פרסום הודעות פרטיות בציבור: בעד ונגד

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Kroen »

אוריאל כתב:בהודעה פרטית אתה יודע שלפעמים הרבה יותר פשוט לכתוב בפורום, בעיקר כי רוב ההודעות הפרטיות מגיעות בתגובה להודעה בפורום כלשהו, לכן אני חושב שאם אדם שולח לך הודעה פרטית אתה יכול להניח שהוא לא רוצה שתפרסם זאת.
שוב אני אומר, אם בהודעה יש משהו שחשוב שאחרים יידעו אז תפרסם, כדי שאחרים יידעו, אבל אחרת, למה לפרסם? מה זה נותן? הרי האדם מבקש שההודעה תהיה פרטית בכך שאינו כותב אותה על גבי הפורום, אז אתה עושה לו דווקא?
נבידשי אוהב לעשות דווקא, במיוחד כשזה נוגע אלי :evil:
תמונה תמונה
Nir_Kap
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Nir_Kap »

רן- אין לי כ"כ מושג איפה לחפש, אבל אני סומך על המקור שלי, אני מאמין שאתה פחות.
Bringing down the heaven
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:
אוריאל כתב:בהודעה פרטית אתה יודע שלפעמים הרבה יותר פשוט לכתוב בפורום, בעיקר כי רוב ההודעות הפרטיות מגיעות בתגובה להודעה בפורום כלשהו, לכן אני חושב שאם אדם שולח לך הודעה פרטית אתה יכול להניח שהוא לא רוצה שתפרסם זאת.
שוב אני אומר, אם בהודעה יש משהו שחשוב שאחרים יידעו אז תפרסם, כדי שאחרים יידעו, אבל אחרת, למה לפרסם? מה זה נותן? הרי האדם מבקש שההודעה תהיה פרטית בכך שאינו כותב אותה על גבי הפורום, אז אתה עושה לו דווקא?
נבידשי אוהב לעשות דווקא, במיוחד כשזה נוגע אלי :evil:

לא דיברתי אל רן, אתה מוציא את הדברים שלי מהקשרם, אני כבר אמרתי בת'רד הזה שאני נוטה יותר להסכים עם דעתו מאשר עם דעתך, ולו בגלל שיש לך רק פזמון אחד חוזר ונשמע("תפנה למודים"), בנוסף, כמובן, העובדה שירדת ולכלכת על אנשים באותו ת'רד שבו אמרת שהשתנית ואתה עכשיו בסדר לא גורמת לי לרצות כל כך לשמוע את הדעה שלך...
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Muad'Dib
Emperor of Dune

שליחה על ידי Muad'Dib »

Guys, I feel that you are all heading off the point from which this entire debate started. It's nice and dandy that you guys want to discuss the semantics of what is morally right/wrong regarding any personal correspondence one person had with an other, but the basic fact of the matter is so: Mr. Red sent a private message to Mr. White saying that he is X, Y and Z in a very uncivilized manner. Stop, end of fact. And the question that was asked was: even though personal messages are exactly that, personal, does this sort of behavior justify the policing of the contents of personal messages?
I must not fear. Fear is the mind killer.
From the Bene Geserit teachings -
TV-R-US
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי TV-R-US »

Navidshi כתב:
אבל כמעוגן בחוק אם בצעת למשל שיחת טלפון עם מישהו, אמנם מותר לך להקליט אותה, אבל אסור לך לפרסם את תכנה בפומבי בלי הסכמת שאר הצדדים.
באיזה חוק? אני אשמח לקבל מקור.
אם אני לא טועה חוק האזנות הסתר עובד במצב הזה, אם הצד השני לא ידע שהוא מוקלט ולא שהה במקום ציבורי בו קיים סיכוי להקלטה אז ההקלטה לא תקפה כראיה.
My first girlfriend turned into the moon
ליגת הטכניון בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1659351194292050/" target="_blank
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

כרגע אני יותר מצדד בסליבר : בגלל שכל הרעיון מאוד מעורפל עדיף לשמור על משנה זהירות ולשאול את האדם שאיתו מתכתבים בפרטי.
אני זוכר שדורון ציטט הודעה פרטית ששלחתי אליו, הודעה שהכילה מידע שרציתי לפרסם אבל לא חשבתי שמישהו יהיה מעוניין לדעת. הוא ביקש ממני רשות לפרסם את ההודעה ועכשיו, כשאני חושב על זה, אני שמח שזה מה שהוא עשה. יכול היה להיות שהייתי מעדיף להשתמש במילים אחרות או ניסוח אחר. זה טוב שיש לי שליטה מסויימת בין המידע שאני מפרסם בפרטי לבין המידע שאני מפרסם בפומבי.

בכל זאת, אני לא יכול לייחס את זה למקרה כאן.
משתמע מזה שכל פרסום של כל הודעה פרטית ללא הסכמת המחבר נוגד את הנטיקה, אבל רק בהנחה וכל ההודעות הפרטיות אכן מצייתות לנטיקה מלכתחילה (דהיינו, לדוגמא, לא כוללות פגיעה בכבוד האדם). מכיוון שמבחינה ריאליסטית קשה לקבל את הטענה שכל ההודעות הפרטיות אכן מצייתות לנטיקה בעצמן, הרי שזה פותח מקום לשיקולים בדבר פרסום תוכן ההודעות.
אני מבין מדורון משהו שונה קצת מהמשפט האחרון שלו (LOL , לפרש את דורון מאחורי הגב שלו) : האדמינסטרטורים קובעים את רמת הנטיקה בפורום (לפחות ברמה מסויימת)

אני לא מגנה לגמרי את מה שעשית , רן. צריך לכבד את המהלך שאתה מנסה להוביל פה נגד בריונות. הודעות פרטיות הם כמו חדר פרטי שמאפשר לשני אנשים לדבר בפרטיות. ניצול של הפרטיות הזאת כדי לתקוף מישהו בחופשיות היא בלתי נסבלת וצריכה להיות מטופלת בחומרה (מבחינתי זה חמור לא פחות מלפרסם הודעה פרטית של מישהו).

קרואן, אני יכול קצת להבין את העמדה שלך. הטענה שלך היא פחות או יותר : אני "בסך הכל" ניסיתי להביך\לפגוע בו בצורה פרטית. אבל הוא, מנסה להביך\לפגוע בי מול כולם ולכן זה חמור יותר. ברמה מסויימת זה נכון, אבל תחשוב על זה ככה: כשאתה תוקף מישהו באמצעות הודעות פרטיות, אתה עלול ליצור תחושה של תסכול, בגלל שהוא "לא יכול" לפרסם את זה לשאר האנשים בפורום כדי שיוכלו להזדהות עם הבעיה שלו. יכול להיות שזו אחת הסיבות שבגללן רן החליט סוף סוף לפרסם את אחת מההודעות הללו מול כולם,כסוג של התמרדות נגד חוסר הצדק, ויכול להיות שבדיוק בגלל זה שום מוד לא ראה לנכון להעניש אותו על זה עדיין.
even though personal messages are exactly that, personal, does this sort of behavior justify the policing of the contents of personal messages?
כרגע(זה נושא מאוד רגיש), התשובה שלי היא כן. צריך לשמור על החוקים ולא לפרסם הודעות פרטיות בפומבי אפילו אם הם פוגעות ורוצים למגר אותן. אבל אני תומך במטרה של רן למגר את התופעה. בסופו של דבר הוא עושה בשבילנו את העבודה המלוכלכת ...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לפי דעתי נבידשי עשה מעשה מכוער ששקול לכל המעשים הרעים שאי פעם עשיתי בפורום, ואפילו יותר.
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:לפי דעתי נבידשי עשה מעשה מכוער ששקול לכל המעשים הרעים שאי פעם עשיתי בפורום, ואפילו יותר.

לפי דעתי אתה טועה...
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

לפי דעתי ויכוח בין שני חברי פורום שלא מחבבים אחד את השני תפס יותר מדי זמן ועצבים לכולנו... kroen ביצע התגרות פרטית בנבידשי ונבידשי ביתע התגרות פומבית הkroen. מעבר לזה השאר חפירות כי kroen לא הולך לחזור בעצמו מדעתו או להתנצל ונבידשי מחפש איזשהו פתרון ל-kroen כיוון שפתרון המודים מעולם לא פעל.

אקיצר אני אשמח אם kroen יחזור לתקופה היחסית שקטה שלו... או יעבור לפורום אחר כיוון שהעניין הנוכחי שלו במג'יק מאוד מועט ועד כמה שאני יודע רוב המכרים שלו בפורום הם יותר אויבים ממכרים...
תמונה
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

התגרות פרטית<התגרות פומבית
תמונה תמונה
Muad'Dib
Emperor of Dune

שליחה על ידי Muad'Dib »

As much as I enjoy having the pot calling the kettle black, then have the kettle retort with wit, who are you calling black?! I, for one, have had enough.
When you get down to the bare facts, it is not up to the majority of the forum to decide how to enforce forum policies, it is solely up to our mods and admins, and I'll be fully content with what ever they decide to do in this matter.
I must not fear. Fear is the mind killer.
From the Bene Geserit teachings -
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

יש לי רעיון! בואו דווקא ניתן לו משתמש בסאלווישן שעשו לו באן ואז הוא ילך להטריד אותם ולא אותנו!
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אם אני לא טועה חוק האזנות הסתר עובד במצב הזה, אם הצד השני לא ידע שהוא מוקלט ולא שהה במקום ציבורי בו קיים סיכוי להקלטה אז ההקלטה לא תקפה כראיה.
אלמוג, המערכת שומרת הודעות באופן אוטומטי בתיבת הדואר שלי, כך שאין מצב שבו השולח "לא יודע שהוא מוקלט".
טוב, נו, כשיהיה לי זמן לקפוץ למשפטים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לשאול "למה" על הנטיקה זה קצת כמו לשאול למה אומרים "לבריאות" אחרי שמישהו מתעטש אבל לא אחרי שהוא משתעל. בכל מקרה, ההסבר כבר ניתן פה: כי כשאדם שולח הודעה פרטית, זה אומר שבצורה מובלעת הוא מצפה שהמידע הזה יגיע רק לאדם שאליו שלח את ההודעה הפרטית. זה לא ראוי להניח בשבילו מה באמת פרטי ומה לא, ולהעביר את זה הלאה. יש שוני מאד גדול בין אנשים לגבי מה הם מוכנים לחלוק עם העולם, את זה אני אומר מנסיון.
ההסבר הזה, אבל, מקומם במצב הזה, מסיבה ברורה: נראה שאם כך, אפשר להתחבא מאחורי החסיון ולקלל כל אחד בפורום כאוות נפשי. המצב הזה הוא קצת פחות בעייתי ממה שנראה בהתחלה, כי אפשר בקלות לסנן אנשים שלא רוצים לשמוע מה יש להם להגיד, בניגוד למצב שבו זה כתוב בפורום פתוח. אבל, בלי קשר, בגלל זה היה המשפט השני שלי: אם יתקבל הרושם שמישהו מנצל את מנגנון ההודעות הפרטיות להעביר תכנים שבאופיים לא באמת זכאים לאותה הגנה של פרטיות, אז אני לא אמנע מלפעול נגדו, ואז כן יש לי כלים לקרוא מה אנשים שלחו זה לזה.
בלי קשר, אני חושב שצריך למסד את זה אולי בחוקי הפורום. כרגע יש דיון סוער גם בפורום מודים על העניין, אני אזרוק לשם טיוטה של מה שאני חושב ואמשיך לעדכן אתכם.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Banuni כתב:יש לי רעיון! בואו דווקא ניתן לו משתמש בסאלווישן שעשו לו באן ואז הוא ילך להטריד אותם ולא אותנו!
וואו, אם היו לי מספיק משתמשים בסלוויישן הייתי כ"כ עסוק בלהציק להם כך שלא הייתם רואים אותי יותר :roll:
תמונה תמונה
guest
MTGil Apprentice

שליחה על ידי guest »

אני באמת לא מבין מה אתם מתרגשים ממנו. הוא מן הסתם ילד בן 16, שמרגיש נורא אמיץ מאחוריי המקלדת אבל בחיים האמיתיים הוא דיי מסכן - ברור שהכישורים החברתיים שלו לא מדהימים. הוא לא מקבל תשומת לב בחברה שבה הוא נמצא ודיי מסכן סה"כ.
אין כ"כ מה להתעסק בהודעות שהוא כותב והוא באמת לא שווה את הטקסט של רוב האנשים פה שאינטילגנטיים ממנו.

אני מרגיש קצת כמו אמא של ילד שהציקו לו בבית ספר, אבל אם תתעלמו, הוא ייצטרך למצוא מקום אחר בו הוא יקבל תשומת לב.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

guest כתב:הוא מן הסתם ילד בן 16,
20
תמונה תמונה
שלח תגובה