קרב המגע בצה"ל

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני הייתי מודיעין חיל אוויר, שלא שייך לשום דבר. כל מה שאני אומר זה שאולי לא כדאי לשרירים לשכוח שהם, עם כל הכבוד, שרירים, ושיש עוד איברים בגוף, ובפרט יש את המוח.
Sir Psycho Sexy
Moderator

שליחה על ידי Sir Psycho Sexy »

כל פעם שיש דיון צבא אתה אומר בדיוק את אותו המשפט, ואני חייב להודות, קצת נמאס לשמוע אותו פעם בעידן.

דורון, לא משנה באיזה יחידה אני משרת (או יותר נכון, באיזה יחידה התחלתי שירות), תאמין לי שכבר יצא לי להבין איך עובד הצבא. מה לעשות, מדיניות החיסולים נגמרה באופן מוצהר, וזה גם מה שמשדרים בשטח. אני נוטה להאמין שיש לי מושג בקרב מגע צה"לי מבערך כל אחד פה בפורום (אולי בגלל תקופה שביליתי במתקן אדם בתור מדריך או "חניך שיהיה מדריך יום אחד אם הוא לא יפרוק את הכתף"), ואני יודע מה בערך היחידות השונות בצה"ל עושות, גם, בגלל תקופות שונות ומשונות (בוא נגיד שעם כתף ימין פרוקה לא נותנים לך להחזיק נשק אבל נותנים לך להחזיק קשר).

זה שהיום איפה שאני נמצא זה מקום רע זה משהו אחר, אבל לפחות אני מרוצה שאני ביחידת שרירים. זה מה שחיפשתי, וזכותי. מוח זה נחמד והכל, אבל בסופו של דבר, הוא רק פוקד, השרירים הם אלו שיעשו את העבודה השחורה (ולתקופה של כ3-4 שנים, זה די נחמד).

SPS
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

ב2001, אחרי הנסיגה מלבנון, ממשלת ישראל הודיעה שלא עושים יותר גיחות של מטוסי ריגול למרחב האווירי של לבנון. אם אני זוכר נכון, באותו יום יצאו שש גיחות. לא תמיד כדאי להאמין לכל מה שכתוב בעיתון.
לגופו של עניין, אפשר לחסל אנשים בכל מני דרכים, לא בהכרח אנשים אחרים עם רובים שהולכים ויורים בהם.
וצר לי אם כל פעם אני מדכא אותך מחדש, אבל מעטים (גם אני לא נכלל בהם) יודעים באמת מה קורה, וטוב שכך.
Sir Psycho Sexy
Moderator

דורון, אל תשכח שבורות היא ברכה (או איך שלא תירגמו את המשפט הזה). אתה באמת שלא מבין (ומהכירותי איתך, גם לא תוכל להבין או להעריך) כמה שזה כיף לא לדעת יותר ממה שצריך.

וכן, אני יודע שיש יותר מדרך אחת לחסל אנשים, אבל צה"ל בד"כ לא מספיק מתוחכם (וזה פשוט ניסיון בשטח) כדי לראות מעבר לדרך האחת. זה למה יש יחידה מסויימת מאד של המוסד (שאם אני לא טועה קוראים לה חנית, אבל אני מניח שזה גם לא נכון) שתפקידה הוא חיסולים ממוקדים, בעוד ששאר היחידות בצבא לא בדיוק עוסקות בזה (פרט אולי לכמה יחידות בודדות שבערך בפעם בעשור מקבלות מבצע כזה).

והסיבה שאתה מבאס אותי היא לא זו, היא הזלזול במה שאני עושה. הבעייה היא שזה לא רק ממך, זה בערך מכולם, אף אחד כבר לא מעריך את אלו שהולכים בחזית ונלחמים, כולם מעדיפים לשבת במשרדים. פעם היה כבוד להיות לוחם- היום מסתכלים עליי בתור פרייאר.

SPS
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

חס ושלום. שרירים הם מאד חשובים, והם גם אלה שחוטפים את כל הסיכון. רק כדאי שלא ישכחו שתמונת המצב שלהם היא מצומצמת, כמו של כמעט כל חפ"ש בצה"ל.
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

Antrax כתב:חס ושלום. שרירים הם מאד חשובים, והם גם אלה שחוטפים את כל הסיכון. רק כדאי שלא ישכחו שתמונת המצב שלהם היא מצומצמת, כמו של כמעט כל חפ"ש בצה"ל.
אין ספק שממדרים את השרירים, אבל גם להם חייבים לפעמים לספק קצת מידע. הסיווג הבטחוני של רוב השרירים בצבא הוא "על בסיס צורך".
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
OldSkoolMTG
MTGil Wizard

שליחה על ידי OldSkoolMTG »

א. "כל חייל בצבא הישראלי עובר הכשרת קרב מגע" - פחח.
ב. SPS - רק מסקרנות ובטח שבלי זלזול, כל עוד תנאי הב"ש מאפשרים זאת, איפה אתה לוחם? (זרוע, חטיבה, יחידה, מגזר...) דרגה? פזם?

בתור חייל שרחוק מהזירה הקרבית ולא מבחירה, אני רואה בלוחמים כבוד רב.
בכל טיעון שמעלים בעניין של "ג'ובניק בקרייה חייל בדיוק כמו לוחם בגבעתי", אני פשוט מתפקע מצחוק על ההשוואה.
ללוחמים מגיע כ"כ הרבה יותר מכולם, אבל בוא נתחיל בקצת יותר הערכה וכבוד מינימלי.
"To Alcohol! The Cause Of And Solution To All Of Lifes Problems!!!"
- Homer Simpson
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני מאמין שהם מתייחסים לחצי יום אימון קפא"פ שעושים גם בטירונות 02 (מכת מחסנית וכל החרא הזה).
Sir Psycho Sexy
Moderator

כל חייל בצה"ל באמת עובר הכשרת קרב מגע. בין אם זה מכות נשק (שגם רובאים 01 עושים) ובין אם זה קרבות חופשיים (07 ומעלה).

OlkSkoolMTG, אני משרת במסייעת חרוב, עכשיו ספציפית בגזרת בית לחם. בגלל כל מיני קורסים ששלחו אותי לקראת סוף המסלול (אפילו הצלחתי להתברג לקורס מדריכי לוט"ר) יש לי קצת ראייה רחבה יותר, ובגלל קורסים אחרים (מתשאלים קרביים שנפלתי בו לצערי) אני מכיר גם קצת את היחידות האחרות.

SPS
שלח תגובה