the dark knight

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

The Cheshire Cat
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי The Cheshire Cat »

עידו גיא כתב:לא, לא הייתי מפוצץ את הספינה השנייה. אני לא שופט, חבר מושבעים ותליין, וזה לא ממקומי לקבוע למי מגיע עונש מוות, במיוחד כשזה כדי להגן על עצמי. העובדה שהיית מהסס בגלל שאתה פוחד שעובדים עליך ולא בגלל שהרעיון של לקחת חיים של מאות אנשים מרתיע אותך אפילו קצת מטרידה אותי מאוד.

מחשבות מהסוג הזה ממש מוזרות בעיני - תוכל בבקשה להסביר? אני לא שואל בתקיפות, רק כדי להבין.
מבחינתי אתה בעצם אומר שאתה צריך לזנוח את האמונות, מחשבות ורצונות שלך, לטובת אלה של המדינה. לפי איך שאני מבין את זה, אתה אומר שרק אם החברה הייתה נותנת לך אישור פורמאלי לעשות משהו, רק אז היית עושה את זה, ולא חושב על דעת עצמך ואולי מפר את חוקי המדינה במידה והם היו פסולים בעינך.
הבנתי את מה שאמרת נכון?
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

The Cheshire Cat כתב:מחשבות מהסוג הזה ממש מוזרות בעיני - תוכל בבקשה להסביר? אני לא שואל בתקיפות, רק כדי להבין.
מבחינתי אתה בעצם אומר שאתה צריך לזנוח את האמונות, מחשבות ורצונות שלך, לטובת אלה של המדינה. לפי איך שאני מבין את זה, אתה אומר שרק אם החברה הייתה נותנת לך אישור פורמאלי לעשות משהו, רק אז היית עושה את זה, ולא חושב על דעת עצמך ואולי מפר את חוקי המדינה במידה והם היו פסולים בעינך.
הבנתי את מה שאמרת נכון?
אני לא מסתכל על מערכת משפטית בתור "מדינה", אלא בתור מערכת שהסמכויות שלה מחולקות בין הרבה אנשים שרובם (אם לא כולם) מחפשים להביא את הצדק אל האור ולהעניש את אלו שעברו על החוק בצורה מתאימה לפשעים שהם ביצעו.
אני לא מאמין שלכל האנשים שעל ספינה שמלאה בפושעים שאני לא מכיר את הסיפורים הספציפיים של כל אחד מהם מגיע למות.
אני לא חושב שזה שאני לא עברתי על החוק הופך אותי, איכשהו, לאדם שהחיים שלו יותר חשובים.
אני לא רוצה להמשיך לחיות כשאני יודע שזה רק בגלל שלקחתי מאות חיים, אפילו אם הם חפים מפשע.
אם הייתי חושב שאני יודע יותר טוב מהשופט, השוטרים, חבר המושבעים ושאר האנשים שלוקחים חלק בתהליכים משפטיים, לא הייתי הולך לפי מה שהם קבעו. אבל בניגוד לרוב אוכלוסיית העולם, אני מודע לבורות שלי.

בנוסף לכך, אני מודה שאם כל האנשים שעל הספינה השנייה היו נידונים למוות מסיבות מוצדקות, דעתי הייתה שונה. אני גם מודה שניב צודק ושכל מה שאנחנו כותבים בת'רד הזה לא בהכרח משקף את מה שהיינו עושים במקרה אם היינו שם. גם יתכן בהחלט שאלה שאומרים שהם היו לוחצים על הכפתור כמה שיותר מהר לא היו לוקחים כל כך הרבה חיי אדם במיידיות ובלי שום רגע של היסוס.
Banuni כתב:מותר לעשות פרסה כל עוד לא אסור!
So true...
Ergil
Single Star

שליחה על ידי Ergil »

אתה לא חושב שהחיים שלך חשובים יותר מעצם זה שאתה אתה? תמונה
Not even Elminster would like to see a volcano appearing under his ass
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Ergil כתב:אתה לא חושב שהחיים שלך חשובים יותר מעצם זה שאתה אתה? תמונה
נראה לי שאיבדתי אותך - למה אתה מתכוון?
So true...
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

lahad230 כתב:
עידו גיא כתב:לא, לא הייתי מפוצץ את הספינה השנייה. אני לא שופט, חבר מושבעים ותליין, וזה לא ממקומי לקבוע למי מגיע עונש מוות, במיוחד כשזה כדי להגן על עצמי. העובדה שהיית מהסס בגלל שאתה פוחד שעובדים עליך ולא בגלל שהרעיון של לקחת חיים של מאות אנשים מרתיע אותך אפילו קצת מטרידה אותי מאוד.
there is no life, only my life
tomeriko כתב:בהצלחה! דווקא נשמע מגניב משטרה צבאית.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

עידו גיא כתב:
אם אתה באמת לא מבין אותו - אני מקנא בך, אתה אדם נפלא.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

Wulby BloodClaw כתב:
עידו גיא כתב:
לא, אני פשוט לא מבין למה הוא מתכוון כשהוא כותב "עצם זה שאתה אתה".
So true...
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

עידו גיא כתב:
Wulby BloodClaw כתב:
עידו גיא כתב: נראה לי שאיבדתי אותך - למה אתה מתכוון?
לא, אני פשוט לא מבין למה הוא מתכוון כשהוא כותב "עצם זה שאתה אתה".
הוא אומר שהחיים של רוב האנשים חשובים להם יותר משל אחרי רק בגלל שהם הם...

לגבי הדיון, אין לי שום מושג מה הייתי עושה, אני מאוד מקווה שלא הייתי לוחץ על הכפתור.

ועכשיו, שאלה לכל אלה שאמרו שהם היו לוחצים, אם אתה לבד בספינה אחת ובשנייה נמצאים עשרות(או מאות) אנשים, היית לוחץ בכל זאת?
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

איך זה משנה את המצב???
אני הייתי לוחץ כמה שיותר מהר כי לכל האנשים האחרים יהיה הרבה יותר קל לפוצץ אותי sky high שאני לבד ולחיצה לא גורמת ליותר אנשים למות.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

lahad230 כתב:איך זה משנה את המצב???
אני הייתי לוחץ כמה שיותר מהר כי לכל האנשים האחרים יהיה הרבה יותר קל לפוצץ אותי sky high שאני לבד ולחיצה לא גורמת ליותר אנשים למות.
sick fuck
מצטער על השפה ובבקשה לא לתת לי באן על זה, זה די הגיע לו. אפילו אני לא עד כדי כך אנוכי שהייתי הורג מאות אנשים רק כדי לא למות בעצמי.
תמונה תמונה
xlniar
MTGil Wizard

שליחה על ידי xlniar »

אף אחד לא יודע מה הוא יעשה עד שהוא במצב הזה וטבעית נראה לי כול אדם ינסה להציל את עצמו לפני שידאג לאחרים סביבו וכן אפילו אתה קרואן תעשה את זה אם תיפול למצב שזה אני או הם.
אין הרבה אנשים (ויש כאלו) שישימו את הצרכים שלהם אחרי צרכיהם של אנשים אחרים ויקריבו את עצמם בשביל אנשים אחרים .
אני אישית דיי בטוח שהייתי לוחץ בשביל לשרוד לא משנה מה המצב (טוב יש יוצא מן הכלל)
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אם היו איתי עוד כמה מאות אנשים בספינה ברור שהייתי לוחץ, אבל אם הייתי היחידי אין מצב.
למה אי אפשר פשוט לקפוץ מהספינה ולשחות? :-:
תמונה תמונה
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

אוריאל כתב:הוא אומר שהחיים של רוב האנשים חשובים להם יותר משל אחרי רק בגלל שהם הם...
אה, אז אני לא חושב ככה. אי אפשר לקבוע איזה חיים חשובים יותר.
איך זה משנה את המצב???
ומה אם בין האנשים שעל הספינה השנייה נמצאים גם המשפחה שלך?
Kroen כתב:אם היו איתי עוד כמה מאות אנשים בספינה ברור שהייתי לוחץ, אבל אם הייתי היחידי אין מצב.
למה אי אפשר פשוט לקפוץ מהספינה ולשחות? :-:
אחד מהתנאים זה שאם מישהו מנסה לרדת מהספינה, מפוצצים את שתיהן.
So true...
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

אם אני לבד? אני מאוד מקווה שלא, אבל מצד שני אני לבד, אין מי שיגיד לי איזה לא מוסרי אני.

זה פשוט לא מצב שאני יכול לשקול מול מסך מחשב בבית מודרני, על בטן מלאה, בלי שעברת טרור בחיים, אני חושש.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני לא חושב שמישהו פה היה לוקח אחריות על מותם של מאות אנשים, בעיקר לאור העובדה שהוא האדם היחיד בספינה שלו... תחשבו שגם אם הוא היה לוחץ החיים שלו לא היו חיים...
נ.ב. כן, אפילו לא לעד
תמונה תמונה
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

אחריות על מותם של אנשים אחרים??? למי בכלל אכפת מזה? החיים חשובים לי וכמעט שום דבר בעולם לא יגרום לי לוותר עליהם מיוזמתי.

אם המשפחה שלי הייתה על הספינה זה משנה הכל ובחיים לא הייתי לוחץ.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

lahad230 כתב:אחריות על מותם של אנשים אחרים??? למי בכלל אכפת מזה? החיים חשובים לי וכמעט שום דבר בעולם לא יגרום לי לוותר עליהם מיוזמתי.

כלומר שכל עוד האנשים בספינה השנייה לא קשורים אליך, היית לוחץ.
ומה אם ההורים של אשתך לעתיד (שעדיין לא פגשת) יהיו על הספינה? איך תסתכל לה בעיניים כשאתה יודע שהרגת את ההורים שלה כדי להציל את עצמך?
ומה אם תחלה במחלה קשה, ואחד הרופאים המובילים במחקר לתרופה למחלה שלך היה על הספינה שהטבעת?
So true...
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

לעד, עם כל הכבוד, ואין כבוד, רוב הסיכויים שאחרי שהיית לוחץ על הכפתור האשמה הייתה אוכלת אותך מבפנים והיית מתאבד. אולי לא מיד, אבל בסופו של דבר היית מתאבד או משאופז במחלקה סגורה. אלא אם כן אתה אדם מרושע (כמו היטלר), זה היה רודף אותך.
אתה היטלר? :-:
תמונה תמונה
tezzeret
master artificer

שליחה על ידי tezzeret »

עידו גיא כתב:
lahad230 כתב:אחריות על מותם של אנשים אחרים??? למי בכלל אכפת מזה? החיים חשובים לי וכמעט שום דבר בעולם לא יגרום לי לוותר עליהם מיוזמתי.

כלומר שכל עוד האנשים בספינה השנייה לא קשורים אליך, היית לוחץ.
ומה אם ההורים של אשתך לעתיד (שעדיין לא פגשת) יהיו על הספינה? איך תסתכל לה בעיניים כשאתה יודע שהרגת את ההורים שלה כדי להציל את עצמך?
ומה אם תחלה במחלה קשה, ואחד הרופאים המובילים במחקר לתרופה למחלה שלך היה על הספינה שהטבעת?
אז אני הייתי מת ובכל מקרה לא פוגש את אשתי.
אם מה שהיה קורה עם הרופא אז הייתי מאמין באלוהים.

א. זה להד
ב. אני לא היטלר, סתם אדם עם survival instinct מפותח מאוד, אולי מישהו אחר לא היה מצליח לחיות עם עצמו אחרי, את זה אני אישית פשוט לא מצליח להבין.
עידו גיא
Legendary Guy
יצירת קשר:

שליחה על ידי עידו גיא »

להד, נתתי שתי דוגמאות ספציפיות לרעיון הרבה יותר כללי - אתה לא היית הורג את האנשים אם הם היו קשורים אליך מספיק, אבל אתה לא יכול לדעת מי מהם יצא לך לפגוש או להיות קשור אליו בקשר גורלי בעתיד. כשאתה לוקח מאות חיים, אתה לא יכול לדעת איזו השפעה תהיה לזה על העולם בכלליות או עליך ספציפית בעתיד. הדברים שבן אדם אחד יכול להשיג בתקופת חיים מלאה יכולים להיות מדהימים, אז תחשוב מה אתה עושה כשאתה קוטע מאות חיים באמצע.
So true...
נעול