בורסה

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

E light
Silman Milman
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

בורסה

שליחה על ידי E light »

למישהו כאן יש מניות? אגח"ים צמודים?אגחים של חברות מסויימות? אופציות? מט"ח? או חוזים? מה אתם עושים איתם?
FLASH
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ידעתי שהמיקום של הפורומים עוד יבלבל מישהו...
תמונה תמונה
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

אה סליחה.... איזהמ וד יכול להעביר את זה לקשקשת ברשת? חשבתי שסתם שיניתם את השם.....
FLASH
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לי יש מניות של אינטל, שאיבדו קצת יותר מ30% מהערך שלהן. אני מחזיק בהן בעשור הקרוב, מניות זו השקעה לטווח ארוך. למה אתה שואל?
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

סתם.... מעניין אותי מה אנשים חושבים על זה.... אולי יש אנשים שלא יודעים מה לעשות או שיכולים לתרום אחד לשני...
FLASH
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

רוב האנשים עושים מה שהבנק אומר להם, ומקבלים מדי פעם מכתבים הביתה שאומרים להם כמה הם הרוויחו או הפסידו. השאר בכל מקרה יודעים מספיק, או חושבים שהם יודעים מספיק כמו במקרה הפופולרי לאחרונה של day traders.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
OldSkoolMTG
MTGil Wizard

שליחה על ידי OldSkoolMTG »

התשואה הכי טובה שתשיג היא זו שתבוא מהריח של הכסף מתחת לבלטות,
זו דעה מלומדת ובכלל לא בציניות. המדינה על סף קריסה, לפני שלא יבוא צעד משמעותי של הממשלה שום דבר לא ישתנה לטובה, אבל בגלל הפוליטיקה, כנראה שלא יקרה כלום לפני פברואר.
"To Alcohol! The Cause Of And Solution To All Of Lifes Problems!!!"
- Homer Simpson
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זו אכן דעה מלומדת, אבל נראה שהלימודים שלך התמקדו בעיקר בכותרות צהובות בעיתונים.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

המדינה לא על סף קריסה, המערכת הבנקאית בישראל יציבה ושום דבר לא קורס.
מה שכן כמו כל העולם גם אנחנו נכנסים למיתון עמוק.
אני הדורבן שקולע בזמן !
talh25
MTGil Wizard

שליחה על ידי talh25 »

אם כל העולם במיתון.. אז כולם באותו מצב מה שאומר שהמצב לא השתנה יותר מדי, הבעיה היא שבזמן שחלק מהעולם בנפילה חזקה, חלק אחר פחות(דוגמאת ישראל).
גלי ההדף של האירוע פוגעים גם בנו, אבל ההשפעה העיקרית היא בארה"ב ואירופה
Banuni
TimeShifted Banana
יצירת קשר:

שליחה על ידי Banuni »

אז מחירי הבוסטרים ירדו?
Sir Psycho Sexy כתב: אני ממליץ לך לטוס להודו, בטוח גדל שם משהו שיכול להפוך אותך בחזרה לילד נורמלי.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני חושב שבשלב הזה אפשר כבר לקבוע שמחירי בוסטרים כתלות בזמן זו פונקציה מונוטונית.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

בארץ, אתה מתכוון.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

האם קרה אי פעם שמחירי הבוסטרים בחו"ל ירדו? (אני שואל, אני באמת לא יודע)
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

נקודת המבט שלי חלקית, אבל עד כמה שראיתי המחירים ב-Edmonton (קנדה) משתנים בהתאם ליחס בין הדולר הקנדי וזה האמריקני.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זו שאלה מעניינת לשאול אסיאתים או רוסים - כל השאר לא ממש חשופים לשערי המרה.
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

Antrax כתב:רוב האנשים עושים מה שהבנק אומר להם, ומקבלים מדי פעם מכתבים הביתה שאומרים להם כמה הם הרוויחו או הפסידו. השאר בכל מקרה יודעים מספיק, או חושבים שהם יודעים מספיק כמו במקרה הפופולרי לאחרונה של day traders.
למה חושבים שהם יודעים מספיק?
רוב הדייטריידרס אכן מפסידים כסף אבל אלו שלמדו את העניין ויודעים מה הם עושים נמצאים ברווח מתמיד....
FLASH
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כן, והם רוכבים לעבודה כל יום על חד-קרן ורוד.
בפשטות, דיי טריידינג הוא גרסה מודרנית של האנשים שהיו להם שיטות לרולטה לפני כמה עשרות שנים. כמו בכל אסטרטגיה אקראית, חלק ממי שמפעיל אותה מרוויח. כמו בכל דבר שאנשים עושים, חלק מהאנשים משקרים בצורה בוטה - בדיוק כמו שכל שחקן פוקר שתשאלו יגיד לכם שהוא יותר טוב מהממוצע ושהוא רווחי. בקיצור, אם מישהו חשב שזה רעיון טוב, זה לא.
E light
Silman Milman

שליחה על ידי E light »

אני ממש חולק עליך בעניין הזה, דייטריידינג מקצועי לא משתתף במשחק רולטה ולא בהימורים... דייטריידינג רגיל בשיטות שונות ומסויימות נבדקטות וכאשר הסטטיסטיקה לטובתך אתה תצליח. דייטריידינג מקצועי מבוסס על סטטיסטיק, שיקולי רווח הפסד וחשיבה מתמדת.. כמובן שיש בתחום סיכון אבל אם אתה יודע מה אתה עושה ואתה עושה את זה טוב, הסיכוי להפסיד על פני תקופה ארוכה הוא אפסי.
FLASH
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אם כך אני אפרט למה אני לא מסכים. דיי טריידינג "מקצועי" עובד בשיטה הבאה:
1) קבע מדד כלשהו שמערב אך ורק נתונים טכניים על מניית החברה. כלומר, אסור להשתמש בנתונים שמכילים בכלל איזשהו מידע על תחום העיסוק של החברה, גודל החברה וכולי. במקום זה מסתכלים על גרף המניה בשילוב עם כל מני מספרי קסם.
2) צייר גרף של המדד הזה כתלות בזמן.
3) זהה תבניות בגרף שציירת.
4) חזה את העתיד על סמך התבניות שזיהית.
5) תקנה או תמכור בהתאם למה שהתבניות מנבאות.

הייתי מצפה שכל מי שיודע מה זה דיי טריידינג יבין שזה בולשיט, אבל זה בעליל לא המקרה. אז ראשית, העובדה שאין שום בסיס מתמטי לקביעת המדדים אומרת דרשני. בניתוחים "מקצועיים" משתמשים בכל מני דברים כמו "ממוצע נע על פני חמישה ימים". למה חמישה ימים ולא עשרה או שניים? למה בניתוח אחר הממוצע פתאום נע על פני חודש?
שנית, העובדה שחלק מהותי מהשיטה הוא זיהוי תבניות שאינו מוגדר היטב. בשיא הרצינות, אחד הדברים הראשונים שאנשים לומדים הוא "ראש וכתפיים". זה אומר שאם ראיתם בגרף שלכם עליה קטנה וירידה קטנה, ואז עליה גדולה וירידה גדולה, מיד תצפו שתבוא עוד עליה קטנה ואחריה ירידה קטנה. כמובן, אחרי זה לפעמים זה לא קורה, אבל זה רק בגלל שבעצם זה לא ראש וכתפיים אלא נר מרקד, וכולי. הנסיון אמור ללמד אתכם אילו תבניות עובדות ואילו לא, ואיפה הן קיימות ואיפה לא. אם זה מזכיר למישהו תחומים מכובדים כמו אסטרולוגיה וקריאה בקפה, הוא לא לבד.
שלישית, ניתוח טכני בעצם טוען שאין שום חשיבות למה החברה עושה בעצם. תאורטית אם המניה של אינטל הראתה כתף וראש, המנתחים צופים שעוד מעט תבוא עוד כתף, גם אם פתאום אינטל תהפוך לחברה שמוכרת חציר לעיזים. ברגע שמניחים אי תלות בין גרף המניה לחברה שהמניה שלה, צריך להתחיל לקבל מסקנות מפגרות כגון זו שציינתי לעיל.

אלה היו 60 שניות על למה ניתוח טכני ודיי טריידינג זה סקאם מודרני ששקול בדיוק לאותם אנשים שמצאו תבניות בגלגלי רולטה. זכרו: אם אלפי אנשים יטילו קוביה בעלת שש פאות מדי יום ביומו, אחד מהם יקבל הרבה 6ים ברצף. זה לא אומר שהוא טוב בלהטיל קוביות.
שלח תגובה