**חייזרים** יכול להיות? / קשקוש מח מוחלט.

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Phoenix of Ice
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Phoenix of Ice »

על פי תורת היחסות הכללית גרביטציה היא בעצם עיוות של המרחב שגורמת לגופים להמשך אחד לשני (בטח ראיתם דיאגרמות כאלה בכל מיני תוכניות מדע). הכוחות האלה פועלים על הכל, גם על אור, אפילו שאין לו מסה. בגלל זה גם אור נמשך לחור שחור.

עובדה נוספת שמעידה שלאור אין מסה זו העובדה שהוא נע במהירות האור, שכן אז היתה לו אנרגיה אינסופית... אבל עזוב את זה, זה כבר קורסים מתקדמים בפיסיקה...
בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ - ואז נח.
אחר כך ברא אלוהים את האדם - ואז נח.
אחר כך ברא אלוהים את האישה - מאז, לא אלוהים ולא האדם מצליחים לנוח לרגע.
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

Y כתב:
demonic sengir כתב:טוב, אני יכול להפריך את מה שאמרת על ידי דוגמה פשוטה עם מספרים, אבל לא נכנס לזה פה.
איזה חלק? כי החלק הראשון די באוויר. החלקים האחרים קצת יותר מבוססים.
אכן החלק הראשון...

ולגבי פוטונים: לפוטונים יש אנרגיה בלבד, וע"מ לא לעשות לקוראי הפורום מבוא לתורת הקוונטים, אני ממליץ לכולם לא להכנס לנושאי "מסה של פוטונים ושות'", כי זה לא לעניין כ"כ...
How is my whisky cup doing?
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

Y כתב:
Phoenix of Ice כתב:
לא, אני מתכוון שיש להם מסה.
פה אתה טועה, לאור/פוטונים אין מסה...
אז מה גורם להם להשאב לתוך חורים שחורים?
תמתח את המצעים במיטה ושים עליה כדור. בהנחה שהמיטה מאפשרת הבד ישקע תחת המשקל
של הכדור, יווצר שקע במיטה, ולכדורים שאתה תגלגל ליד השקע תהיה נטייה להכנס אליו. ככה עובד כוח המשיכה, והוא עובד בגלל זה על כל דבר - אנרגיה או מאסה, גל או חומר.
ככה איינשטיין הוכיח את תורת היחסות והפריך את תיאוריית הכבידה של ניוטון.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

זה לא ממש עקרוני אבל איינשטיין הוכיח את זה עם טרמפולינה וכדור באולינג,
זוהי תיאורית המרחב-משהו נראה לי

אדם
ki_dv
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ki_dv »

אתה מתכוון אולי שאיינשטיין הדגים את זה ככה והמחיש את זה לאנשים שהתעצלו לקרוא את ההוכחה.
MegaMango
MTGil Wizard

שליחה על ידי MegaMango »

למה המאסה מעקמת את החלל? הדוגמא עם הטרמפולינה לא מסבירה כלום, הטרמפולינה מעוקמת בגלל שהגרביטציה מושכת את הכדור המונח עליה.. זה לא מה שקורה בחלל. ובכלל, הרי אין למעלה ולמטה בחלל, איך בדיוק הוא מעוקם?
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

MegaMango כתב:למה המאסה מעקמת את החלל? הדוגמא עם הטרמפולינה לא מסבירה כלום, הטרמפולינה מעוקמת בגלל שהגרביטציה מושכת את הכדור המונח עליה.. זה לא מה שקורה בחלל. ובכלל, הרי אין למעלה ולמטה בחלל, איך בדיוק הוא מעוקם?
בגלל זה זו רק הדגמה ולא הוכחה.
מה שכן, לתורת היחסות של איינשטיין היה מקרה שאימת את הטענות שלו - כוכב מסויים (כוכב שבת) הופיע בשמיים במקום שסטה מהמקום שהוא היה אמור (לפי חישוב) להופיע בו בגלל קונסטלציה מסויימת של מיקום השמש ביחס אליו - השמש עיוותה את מסלול האור שהגיע מהכוכב.
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
demonic sengir
I Am Tutor

שליחה על ידי demonic sengir »

זה לא למטה או למעלה... זה לכיוון נקודה מסויימת. גם כח המשיכה עליך לא פועל "למטה" אלה לכיוון מרכז כדור הארץ. מבחינתך זה למטה.
How is my whisky cup doing?
buskr6
MTGil Apprentice

שליחה על ידי buskr6 »

דווקא כן מדברים על אפשרות חיים במערכת השמש. אך מחפשים אותם היום על ירחים ולא רק על כוכבי לכת.
לצדק יש ירח יש ירח בשם 'אירופה' שהוא כדור גדול של קרח שמתחתיו יש כנראה גם מים. מתוכננת לצאת לשם רובוט שימיס חלק מהקרח ויכנס למים בשביל לחפש חיים.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7% ... 8%D7%97%29
החיפוש אחר הסנרק עוד נמשך...
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

buskr6 כתב:דווקא כן מדברים על אפשרות חיים במערכת השמש. אך מחפשים אותם היום על ירחים ולא רק על כוכבי לכת.
לצדק יש ירח יש ירח בשם 'אירופה' שהוא כדור גדול של קרח שמתחתיו יש כנראה גם מים. מתוכננת לצאת לשם רובוט שימיס חלק מהקרח ויכנס למים בשביל לחפש חיים.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7% ... 8%D7%97%29

שמע, הקטע הוא לא שיהיו חיים בכוכב אחר - אמבות אני בטוח שנמצא גם על מאדים. השאלה היא האם יש חיים תבונתיים (sentient beings).

חיים מצליחים להווצר גם בתנאים יחסית מחרידים (מצאו יצורים חיים בעומקים מטורפים באוקיינוסים, ליד פתחים של הרי געש תת ימיים - מקומות בהם יש לחץ אדיר וטמפרטורות מטורפות). כמובן שהיה מדובר ביצורים בעלי מספר תאים בודדים, ולא על יצורים שלמדו איך לבצע טיסות חלל בין גלקטיות.

ואמרתי לך כבר - סנרק זה כרישזון בעברית! :P
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

למה צ'יינג'לינג'ים נראים כמו חייזרים?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

Kroen כתב:למה צ'יינג'לינג'ים נראים כמו חייזרים?
תשאל את האמנים שציירו בשביל וויזארדס או את ג'רמי ג'רוויס (האחראי על המחלקה שמטפלת בציורים).

בכל מקרה, זה ממש לא קשור לנושא.
konortov
MTGil Wizard

אין

שליחה על ידי konortov »

מממה דאני יודע היקום לא אין סופי אלבל הוא מתפדט במהירות עצומה {יחסית} אני לא מאמין ב"חורי תולעת" אבל המדע יכול להתפתח אבל הוא לא יפסיק תמיד יש לאן להתקדם
אל תשכחו שכל האסטרונמים ישבו וחקרו את הקטע הזה של התפשטות היקום וגודלו ולהם היו מוחות בין הגדולים ביותר שהיו אז קצת קשה להבין את העינין

בקשר לנושא יש חיים מחוץ לכדור הארץ וגם אינטיגנציה גבווה מפגש לא אבל יודעים שאנחנו פה
buskr6
MTGil Apprentice

שליחה על ידי buskr6 »

maverick42 כתב: שמע, הקטע הוא לא שיהיו חיים בכוכב אחר - אמבות אני בטוח שנמצא גם על מאדים. השאלה היא האם יש חיים תבונתיים (sentient beings).

חיים מצליחים להווצר גם בתנאים יחסית מחרידים (מצאו יצורים חיים בעומקים מטורפים באוקיינוסים, ליד פתחים של הרי געש תת ימיים - מקומות בהם יש לחץ אדיר וטמפרטורות מטורפות). כמובן שהיה מדובר ביצורים בעלי מספר תאים בודדים, ולא על יצורים שלמדו איך לבצע טיסות חלל בין גלקטיות. :P
לא בטוח שהחיים נוצרו שם יכול ליהיות שהם התרגלו לשם בתהליך אבולציוני כלשהו אבל גם לפעמים מדברים שבמקומות האלה התחילו החיים על כדור הארץ ומדענים מנחשים שאירופה יש גם כן מקומות כאלה אז לך תדע אולי יש שם איזשהו גזע תבוני מתחת לקרח פשוט ברמת תבונה שהיא כמו שלנו לפני אלפיים שנה. אי אפשר לדעת עד שלא נגיע לשם.
החיפוש אחר הסנרק עוד נמשך...
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

buskr6 כתב:לא בטוח שהחיים נוצרו שם יכול ליהיות שהם התרגלו לשם בתהליך אבולציוני כלשהו אבל גם לפעמים מדברים שבמקומות האלה התחילו החיים על כדור הארץ ומדענים מנחשים שאירופה יש גם כן מקומות כאלה אז לך תדע אולי יש שם איזשהו גזע תבוני מתחת לקרח פשוט ברמת תבונה שהיא כמו שלנו לפני אלפיים שנה. אי אפשר לדעת עד שלא נגיע לשם.
רמת התבונה של הגזע האנושי הייתה פחות או יותר דומה לפני 2000 שנה, פשוט שעכשיו אנחנו מתקדמים הרבה יותר מבחינת טכנולוגיה ומדע. ישו לא היה ניאנדרתל. :roll:
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
maverick42
MTGil Wizard

הפואנטה שלי הייתה שזה די פשוט ליצור חיים בסיסיים, כבר הצליחו לעשות את זה במעבדה עם כמה אנזימים, כימיקלים וקצת חשמל.

העניין הוא שיהיו חיים תבונתיים - חלק מתהליך אבולוציוני שלא חייב להתרחש. תראה את שאר החיות על כדור הארץ - הן קיימות בדיוק אותה כמות זמן כמו בני אדם (שהחלו כקופים, שהחלו מיצורים פחות מפותחים, וכן הלאה), למה אין להן אותה רמת אינטלגינציה כמונו?

מדענים מאמינים כי הדבר הקובע את מידת התבונה של חיה כלשהי אינה בהכרח הגודל של המוח שלה גרידא, אחרת הדינוזאורים היו מספיק חכמים בשביל להרוס את האסטרואיד שפגע בהם עם טילים מונחי-אסטרואידים, אלא היחס בין הגודל של המוח לגודל של החיה המכילה אותו.

השאלה הגדולה היא - האם יש חיים בכוכב אחר בו צורת חיים כלשהי שם הצליחה לעשות את ה"קפיצה" הזאת שאנחנו הצלחנו לעשות, או שכל צורות החיים שם הן כמו של החיות בכדוה"א - פועלות על אינסטינקטים בלבד.

(כל האמור לעיל מתבסס על כך שכל ה mumbo jumbo על אלוהים ושאר יישויות דמיוניות הינו בגדר מה שהוא - mumbo jumbo).
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

תבונה? אינטיליגנציה? תראה לי עוד גזע שהצליח להרוס את העולם שהוא חי בו.
אם יש שם בחוץ חיים תבונתיים אז הם כנראה מספיק חכמים לא ליצור קשר איתנו.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
maverick42
MTGil Wizard

sliver כתב:תבונה? אינטיליגנציה? תראה לי עוד גזע שהצליח להרוס את העולם שהוא חי בו.
אם יש שם בחוץ חיים תבונתיים אז הם כנראה מספיק חכמים לא ליצור קשר איתנו.
פה כבר עברנו ממדעים מדויקים לפוליטיקה ואידאולוגיות....
Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil »

טוב, הדיון הזה לא היה מי יודע מה מדעי גם ככה.
Not even Elminster would like to see a volcano appearing under his ass
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

כל הקטע של היחס בין גודל המוח לגודל הגוף המכיל אותו, אולי הדינוזאורים הצליחו להוכיח לעצמם שיש גן-עדן ולכן הם הבינו שיהיה להם יותר כיף אם הם ימותו :-?
בכל מקרה אני כמעט בטוח בזה שגם אם היום אי אפשר לבנות את הפירמידות בכזאת רמה של דיוק, למה לפני 5000 שנה הם הצליחו בלי "שיעזרו" להם?
אני ממליץ לכולם לקרוא את הספר "מרכבות האלים", נחמד ביותר.
Bringing down the heaven
שלח תגובה