הצעות ורעיונות לחיזוק והגדלת קהילת המג'יק בארץ

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Aviad
מארגן טורנירים
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אוקיי, אני מרגיש שמתחילה התעוררות בכיוון הרצויי.

בנוגע להצעה של ארן: זה אכן רעיון טוב, פניה לבתי ספר תיכונים או יסודיים לשם הצגת המשחק או אפילו פתיחת ליגה או חוג בבית הספר זה אכן דרך מצויינת להגדלת הקהילה.

בנוגע לדבריהם של חברי הליגה במודיעין : אין ספק שהליגה בפנורמה מהווה דוגמה מצויינת לאיך ליגה בראשית דרכה צריכה לפעול, ישנה מודעת עליונה לשחקנים חדשים, פורמטים יצירתיים וכל מיני רעיונות לחיזוק המוטיבציה.

בנוגע להצעה של יוחאי: מסכים לחלוטין, הצאמפס או כל טורניר אחר שפונה בעיקר לשחקנים מתחילים הם דרך מצויינת לחזק את הרצון שלהם להופיע בטורנירים , מעודד שחקנים מתחילים לעשות צעד נוסף קדימה.
צריך לבדוק איך זה התנהל בדיוק בעבר ומה היו הביקורות

אביעד.
SteelBite
Master Enchanter

שליחה על ידי SteelBite »

אצלנו בליגה (הרצליה) היה רק דראפט אחד בינתיים, שלצערי הרב לא יכולתי להשתתף בו, אבל המשתתפים נהנו.
רעיון שאני חושב שכבר יושם גם בכמה ליגות בהן כמות הדראפטים היא קטנה הוא הקדשת מפגש לתחרות עם פרסים, דבר שסביר להניח שיעודד את השחקנים בליגה להמשיך לשחק, החזקים כי הם זכו צברו ביטחון והחלשים מתוך רצון להשתפר ולזכות בפעם הבאה. יש צורך ביותר השקעה ממדריך ומשתתפי הליגה בשביל דבר כזה, אך אני מאמין כי התוצאות יהיו שוות את המאמץ.
אם ללכת לפי הגישה הזו- השמאל בנה נשק להשמדה המונית (Death Star), וזה פשוט לא ייתכן.
אנאקין היה שמאלני יפה נפש (וחתיך רצח) שהוסט לצד האפל ע"י הסית' לורד, דארת' ביביוס.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

SteelBite כתב:רעיון שאני חושב שכבר יושם גם בכמה ליגות בהן כמות הדראפטים היא קטנה הוא הקדשת מפגש לתחרות עם פרסים, דבר שסביר להניח שיעודד את השחקנים בליגה להמשיך לשחק, החזקים כי הם זכו צברו ביטחון והחלשים מתוך רצון להשתפר ולזכות בפעם הבאה. יש צורך ביותר השקעה ממדריך ומשתתפי הליגה בשביל דבר כזה, אך אני מאמין כי התוצאות יהיו שוות את המאמץ.
לאו דווקא, בשביל טורניר ברמה כ"כ נמוכה, לא צריך שופט מוסמך, גם אתה יכול לשפוט בדבר כזה, זה יותר פשוט מלשפוט פרירליס.
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
SteelBite
Master Enchanter

שליחה על ידי SteelBite »

123321 כתב:
SteelBite כתב:רעיון שאני חושב שכבר יושם גם בכמה ליגות בהן כמות הדראפטים היא קטנה הוא הקדשת מפגש לתחרות עם פרסים, דבר שסביר להניח שיעודד את השחקנים בליגה להמשיך לשחק, החזקים כי הם זכו צברו ביטחון והחלשים מתוך רצון להשתפר ולזכות בפעם הבאה. יש צורך ביותר השקעה ממדריך ומשתתפי הליגה בשביל דבר כזה, אך אני מאמין כי התוצאות יהיו שוות את המאמץ.
לאו דווקא, בשביל טורניר ברמה כ"כ נמוכה, לא צריך שופט מוסמך, גם אתה יכול לשפוט בדבר כזה, זה יותר פשוט מלשפוט פרירליס.
התכוונתי לבעיה הארגונית, זה קצת יותר קשה כשמשחקים עם כמה שולחנות מחוץ לחנות בפסאז'.
אם ללכת לפי הגישה הזו- השמאל בנה נשק להשמדה המונית (Death Star), וזה פשוט לא ייתכן.
אנאקין היה שמאלני יפה נפש (וחתיך רצח) שהוסט לצד האפל ע"י הסית' לורד, דארת' ביביוס.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

SteelBite כתב:
123321 כתב:
התכוונתי לבעיה הארגונית, זה קצת יותר קשה כשמשחקים עם כמה שולחנות מחוץ לחנות בפסאז'.
אני יודע, הייתי שם.
אין שם בעיה בכלל לשים חמישה-שישה שולחנות, להגיד לכל אחד: "שים 8 ש"ח" ואם יש לך נגיד עשרה משתתפים אז יש לך חצי בוסטר על בנאדם, ז"א שחלוקת הפרסים ב-10 אנשים תהיה נגיד: 4-3-2-1
תמונה
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

יש לי עוד רעיון.

הצעה בנוגע להגדלת המוטיבציה להגעה לטורנירים:
תחרות שנתית \ חצי שנתית \ כל תקופה אחרת שנקבע בין קבוצות של שחקנים (רצויי על בסיס מקום מגורים) , גודל הקבוצה ינוע בין 4-8 שחקנים.
כל קבוצה תקבל ניקוד על ביצועיהם של שחקני הקבוצה במהלך כל טורניר, בנוסף לכך תקבל הקבוצה ניקוד על הגעה מלאה של חברי הקבוצה לטורניר מסויים.
כל קבוצה תקבל בונוסים גדולים על הגעה מלאה לשני טורנירים רצופים.
כל חבר קבוצה יקבל בונוס ניקוד מסויים על הגעתו לטורניר שלא בקרבת מקום מגוריו (על פי סטנדרטים כלשהם שנקבע).
אפשר יהיה לזכות בפרסים את הקבוצה הפעילה ביותר (מבחינת הופעות בטורנירים), את הקבוצה בעלת הביצועים הטובים ביותר (ביחס לטורנירים שבהם השתתפו), את הקבוצה שעשת הכי הרבה הופעות חוץ (במרחק מסויים ממקום מגוריהם). 0
התחרות תפורסם בפורום וניתן יהיה לעקוב אחרי התקדמותה.

אני חושב שהרוח הקבוצתית תעלה את המוטיבציה בקרבת השחקנים, הבונוסים או הפרסים עשויים לעודד הופעה מלאה ורציפה במהלך הטורנירים.

אתם מוזמנים לחדד ולשפר את הרעיון.

אביעד
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

נראה לי כאילו הלכת עם זה קצת רחוק מדי, לא נראה לי פרקטי, קשה ביותר-על סף בלתי האפשרי לביצוע.
תמונה
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

נראה לי כאילו הלכת עם זה קצת רחוק מדי, לא נראה לי פרקטי, קשה ביותר-על סף בלתי האפשרי לביצוע
יכול מאוד להיות שאתה צודק, אבל בכל זאת, מאיזו בחינה?
איפה אתה צופה בעיות בפרקטיקה?
מהם הקשיים שאתה מדבר עליהם?

אביעד
tima
Creature - Dwarf Idiot
יצירת קשר:

שליחה על ידי tima »

Aviad כתב:
נראה לי כאילו הלכת עם זה קצת רחוק מדי, לא נראה לי פרקטי, קשה ביותר-על סף בלתי האפשרי לביצוע
יכול מאוד להיות שאתה צודק, אבל בכל זאת, מאיזו בחינה?
איפה אתה צופה בעיות בפרקטיקה?
מהם הקשיים שאתה מדבר עליהם?

אביעד
אני מסכים איתו, רעיון מאוד יפה שאני אישית אשמח להשתתף בו, אבל זה נשמע קצת קשה לביצוע, וזה לא הרבה יותר טוב מפשוט לארגן טורניר גדול כל X זמן. כן, יש לזה איזהשהו עניין מהנה של הקבוצות, אבל זה גם קצת פוגע בזה שאנשים לא קשורים לא יכולים לבוא, וכו'.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

tima כתב:אני מסכים איתו, רעיון מאוד יפה שאני אישית אשמח להשתתף בו, אבל זה נשמע קצת קשה לביצוע, וזה לא הרבה יותר טוב מפשוט לארגן טורניר גדול כל X זמן. כן, יש לזה איזהשהו עניין מהנה של הקבוצות, אבל זה גם קצת פוגע בזה שאנשים לא קשורים לא יכולים לבוא, וכו'.
זה לא פוסל, כל פעם יכולה פשוט להצטרף קבוצה חדשה לתחרות.

אבל כל הרעיון נראה לי נורא מסובך, איך תדע כל יום, מי כל השחקנים בארץ, שהגיעו, ולאיזו ליגה, באיזה מרחק, וכמה ולמה, זה נורא מסורבל ומסובך - לא פרקטי.

אבל, כן ניתן לעשות דברים כמו שנעשה בתקופת ראבניקה, כשהיה שWIZARDS הוציאו את הדבר הזה עם המדבקות (למי שזוכר) שבכל אחד מן הפרירליסים הם חילקו מדבקה, ואז בסוף השנה, למי שהיו את כל השלוש, זכה בבוסטרים בשלושה בוסטרים בשלוש שפות.

אז מה שאני אומר, זה לקחת כל טורניר גדול, ולתת לכל אדם כרטיס, ובכל פעם שהאדם משתתף, לתת חתימה אחת.
ואדם שימלא כרטיס וישתתף בנגיד 4 טורנירים יקבל משהו.

זה רעיון ישים ופשוט, שיכול להחדיר הרבה מוטיבציה בצעירים להגיע ולהשתתף. (וגם למבוגרים)
תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני לא חושב שזה מה שאביעד מתכוון אליו. כמו שאני מבין את זה, הוא מתכוון שהשחקנים בקבוצות משתתפים בטורנירים באופן אינדיבידואלי, והקבוצות צוברות ניקוד בהתאם להישגים של החברים בהן בטורנירים השונים. היה לנו משהו דומה לזה ב-PR Guildpact, כשהשחקנים חולקו ל"גילדות" והגילדה ששחקניה צברו הכי הרבה נקודות במשותף קיבלה box שלם להתחלק בו.

אישית, אני שונא לחץ קבוצתי, אבל יש אנשים שזה נותן להם מוטיבציה :)
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אבל כל הרעיון נראה לי נורא מסובך, איך תדע כל יום, מי כל השחקנים בארץ, שהגיעו, ולאיזו ליגה, באיזה מרחק, וכמה ולמה, זה נורא מסורבל ומסובך - לא פרקטי.
אוקיי, אנסה לפתור כמה מהבעיות שהצגת באופן פרקטי:
א. התחרות בין הקבוצות תיהיה רק בטורנירים מסויימים, למשל כל הטורנירים שהם לא מפגשי ליגה שבועיים , דראפטים מקומיים או סייד אסנטס למיניהם.

ב. לפני תחילת התחרות, נפתח תרד בפורום בו נתן את כל פרטי התחרות ונבקש מכל שחקן שמעוניין לקחת חלק בתחרות - לחפש או להצטרף לקבוצה קיימת. נציג של כל קבוצה ישלח לי (או לגרום אחר שיקח על עצמו את הפרוייקט ) הודעה פרטית עם חברי הקבוצה ומקום מגוריהם. באותו תרד יוכלו קבוצות שחסר להם שחקן מסויים לפרסם שהם מחפשים שחקנים, כך כל אחד יוכל בסופו של דבר למצוא קבוצה כלשהי או להקים אחת משלו.

ג. בסיומו של כל טורניר, כמו שהזכרתי בהצעות הקודמות, יפרסם מארגן הטורניר את הסטנדינגס הסופיים שיכללו גם ניקוד אישי של כל שחקן. אחראי הפרוייקט יאסוף את המידע שהתקבל, יחשב את סך הניקוד של חברי כל קבוצה, יעדכן את ההודעה שתעקוב אחרי מצב הקבוצות ויתן בונוסים לקבוצות שיעמדו בתנאים שנקבעו בתחילת התחרות.

ד. נקבע מראש שטורנירים במרחק של יותר משעה נסיעה ממקום המגורים נחשבים טורנירי חוץ. אבל אני מסכים שעניין זה עלול להיות מסורבל בסופו של דבר ואפשר לוותר עליו.

כמו שאמר רן, הרעיון אכן דומה למה שבוצע בפרירליס גילדפאקט והתרומה לניקוד הקבוצה היא בעיקר אישית. למרות שקבוצה שמופיעה באופן מלא יכולה לזכות בבונוס מסויים.
וזה לא הרבה יותר טוב מפשוט לארגן טורניר גדול
זה לא בא להחליף זאת. זוהי תחרות שתתבצע במקביל לטורנירים רגילים והיא לא תצריך ממארגן הטורניר משהו מיוחד.

אחראי הפרוייקט יעקוב אחרי דיווחי הטורנירים, ירכז את התוצאות, יציג את הניקוד בפורום וזה הכל.

בנוגע לרעיון של הכרטיסיה:
זה רעיון טוב שאפשר לפתח אותו. כמו שאמרת, לספק לכל שחקן כרטיסיה, לדאוג שכל מארגן יסמן או ינקב את הכרטיסיה בתחילת כל טורניר, שחקנים שאספו מיספר מסויים של ניקובים או סימונים יזכו בפרס. אכן, פשוט ופוגע במטרה.

אביעד
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

Aviad כתב:בנוגע לרעיון של הכרטיסיה:
זה רעיון טוב שאפשר לפתח אותו. כמו שאמרת, לספק לכל שחקן כרטיסיה, לדאוג שכל מארגן יסמן או ינקב את הכרטיסיה בתחילת כל טורניר, שחקנים שאספו מיספר מסויים של ניקובים או סימונים יזכו בפרס. אכן, פשוט ופוגע במטרה.
לדעתי זה רעיון הרבה יותר פשוט וקל לביצוע מאשר רעיון התחרויות הקבוצתיות, מה גם שלדעתי תהיה התלהבות מהרעיון במשך חודש וזהו, התחרות תישכח לגמרי, זו דעתי.
גם מי ייקח על זה אחריות? מי ישקיע כ"כ הרבה זמן בניקוד כל אחד מהשחקנים בארץ אחרי כל טורניר? לא חושב שיהיה אדם שיתנדב, ומה קורה אם אין לו זמן? מבחנים לימודים וכו'? אז כל הארץ נדפקת? זה מאוד בעייתי.

הזברה עשו בעבר רעיון שכל מי שמגיע בפעם הראשונה לטורניר מקבל שני ררים מתנה, בתור דלק להגיע שוב.
צריך לתת דברים כאלו בטורנירים, "לפנק את השחקנים" ולגרום להם לרצות לחזור שוב.
תמונה
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

רציתי לומר לכל מי שמשתתף בת'רד הזה כל הכבוד, זה תורם ובהחלט עולים כאן רעיונות מעניינים.
keep the brainstorming going.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

להביא כוסיות
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

נזכרתי במשהו, לא לגמרי רלוונטי. כל אמריקאי שאני מדבר איתו על מג'יק (מתלמידי חול באוניברסיטה), מכיר על מה אני מדבר, אם הבנתי נכון אצלהם זה היה fad לפני איזה 10 שנים ודעך לתחביב כמו פה. אבל העובדה שכל מי שאני מדבר איתו על זה מכיר, ולחלק אשכרה עדיין יש אוספים שהם רוצים להיפטר מהם (גם בנות) אומר שמשהו שם פורסם מאוד נכון. אחרי הכל ארה"ב קצת יותר גדולה מאיתנו. אני חושב שאני אנסה לתשאל את השותפים שלי על איך זה נעשה כשהם יחזרו מאירופה. בינתיים אם יש לכם אמריקאי נגיש תסחטו ממנו את זה.
תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

קח בחשבון, בארה"ב יש הרבה dedicated gaming stores (מהסוג שבארץ בד"כ לא מחזיקות מעמד), והבוסטרים עולים בערך שליש משכר מינימום, ולא 125% ממנו. וכמובן שכל הפרסומות שאנחנו רואים ב-youtube ממש משודרות שם בפועל. ההבדל בהיקף התפקוד של PMI ושל WotC (שלא לדבר על Hasbro) הוא מונומנטלי.
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

הדרך הטובה ביותר להגדיל את הקהילה בארץ היא להגביר את הפרסום והחשיפה של מג'יק לציבור. עם כל הכבוד ללמצוא דרכים להשאיר שחקנים שכבר התוודעו למשחק, שהוא נושא חשוב בלי ספק, לדעתי זה הנושא החשוב ביותר. כרגע הדרך היחידה של מישהו חדש להכיר את מג'יק זה אם חבר מלמד אותו או שהוא פיזית עובר ליד טורניר\ליגה ומגלה עניין בעצמו. תסכימו איתי שזו צורת חשיפה שהיא מאוד מצומצמת ומגיעה רק לאחוזים קטנים מאוד מקהל היעד הפוטנציאלי שיש למג'יק בארץ.

בואו נדמיין לרגע פנטזיה שבה PMI או גוף אחר מימן פרסומת של שלושים שניות על מג'יק והיא משודרת בפריים טיים של ערוץ 2, נניח בפרסומות של ארץ נהדרת. ברגע אחד יתעניינו כמות אנשים במשחק שלוקח לנו כרגע שנה שלמה להכיר להם אותו. למרות שפרסומת מושקעת בפריים טיים היא בגדר חלום רטוב (אולי לא?) יש דרכים זולות יותר לפרסם את המשחק שצריך להתחיל להשקיע בהן.

שחקנים חדשים הם הדם והחיים של הקהילה, בלעדיהם לא יהיה יותר מג'יק בארץ מעבר למשחק קז'ואל בין חברים. הנקודה שלי היא שפרסום אפקטיבי של המשחק הוא כלי חזק ביותר למשיכה של שחקנים חדשים, והוא משהו שכולנו צריכים להתמקד בו, כי זה תחום שאפשר להשתפר בו מאוד מהמקום שבו אנחנו היום.
אני יסיים עם רעיון: אפשר להכין פוסטרים של מג'יק עם סיסמא בעברים שתופסת את העין ולתלות אותם במקומות בולטים בכל חנות שמוכרת מג'יק (וגם בכאלה שלא). דוגמא לסיסמא: "המשחק הכי טוב בעולם". אחרי שמישהו שאוהב משחקים יראה חמישה פוסטרים כאלה הוא בסוף ישאל מה זה המשחק הזה.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

לעשות פרסומות טלוויזיה זה בעייתי, כי צריך אישור של WIZARDS, זה לא המוצר שלנו, אי אפשר לעשות בו מה שרוצים, כנ"ל פוסטרים.
תמונה
nitay666
MTGil Apprentice

שליחה על ידי nitay666 »

אהבתי מאד את הרעיון של הפוסטרים אבל אפשר במקום זה להכין מפשוט מעמדים מקרטון שיחזיקו בוסטרים חבילות ושאר המוצרים הקיימים בשוק של מגיק ולשים את זה בחנויות שמוכרות מגיק על אותם קרטונים נכתוב בעברית קצת על המשחק ואולי איזה סיסמא טובה וכמובן איזה תמונה של ניקי והפלסווקרים או משהו דומה
וככה ילד מגיע רואה את זה תמונה גדולה של דרקון שואל מה זה קורא קצת על זה ואולי קונה

דבר שני בכתה שלי יש כמה ילדים שמשחקים מגיק(5-7) שאני יודע שהיו שמחים עם היה בבית הספר חוג כמו של רפי וזה רק בכתה שלי אני לא יודע עם עוד אנשים בשכבה או בבית הספר מכירים.משחקים מגיק(יש 8-9 כתות בכל שכבת גיל)
אני לומד בבית הספר ליאו באק חטיבת ביניים חיפה

עוד משהו שחשבתי עליו זה ממש לפרסם ברחוב.
אני יודע שהייתי בכנס משחקי תפקידים שנקרא אייקון ושם מישהו ישב עם שולחן של מגיק ופשוט לימד אנשים לשחק וחילק לאנשים שלא ידעו איך לשחק מין חבילות ניילון קטנות עם כמה קלפים במתנה
אז אפשר לעשות את זה במקום מרכזי מאד ולעשות עוד כל מני פוסטרים בצד שימשכו צומת לב
וככה בקלות יהיה אפשר להוסיף אנשים לקהילה
pili-pala 2
artifact creature
flying
IT WASN'T REALLY EXPECTED TO FLY. THAN AGAIN ,IT WASN'T REALLY EXPECTED TO MOVE EITHER.
שלח תגובה