חלוקת פרסים בטורנירים

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Nir_Kap
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

שמע מצד אחד היה אפשר לאזן את מקומות 2-6 יותר ואז היה אפשר לטעון (ובצדק) שמקום 2-3 מקופחים כי הם הגיעו למקומות גבוהים ולא קיבלו פרסים משמעותיים, אז אני מעדיף ללכת עם החלוקה הזאת מנקודת הנחה שיהיו כמה תיקויים בטורניר ואז המצב לא יהיה ככה.
Bringing down the heaven
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Navidshi כתב:למרות שבתיאוריה, למקום 6 יש אותה כמות נצחונות כמו לכל המקומות מעליו חוץ מהמקום הראשון?
זהו, אני חושב שאנשים מתעלמים מנקודות יותר מדי. הנקודות צריכות להיות הגורם העיקרי, ושוברי השיוויון צריכים לתת בוסטר-שניים לפה או לשם.

איך החלוקה שאני הצעתי נראית? לא יותר הוגן מבחינת "שני אנשים עם אותה כמות נקודות יקבלו פרסים בהפרש של חמישה בוסטרים (~80 שקלים)"?
adiavn
MTGil Wizard

שליחה על ידי adiavn »

כמישהו שמסתכל מהצד כל העיסוק בפרסים בהודעות בפורום (ולא חסרות כאלה) נראה לי מוגזם - באתם להנות מהמשחק או להרוויח?
נראה לי שיש מקום להפריד בין משחקים לחובבים לבין משחקים למקצוענים בדיוק כמו בספורט.
בטורניר חובבים הייתי מציע 3 בוסטרים למקום ראשון, 2 לשני ו-1 לשלישי (ואולי להכפיל את זה בטורניר זוגות) - וזהו.
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

לפי דעתי צריך להסתכל על חלוקת הפרסים בצורה קצת שונה.

נגיד ויש בטורניר 5 סיבובים.

לקבוע את כמות הבוסטרים שאנשים מקבלים עם מספר נקודת מסויים, לדוגמא:

15 נקודות -10 בוסטרים
14 נקודות 9 בוסטרים
13 נקודות - 8 בוסטרים
12 נקודות - 6 בוסטרים
11 נקודות - 4 בוסטרים
10 נקודות - 4 בוסטרים
9 נקודוןת - 3 בוסטרים

וכך הלאה, לקבוע את החלוקה הזו בטרם התחלת הטורניר בכל צורה שהיא.
כשצריך לחלק פרסים מחלקים לפי הסדר כאשר אלה שמקבלים קודם הם אלה עם הטיי ברייקרס ההכי טובים ומפסיקים כשנגמרים הבוסטרים.

קצת יותר להמחשה...

נגיד ויש פלייט של 32 אנשים.
אז קבעתי

15 נקודות- 10 בוסטרים
13-14 נקודות - 7 בוסטרים
12 נקודות - 4 בוסטרים
10-11 נקודות - 2 בוסטרים
9 נקודות - בוסטר אחד

נגיד בחלוקה כזוף אם לא יצאו תוצאות תיקו בפלייט אז חלוקה תיראי כך, לפי מה שזוהר כתב:
מקום ראשון - 10 בוסטרים
מקום 2-6 - 4 בוסטרים
מקום 7-8 - בוסטר אחד
אפשר להחליט מההתחלה שהחלוקה תהיה 3 בוסטרים ל12 נקודות או כל מני.

[בקיצור שיטת חלוקה כזאת היא ההכי טובה לפי דעתי.
FLASH
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

E light כתב:לפי דעתי צריך להסתכל על חלוקת הפרסים בצורה קצת שונה.

נגיד ויש בטורניר 5 סיבובים.

לקבוע את כמות הבוסטרים שאנשים מקבלים עם מספר נקודת מסויים, לדוגמא:

15 נקודות -10 בוסטרים
14 נקודות 9 בוסטרים
13 נקודות - 8 בוסטרים
12 נקודות - 6 בוסטרים
11 נקודות - 4 בוסטרים
10 נקודות - 4 בוסטרים
9 נקודוןת - 3 בוסטרים

וכך הלאה, לקבוע את החלוקה הזו בטרם התחלת הטורניר בכל צורה שהיא.
כשצריך לחלק פרסים מחלקים לפי הסדר כאשר אלה שמקבלים קודם הם אלה עם הטיי ברייקרס ההכי טובים ומפסיקים כשנגמרים הבוסטרים.

קצת יותר להמחשה...

נגיד ויש פלייט של 32 אנשים.
אז קבעתי

15 נקודות- 10 בוסטרים
13-14 נקודות - 7 בוסטרים
12 נקודות - 4 בוסטרים
10-11 נקודות - 2 בוסטרים
9 נקודות - בוסטר אחד

נגיד בחלוקה כזוף אם לא יצאו תוצאות תיקו בפלייט אז חלוקה תיראי כך, לפי מה שזוהר כתב:
מקום ראשון - 10 בוסטרים
מקום 2-6 - 4 בוסטרים
מקום 7-8 - בוסטר אחד
אפשר להחליט מההתחלה שהחלוקה תהיה 3 בוסטרים ל12 נקודות או כל מני.

[בקיצור שיטת חלוקה כזאת היא ההכי טובה לפי דעתי.
בחמישה סיבובים אי אפשר להגיע ל14 נקודות(4 נצחונות ושני תיקו), אם מישהוא מגיע ל13(4 נצחונות ותיקו) או ל11(שלושה נצחונות ושני תיקו) אז סביר להניח שאין 15, וגם סתם ככה ברוב המקרים לא יהיה 10, 11 או 13 נקודות...
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

בסדר, זה לא משנה, זה היה סתם בשביל להמחיש. אבל את ה-13 וה-11 וכל אלה צריך בכל מקרה כי יכול להיות שיגיעו....
FLASH
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אוריאל כתב:בחמישה סיבובים אי אפשר להגיע ל14 נקודות(4 נצחונות ושני תיקו), אם מישהוא מגיע ל13(4 נצחונות ותיקו) או ל11(שלושה נצחונות ושני תיקו) אז סביר להניח שאין 15, וגם סתם ככה ברוב המקרים לא יהיה 10, 11 או 13 נקודות...
בחמישה סיבובים באמת אי אפשר להגיע ל-14 נקודות, אבל 10,11 או 13 בהחלט יהיו בטורניר של 30+- איש. ואם אין מישהו שהשיג ניצחון מושלם, אז לתת קצת פחות בוסטרים למקום ה"ראשון" בהתאם להישג שלו זה עדיין די לגיטימי, ולפי השיטה המוצעת זה אומר שישארו יותר בוסטרים לחלק למקומות הבאים.

הבעיה עם השיטה הזו, כמו שאני רואה אותה, זה שהיא דורשת ממך לחשב כמה שחקנים יהיו בכל רמה בהנחה שאין תיקו בהתאם למספר השחקנים שנרשמו בפועל לטורניר. לרוע המזל, בדרך כלל זה לא המספר האידיאלי ביחס למספר הסיבובים ואני אישית לא יודע אם הקונג פו שלי חזק מספיק בשביל לעשות את זה.
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

זהו שכל הרעיון בשיטה הזאת היא לא לחלק את הפרסים לפי מקומות אלה לפי נקודות. וזה לא משנה כמה תיקו יש או אין כי הבוסטרים פשוט ממשיכים הלאה למקומות מאחורה. מה שכן זה שצריך קצת פרופורציה מבחינת מס' בוסטרים יחסית לכמות האנשים.....

זה נראה לי גם שיטה טובה מאוד בדראפט של שמונה אנשים, אני בעד לנסות את זה פעם:

9 נקודות - 4 בוסטרים
7 נקודות - 3 בוסטרים
6 נקודות - 2 בוסטרים
FLASH
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בהנחה ואין תיקו, דראפט של שמונה יראה ככה:

סיבוב ראשון:
4 אנשים עם 3 נקודות, 4 אנשים עם 0
סיבוב שני:
2 אנשים עם 6 נקודות
4 אנשים עם 3 נקודות
2 אנשים עם 0 נקודות
סיבוב שלישי:
אדם אחד עם 9 נקודות
3 אנשים עם 6 נקודות
3 אנשים עם 3 נקודות
אדם אחד עם 0 נקודות

הווה אומר, המארגן יצטרך לחלק 10 בוסטרים בשיטה שלך.

וזו בדיוק הבעיה שלי - אם אני אצטרך להתחיל לחשב את התוצאות האפשריות לטורניר של 27 איש, זה יכול לקחת די הרבה זמן.
Shali
אלוף הארץ לשנת 2011

שליחה על ידי Shali »

הוא כבר ציין שעוצרים את האלגוריתם כשנגמרים הבוסטרים.
כלומר החלוקה בדרפט 8 אנשים בלי תיקואים תראה 4-2-2 שזו חלוקה סטדנרטית.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אבל אז אנחנו מגיעים שוב למצב ששני אנשים עם 6 נקודות מקבלים שני בוסטרים כל אחד, ואדם אחד עם 6 נקודות לא מקבל כלום. זה אולי נראה יותר הוגן כשאתה נותן פרסים ל-15 איש בטורניר גדול, אבל בדראפט קטן זה הבדל די מוחשי.
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Shali כתב:הוא כבר ציין שעוצרים את האלגוריתם כשנגמרים הבוסטרים.
כלומר החלוקה בדרפט 8 אנשים בלי תיקואים תראה 4-2-2 שזו חלוקה סטדנרטית.
בדראפט 8 אנשים 3 סיבובים בלי תיקו יהיה אחד עם 9 נקודות, 3 עם 6, 3 עם 3 ו1 בלי נקודות.

אני לא חושב שהוגן ששניים עם 6 נקודות יקבלו 2 בוסטרים כל אחד ואחד עם 6 לא יקבל בכלל...

לפי דעתי צריך לחלק 5-1-1-1 או לחלופין(יותר הגיוני לדעתי) 3-2-2-1, לא יכול להיות שיהיה הפרש של שני בוסטרים בין שני אנשים עם אותה כמות נצחונות, בטח שלא כהמקום הראשון מקבל 4...
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

5-1-1-1 זה רע.. בדראפט של 8 אנשים מקום ראשון לא יכול לקבל פרסים בהבדל של 4 בוסטרים יותר ממקום שני.. ומקום שני לא יכול לקבל כמו רביעי.. 5-2-1 או 4-3-1 הן החלוקות הנורמליות.
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

AVIV כתב:5-1-1-1 זה רע.. בדראפט של 8 אנשים מקום ראשון לא יכול לקבל פרסים בהבדל של 4 בוסטרים יותר ממקום שני.. ומקום שני לא יכול לקבל כמו רביעי.. 5-2-1 או 4-3-1 הן החלוקות הנורמליות.
5-2-1 אולי, אבל עדיין נראה לי שצריך להתחשב יותר בנקודות מאשר במיקום, אתה לא יכול לדעת מה היה קורה בפרינג אחר, ולהוריד למישהו מהפרס בגלל שהוא ניצח מישהו אחד והשני ניצח מישהו אחר זה לא נראה לי מי יודע מה בסדר...

בכל מקרה 4-3-1 לא נראה לי הוגן כי שוב זה שני בוסטרים הבדל בין מקום שני לשלישי שיש להם אותה כמות נקודות.

הייתי עושה אולי 5-2-1 או(שוב, לפי דעתי הכי הוגן) 3-2-2-1...
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

גם 3-2-2-1 זה לא משהו. הכי פיר והוגן זה4-2-1-1 אם כבר מתייחסים לכל אלה עם ה6 נקודות.
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

טוב, זה היה מאלף - דעות כמספר האנשים. אפילו על דראפט של 8 אנשים אין הסכמה, אז על אחת כמה וכמה כשמדובר בחלוקה בטורניר גדול.

אני את דעתי כבר גיבשתי, אבל בשביל שנתקדם קצת אפשר בבקשה להוסיף סקר של 2 אופציות:
פרסים לפי מספר נצחונות
פרסים לפי מיקום בסטנדינגס
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

sliver כתב:טוב, זה היה מאלף - דעות כמספר האנשים. אפילו על דראפט של 8 אנשים אין הסכמה, אז על אחת כמה וכמה כשמדובר בחלוקה בטורניר גדול.

אני את דעתי כבר גיבשתי, אבל בשביל שנתקדם קצת אפשר בבקשה להוסיף סקר של 2 אופציות:
פרסים לפי מספר נצחונות
פרסים לפי מיקום בסטנדינגס
שניהם, אבל נצחונות צריך להיות יותר עיקרי, בטח שאי אפשר להתעלם ממנו...
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

תראו, אי אפשר לעשות חלוקה אידאלית. אתה לא יכול בדראפט של 8 אנשים לתת למקום 1 4 בוסטרים ול-2 עד 4 2 בוסטרים, אתה לא יכול להוריד ממקום ראשון כי אז תהיה התנגדות, אתה לא יכול להוריד ממקום רביעי כי אז גם תהיה התנגדות וגם אי אפשר לפרוס יותר או פחות כי אז גם תהיה התנגדות.....

תצאו מזה, השאלה שנשאלת היא מה יותר חשוב, מספר ניצחונות, טיי ברייקרס, או מיקום יחסי.

לפי דעתי נקודות הכי חשוב, אחר כך טיי ברייקרס והמיקום היחסי לא תופס כאן שום מקום. זה שיש 3 אנשים עם 6 נקודות ואתה אחד מהם ולא קיבלת בוסטרים, לא נורא, חבל. בפעם הבאה אתה אולי תקבל. מקום רביעי זה לא כל כך מזהיר, כן, גם אם יש לך 6 נקודות.....
FLASH
Chipmunk
Legendery Pest

שליחה על ידי Chipmunk »

adiavn כתב:כמישהו שמסתכל מהצד כל העיסוק בפרסים בהודעות בפורום (ולא חסרות כאלה) נראה לי מוגזם - באתם להנות מהמשחק או להרוויח?
נראה לי שיש מקום להפריד בין משחקים לחובבים לבין משחקים למקצוענים בדיוק כמו בספורט.
בטורניר חובבים הייתי מציע 3 בוסטרים למקום ראשון, 2 לשני ו-1 לשלישי (ואולי להכפיל את זה בטורניר זוגות) - וזהו.
אבל טורנירים הם לא משהו חינמי. אנשים רוצים לחסות את הטורניר כדי שיוכלו להרשות לעצמם להשתתף בעוד אחד...
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

E light כתב:לפי דעתי נקודות הכי חשוב, אחר כך טיי ברייקרס והמיקום היחסי לא תופס כאן שום מקום. זה שיש 3 אנשים עם 6 נקודות ואתה אחד מהם ולא קיבלת בוסטרים, לא נורא, חבל. בפעם הבאה אתה אולי תקבל. מקום רביעי זה לא כל כך מזהיר, כן, גם אם יש לך 6 נקודות.....
אתה סותר את עצמך יובל. אם יש לך 6 נקודות אבל לא קיבלת פרסים בזמן שמקומות שני ושלישי שלהם אותו מספר נקודות כן קיבלו פרסים, אז tiebreakers ומיקום יחסי הם הגורמים החשובים והנקודות חסרות משמעות. אם נקודות (הווה אומר, מספר נצחונות/תיקו) הם הגורם החשוב, החלוקה בין כל האנשים שקיבלו אותו מספר נקודות צריכה להיות שווה ככל האפשר. פחות לכולם, ולא אחד כן ואחד לא.
שלח תגובה