סדר כניסת קלפים ל GY וההשלכות על לוח המשחק

פורום זה הוא הכתובת לכל השאלות על חוקי המשחק ועל חוקי הטורנירים של ה-DCI.

מנהלים: sliver, Navidshi

שלח תגובה
maverick42
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

סדר כניסת קלפים ל GY וההשלכות על לוח המשחק

שליחה על ידי maverick42 »

דבר ראשון, אני מזהיר, יש פה ספויילר ל 2 קלפים מ shadowmoor....

(מרווח ספויילר)

Shattering Windburst* - 2{wg}{wg}{wg}
Instant
Destroy all artifacts and enchantments.
You gain 2 life for each permanent destroyed this way.
#227/301

Enchanted Eve* - 3{uw}{uw}
Enchantment
All permanents are enchantments in addition to their other types.
#140/301

השאלה שלי היא כזאת: האם זה אפשרי להכניס למשחק את enchanted eve, ואז לעשות את הקסם, להרוס את כל ה permenents של היריב, ואז להרוס לעצמי קודם את ה enchanted eve, ובגלל שההשפעה שלו תפוג שום דבר אחר לא יהרס לי?

בעצם, השאלה האמיתית היא האם בזמן ש global effects הורסים הכול (נגיד, כמו Wrath of God), אז בוחנים מחדש את לוח המשחק אחרי כל יצור שהולך ל GY, או שרק בסוף (משמע, האפקטים של היצורים שמתו משפיעים על המשחק לאורך כל הקסם....)?

תודה מראש למי שיודע ויכול לענות...
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בזמן שקסם או אפקט נפתר, אין לאף שחקן קדימות, ואף שחקן לא יכול לעשות שום דבר. אפקטים שמופעלים כתוצאה ממשהו שהקסם עשה עולות על ה-stack רק אחרי שהקסם מסיים להפתר, ורק אחר כך מקבל השחקן הפעיל קדימות ויכול להשתמש ביכולות או להטיל קסמים נוספים.

בנוסף, האפקט של קסמים מסוג Wrath of God משפיע על כל ה-permanents בעת ובעונה אחת. הדבר היחיד שהשחקנים יכולים לקבוע הוא הסדר שבו ה-permanents ילכו לבית הקברות (דהיינו, הסדר שבו הקלפים ימוקמו בבית הקברות; הקלפים עדיין הולכים לבית הקברות בעת ובעונה אחת).

שורה תחתונה - לא, אתה לא יכול לעשות שום דבר בזמן ש-Shattering Windburst נפתר.
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

סבבה, תודה!
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
שלח תגובה