הפיכת בני אדם לרובוטים (נושא רציני)

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Kroen

אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

הפיכת בני אדם לרובוטים (נושא רציני)

שליחה על ידי Kroen »

תחשבו על זה: אפשר היום להשתיל ידיים ורגליים מכניות לאנשים שאיבדו את האיברים האלו. אפשר להחדיר שבבים למוח שבעזרתם אפשר לשלוט על מחשבים מרחוק. כשעושים השתלת לב איך נראה לכם שהבנאדם לא מת כשמוציאים לו את הלב הישן כדי להכניס את החדש? משתמשים במכונת לב ריאה. אז תחשבו על זה רגע, טוב טוב: אולי הטכנולוגיה כיום לא מפותחת מספיק, אבל מה ימנע בעתיד מרופאים להחליף לבנאדם את הזרועות והרגליים באיברים מכניים, להחליף את הלב ושאר האיברים הפנימיים באיברים מכניים, להחליף את השלד בשלדת מתכת, להחליף את הראש והעיניים בחיישנים וקולטנים ואת המוח להשאיר מחובר לגוף באמצעות שבבים וחיבורים אחרים, ולבסוף להחליף את הדם בבנזין או משהו דומה. בצורה הזאת נוכל לחיות לנצח, לא? סביר להניח שרוב בני האדם לא יסכימו לזה, כי הנאות מסויימות ימנעו מהם, אבל בעתיד עוד יותר רחוק גם זה יכול להיפטר: עור סינטטי וחומר דמוי בשר שיצפה את גוף המתכת, בדיוק כמו בterminator. נשמע כמו מדע בדיוני? לפני 150 שנה היית אומר למישהו שעוד 150 שנה יהיו לנו מכשירים קטנים יותר מכף יד שאפשר בעזרתם לדבר עם אנשים בכל מקום בעולם; שנוכל להגיע ממידנה למדינה בשעות ספורות ע"י כלי רכב שיטוס באוויר; שנגיע לירח; שכל המחשבים בעולם יהיו מחוברים ביניהם באופן אלחוטי לגמרי ועוד ועוד ועוד. שיהיו מחשבים בכלל. הם היו אומרים לכם שיצאתם מדעתם. הטכנולוגיה ב100 שנים האחרונות התפחתה יותר מאשר כל מיליארדי השנים שקדמו לה. אני חושב שאני לא הוזה יותר מדי כשאני אומר שהתחזית שלי תתמש.
תמונה תמונה
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

אפשר להחליף הכל, חוץ מדבר אחד: המוח. הוא שומר עלינו אנושיים והוא מה שמהופך את הגזע האנושי לשונה מכל שאר החיות על כדור הארץ, חוץ מקרובינו הקופים. המוח שלנו מאפשר לנו כושר המצאה שלמכונות אין, הרי ככה המצאנו אותן. למכונות פשוט אין את מה שיש לבן אדם, למרות כל היתרונות שלהם. שלא לדבר על ההשלכות האתיות של כל העניין.
תמונה
"!Fishing is for wussies"
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

תקרא שוב את מה שרשמתי. לא אמרתי שהמוח יוחלף.
תמונה תמונה
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

זה פחות משנה, עדיין כל איזור הראש יהיה מכאני ומן הסתם יהיו השפעות נוירוניות בשל כך.חוץ מזה, תחשוב איזה סיפור זה יהיה: במידה ומחליפים יד באופן מושלם, צריך לעבוד עם סיבים שמאפשרים קלט-פלט חשמלי כדי לאפשר למוח תפעול נקי של היד. צריך טכנולוגיה בעלת רמה כזאת של דיוק, אז אני לא חושב שהנושא הזה רלוונטי לעוד כמה מאות טובות.
נערך לאחרונה על ידי Dragon Slayer ב 25/8/2009 , 21:25, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה
"!Fishing is for wussies"
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

Dragon Slayer כתב:זה פחות מזנה, עדיין כל איזור הראש יהיה מכאני ומן הסתם יהיו השפעות נוירוניות בשל כך.חוץ מזה, תחשוב איזה סיפור זה יהיה: במידה ומחליפים יד באופן מושלם, צריך לעבוד עם סיבים שמאפשרים קלט-פלט חשמלי כדי לאפשר למוח תפעול נקי של היד. צריך טכנולוגיה בעלת רמה כזאת של דיוק, אז אני לא חושב שהנושא הזה רלוונטי לעוד כמה מאות טובות.
"כמה מאות"? :-? אם היית אומר למישהו לפני 100 שנה שנוכל להקיף את העולם בפחות מ48 שעות הוא היה אומר לך "עוד כמה מאות". הטכנולוגיה מתפחת בימינו בקצב מסחרר.
תמונה תמונה
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

איך אתה שומר על המוח חי? תאי מוח מתים. לא, האמת שמצאו לזה פתרון: אתה יוצר וירוס שמסתובב לך במוח, ו"אוכל" תאים מתים. אבל מה עושה וירוס עם אוכל? משכפל את עצמו. אבל מה אם חלקים ב-RNA שלו יוצרים תא מוח חדש? אתה תתקיים לנצח. יהיו לך בעיות של זכרון לאט לאט, והזכרון שלך יגמר X שנים אחורה ולעולם לא תוכל להזכר בזה (יותר ללמוד מחדש, אם תעדת אותו), וככה אתה מאבד כל הזמן זכרונות, אבל אתה תחיה לנצח. השאלה היא, בעולם שלנו, מי רוצה לחיות לנצח? או שתזכור שבסופו של דבר, איזשהיא תאונת דרכים תמרח את המוח שלך על קיר ולא תוכל להתאושש מזה. אני גם מאמין שזה יכול לקרות. השאלה היא רק עוד כמה זמן, האם נספיק להיות שם :P
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

ימצאו פתרונות לכל הדברים האלה, תהיה בטוח. ולא חסרים אנשים שהיו רוצים לחיות לנצח.
תמונה תמונה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לפני עשרים שנה, אנשים דמיינו שבשנת 2000 נטוס במכוניות מעופפות. ואם כבר, מסטיק בזוקה הבטיח לי שאני אגיע לירח כבר לפני 9 שנים וזה עוד לא קרה. כך שלנבא מה יכול לקרות, בייחוד כשמדובר בהתקדמות טכנולוגית עצומה בתחום ביחס למה שיש לנו היום זה בעיקר חלומות באספמיא.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אבל רוב הטכנולוגיה כבר קיימת.
תמונה תמונה
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:אבל רוב הטכנולוגיה כבר קיימת.
גם רוב הטכנולוגיה למכוניות מעופפות הייתה קיימת לפני 20 שנה..
Kroen כתב:אנשים חכמים משתמשים באופרה כי הם טיפשים.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

אני לא אומר שזה יקרה עוד 20 שנה, אלא שזה יקרה בעתיד הקרוב יחסית. לא מאמין שיקח לזה יותר מ100 שנה להתרחש. אנליסטים חוזים שעוד 100 שנה כבר תהיה מכונת זמן ונוכל לנוע במהירות האור.
תמונה תמונה
RanKiri
MTGil Wizard

שליחה על ידי RanKiri »

בעיקרון יש עניין פרדוקס הנוסע בזמן, שלפיו כביכול נסיעה בזמן אחורה לא אפשרית.
ואני לא חושב שאפשר לנוע במהירות האור כי בעיקרון אחרכך אנחנו אמורים להפוך לאנרגייה או משהו כזה לא?
"In order to know whether there is anything that we know in certain, first we have to doubt everything we know..."
~René Descartes
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

Kroen כתב:אני לא אומר שזה יקרה עוד 20 שנה, אלא שזה יקרה בעתיד הקרוב יחסית. לא מאמין שיקח לזה יותר מ100 שנה להתרחש. אנליסטים חוזים שעוד 100 שנה כבר תהיה מכונת זמן ונוכל לנוע במהירות האור.
אבל כמו שאתה לא מאמין שייקח יותר מ100 שנה לזה לפני 20 שנה האמינו שלא ייקח יותר מ10 שנים למכוניות מעופפות, אני לא אמרתי שאמרת 20 שנה, אני רק אומר שכמו שהציפיות של אנשים שחיו פעם התבדו כך גם שלך עלולות, וזה אפילו לא נראה כל כך רחוק מהמציאות.

מכונת זמן? איזה אנליסטים? על סמך מה?
RanKiri כתב:בעיקרון יש עניין פרדוקס הנוסע בזמן, שלפיו כביכול נסיעה בזמן אחורה לא אפשרית.
ואני לא חושב שאפשר לנוע במהירות האור כי בעיקרון אחר כך אנחנו אמורים להפוך לאנרגייה או משהו כזה לא?
הפרדוקס לא אומר שלא אפשרי ליסוע אחורה, הוא רק אומר שביקום שמבוסס על סיבה ותוצאה(כלומר שכל ארוע בו תלוי באירועים קודמים, ולא יקרה אם ישנו את מה שקדם לו), אם תיסע אחורה בזמן אתה תסבך הרבה מאוד דברים.
אגב, רוב הסופרים שכותבים על נסיעה אחורה בזמן פותרים את הפרדוקס בכך שהם מקיימים יקום מסוג דומה לסיבה ותוצאה, אבל לא בדיוק, היקום השונה הזה כאילו "לוקח בחשבון" מראש שאתה תיסע אחורה בזמן, וכך הפרדוקס נפתר, מי יודע מה באמת יקרה אם נצליח ליסוע אחורה בזמן.

לגבי מהירות האור, שוב, אף אחד לא יודע מה יקרה, יש שטוענים שאם תעבור את מהירות האור אתה תרגיש כאילו הזמן עומד מלכת, יש הטוענים שאתה תתאדה(מובן שגם לגבי הנסיעה ברכבות האקספרס הראשונות היו מדענים שסברו שלא תשרוד את המהירות), ויש כאלו שאומרים שאתה תעבור בזמן.
Kroen כתב:הלוואי שהיו קובעים את השפה הרשמית של מדינת ישראל (כשהקימו אותה) בתור סינית מנדרינית... הרבה יותר שימושי מעברית
aviraman
Griffin Master

שליחה על ידי aviraman »

PopperThingi כתב:איך אתה שומר על המוח חי? תאי מוח מתים. לא, האמת שמצאו לזה פתרון: אתה יוצר וירוס שמסתובב לך במוח, ו"אוכל" תאים מתים. אבל מה עושה וירוס עם אוכל? משכפל את עצמו. אבל מה אם חלקים ב-RNA שלו יוצרים תא מוח חדש? אתה תתקיים לנצח. יהיו לך בעיות של זכרון לאט לאט, והזכרון שלך יגמר X שנים אחורה ולעולם לא תוכל להזכר בזה (יותר ללמוד מחדש, אם תעדת אותו), וככה אתה מאבד כל הזמן זכרונות, אבל אתה תחיה לנצח. השאלה היא, בעולם שלנו, מי רוצה לחיות לנצח? או שתזכור שבסופו של דבר, איזשהיא תאונת דרכים תמרח את המוח שלך על קיר ולא תוכל להתאושש מזה. אני גם מאמין שזה יכול לקרות. השאלה היא רק עוד כמה זמן, האם נספיק להיות שם :P
אני.

התאוריה שלי? (מוזמנים לשבור לי אותה בכל זמן נתון - לא באמת אכפת לי), הרי ידוע שהמוח מתפקד בעזרת אותות חשמליים, עצבים and all that crap. למה שלא יומצא נגיד מן הארדיסק או דרך אחרת לשמור את האותות החשמליים האלו? ושנוכל לחזור אליהם בכל זמן נתון.
כמובן שזה ייפתח את האפשרות של השתלת זיכרונות, שיבוש וחרא כזה - אבל אני לא בטוח כמה המכונה ההיא שהייתה לדקסטר ששמרה לו את הזיכרונות רחוקה.

כרגע הזיכרון שלנו מתנוון (סטטיסטית), עם דור הסלולרי כבר אין לנו צורך לזכור מס' טלפון. קיים בהרבה היבטים אחרים שקשורים לזיכרון גם. פשוט יש לנו משהו שייזכור בשבילנו.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

תתפלאו לשמוע, אבל מכוניות מעופפות קיימות כבר מספר שנים והסיבה העיקרית לכך שהן לא ביצור המוני היא הרשויות האוויריות בעולם, שלא ממש אוהבות לתת לאנשים שמרסקים את עצמם על האדמה כלי מעופף.

עדיין לא יודעים לגמרי איך להעביר פקודות ממוכונות למוח ולהיפך, אבל הטכנולוגיה הזו לא רחוקה (כבר ראיתי תוכנות מופעלות מחשבה. מאוד בסיסיות, אבל בכיוון הנכון).

המניעה העיקרית מלהפוך אנשים לאנדרואידים עם מוח אנושי היא מניעה אתית והרצון של אנשים לעשות את זה, אבל מבחינה טכנולוגית אנחנו לא ממש רחוקים.

אני מאמין שדברים כאלו יתאפשרו בעתיד הלא כ"כ רחוק, כל עוד הרשויות יתנו לטכנולוגיה להתפתח.

ד"א, ראיתי כבר מישהו שבנה Exoskeleton שניתן להלביש מסביב לגוף. בעזרת אלקטרוניקה ומכניקה הוא מגביר את הכוח והסיבולת של מי שלובש אותו. אפשר להרים דברים כבדים בהרבה מאדם רגיל בפחות מאמץ ולרוץ מהר ורחוק בלי להתעייף יותר מדי. זה רק עניין של זמן עד שיצליחו למזער ולאחד את כל הדברים האלה לכדי גוף רובוטי שנשלט ע"י מחשבה.
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

אני מחכה לטלפורטרים. היה חוסך מלא פקקים זוועתיים.
מה קורה עם המדענים האלה? שיזיזו את התחת וימציאו איזה טלפורטר כבר...
אס מעוין זה שיט-רר!
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני חושב שהרבה לפני שירכיבו חלקי רובוטים בבני אדם ירכיבו בינה מלאכותית ברובוטים דומיי אדם. ממליץ לנהל שיחה קלה עם אלן כדי להבין עד כמה הדבר אפשרי :
http://www.a-i.com/

תבחרו שם talk to mybot ותבקשו לדבר עם אלן.
אני הדורבן שקולע בזמן !
אוריאל
MTGil Wizard

שליחה על ידי אוריאל »

kabanist כתב:אני חושב שהרבה לפני שירכיבו חלקי רובוטים בבני אדם ירכיבו בינה מלאכותית ברובוטים דומיי אדם. ממליץ לנהל שיחה קלה עם אלן כדי להבין עד כמה הדבר אפשרי :

תבחרו שם talk to mybot ותבקשו לדבר עם אלן.
אלן יודע לענות לך כשאתה מדבר(וגם זה באופן רחוק ממושלם), אבל הוא לא אינטליגנציה מלאכותית באמת, הוא מנסה להיראות כך, אבל הדבר היחיד שבאמת ייתן לנו משהו חוץ מאשר מנקה או נהג או שליח פיצה יהיה אם תהיה אינטליגנציה ממוחשבת שתתנהג כמו אינטליגנציה אמיתית, אם תצליח ליצור מחשב שיודע לא רק לעשות מה שתכנתו אותו לעשות, אלא יודע ללמוד, כי אחרת אין מה לעשות, תמיד יהיה גבול למה שרובוטים מסוגלים לעשות, ואינטליגנציה מלאכותית כזאת היא כן מאוד רחוקה.

לY, גם אני ראיתי סרטון של אדם שמסוגל להקליד למחשב בעזרת קסדה שקוראת גלי מוח, אבל עדיין להרכיב מוח אחד אנושי לתוך מכונה זה לא דבר פשוט, ובטח לא יגיע בעשור הקרוב, לדעתי גם לא לפני 2050.

ופופרת'ינגי, וירוס שאוכל תאי מוח מתים וכשהוא מתחדש הוא מתחדש בצורה של תאי מוח נוספים? את חי בסרט, ולא סתם סרט, אלא סרט מד"ב, ואפילו לא סתם סרט מד"ב, זה סרט ממש ממש גרוע..
Itay Winkler
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Itay Winkler »

האמת שכיום מנסים ללמוד להכין איברים אנושיים, דבר שיהיה הרבה יותר הומאני מאשר להפוך אנשים לסייבורגים
"Mori’s fourth-turn play was handshake, targeting Peleg."
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

RanKiri כתב:ואני לא חושב שאפשר לנוע במהירות האור כי בעיקרון אחרכך אנחנו אמורים להפוך לאנרגייה או משהו כזה לא?
אני לא פיזיקאי דגול, אבל על חצי מהשאלה אני יכול לענות לך: אי אפשר להגיע למהירות האור מזה שמישהו אחר יאיץ אותך. ז"א, לפי תורת היחסות, אם מישהו שזז במהירות האור פחות 1 קמ"ש שסוחב אותך איתו זורק אותך קדימה במהירות האור פחות 1 קמ"ש, המהירות שלך עדיין תהיה קטנה ממהירות האור. הסיבה היא לא משהו קסום כמו "תהפוך לאנרגיה" או "תראה את אלוהים", אלא פשוט העובדה שחיבור מהירויות של מכניקה ניוטונית הוא לא מדויק, וזה נהיה רלוונטי במצבים בדיוק כאלה.

[עריכה]
פספסתי חלק מהפוסטים משום מה. אז:
kabanist כתב:אני חושב שהרבה לפני שירכיבו חלקי רובוטים בבני אדם ירכיבו בינה מלאכותית ברובוטים דומיי אדם. ממליץ לנהל שיחה קלה עם אלן כדי להבין עד כמה הדבר אפשרי :
וואו, כמה לא. לא נראה לי שאתה מבין עד כמה בינה מלאכותית רחוקה מלפתור אפילו את הבעיות הכי טריויאליות שקשורות בהבנת דיבור אנושי או יצירתו. בהזדמנות אני אקח את הAlan שלך ורוב הסיכויים שהוא יצא מטומטם תוך בערך חמישה משפטים.
יובל כתב:אני מחכה לטלפורטרים. היה חוסך מלא פקקים זוועתיים.
מה קורה עם המדענים האלה? שיזיזו את התחת וימציאו איזה טלפורטר כבר...
כן, טלפורטר זה להיט, עד כדי הבעיה שבהגדרה הוא הורג אותך.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
שלח תגובה