה לשאלתך, בכל סיבוב שחקן א' ישחק נגד שחקן ב', כאשר ב' נבחר באקראי מבין השחקנים שיש להם אותו ניקוד כמו שחקן א' (באותו טורניר), וא' לא שיחק נגדו כבר בחלק הטורניר הרלוונטי (כלומר, לא ייתכן שתשחק נגד אותו שחקן פעמיים בטורניר standard, אבל כן ייתכן שתשחק נגדו באליפות הארץ גם בסיבובי הstandard וגם בסיבובי הדרפט). זאת אם זה אפשרי. אם יש מספר אי-זוגי של שחקנים עם ניקוד מסוים, אז יהיה pair up או pair down, בהתאם לאותם אילוצים מינוס הקטע על הניקוד. אם יש מספר אי-זוגי של שחקנים סה"כ בטורניר אזי שחקן שעדיין לא קיבל Bye (נצחון טכני) בקטע הרלוונטי של אותו הטורניר, מבין אלה עם הניקוד הנמוך ביותר, יקבל Bye באקראי.
העברתי לפורום המתאים.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

הוא מחפש לקעקע כל נוהל DCI בתואנות קלושות. לפחות, על זה הייתי מהמר.
לא נמאס לך?

והתשובה לdemonic sengir - סקרנות.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לא נמאס לי מה? לענות לשאלות שיש לי תשובה להן? לא, לא ממש. וכן, זה באמת היה ההימור שלי. נראה שטעיתי, ועל זה אני שמח.
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

וענית תשובה מאוד מפורטת, אז למה לקלקל אותה בcheap shot?

אני יודע שזה אוף-טופיק, אבל נראה לי שפיתחת לעצמך תפיסה מאוד מאיימת בקשר אלי, וזה בכלל בלי להכיר אותי.
נניח רגע שאתה צודק, ואני אנרכיסט וכל מטרתי לקעקע את כל נהלי הDCI:
1) בניגוד לאינטואיציה, אנרכיסט טיפוסי מאוד מושקע בנושא נגדו הוא יוצא - לי לא אכפת מהמשחק עד כדי כך.
2) ביננו, מה הסיכוי שלי להצליח בכך?
אז מה יזיק לך לתת לי להנות מהספק?
כן. בדיוק כמו בבית ספר לדוגמה. יש מעט מורים והרבה תלמידים, ולכן התלמידים אחראים על אכיפת כל הנהלים, והמורים מתערבים רק כשקוראים להם. מה?
תקן אותי אם אני טועה, אבל למיטב ידיעתי בד"כ שופט מתערב במשחק לאחר ששחקן כלשהו קורא לו - מה לא נכון בזה?
ניקח לדוגמה זוג שחקנים ממוצע. הם עומדים בזמנים של הסיבובים (כלומר לא מעכבים את הטורניר), אבל מדי פעם (מעל לשלוש פעמים) אחד מהם מתעכב יותר משלושים שניות כדי להחליט על מהלך. לפי ההסבר של אורטל זה מספיק לslow play - האם כשופט אתה תיגש אליהם ביוזמתך, תעקוב אחרי המשחק, ותפסוק להם slow play?
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

adiavn כתב:תקן אותי אם אני טועה, אבל למיטב ידיעתי בד"כ שופט מתערב במשחק לאחר ששחקן כלשהו קורא לו - מה לא נכון בזה?
אתה טועה.
שופט יתערב במשחק בכל פעם שמשהו לא חוקי קרה, ולפעמים גם כשלא (אבל זה עניין לדיון אחר לחלוטין). מן הסתם אין שופט שמסתכל בכל רגע נתון על כל משחק שמתנהל ולכן שיתוף הפעולה של השחקנים הכרחי.
adiavn כתב:ניקח לדוגמה זוג שחקנים ממוצע. הם עומדים בזמנים של הסיבובים (כלומר לא מעכבים את הטורניר), אבל מדי פעם (מעל לשלוש פעמים) אחד מהם מתעכב יותר משלושים שניות כדי להחליט על מהלך. לפי ההסבר של אורטל זה מספיק לslow play - האם כשופט אתה תיגש אליהם ביוזמתך, תעקוב אחרי המשחק, ותפסוק להם slow play?
בעיקרון כן.
2 דברים בקשר לזה:
1) חוק ה-slow play תופס לכולם בכל נקודת זמן. גם אם מדובר בדק קומבו שבתור אחד מנצחת או מפסידה, או שמדובר במהלך האחרון של המשחק השלישי ונותרו שלושים דקות לסיבוב, עדיין צריך לשחק בקצב סביר.
2) שחקנים לא יכולים "לוותר" על חוקים מסויימים, גם אם שניהם מסכימים לכך וזה לא נותן יתרון לאף אחד מהם.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

שמע, מה שאמרת כאילו חוקי הDCI נועדו להגדיל את הרווח של הסברו די זעזע אותי. אני מכיר את האנשים שהוגים את החוקים האלה, ובאמת שמה שמניע אותם זה הרצון שמג'יק יהיה משחק תחרותי וכיף. לא ברור לי למה אתה כ"כ ציני בתפיסה שלך לגבי נהלי DCI. הסברו היא חברה למטרת רווח, אבל זה לא אומר שהם חייבים להיות רעים. אפשר להרוויח כסף ועדיין לעשות דברים טובים בשביל ציבור השחקנים שלך.
תקן אותי אם אני טועה, אבל למיטב ידיעתי בד"כ שופט מתערב במשחק לאחר ששחקן כלשהו קורא לו - מה לא נכון בזה?
העובדה ששופטים מתערבים גם בלי שקוראים להם. דוגמה פשוטה היא דק צ'ק. דוגמה אחרת היא שופט ששם לב ששחקנים לא פתרו אפקט חובה שנמצא על הסטאק, או רואה שחקן שולף מהדק שלו כשהיריב עסוק במשהו אחר. שופטים אחראים להגינות הטורניר, וחלק מהתפקיד שלהם זה לספק שירות לשחקנים, בצורה של לענות לקריאות שלהם.
ניקח לדוגמה זוג שחקנים ממוצע. הם עומדים בזמנים של הסיבובים (כלומר לא מעכבים את הטורניר), אבל מדי פעם (מעל לשלוש פעמים) אחד מהם מתעכב יותר משלושים שניות כדי להחליט על מהלך. לפי ההסבר של אורטל זה מספיק לslow play - האם כשופט אתה תיגש אליהם ביוזמתך, תעקוב אחרי המשחק, ותפסוק להם slow play?
לא, אבל באליפות הארץ כן ניגשתי לכל שולחן שלא התחיל לשחק תוך 3 דקות (הזמן המוקצב על פי הDCI לpregame, כלומר ערבוב והצגת דק ליריב) ונתתי להם אזהרות על Slow Play. ואגב, אני לא מסכים עם אורטל לגבי 30 שניות. כבר ישבתי במשחקים שהיו בהם תורות שלא התקדמו יותר זמן מזה, ולא התערבתי. השאלה המכריעה, מבחינתי, היא "האם המשחק מתקדם". אם התור לוקח הרבה זמן, אבל המשחק מתקדם, so be it.
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

אממ מה זה הסברו :oops:

אתה (עדי) מתייחס למג'יק ברצינות גדולה יותר משצריך. מג'יק, לפי דעתי התמימה והאופטימית נוצר כדי ששחקנים יהנו, ולא רק כדי לסובב את גלגלי הקפיטליזם האמריקאי בשנות ה90. קשה לי לחשוב שריצ'רד גארפילד אמר: מעניין אם על ידי משחק קלפים אפשר להפוך למיליונר. כמובן איני מכחיש שמג'יק רווחי ביותר עבור וויזארדס אבל כך גם מחשבים עבור מייקרוסופט, מכוניות עבור פורשה, ואייפוד עבור אפל (ומג'יק יותר כיף מהם, לא כולל מחשבים פורשה ואייפוד). כדי שאנשים לא יחליטו שאפשר לתקוף 30 פעם בתור, יש חוקים. משום שיש חוקים יש שופטים שאוכפים אותם. משום שמג'יק הוא משחק מורכב יותר מכדורסל, צריך יותר שיפוט אנושי ופחות שיפוט לוגי. אני מצפה משופטים שידעו את התשובה לשאלות שאני שואל, והשופטים מצפים להגינות בסיסית, ללא ספק לא בקשה מוגזמת. אם דברים אלו לא לרוחך לך לשחק באונליין שם לא תהיה שום בעיה. אם חסרה לך חברה אנושית באונליין, נו כנראה שאתה מעדיף לקבל את החוקים האנושיים שרובנו משתמשים בהם. אישית אני סומך יותר על שופטים אמיתיים מאשר וירטואליים, משום שאני מצפה שכאשר אני שואל שאלה הם לא כותבים לעצמם על היד את השאלה אלא מנסיונם רב המקרים יודעים את התשובה. זכור לי מקרה שבו דיברתי אם חבר שלי במהלך טורניר בין פיקים בדרפטים. שופט ספציפי כזה או אחר לא היה טיפש ולא חשב שאני אומר לחבר שלי לקחת את הקלף הימני בשפת סתרים, אלא שבאמת ובתמים אני חושב שחבר שלי אידיוט. חוק הוא חוק, לכל חוק יש יוצאים מן הכלל, ולכל יוצא מן הכלל יש שופטים. ואסיים בעוד קלישאה חבוטה "איש הוא חברו הטוב ביותר של האדם".
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
שלח תגובה