Awake

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

Awake

שליחה על ידי Kroen »

http://www.rav-hen.co.il/awake/
האם זה נכון? באמת 1 מתוך 500 אנשים שעובר ניתוח נשאר ער במהלכו? :eek: כי אם כן אז תזכירו לי לא לעבור ניתוח לעולם.
נערך לאחרונה על ידי Kroen ב 13/2/2008 , 23:00, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה תמונה
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

לא אחד מ500 אבל כן אחוז קטן(מאוד) מורדמים ולא יכולים לזוז אבל מרגישים הכל..הייתה כתבה בידיעות אחרונות על זה לפני איזה שנה.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

:eek:

....

:eek:

למה זה קורה? :eek:
תמונה תמונה
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

בעיות בהרדמה. זה מה שקורה שמרדימים אצלך בארץ מרוויחים בערך כמו עובד מקדונלדס. כמובן שזה לא רק בגלל זה, וטעויות קורות בכל מקום, אבל זה בטח לא תורם.

סה"כ זאת חוויה די נוראית. אתה מרגיש את כל הכאב, אבל לא יכול להגיב. בד"כ מרדים יכול לעלות על זה אם הוא יראה שקצב הלב עולה פתאום בצורה משמעותית, אבל לפעמים מפרשים את זה לא נכון ופשוט מזריקים לך משהו שירגיע את הלב...
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לא הבנתי.. אם אתה לא יכול לזוז, אז איך אתה מרגיש כאב? בד"כ דברים שמונעים ממך לזוז גם מונעים ממך להרגיש.. נשמע מוזר.
תמונה תמונה
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Kroen כתב:לא הבנתי.. אם אתה לא יכול לזוז, אז איך אתה מרגיש כאב? בד"כ דברים שמונעים ממך לזוז גם מונעים ממך להרגיש.. נשמע מוזר.
הידע שלך באנטומיה פשוט מדהים.
איך העובדה שאתה לא יכול להזיז את השרירים שלך מונע ממך להרגיש כאב?

וסביר להניח שאם הבחירה תהיה בין מוות/גסיסה איטית לבין לעשות ניתוח עם סיכוי של 1/500 (שלפי מה ששמעתי הוא הרבה יותר קטן) להרגיש כאב נוראי, אני די בטוח שתבחר בניתוח.
Then again, then don't call you kroen for nothing, do they?
נ.ב. אני לא מאמין שנפלתי שוב למלכודת הצומי. 1-0.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ומה אם הבחירה תהיה בין מוות לכאבי תופת שאין כמוהם במשך שעה ויותר?
תמונה תמונה
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Kroen כתב:ומה אם הבחירה תהיה בין מוות לכאבי תופת שאין כמוהם במשך שעה ויותר?
אם אתה יודע בוודאות שההרדמה שלך לא תפעל? זה כבר בעייתי.
זה תלוי בהרבה דברים, אבל אני מאמין שהרוב הגדול בכל זאת יבחר בחיים, אפילו אם זה מסיבות מטופשות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

יבחר בחיים... ויצטער על זה.
Trust me on that
תמונה תמונה
Sinister-
MTGil Wizard

שליחה על ידי Sinister- »

אם כבר הסבר רפואי אז שיהיה רציני לא ?
חומרים מרדימים יש לא מעט, סוגים וכדומה.
בעיקרון העקרון של הסוג העיקרי הוא להפעיל את המערך הפאראסימפאטאטי.
שהוא המערך המופעל למשל כשאוכלים - העייפות? - נובעת מהזרמת דם מוגברת לקיבה ולמעיים, בכדי להעלות את הפעולה המכנית של הקיבה, ולהגביר את הספיגה במעיים.
המערך הפאראסימפאטאטי, מן הסתם יוריד את כמות הדם המגיע לשרירים, וגורם לשחרורם, (בחומרי הרדמה חומרים פא"ס מאוד חזקים שמרדימים לחלוטין את השרירים - חוסמים פעילות נרבית באיזור, כך שגם אם תרצה להזיז את היד, החומר המופרש מהטרמינל של הנרבים לא יצא בכמות מספקת בכדי לגרום לאנרגיה פוטנציאלית בשריר שיגרום להתכווצות.
בכל מקום יש סטיית תקן ויש אנשים שמחוסנים יותר או מחוסנים פחות מחומרים מרדימים, במידה ואתה מורדם ונשאר ער כנראה ש:
או שההרדה בוצעה לא באופן תקין
או שהיה איזהשהו מצב גופני מסויים שמנע מן ההשפעה של ההרדמה להרדים אותך, והיא רק שיתקה לך את השרירים כך שאתה לא יכול להגיב
מקווה שעזרתי להבהיר את הנושא
תמיר.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

זאת דעתי האישית שכל עליה בלחץ הדם במהלך ניתוח צריכה להתפרש ע"י המרדים כהרדמה שנכשלה. אין, לא לוקחים סיכונים.
תמונה תמונה
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

Kroen, אני מבטיח לך שהטעויות האלו לא מתרחשות כי המרדימים "זורקים" ו/או מתקמצנים על חומרי הרדמה. הרדמות לפעמים נכשלות כמו שניתוחים לפעמים נכשלים.
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני מדבר על מקרים שהוזכרו שרופאים נותנים זריקה ללחץ דם במקום לחשוב אולי ההרדמה נכשלה.. אם רופאים לא יקחו סיכונים יקרו הרבה פחות טעויות. או כמו שידוע "אי אפשר להיות יותר מדי בטוח".
תמונה תמונה
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

קורן אתה מתאר מצב היפותטי שהלוואי שהיה נכון, אבל מה לעשות, ברפואה לא הכל ברור ב100% ולכן הרופאים צריכים להפעיל את שיקול הדעת שלהם מפעם לפעם, ומה לעשות, הם גם טועים לפעמים. אבל אתה יכול להיות בטוח שהם הוסמכו לעשות כמה שפחות טעויות, למרות שזה נשמע כאילו אתה רופא כל-יכול ושאר הרופאים סתומים, אז אולי כדאי מעכשיו אתה תבצע את כל הניתוחים בארץ :-?
Bringing down the heaven
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מי דיבר על הארץ? דיברתי על כל הרופאים בעולם. כי כן, אם לא מפרשים לחץ דם גבוה כהרדמה כושלת זה ממש התגרות במזל.
אגב, ראיתי את הסרט ויש לי רק מילה אחת להגיד:
Outch
תמונה תמונה
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

הורדתי אותו... מעבר לאאוץ' שווה צפיה ?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לא רע אם אתה אוהב דרמת מתח (משהו כזה).
בכל אופן זה רק שעה וחצי אז להזיק זה לא יכול.
תמונה תמונה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Kroen כתב:מי דיבר על הארץ? דיברתי על כל הרופאים בעולם. כי כן, אם לא מפרשים לחץ דם גבוה כהרדמה כושלת זה ממש התגרות במזל.
אתה בכלל יודע מה עשוי לגרום ללחץ דם גבוה בזמן ניתוח?
ומה להזריק עוד חומר מרדים באמצע הניתוח עשוי לעשות?
התשובה לשתי השאלות היא "לא, אתה לא יודע". אתה סתם נכנס לפרנויה בגלל שזה הרגש שהמפיקים של הסרט רוצים לעורר באנשים, ומסיק מסקנות שנובעות מבורות ופחד.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אוקיי, אז הינה שיטה שלא תזיק לאף אחד, חוץ מלמשלם המיסים: מכשיר הבודק גלי מוח בכל ניתוח. אפשר לזהות כאב ע"י גלי מוח.
עידו גיא כתב:
Kroen כתב:מי דיבר על הארץ? דיברתי על כל הרופאים בעולם. כי כן, אם לא מפרשים לחץ דם גבוה כהרדמה כושלת זה ממש התגרות במזל.
אתה בכלל יודע מה עשוי לגרום ללחץ דם גבוה בזמן ניתוח?
ומה להזריק עוד חומר מרדים באמצע הניתוח עשוי לעשות?
התשובה לשתי השאלות היא "לא, אתה לא יודע". אתה סתם נכנס לפרנויה בגלל שזה הרגש שהמפיקים של הסרט רוצים לעורר באנשים, ומסיק מסקנות שנובעות מבורות ופחד.
זה הכל טוב ויפה כשזה קורה בסרט או לאנשים זרים אבל גם אתה היית מסיק את אותן מסקנות אם זה היה קורה לך או למישהו שאתה מכיר (ולא, זה לא קרה לאף אחד שאני מכיר, אבל זאת לא הנקודה. הנקודה היא שזה קורה, וזאת עובדה.)

ממש, אני רוצה לראות אותך צורח מכאבים באמצע ניתוח, אף אחד לא שומע אותך ואתה חושב "המערת מצויינת. הרופאים יודעים מה הם עושים."
תמונה תמונה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

אני לא רואה איך הטיעון שלך משנה את העובדה שאין לך את הידע הדרוש כדי להבין את עומק הבעיה, מה שגורם לה ואיך אפשר (או אי אפשר) לפתור אותה בצורה ראלית. אני לא אמרתי שהמערכת מצוינת, אני אמרתי שאתה לא יותר טוב או יותר חכם או יותר מבין בנושא מאשר האנשים שבנו ובונים את המערכת.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
שלח תגובה