ביקורת על אליפות הארץ 2009

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

Antrax
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

ביקורת על אליפות הארץ 2009

שליחה על ידי Antrax »

בנוהל, אתם מוזמנים לרשום מה היה טוב, ומה היה רע.
בעיות שאני הבחנתי בהן:
- שני הימים התחילו באיחור של כחצי שעה, ביום הראשון בגלל איחורים של חברי הצוות וביום השני בגלל שהמוצר לא הגיע בזמן כדי להתחיל את הדרפט.
- נוצר בלבול לגבי זמני ההתחלה בגלל שהתפרסמו הודעות משני מקורות רשמיים שהיו שונות זו מזו, ובגלל שהיום השני התחיל בשעה שונה מהיום הראשון.
- היה מחסור בכוח אדם שהורגש כשאנשים נאלצו לחכות לפעמים למעלה מדקה עד ששופט הגיע אליהם.

דברים טובים לדעתי:
- להפתעתי, לעשות את הדרפט השני רק בתחילת היום השני דווקא הוכיח את עצמו. סיימנו יותר מוקדם מבשנה שעברה, והשחקנים נראו ככלל יותר מרוצים.
- מיקום הטורניר השנה לדעתי היה מצוין. כמו כן, צוות הדיזנגוף סנטר ממש שיתף איתנו פעולה בצורה יפה.

תורכם.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

הילדים האפילפטים ההם היו ממש מעצבנים, זה הכל.
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

מיקום טוב? היו שם איזה 100 ילדי אוחצ'ה קטנים שעשו המון המון רעש..
זה מיקום מעולה בשבת, באמצע שבוע ממש לא.
חוץ מזה האיחורים לא היו נוראיים, רץ בסדר גמור.
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

לגבי הילדים, הם ביקשו בהתחלה רשות להיות שם והם היו יחסית בסדר, אז אישרתי את זה. בשלב מסוים נהיו כמה עשרות מהם והם התחילו להיות יותר חצופים וממש לפלוש לשטח שלנו ולהרעיש, ואז קראנו לאבטחה שגירשה אותם כעבור כמה דקות. הם הספיקו ממש להפריע למישהו? רוב הזמן הם רקדו בשקט.

[עריכה]
הסבר קצר לגבי הילדים: הם לא איזה פיצ'ר של הרחבה או של הסנטר, הם קבוצה שעושים ריקודים כאלה או אחרים וזה היה מפגש פורום שלהם שתוכנן מראש. לצערם הם לא תכננו את זה מול הסנטר, ולכן הם גילו שיש להם אליפות הארץ במג'יק על הרחבה שהם בנו עליה. אני לא חושב שאפשר לפסול את המקום רק בגלל שבמקרה נפלנו על מפגש פורום של חובבי ברייקדנס או מה שזה לא היה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

חוץ מהקטע בסוף שהם התחילו להתנהג כמו ילדים מפגרים עד שהביטחון העיף אותם הם היו בסדר...

חוץ מהאיחור הקטן שלא באשמת המארגנים אלה דווקא אשמת השחקנים(ואפילו אלוף הארץ החדש בעצמו :P) הכל היה סבבה לגמרי כל הכבוד!
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
_AmUgAbA_
MTGil Wizard

שליחה על ידי _AmUgAbA_ »

לטעמי, הייתה אחת האליפויות הכי מוצלחות בשנים האחרונות, וזה בא מאחד שבדרך כלל יש לו הרבה ביקורת. אז הפעם, באמת הרבה כל הכבוד על ארגון מצוין, ניהול שוטף והרצה חלקה של האירוע. העמידה המופתית בזמנים הייתה בהחלט מעוררת הערכה.

הביקורת השלילית מתמקדת באספקטים טכניים בלבד (כי באמת, לא היה שום דבר מהותי שהיה טעון שיפור) - ראוי שאליפות הארץ, שהיא האירוע הכי גדול בשנה, תהיה יותר "ייצוגית", וזה כולל מפות על השולחנות, מתחם יותר שקט ואינטימי (בלי ילדים רעשניים ועוברי אורח), ומיקרופון (כן, חבר'ה, מיקרופון, יש כזה דבר).

מבחינתי, אחד הדברים הכי מרוממים של האליפות היה לראות את השופט הראשי (כן, דורון, הקרדיט הוא לך) מאציל סמכויות לשופטים האחרים, צופה ממרום מושבו על הנעשה למטה ובעצם מניע את כל האירוע הזה מאחורי הקלעים, בלי הרבה התרוצצויות וזיעה (מצלצל מוכר, דורון?)
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

מסכים, היתה אליפות מתוקתקת היטב, האיחורים לא היו משמעותיים והמיקום (5 דקות מהבית שלי) היה משובח. מה שכן, זה חרא של טייפ 2.
xxfridmanxx
MTGil Wizard

שליחה על ידי xxfridmanxx »

היה ממש כיף, אליפות ראשונה שלי והלכתי 7-5, אז אני שמח :)
הכל רץ חלק ומסודר, המיקום היה לדעתי ממש נגיש ועם הרבה מקומות לקנות אוכל ובכללי נהניתי מאוד, קבלו צל''ש
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

Good stuff:
* צוות השיפוט המקצועי, שביחס למספרו היה נגיש וזריז בהחלט, תרם ליצירת אווירה תחרותית שמכבדת את המעמד.
* עמידה בזמנים, למרות שכבר הוזכרו כמה איחורים, הטורניר התנהל בצורה חלקה ללא הפרעות קיצוניות ובזמנים סבירים בהחלט.
* שעון הקיר. מוצלח ביותר, גם נראה טוב וגם יעיל. היריב שלך משחק לאט? מה הבעיה, סובב את הראש בהגזמה ותסתכל על השעון, עבד מצויין.
* מיקום. באופן כללי המתחם רחב מספיק ויש מקום לנוע בין השולחנות, הרחק מחנויות וממוקדי רעש.

Bad stuff:
* שולחנות וכסאות. השולחנות לא היה במצב טוב ואני אפילו סוחב איתי פציעה מהם עד לרגע זה. כמו שכבר אמרתי מס' פעמים, יש מקום לדאוג למפות או לשולחנות חלקים יותר, גם מבחינה ייצוגית וגם מבחינת נוחות תנועת הקלפים.
חלק גדול מהכסאות השחורים היו שבורים ונטו בזווית לא נוחה, כמעט בכל סיבוב שיחקנו את "משחק הכסאות" בתקווה לתפוס איזה כיסא ירוק נוח מפלסטיק.
* מוזיקת רקע. כולם יושבים בשקט מוחלט ומתרכזים בפיקים שלהם, שברקע מתנגן עוד אחד משיריה הבוכיים של רונה קינן, סוריאליסטי בהחלט ולפעמים אף פגע בריכוז.
* רקדני הצעצוע. זה התחיל מבחור חביב שזרק את עצמו על הרצפה מידי פעם בפינה של האולם, לא מפריע לאף אחד חוץ מלפרקט , אך זה הפך המוני ומפריע בהחלט.
* לנדים חרוכות. לא היה מקום בכלל להביא את הלנדים החרוכות לטורניר ברמת אכיפה כזו, על צוות הטורניר היה לארגן כמות גדולה של לנדים במצב טוב ל2 הימים. בהזדמנות זו העיר גם לשחקנים שלא טרחו להוציא את הלנדים מהדקים שלהם ותרמו גם הם למצב.

לסיכום, הטורניר היה מוצלח ביותר והתנהל היטב.
תודה לכל צוות הטורניר.

אביעד
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

Aviad כתב:* לנדים חרוכות. לא היה מקום בכלל להביא את הלנדים החרוכות לטורניר ברמת אכיפה כזו, על צוות הטורניר היה לארגן כמות גדולה של לנדים במצב טוב ל2 הימים. בהזדמנות זו העיר גם לשחקנים שלא טרחו להוציא את הלנדים מהדקים שלהם ותרמו גם הם למצב.
תודה שהזכרת את זה, זו נקודה חשובה ששכחתי לציין. הלנדים שסיפקנו היו חלקן במצב הרבה יותר מדי ישן, כך שאנשים היו חייבים לשחק עם פרוטקטורים גם בדרפט.
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אני חייב לומר שבעיני, לבוא לאליפות בלי פרוטקטורים לדראפט זה לא הולם. נכון שהחוקים מרשים את זה, אבל זה מקור בלתי אכזב לבעיות שאפשר היה לפתור במה שאני מחשיב מינימום של השקעה כספית ומאמץ וקצת אחריות אישית.

בכלל, הייתי מצפה מכל שחקן ותיק שיהיה לו מלאי מספיק של אדמות "טריות" משל עצמו. כשאני יוצא לדראפט אני תמיד לוקח deckbox שמכילה 10 אדמות מכל סוג ופרוטקטורים כדי לא למצוא את עצמי במצב שאין ואני חושב שזו מגמה שרצוי לאמץ.
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

טוב, אני אכתוב כאן בשני כובעים, גם כשחקן וגם כמארגן.

לגבי הרקדנים, אז כאמור לא קשור למקום, הגיעו לשם באופן שרירותי ולא ניתן לחיזוי מראש, כך שאין מה להתלונן על המקום בקשר לכך. עם זאת, הם הפריעו ברגע שהתחילו לשים מוזיקה ולי מאוד הפריעו להתרכז באחד המאצ'ים והיה לדעתי צריך להעיף אותם קצת יותר מהר. אמרתי זאת לאחד השופטים שענה לי "אבל שאלנו את הבחור שיושב הכי קרוב אליהם ולו זה לא מפריע" שזו תשובה לא רצינית. זה שזה לא מפריע לאחד לא אומר שזה לא מפריע ל-5 אחרים. מוזיקה רועשת בסמוך לאליפות הארץ במאג'יק זה לא משהו שאפשר לקבל.

לגבי האיחורים בפתיחת הימים, היו קצת קשורים אליי אז אני מתנצל, אם כי לא היו מתוך חוסר אכפתיות או זלזול, ביום הראשון אחד הטרמפיסטים שלי איחר ובכך גרם לאיחור שלי, וביום השני קרה לי מה שקרה לעוד אנשים והוא שבעקבות כך שדורון ואני שמנו 2 ת'רדים שונים על האליפות עם שעות פתיחה שונות (בטעות), זה בלבל אותי. מאחר ולא הייתי היחיד, והיו מספר אנשים שהתבלבלו, אני מניח שזה לא באמת עיכב את הטורניר מאחר והיה רצוי מאוד בעיניי לחכות למאחרים גם כך שכן לא אשמתם שהיו הודעות סותרות על שעת הפתיחה, שזה כבר סיפור אחר וקצת מחדלי, אבל משהו שיכול לקרות, פשוט הייתה אי הבנה בין דורון לביני.

לגבי מפות על השולחנות, אני מסכים לחלוטין שהשולחנות איך שהם נראו היו בעייתיים. עם זאת, דיברנו בעבר כבר על נושא זה. מצד אחד מפות מבד זול מסוים גורמות לבעיות בהזזת הקלפים על הבד, ומפות אחרות ויקרות יותר הן כבר בעיה תקציבית כשמדובר על 11 שולחנות (מפות איכותיות יכולות להיות דבר לא זול).

לגבי הכסאות, לא ידענו מראש שזה המצב של הכסאות שהסנטר מתכוון לתת לנו, בטורנירים עתידיים במיקום זה נשכור יותר כסאות מבחוץ.

לגבי הלנדים, אז זה נושא לא פשוט לחלוטין אפילו שנשמע אלמנטרי. כפי שכולם יודעים, לגרום לסחורה או לערכות gateway להגיע לארץ זה בעיה, וכנ"ל קרטוני לנדים שוויזארדס לכאורה אמורים לספק. הלנדים שהובאו היו הלנדים שלי מהבית וחלקן כמובן היו במצב לא טוב.
עם זאת, אני לא בטוח שוויזארדס באמת מספקים אדמות לכל אליפות ארצית שהיא, והפתרון הפשוט ביותר בעיניי הוא פשוט להשתמש בסליבים, שבמילא יש לכם מהדק טייפ 2.

אני רוצה להודות בהזדמנות זו לכל הצוות שטרח ועמל על ארגון הטורניר, כל השופטים וכל מי שעזר - היה טורניר מאורגן היטב ומתוקתק בעיניי, וברמה מקצועית גבוהה.

אור.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

Antrax כתב:
Aviad כתב:* לנדים חרוכות. לא היה מקום בכלל להביא את הלנדים החרוכות לטורניר ברמת אכיפה כזו, על צוות הטורניר היה לארגן כמות גדולה של לנדים במצב טוב ל2 הימים. בהזדמנות זו העיר גם לשחקנים שלא טרחו להוציא את הלנדים מהדקים שלהם ותרמו גם הם למצב.
תודה שהזכרת את זה, זו נקודה חשובה ששכחתי לציין. הלנדים שסיפקנו היו חלקן במצב הרבה יותר מדי ישן, כך שאנשים היו חייבים לשחק עם פרוטקטורים גם בדרפט.
בתור אחד שספג את מלוא המכה מבעיית הלנדים אני מרגיש צורך לספר מה בדיוק קרה לי:

בדראפט השני בסיבוב הראשון ליריב שלי לא היו פרוטקטורים. שלפנו את ה-7 שלנו וראיתי שהקלף בראש החבילה שלו נראה כאילו מישהו לעס אותו. קראתי לשופט ואמרתי לו מה אני חושב.
השופט לקח את הדק וחזר לאחר זמן מה תוך טענה שהלנדים הבעיתיות הוחלפו. מבט חטוף בדק הספיק לי בשביל לשאול את השופט אם הוא חושב שזה מצחיק והראיתי לו איך אני שולף לי בכיף לנדים מהדק בדיוק של 99%. קראתי לדורון ששמע את כל הסיפור מהתחלה, לקח את הדק והחליף את הלנדים בלנדים הכי נקיות שהוא מצא (לטענתו) ועשה מהם פרוקסי ללנדים המתאימות. כלומר, ליריב שלי היו הרבה Islands בדק שכתוב על כל אחד מהם "Forest" או "Mountain" וכו'. אני כבר התחלתי לאבד את הסבלנות ושוב שלפתי להנאתי לנדים לעוסות מהדק תוך טענות שהפוטנציאל ליתרון גדול (במיוחד בפורמט עם הרבה אפקטים לערבוב הדק כמו Panoramas וLand Cyclers). דורון טען שכנראה יש לי חוש טוב להבחין בין הלנדים. עכשיו כבר רציתי לקרוע את הלנדים אבל במקום ניסיתי להציע שאולי דורון לא מסתכל כמו שצריך ולא בודק את הפינות של הקלף אלא את המרכז. ניסיתי להשיג פרוטקטורים (תודה יוחאי!) אבל היו רק 35. קיבלנו הארכה של 15 דקות והפסדתי 2-0 כמו כלב אחרי שראיתי הרבה אפקטים שמערבבים את הדק. אני לא מאשים את היריב שלי שהוא עשה זאת בכוונה או שהוא ניצל את המצב לטובתו אבל חברינו היקר אדון Infraction Procedure Guide אומר לנו שעל Tournament Error — Marked Cards - Pattern מקבלים Game Loss. אני אפילו לא ראיתי Warning.
נערך לאחרונה על ידי TheCheat ב 07/7/2009 , 23:57, נערך 2 פעמים בסך הכל.
"You had a window of opportunity, but you threw the latter out of the former."
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

קח בחשבון ששופט לא יכול להעניש שחקן על פגמים מובנים באדמות שהמארגן סיפק לו.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

נכון, אבל צריך לא לשכוח שאותו שחקן לא אמר לשום שופט שהוא בבעייה והוא הולך לשחק בלי פרוטקטורים עם אדמות שמישהו הקיא.
Yoav
מארגן טורנירים

שליחה על ידי Yoav »

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שנאמר, אבל אם תוכלו להשיג יותר כסאות כאלו עם ריבוד (היה אחד כזה) זה יהיה נהדר חחח

2 הערות שלא ציינו, פרוטקטורים צבעוניים. קניתי 2 חבילות של 50 (במלך הדראפטים) ולמרבה הפתעתי הגוונים שלהם שונים לגמרי. אני וליאור ניסינו להחליף ביננו פרוטקטורים בשביל להשלים ל-60 מאותו הצבע וגיליתי שיש אפילו 3 גוונים שונים של אותו פרוטקטור (זה עם הציור של הדרקון). בקיצור אם יהיה אפשר להביא לפעם הבאה פרוטקטורים מצבע אחיד זה יהיה מצויין. הדבר השני הוא, חניה. 70 שקל ליום שלם זה בהחלט מוגזם. לא חושב שיש יותר מדי מה לעשות עם זה אבל שיהיה.

סה"כ הטורניר באמת רץ חלק, מיקום מצוין, ארגון למופת, החנות של הסנדוויצ'ים ממש טובה, היה כיף.
מיצי מיאו
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

להעניש שחקן על זה שהוא משחק עם לנדים מסומנות שאני הבאתי לו אחרי שהודעתי שאני אספק לנדים לשחקנים, זה כמו להעניש שחקן על זה שהוא התיישב לשחק באיחור בגלל ששיניתי את זמני התחלת הסיבובים אבל בלי להודיע לשחקנים. במילים אחרות, זה לא הוגן בשום צורה.
הלנדים ששומשו בתור פרוקסים היו חדשות לחלוטין. אחד השחקנים טען שהוא עדיין מסוגל להבחין. היות שבאותה נקודה העניין עיכב את המטץ' ביניהם ב13 דקות, בחרתי לא לנסות לראות האם הוא צודק או לא, אלא הנחתי שאם לי הקלפים נראים זהים מאחור, כנראה שיהיה קשה לשחקן שמשחק איתם (שהוא לא השחקן שטען שהוא מסוגל להבחין) להשיג יתרון כלשהו. היות שבכל מקרה אני הסמכות שמגדירה מתי קלפים נראים "אותו דבר" (זה אפקטיבית מה שקורה בכל פעם שעושים דק צ'ק), אני עומד מאחורי ההחלטה שלי. לאחר שאותו המטץ' הסתיים, ביקשתי מהשחקן שקיבל לנדים מסומנות להשתמש בסליבים של דק הסטנדרד שלו לדק הדרפט, ובזאת הבעיה נפתרה סופית.
TheCheat
MTGil Wizard

שליחה על ידי TheCheat »

כמו שכבר אמרתי, אני לא יודע איך לא הצחלת להבחין בהבדל או אם ניסית בכלל. כל מה שאני יודע זה שאם היריב שלי היה רוצה לדעת אם קלף X הוא לנד או לא, מבט בגב של הקלף היה מספק לו את המידע. הרגשתי מרומה וקיבלתי רושם שפשוט לא משתלם להקפיד 100% על החוקים במג'יק אלא לכופף אותם לטובתך כמה שאפשר - גם ככה לא נענשים על זה.
ben
MTGil Wizard

שליחה על ידי ben »

אני לא מבין למה לא פשוט ביקשתם מהשחקן להעביר את הסליבים מדק הטייפ 2 לדק הדראפט שלו ונתתם 5 דקות הארכה בשביל זה? תכלס the cheat צודק לחלוטין - גם אם היריב שלו לא מעוניין לרמות הוא עדיין מסתכל על הדק מדי פעם ויכול להעריך בקירוב האם מדובר באדמה או לא, ובהתאם לכך לשחק. אף אחד לא עד כדי כך הגון כדי להתעלם מהמידע הזה ולהעמיד פנים שהוא לא יודע מה יש שם.

*זאת כמובן בהנחה שבאמת היה אפשר להבחין. אם the cheat (לא יודע מה השם שלך, מצטער) הצליח באמת לברור את האדמות מתוך הדק אז הן היו מסומנות באופן כלשהו.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

כאמור, לי הקלפים כן נראו אותו דבר. כל דבר מעבר לזה הוא פרשנות של הקורא. אפשר לקבל את הטענות כפי שהן מוצגות כאן על ידי TheCheat, או שאפשר להטיל ספק בכך שהוא עדיין הצליח להבחין לאחר ההחלפה, לדוגמה, היות שזו טענה שלא אומתה בשום דרך.
בכל מקרה, את כל המניעים להחלטה אני הסברתי. לא היה ברור לי אז, ולא ברור לי עכשיו, מדוע נראה יותר סביר שאני פועל ממניעים לא כשרים, מאשר פשוט להאמין לדברים כפשוטם.
שלח תגובה