סתם רעיון שעלה לי איך אולי למשוך שחקנים לפיטיקיו

בין אם זה קלף בודד או הקומבו הלוהט בשוק, חבילה תחרותית או משחק בין חברים זה המקום

מנהלים: Navidshi, kabanist

אז למה אתם לא באים לטורנירים תחרותיים (ptq\regionals\nats) ?

אין לי כוח לטסטינג.
1
2%
אין לי כוח להשיג קלפים.
10
20%
אני גר רחוק.
3
6%
לא אוהב את הפורמט.
0
אין הצבעות
לא רוצה לטוס/אין לי כסף לטוס.
8
16%
אני לא מרגיש מוכן לתחרות רצינית.
4
8%
יש לי סיבה אחרת.
6
12%
אני דווקא מגיע...
19
37%

סך הכול הצבעות: 51

TrUnks
Solemn master
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

בסדר עניין הטיסה אני מבין,אבל זה עדיין טורניר מבין הכי תחרותיים שיש(מבחינת רמה) אם פרסים גבוהים,מקום "להוכיח את עצמך פחות או יותר(לא שזה חשוב אבל גם)" וגם עוד טורניר שכיף.

ושוב לדתיים אז לא משהו אישי כמובן אבל זה לא ממש מכוון לכם בגלל שטורנירים בדרך כלל בימי שבת.

והרעיון שלי הוא שאם הבעיה היא שאנשים לא רוצים לבוא כי הם לא מוכנים\חושבים שהם לא מתאימים עדיין\אין להם רצון לעשות טסטינג וכל סיבה שקשורה ל"טסטינג" עצמו אז הרעיון היה שאני אישית אכתוב כמה מאמרים על דקים(אני יודע שיש מאמרים למשל בstarcity ברמה הרבה יותר גבוה מן הסתם ממה שאני אכתוב אבל זה בתשלום ועד כמה שידוע לי הרוב פה אין להם premium)

pheonix בפיטיקיו valencia השתתפו 23 איש,זה בהחלט מבייש אפילו,אני חייב לציין שכן גם אני הופתעתי בptq hollywood כי זה באמת מפתיע ויוצא דופן.(גם בptq yokohoma השתתפו בערך 20ומשהו איש עד כמה שזכור לי)

לכל מי שמתבייש אולי מזה שהוא "לא מוכן\לא ברמה של X" אז אין ממה להתבייש כולנו התחלנו משם והרצון היחידי שלי זה שהפיטיקיוים יגדלו ואז גם שחקנים ישתפרו וההנאה תגדל לפי דעתי(כן טורניר גדול הרבה יותר כיף מאשר טורניר קטן גם אם הסיכוי לזכות בו יורד)

ועוד משהו לגבי הטיסה,אז אני יכול להגיד שרוב הפעמים שטסים זה לא רק לטורניר אלה כמובן גם לטייל והכל,אבל שוב אני מבין את העניין הזה אבל אני בספק שכל כך הרבה אנשים בקהילה לא באים לפיטיקיו בגלל זה.
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
ziv
MTGil Wizard

שליחה על ידי ziv »

אני פונה לאלו שרשמו
שאין רצון\כסף לטוס
אלו שגרים רחוק
ואלו שלא מוכנים

חבל לי מאוד שאלו הסיבות שבכללם אתם לא באים
לדוגמא ךגבי רצון\כסף לטוס אין באמת בעיה
גם לי היו טורנירם שלא יכולתי לטוס ובכול זואת באתי כדי להשתתף וכדי להתחרות ובמידה והייתי מגיע גבוהה הייתי פורש מול מי שרוצה לטוס או יכול
לגבי שחקנים שלא מוכנים כולם היו פעם סקראבים אני זוכר שבטורניר ה1 שלי ילד בין 9 עשה ממני סמרטוט רצפה אז מה למדתי והתקדמתי
ולבי אלו שגרים רחוק זה רק עניין של לוגיסטיקה אני מאמין שאפשר כמעט תמיד לפתור את נושא המרחק

במידה וניקח את הסקר כמו שהו אז אם השחקנים הללו היו מגיעים היינו מכפילים את כמות השחקנים שהיו משתתפים חבל לי שכך המצב

ולגבי שאר האנשים
אלו שאין להם כוח להשיג קלפים שילוו קלפים או ישכירו במחיר סימלי מה שחסר לאחרונה לא חסר אנשים כאלו

ולגבי האחרונים אין לי מה להגיד כי אין סיבה ברורה

מה שיצא ש 3\2 לא מגיעים וחבל זה עוצר אותנו מלהתקדם
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

בהחלט,ועוד משהו שאני חושב שצריך לציין זה ה PT עצמו,אני אישית זוכר שאני התחלתי לשחק ראיתי באתר של ויזרדז את הpt ובלי קשר לסכום כסף או כל הפרסים שם,תמיד רציתי להגיע לשם ולחוות את זה,קשה לי מאוד לתאר את ההרגשה שם אבל אני יכול להגיד שאך ורק בזכות בpt שהייתי בו או כל טורניר בחו"ל אחר (בעיקר ה pt כי זה חוויה שונה מאשר gp) אני עדיין משחק וברצינות כל כך,אז לא יודע אם כל אחד צריך לתת לו את המטרה הזאת,זה לא עניין שאני "תחרותי" זה פשוט עניין שרציתי להגיע לשם ולחוות את זה,גם אם הייתי הולך שם 0-5 או משהו מחורבן כזה,רק להיות שם ואני יכול להעיד ואני בטוח שעוד שחקנים שהיו בpt יכולים שזאת חוויה מדהימה.

ואכן מאוד מאוד מצער אותי המצב כמו שזיו ציין את זה.

עוד משהו שרציתי לדעת,יש 5אנשים שרשמו "סיבה אחרת" האם תוכלו להגיד לי(בהודעה פרטית אם יותר נוח לכם) מה הסיבה?
Sorak
מארגן טורנירים בירושלים

שליחה על ידי Sorak »

סיבה אחרת: לא מת על קונסטרקטד ומישהו צריך לשפוט את הטורנירים האלו...
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

אני כתבתי סיבה אחרת על הקטע של שבת, היית צריך להגיד מראש שהסקר לא מכוון אלינו :D
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

למרות שכתבתי שאין לי כוח להשיג קלפים, זה לא ממש מדויק, אין לי אמצעים - רכבת כל פעם שיש טורניר אוכל לי מיד 50 שקל, חוסר יכולת לכתוב במכירות פומביות [חייבים להוריד חלק מהדרישות של אימות, זה בלתי אפשרי ככה... אין לי שום דרך להוכיח שאני זה אני, ואני בטוח שיש עוד שאין להם כרטיס כלשהו על שמם], וגם לא הרבה כסף מראש.
האמת שחוץ מזה יש לי עוד סיבה, והיא שנאה תהומית לטייר 1. אני לא יכול לקחת דק, או אפילו רעיון, שלא אני חשבתי עליו, ולבנות סביבו דק. לבנות רוג'ים זה דבר קשה, אבל זה כבר סיפור אחר. אם מישהו ימצא תרופה לזה, אני אגיע לכל T2 שרק יהיה (אני אוהב בעיקר T2 ואקסטנדד, ואני לא משחק אקסטנדד עד שאני אמצא דק שיכול לנצח דרדג' בכל מצב.)
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

יש אנשים שמשחקים עם דק שהוא לא טייר 1 ומנצחים איתו.
אני אישית חושב שדק שמותאם לפורמאט ולאו דווקא טייר 1 יכול להיות דק מצוין.
*some witty quote that's out of context*
גרשון
MTGil Wizard

שליחה על ידי גרשון »

דבר ראשון ,זה נכון שהחבילות הכי טובות עולות 500 שקל גג,אבל בכל תקופה מסוימת יש חבילה אחת שהיא הכי זולה,ואפשר להשיג את הקלפים שלה די בקלות.למשל בתקופה של הבלוקים RAV-TSP , היתה חבילת אגרו BR די זולה לבניה,אם לא מכניסים דואל לנס לנדס שאפשר להסתדר גם בלעדיהם.למשל אני בניתי חבילת BR BURN עם כל מיני קלפים שהשאלתי והשגתי ובT2 ששיחקתי בחיפה ניצחתי 2 מתוך 3 משחקים.הפסדתי לדרגונסטורם שאין ל BR ממש דרך להתמודד איתה.
גם השנה יש חבילה זולה יחסית : MONO R BURN
אפשר למשל לבנות דק די זולה ולהתפשר על קלפים.ניקח למשל את החבילה הזאת: http://www.wizards.com/magic/samplehand ... &decknum=9

הערכה גסה שלי בערך 80 שקל.על Countryside Crusher אפשר לוותר ,Mutavault גם,ועדיין אפשר לבנות עם זה דק סבירה+ שיש לה סיכוי לנצח PTQ אם יש הרבה מזל

בקשר לקניית קלפים,לא חייבים לשבור את הראש במסחר בארץ.הרבה פעמים קלפים מגיעים למחירים מופקעים ,ולא תמידכל הקלפים זמינים.הייתי אומר שרק מי שבכל דראפט מברר מי לקח את הקלפים שהוא צריך וללחוץ על הבנאדם למכור לו יכול להשיג את הקלפים.וזה כמעט בלתי אפשרי,כי צריך לדעת מראש איזה חבילה הוא רוצה לבנות ,כלומר שנתיים מראש. אפשר פשוט לקנות ב-EBAY את כל החבילה במכה שבועיים לפני איזה PTQ

לא רוצים לנסוע לאירופה?יכולים להגיע לגמר ,לברר אם זה שמולכם מתכוון לנסוע ,ואם כן,אז מפסידים לו בכוונה.נגיד אם במשחק הראשון אתם מנצחים לשחק אותה כאילו היו לכם שליפות גרועות או מיספליי.גם מקום שני מקבל פרס מכובד

אני אישית הייתי קונה קלפים בEBAY אבל בעקרון בזמן האחרון אין לי כ"כ זמן להתעסק עם מג'יק ובאופן עקרוני אני לא משקיע שעה לכל כיוון בשביל לשחק
dekel31
MTGil Wizard

שליחה על ידי dekel31 »

גרשון כתב: גם השנה יש חבילה זולה יחסית : MONO R BURN
אפשר למשל לבנות דק די זולה ולהתפשר על קלפים.ניקח למשל את החבילה הזאת: http://www.wizards.com/magic/samplehand ... &decknum=9

הערכה גסה שלי בערך 80 שקל.על Countryside Crusher אפשר לוותר ,Mutavault גם,ועדיין אפשר לבנות עם זה דק סבירה+ שיש לה סיכוי לנצח PTQ אם יש הרבה מזל
איך הגעת ל80? רק הסייד מגיע ליותר מ100.
ומה שהופך דק טוב לדק מצוין הוא בדיוק הקלפים ששווים הכי הרבה כסף; מן הסתם, בגלל זה הם שווים כ"כ הרבה, כי הMutavault למשל נותן לדק הרבה יותר ממה שנראה.
*some witty quote that's out of context*
S_C_epter
The ScepterChant
יצירת קשר:

שליחה על ידי S_C_epter »

yoni277 כתב:
אז למה אתם לא באים לטורנירים תחרותיים (ptq\regionals\nats) ?
הסיבה היא פשוטה - אני מרגיש שאני עדיין שחקן מתחיל - אף על פי כן שאני משחק כבר כמה שנים, ומצוין מבחינה טקטית (לא אמרתי מבחינה של בניית חבילות...)...
ואתה גם תישאר ככה, כל עוד לא תיגש לטורנירים האלה. מהפיטיקיו הראשון שהגעתי אליו, כשהייתי שחקן מאוד מתחיל (וגם אז הלכתי 3-3 וחזרתי מרוצה), הגעתי לכל פיטיקיו שהתקיים אחריו במשך משהו כמו שנה, ואפשר להגיד שבכל פעם שיפרתי את המקום שלי, בצורה די מהירה. ככל שמשתתפים ביותר תחרויות גדולות משתפרים יותר מהר.
Master of Puppets כתב:גיחצי.
Orb כתב:"יאללה, דראפט".
Orb כתב: חארטה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

ואתה גם תישאר ככה, כל עוד לא תיגש לטורנירים האלה.
מוסכם, ועדיין - יש אנשים שמעוניינים ומוכנים להשקיע מזמנם ומרצם בהיבטים התחרותיים של המשחק, ויש אנשים שמעדיפים לקחת אותו בקלות ולשחק בשביל הכיף נטו. לבוא לטורניר בלי הכנה רק בשביל שניב ואור ימעכו אותי ולהוסיף בוסטר לקופת הפרס פשוט לא שווה את הטרחה, ואם בדרך נס כלשהי (וכולם יודעים כמה מזל יש לי במג'יק) אני אנצח, זה לא יהיה בזכות משחק מרגש ואתגרי. כלומר, בשני המקרים, אני לא אהנה מזה.

שורה תחתונה - להפסיד אני יכול בחינם קרוב לבית, לנצח יקח יותר מדי מאמץ :)
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

dekel31 כתב:יש אנשים שמשחקים עם דק שהוא לא טייר 1 ומנצחים איתו.
אני אישית חושב שדק שמותאם לפורמאט ולאו דווקא טייר 1 יכול להיות דק מצוין.
נכון, זה מה שאני מנסה להשיג, אבל לבנות דק שיכול לנצח את רוב, לפחות, החבילות טייר 1 לפני סיידבורד זה דבר לא קל.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

Navidshi כתב:
ואתה גם תישאר ככה, כל עוד לא תיגש לטורנירים האלה.
מוסכם, ועדיין - יש אנשים שמעוניינים ומוכנים להשקיע מזמנם ומרצם בהיבטים התחרותיים של המשחק, ויש אנשים שמעדיפים לקחת אותו בקלות ולשחק בשביל הכיף נטו. לבוא לטורניר בלי הכנה רק בשביל שניב ואור ימעכו אותי ולהוסיף בוסטר לקופת הפרס פשוט לא שווה את הטרחה, ואם בדרך נס כלשהי (וכולם יודעים כמה מזל יש לי במג'יק) אני אנצח, זה לא יהיה בזכות משחק מרגש ואתגרי. כלומר, בשני המקרים, אני לא אהנה מזה.

שורה תחתונה - להפסיד אני יכול בחינם קרוב לבית, לנצח יקח יותר מדי מאמץ :)
אבל אתה מסכים איתי שלנצח זה מוסיף כיף לא?

גם שחקנים שלוקחים את המשחק לכיף שזה סבבה אני עדיין לא מבין את ההגיון של "אני לא רוצה לבוא כי אני משחק לכיף" זה טורניר לכל דבר,מה אז בגלל שהוא יותר תחרותי זה פחות כיף?

וגם טורניר סתם בליגה בחיפה של איזה 8-10 אנשים לעומת טורניר של 30-40(אם אנשים יבואו נגיע גם ל40 כן) זה הבדל גדול מבחינת הנאה.
nurielya
MTGil Apprentice

הי

שליחה על ידי nurielya »

מה זה ptq
מי זה גמאני?
פעם הייתה ארנבת,
והיא רצה, רצה,רצה,רצה,רצה.
באה הסובארו, ודרס אותה!
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

TrUnks כתב:גם שחקנים שלוקחים את המשחק לכיף שזה סבבה אני עדיין לא מבין את ההגיון של "אני לא רוצה לבוא כי אני משחק לכיף" זה טורניר לכל דבר,מה אז בגלל שהוא יותר תחרותי זה פחות כיף?
כן זה פחות כיף. לא מתחשק לי להשקיע את הזמן והמאמץ הדרושים למשחק תחרותי איכותי; זה דורש התעדכנות מתמדת בזירה התחרותית העולמית, בחבילות המשוחקות, באלף ואחד טריקים קטנים שאפשר לעשות במצבים מסוימים מאד. דרושה הרבה מאד השקעה כדי להיות שחקן תחרותי, וזה לא קוסם לי כמו לבוא לליגה ולשחק בשביל הכיף ובלי מגבלות.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

מישהו אמר לך לבוא אם דק תחרותי? אם אתה לא שחקן תחרותי אז לא אמורה להיות לך בעיה להפסיד,תבוא אם דק שאתה נהנה איתו ואולי תנצח כמה וכמה דקים(ואם זה דק תחרותי אז ואללה אולי יותר) אז למה לא?
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

ניב לא הבנתי בדיוק מה הכוונה בת'רד הזה.. בכל מקרה אם הבנתי נכון, לא באתי שנה שעברה לבלוק כי פשוט היה לי יותר כיף הT2. אני יכול להגיד שהפעם אני ממש מרוצה מהבלוק.
השנה אני בטוח ישתתף בPTQ.
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

הכוונה היא שהכמות אנשים בפיטיקיו היא מצחיקה אפילו,ורציתי לדעת למה כי זה סתם חבל מאוד.

אני יכול להבין שרוב הקהילה שזה לפי דעתי בערך 90% הם לא שחקנים תחרותיים ש"חולמים" על להגיע לפרו טור(שזה שוב לפי דעתי חבל כי הם לא יודעים מה הם מפספסים) אבל פיטיקיו הוא טורניר לכל דבר,וסך הכל כמו כל דבר בחיים אם אתה מצליח בו ו"עולה ברמה" לאט לאט אז אתה נהנה ממנו יותר,ופיטיקיו זה אחד הטורנירים היותר טובים להשתפר וכן גם עוד טורניר ששחקנים שלא מעניין אותם להשתפר זה גם טורניר כמו כל טורניר שאפשר להנות ממנו.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

שחקן צובר ידע וניסיון ובוחן אותם גם כשהוא משחק לכיף, הכול תלוי באנשים שנגדם הוא משחק ובכשרון הטבעי שלו. אתה עשוי לחשוב על מהלך קריטי וגאוני ברגע של ייאוש במהלך סיבוב בטורניר, אבל יש לך יותר סיכוי לחשוב עליו במהלך עשרים משחקים רצופים נגד חבר שמריץ אותה חבילה. המטרה של טורניר היא פחות ללמוד ולהשתפר, ויותר להפגין את היכולת שלך - בפני אחרים ובפני עצמך. הדבר העיקרי שטורניר יכול לתרום לך (חוץ כמובן מפרסים) הוא הרצון ללמוד ולהשתפר, אחרי מפלה צורבת.

אני לא מאמין שאפשר להנות מטורניר באותה מידה כמו ממשחק לא תחרותי, אם אתה יוצא מתוך הנחה שאתה הולך להפסיד.
שלח תגובה