מה פירוש המילה Tech?

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
netn9
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מה פירוש המילה Tech?

שליחה על ידי netn9 »

[כותרת]
Muad'Dib
Emperor of Dune

שליחה על ידי Muad'Dib »

Tech is short for Technical or Technician
I must not fear. Fear is the mind killer.
From the Bene Geserit teachings -
מרווין
מארגן טורנירים

שליחה על ידי מרווין »

ובמונחים של מג'יק זה קיצור לTechnology, כלומר, כל מיני קלפים וסינרגיות מגניבות שאנשים גילו שטובים לפורמאט מסויים.
לדוגמה: לשחק Murderous Redcap בסייד של פיות נגד Magus of the Moon זה Tech.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אם אני לא טועה השם גם מבוסס על קלף ספציפי ששמו בתור הפתעה (יכול להיות שזה היה Tek?! לא זוכר...)

ממה שיצא לי לראות, אח"כ המושג גם הפך לסלאנג אצל שחקני מג'יק במשמעות של "ברור מאליו" וכו'. משתמשים בזה כדי לרדת על עצמך או על אחרים בגלל טעות ברורה מאליה, או משהו שצריך היה להיות ידוע לכולם. המשפט הכי נפוץ שראיתי הוא "Reading is Tech". ראיתי שהרבה משתמשים בזה כשטעות נוצרת בגלל קריאה עצלה של קלף או של פוסטים.
פעם מצאתי פוסט בפורום של ויזרדס שבו דיברו על זה. אם אני אמצא את זה שוב אני אשים את זה פה ב"ל.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

Tek במצבו המושלם הוא בסה"כ 4/4 ב-5 שאפשר להפטר ממנו במגוון של דרכים נפוצות, כך שקשה להאמין שהוא מקור הכינוי. אני מאמין שאתה מתכוון ל-Super Secret Tech, הקלף שיצא ב-Unhinged בגרסת foil בלבד ולא מופיע אפילו -ב-gatherer באופן נורמלי? אם כן, הקלף בא אחרי שהמושג השתרש ולא לפני כן.
maverick42
MTGil Wizard

שליחה על ידי maverick42 »

בתור אחד ששיחק עוד בתקופה שהיה את thedojo.com - המונח tech קיים כבר המון זמן, והוא לא קשור לאף קלף מסויים.
The general rule for people on the internet - attractive, single, mentally stable: choose two
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

הי, ציינתי שאני לא בטוח לגבי החלק ש"זה מבוסס על קלף ספציפי". :P ובהחלט לא התכוונתי ל-Super Secret Tech (הוא לא ישן מספיק)
בכל מקרה, ממה שיצא לי לראות בפורום של ויזרדס , הסלנג התחיל כתוצאה ממשחק הקלפים לפני שהוא קיבל משמעות חיצונית. עכשיו אני כבר לא מוצא את האשכול, יכול להיות שהוא נמחק...
מחקירה קטנה, המשמעות של tech היא "משהו מאוד טוב" ולא במשמעות של "ברור מאליו" כמו שאמרתי קודם.זה נשמע הרבה יותר הגיוני.

יש גם משהו ב-Urban Dictionary (כן, "לא אמין" בלה בלה בלה ...):
1. An adjective used to denote something especially effective at a given time. Slang originating from collectible card games: a card deemed particularly useful in a certain situation is deemed "tech," and it spread to other things.[קישור]
בתור אחד ששיחק עוד בתקופה שהיה את thedojo.com - המונח tech קיים כבר המון זמן, והוא לא קשור לאף קלף מסויים.
מאיזה בלוק שמעת בפעם הראשונה על הסלאנג? מה היה הדיון הראשון שאתה זוכר שבו המושג הובא ?
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Muad'Dib כתב:
Tech is short for Technical or Technician
or Technology
תמונה תמונה
tima
Creature - Dwarf Idiot