ליגת מג'יק בב"ש - יום חמישי ב18:00, אופציה גם ליום שני

מידע על טורנירים עתידיים, ליגות אזוריות ותחרויות ארציות; דיונים על טורנירים קודמים

מנהלים: Orb, Ward

נעול
BloodNut
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי BloodNut »

מיכאל (אחי) ישחק יצטרף אם יהיה דראפט.
liger כתב:Thought Screw
Sword of feast and fema
Concentrated sphinx
ארטיק אבן
mana droid
זה לא ציפור, זה ברבור.
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

המתכונת החדשה

שליחה על ידי Aviad »

שלום לכולם,

לצערי עומד מולי מבחן נוסף ביום שישי הקרוב ואאלץ לדחות את פתיחת הליגה בעוד שבוע.
אך אתם מוזמנים להתאגד (כמו שאתם בטח כבר עושים) ולשחק בלי שום קשר לליגה, אם אתם מעוניינים בחדר השבועי שלנו, פנו אליי ואתן לכם מפתח.

בכל אופן, כמו שהבטחתי, להלן מתכונת הליגה החדשה:

שאלון העדפות:
במפגשינו הראשון אחלק שאלון העדפות בו תצטרכו לסמן ולציין את העדפותיכם בנוגע לתצורת מפגשינו, השאלון יכלול שאלות בנוגע לסוגי טורנירים, אופן חלוקת הפרסים, פרסום ושיווק הליגה ודרכי תקשורת בין משתתפי הליגה.
שאלון זה יעזור לי בהכנת לו"ז מפגשים לקראת השנה הקרובה ויאפשר להתאים את הליגה למשתתפיה.

תוכנית הניקוד:
הדירוג יחולק ל4 קטגוריות: קונסטרקטד, לימטד, קזואל וכללי.
קונסטרקטד:
טורנירי בלוק, טורנירי טייפ 2 וטורנירי אקסטנדד.
ניצחון במאצ': 3 נקודות
תיקו והפסד לא מזכים בניקוד.
מקום ראשון בטורניר: 2 נקודות נוספות
מקום שני בטורניר: נקודה נוספות

לימיטד:
דראפט, סילד או כל טורניר שמשלב אותם.
ניצחון במאצ': 3 נקודות
מקום ראשון בטורניר: 2 נקודות נוספות
מקום שני בטורניר: נקודה נוספות

קזואל:
על הדקים להכיל לפחות 60 קלפים, ניתן לשחק עם 2 דקים מאותו פורמט בלבד.
ניצחון במאצ': נקודה אחת.
במידה ואחד השחקנים לא מעוניין שהמאצ' יהיה מדורג (לפני תחילת המאצ'): המאצ' יהיה ללא ניקוד כלל.

כללי:
קטגוריה זו תהווה סיכום כללי.

בתחילת כל מפגש יחולקו דפים בהם ירשמו החיים, שמות השחקנים, קטגוריית המשחק ואפשרות לסימון במידה ולא מעוניינים במשחק מדורג.
בסיום המפגש אאסוף את הדפים מכל המשתתפים ואבצע את הסיכום. (הדפים ישמרו כהוכחה)

טבלת הדירוג תראה כך:
*יפורסם בהמשך*

בסיום כל מפגש אפרסם סיכום מפגש בפורום בו אכלול את הפרטים הבאים:
א. סוג המפגש שנערך
ב. מס' הנוכחים
ג. סטנדינגס של הטורניר (במידה ונערך כזה) תוך הדגשת המקום ה1 וה2.
ד. טבלת הדירוג הנ"ל

חלוקת הפרסים:
לשם חלוקת הפרסים אגדיר 2 מסגרות.
טורניר מפגש וטורניר חודשי.
טורניר מפגש הוא למעשה כל טורניר שנחליט לערוך במסגרת המפגש השבועי שלנו. דראפטים שבועיים, סילד, טורנירי קונסטרקטד וטורנירי זוגות. במידה ונרצה זאת, ניתן יהיה לערוך גם טורנירים מעט יותר "יצירתיים" שיהיו שונים מעט מהסטנדרט הנהוג.
טורניר חודשי הוא טורניר שיערך אחת לכמה מפגשים (ציינו העדפות בשאלון) ויהיה גדול יותר מהטורנירים השבועיים. טורנירי הפרירליס והרליס, אליפות הסמסטר וטורנירי שלבים (אסביר בהמשך) הם דוגמא לטורנירים במסגרת זו.
לכל טורניר תיהיה חלוקת הפרסים הפנימית שלו (כפי שהיה נהוג עד כה) אך בנוסף יכללו גם הפרסים הבאים:
מקום 1 בדירוג הקונסטרקטד בסיום השנה (תאריך יקבע בהמשך): גביע + חבילת פרוטקטורים
מקום 2 בדירוג הקונסטרקטד בסיום השנה: חבילת פרוטקטורים
מקום 1 בדירוג הלימטד בסיום השנה : גביע + 3 בוסטרים
מקום 2 בדירוג הלימטד בסיום השנה: 2 בוסטרים
מקום 1 בדירוג הכללי בסיום השנה: גביע מפואר+ תואר אלוף ליגת אונ' בן גוריון לשנת 2009\2010 + דראפט מתנה
מקום 2 בדירוג הכללי בסיום השנה: אלבום מעוצב + 2 בוסטרים

תחרות פיתוח הליגה:
התחרות תזכה כל משתתף (בתחילה, רק מהמשתתפים הנוכחיים) אשר אביא עימו משתתף נוסף (או יותר) למפגשינו השבועיים \ לטורניר חודשי.
הקריטריונים:
א. על המשתתף החדש לקחת חלק בלפחות 2 מפגשים שבועיים או טורניר חודשי אחד לפני שיחשב בניקוד.
ב. על החונך (המשתתף שאביא עימו משתתף חדש) לבצע תהליך חניכה למשתתף החדש. תהליך החניכה יכולל את הדברים הבאים:
* במידה ומדובר במשתתף שכלל לא מכיר את המשחק: לימוד המשחק בהדרגה תוך שימוש בעזרים הנמצאים ברשותי (במידת הצורך).
* רישום הפרטים האישיים של המשתתף החדש בדף הקשר שלנו.
* מענה לשאלותיו

הניקוד:
כל חונך שיביא עימו משתתף חדש ויעמוד בקריטריונים יזכה ב5 נקודות במידה ומדובר במשתתף שלא מכיר את המשחק כלל (ויש ללמדו) וב3 נקודות במידה והוא כבר מכיר את המשחק (ואין צורך ללמדו).
גם את ניקוד זה ארכז בטבלה ואבצע סיכום לאחר כל מפגש.
חשוב לציין: מדובר בניקוד נפרד, ללא קשר דירוג הליגה שהוזכר קודם.

הפרסים:
בסיכום כל שבוע אפרסם את שמות החונכים שזכו בניקוד באותו שבוע.
חונך שזכה ב3 נקודות באותו שבוע: בוסטר מתנה
חונך שזכה ב5 נקודות באותו שבוע: 2 בוסטרים מתנה + 1 לחניך שלו

בסיכום הסמסטר המשתתף בעל הניקוד הגבוה ביותר יזכה בפרס נוסף אותו אפרסם בהמשך.

הערה: מכיוון שרוב הפרסים יוצאים מכיסי האישי, אני שומר לעצמי את האפשרות לביטול הפרסים הנוספים. אני לא צופה שזה יקרה אבל מי יודע.
HazardShesek
שופט L2 ומארגן ליגת ב"ש
יצירת קשר:

שליחה על ידי HazardShesek »

מישהו עוד רוצה קזואל בינתיים (מחר)?
merinor
MTGil Wizard

שליחה על ידי merinor »

אני יביא דקים...במידה ויהיו אנשים אז אני אשמח להצטרף
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי distant watcher »

אני לא אוכל להגיע הפעם... :( - חתונה

לגבי פורמט הליגה -

א. קבל חח על הארגון והפירוט.

ב. יש לי בעיה עם הדגש הבולט על האופי התחרותי - נראה לי שקזו'אל צריך לקבל בדיוק את אותם התנאים ו/או הניקוד שקונסטרקטד/לימיטד מקבלים.

ג. אני אישית לא ממש מעוניין בקונסטרקטד - מהסיבה שזה דורש התאמה של המון דקים ואין לי את הזמן ו/או הרצון לזה.

ד. אני חושב שטורנירי טייפ 2 ו/או אקסטנדד יהיו קצת בעייתיים בשל רמת אוספים לא אחידה.

ה. אני חושב שצריך להוסיף לקונסטרקטד טורנירי Pauper אקסטנדד/בלוק - נראה לי שלשם לא תהיה בעיה לאנשים להשיג קלפים.

ו. איפה (אם בכלל) נכנס מולטיפלייר לחלוקה הזו? אני אישית לא הייתי רוצה מולטיפלייר על חשבון קז'ואל duels.

ז. אם יהיו מספיק אנשים שיזמינו planechase אולי יהיה מקום לקטגוריה נפרדת?

ח. באופן כללי אני מעדיף חלוקת פרסים רחבה ככל האפשר באופן כללי.

ושוב - כל הכבוד על היוזמה והארגון המבורכים.

רועי
Cheni
MTGil Wizard

שליחה על ידי Cheni »

זה בהחלט נשמע קטלני=)
הייתי מעדיף לוותר על כל הקטע של שחקנים חדשים כי אין לי את מי להביא^^
Sariel
why drink and drive, when you can smoke and fly...
HazardShesek
שופט L2 ומארגן ליגת ב"ש
יצירת קשר:

Re: המתכונת החדשה

שליחה על ידי HazardShesek »

Aviad כתב:
שלום לכולם,
........
כרגיל אביעד, פשוט:
:clap: :soldier:
TheSoulforged
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

שליחה על ידי TheSoulforged »

מישהו יכול להגיד לי אם יהיה מחר משהו?
אני לא רוצה להגיע סתם.
mrbig1479
MTGil Wizard

שליחה על ידי mrbig1479 »

אני אשמח להגיע עם חבר לטורנירים של דראפטים..
merinor
MTGil Wizard

שליחה על ידי merinor »

שלום לכולם,
היום לא יתקיים דראפט או מפגש רשמי של הליגה
אבל אני ואלכס מביאים היום דקים למשחק קזואל.
מי שמעוניין להצטרף מוזמן (במידה ואין לכם דקים לא לדאוג יש לנו מספיק)
אנחנו נפגש כנראה ב+- 16:00 בלובי בניין הפקולטה להנדסה (בניין 56)
אלעד.
Cheni
MTGil Wizard

שליחה על ידי Cheni »

אני שוקל לבוא...
יש לי שני בוסטרים של שארדס לבוסטר פייט בסגנון שריאל(שני הבוסטרים נשארים שלי...)

עריכה: אני אבוא אם תקדימו את זה לשלוש.
Sariel
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

ב. יש לי בעיה עם הדגש הבולט על האופי התחרותי - נראה לי שקזו'אל צריך לקבל בדיוק את אותם התנאים ו/או הניקוד שקונסטרקטד/לימיטד מקבלים.

ג. אני אישית לא ממש מעוניין בקונסטרקטד - מהסיבה שזה דורש התאמה של המון דקים ואין לי את הזמן ו/או הרצון לזה.

ד. אני חושב שטורנירי טייפ 2 ו/או אקסטנדד יהיו קצת בעייתיים בשל רמת אוספים לא אחידה.

ה. אני חושב שצריך להוסיף לקונסטרקטד טורנירי Pauper אקסטנדד/בלוק - נראה לי שלשם לא תהיה בעיה לאנשים להשיג קלפים.

ו. איפה (אם בכלל) נכנס מולטיפלייר לחלוקה הזו? אני אישית לא הייתי רוצה מולטיפלייר על חשבון קז'ואל duels.

ז. אם יהיו מספיק אנשים שיזמינו planechase אולי יהיה מקום לקטגוריה נפרדת?

ח. באופן כללי אני מעדיף חלוקת פרסים רחבה ככל האפשר באופן כללי.
ב. המטרה העיקרית שלי בהכנת המתכונת החדשה היא חיזוק והגדלת קהילת המג'יק בדרום. אך במקביל אני מעוניין לקדם כמה אינטרסים אישיים, כמו חיזוק הפן התחרותי בארץ, יצירת קהילה מקומית שתאפשר לי (הן מבחינת איכות השחקנים והן מבחינת כמותם) להתפתח ולהשתפר כשחקן תחרותי ולהזרים אנדרנלין על בסיס שבועי .
אני מכיר בזאת שישנם שחקנים שפן זה במשחק כלל לא מדבר אליהם, אך אני חושב שהם מיעוט (כדי לסתור או לחזוק את ההשערה הכנתי את שאלון העדפות) , וגם אם קיימים שחקנים כאלה בקהילתנו הקטנה, אני לא חושב שהמתכונת החדשה תפגע בכל צורה שהי בהנאה שלהם מהמשחק, לפחות לא כמו הפגיעה שצפוייה לשחקן התחרותי ממתכונת שאינה מתגמלת משחק תחרותי.
הסיבה שהניקוד לקזואל הוא קטן יותר לאו דווקא קשורה בנטייה שלי לפן התחרותי, אלא בהתבס על הניסיון שלי מהשתתפות בליגות אחרות, זו לא הפעם הראשונה שנעשה ניסיון ליזום ליגה המתבססת על נקודות שמזכה את משתתפיה בפרסים על בסיס אותן נקודות. הניסיונות האחרים הראו שישנה נטיה לנצל את זאת שערך הניקוד לקזואל שווה לאחרים, ולמעשה, לתקתק כמה שיותר משחקים עם כל מה שבא ליד, לשכנע משתתפים אחרים להכנע לך בשביל הנקודות, לשחק מול אותו שחקן ואותה דק שאתה יודע שאתה מנצח בסבירות גבוהה רק בשביל הנקודות.
כל אלה הם לא דברים שאני מעוניין לקדם בכל צורה שהי.
אם אתה שחקן קזואל (אני לא מדבר עלייך ספציפית, זוהי הצגת אופי משחק), שמשחק רק לשם ההנאה מהמשחק עצמו, לא אמורה לפגוע בך שיטת הניקוד וצורת הדירוג משום שהם בעלי ערך נמוך עבורך, אתה לא מעוניין בלתפס במעלה הטבלה, אתה לא מכוון לתואר האלוף, לא משנה לך כמה נקודות הרווחת באותו שבוע ומי הרוויח יותר ממך, אתה פשוט בא כדי לשחק . הפרסים? הפרסים הם סימליים, ערכם הכספי הוא לא גבוה והם בפני עצמם לא יעודדו שחקן קזואל להרוויח נקודות.

ג' ד'. ציין זאת בשאלון העדפות. את לו"ז הטורנירים ואת סוגם אקבע על בסיס העדפות שלכם. בנוגע להתאמת הדקים: אתה לא מוצא בזה הנאה? זה לא מהנה לבנות דקים, לבדוק אותם, לשחק איתם בטורניר מקומי, לשנות ולשפר אותם, להשיג קלפים עבורם. זה גם חלק מהמשחק.
מלבד זאת, אנחנו יכולים להתאים את סוגי טורנירי הקונסטרקטד לרמת האוספים שיש לנו בליגה, אולי אפילו לאפשר משחק במספר מוגבל של פרוקסים.
גם אני אינני חושב שטורניר אקסטנדד יכול לצאת לפועל, אבל בלוק, טייפ 2 או כל סביבה מוגבלת שנדגיר (כמו למשל דקי האינטרו שאלכס מכין) תוכל לצאת לפועל.

ה. אין בעיה לאוסיף לקטגוריית הקונסטרקטד כל דבר שנרצה, ציינו זאת בשאלון.

ו. מולטיפלייר יכול להכנס הן בקטגוריית הקונסטרקטד (אין בעיה להגדיר טורניר כזה) והן בקטגוריית הלימיטד (הדקים יבנו תוך שימוש במתכונת מסויימת של דראפט או סילד) . במקרים כאלה אפשר להגדיר שהניקוד יהיה קבוצתי, או במקרה של מולטיפלייר יחידים, לפי סדר השרידות. חוץ מזה, אפשר לשחק מולטיפלייר סתם בכיף שלנו, בלי ניקוד ליגה, עם פרסים שנגדיר מראש (כולם קונים פיצה ובירה לשורד האחרון).1

ז. כן, גם על זה חשבתי. אני בהחלט הוסיף קטגוריה כזו ברגע שיהיה לנו מספק
Planechase

ח. שוב, ציין זאת בשאלון העדפות. אני חושב שהרוב אכן יעדיף חלוקה רחבה.

אביעד
Cheni
MTGil Wizard

שליחה על ידי Cheni »

אין דבר שאני רוצה בחיים כרגע יותר מלמלא את השאלון העדפות הזה...
טוב נו, אולי לפתוח עוד אלספת'... :roll:
Sariel
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

אני ממשיך את הדיון כאן ולא במפגש מכמה סיבות:
הראשונה - אני מקווה שאגיע שאוכל להגיע למפגש הבא אבל במידה ולא רציתי שתדע מה ההעדפות שלי (לא שזה קשה לנחש... :) )
השנייה - לעורר דיון לפני שממלאים את שאלון ההעדפות
השלישית - לשמוע חוות דעת מאנשים נוספים שאולי יש להם ניסיון ו/או מגיעים בצורה לא סדירה
אם אתה חושב שכאן זה לא המקום תאמר לי ונמשיך את הדיון בפעם הבאה שניפגש
Aviad כתב: ב. המטרה העיקרית שלי בהכנת המתכונת החדשה היא חיזוק והגדלת קהילת המג'יק בדרום. אך במקביל אני מעוניין לקדם כמה אינטרסים אישיים, כמו חיזוק הפן התחרותי בארץ, יצירת קהילה מקומית שתאפשר לי (הן מבחינת איכות השחקנים והן מבחינת כמותם) להתפתח ולהשתפר כשחקן תחרותי ולהזרים אנדרנלין על בסיס שבועי .
אני מכיר בזאת שישנם שחקנים שפן זה במשחק כלל לא מדבר אליהם, אך אני חושב שהם מיעוט (כדי לסתור או לחזוק את ההשערה הכנתי את שאלון העדפות) , וגם אם קיימים שחקנים כאלה בקהילתנו הקטנה, אני לא חושב שהמתכונת החדשה תפגע בכל צורה שהי בהנאה שלהם מהמשחק, לפחות לא כמו הפגיעה שצפוייה לשחקן התחרותי ממתכונת שאינה מתגמלת משחק תחרותי.
הסיבה שהניקוד לקזואל הוא קטן יותר לאו דווקא קשורה בנטייה שלי לפן התחרותי, אלא בהתבס על הניסיון שלי מהשתתפות בליגות אחרות, זו לא הפעם הראשונה שנעשה ניסיון ליזום ליגה המתבססת על נקודות שמזכה את משתתפיה בפרסים על בסיס אותן נקודות. הניסיונות האחרים הראו שישנה נטיה לנצל את זאת שערך הניקוד לקזואל שווה לאחרים, ולמעשה, לתקתק כמה שיותר משחקים עם כל מה שבא ליד, לשכנע משתתפים אחרים להכנע לך בשביל הנקודות, לשחק מול אותו שחקן ואותה דק שאתה יודע שאתה מנצח בסבירות גבוהה רק בשביל הנקודות.
כל אלה הם לא דברים שאני מעוניין לקדם בכל צורה שהי.
אני בהחלט מסכים שאלה לא דברים שצריך לעודד בשום צורה כלשהיא אבל (וזה אבל גדול)
- אני לא רואה אף אחד מהמשתתפים הנוכחיים בליגה עושה דברים כאלה
- האוכלוסייה שעושה דברים כאלה בדרך כלל שונה מהאוכלוסייה שרלוונטית לליגה
- אין שום מניעה שאותה תופעה תקרה גם בקונסטרקטד - לפחות ממה שראיתי במה שכתבת ,ייתכן שלא הבנתי משהו
- אין לי שום בעיה עם תגמול פורמטים תחרותיים - להיפך, אני חושב שזה טוב מאוד, אבל למה לתגמל יותר בהשוואה לשחקני קז'ואל?
- אם שחקני הקז'ואל הם אכן מיעוט קטן (מה שלא נראה לי אבל גם אשמח לדעת) אז לא הגיוני שדווקא הם צריכים יותר תגמול???
Aviad כתב: אם אתה שחקן קזואל (אני לא מדבר עלייך ספציפית, זוהי הצגת אופי משחק), שמשחק רק לשם ההנאה מהמשחק עצמו, לא אמורה לפגוע בך שיטת הניקוד וצורת הדירוג משום שהם בעלי ערך נמוך עבורך, אתה לא מעוניין בלתפס במעלה הטבלה, אתה לא מכוון לתואר האלוף, לא משנה לך כמה נקודות הרווחת באותו שבוע ומי הרוויח יותר ממך, אתה פשוט בא כדי לשחק . הפרסים? הפרסים הם סימליים, ערכם הכספי הוא לא גבוה והם בפני עצמם לא יעודדו שחקן קזואל להרוויח נקודות.
- אתה צודק שאני בא בעיקר כדי לשחק אבל האם אני שווה פחות? (או, אם תדקור אותי, לא אדמם? :wink: ) למה שלא אקבל את אותם תגמולים, קטנים ככל שיהיו?
- תגמול שחקנים לשחק בפורמט מסוים נועד כדי למשוך שחקנים לפורמט הזה - מה שעלול לקחת שחקנים מפורמטים אחרים ולכן, כן זה בהחלט עשוי לפגוע בי כשחקן קז'ואל.
- אם הפרסים הם סימליים למה שהם יעודדו שחקנים לשחק תחרותי מלכתחילה?
- דווקא מאוד מושך אותי לזכות בפרס שחקן הקז'ואל המקורי של השנה/ בקומבו המקורי של החודש/ או בדק עם הכי הרבה flavor... - זה פשוט גביע מסוג שונה.
Aviad כתב: ג' ד'. ציין זאת בשאלון העדפות. את לו"ז הטורנירים ואת סוגם אקבע על בסיס העדפות שלכם. בנוגע להתאמת הדקים: אתה לא מוצא בזה הנאה? זה לא מהנה לבנות דקים, לבדוק אותם, לשחק איתם בטורניר מקומי, לשנות ולשפר אותם, להשיג קלפים עבורם. זה גם חלק מהמשחק.
מלבד זאת, אנחנו יכולים להתאים את סוגי טורנירי הקונסטרקטד לרמת האוספים שיש לנו בליגה, אולי אפילו לאפשר משחק במספר מוגבל של פרוקסים.
גם אני אינני חושב שטורניר אקסטנדד יכול לצאת לפועל, אבל בלוק, טייפ 2 או כל סביבה מוגבלת שנדגיר (כמו למשל דקי האינטרו שאלכס מכין) תוכל לצאת לפועל.
אני מאוד נהנה לבנות דקים - פשוט החלק של לשפר אותם בצורה נרחבת ו/או להשיג קלפים להם בצורה רצינית היא לא משהו שיש לי את משאבי הזמן ו/או הכסף עבורם אבל זו רק דעתי האישית במקרה שלא אמלא את השאלון...
אם הטורניר הוא התאמה אישית שלנו לתנאי הליגה המקומיים האם זה עדיין מדווח?
Aviad כתב: ו. מולטיפלייר יכול להכנס הן בקטגוריית הקונסטרקטד (אין בעיה להגדיר טורניר כזה) והן בקטגוריית הלימיטד (הדקים יבנו תוך שימוש במתכונת מסויימת של דראפט או סילד) . במקרים כאלה אפשר להגדיר שהניקוד יהיה קבוצתי, או במקרה של מולטיפלייר יחידים, לפי סדר השרידות.
זאת נשמעת אופציה מאוד מעניינת - רעיון מצוין.
ושוב, תבורך על המחשבה והיוזמה.
רועי

משהו אחרון שממש הציק לי - למה הפרסים יוצאים מכיסך האישי!?!?!?!?
זה לא משהו שאמור להיות ממומן על ידי PMI\WotC בצורה כלשהיא? יותר מזה, גם לא נראה לי שזה משהו שאמור להיות. אני מעדיף לשלם 5 ש"ח לאיזה טורניר כלשהוא.
קלפי ה DCI זמינים רק למי שמריץ Gateway?

עריכה:
- לו"ז של חודש/חודשיים מראש זה רעיון ממש ממש טוב - יהיה אפשר לארגן אנשים לטורנירים ספציפיים הרבה יותר בקלות.
- ביחד עם ערכת הפריריליס אתה יכול להזמין עוד דברים מ PMI?
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

קודם כל, אין שום סיבה שלא תמלא את שאלון העדפות גם אם לא תגיע למפגש הראשון, אני יכול לשלוח לך אותו במייל או לשמור לך העתק למפגש אחר כך.

ועכשיו, לדיוננו:
אני לא רואה אף אחד מהמשתתפים הנוכחיים בליגה עושה דברים כאלה
- האוכלוסייה שעושה דברים כאלה בדרך כלל שונה מהאוכלוסייה שרלוונטית לליגה
מסכים לחלוטין. אנסה להבהיר שוב את הנקודה שלי. בכל אחד מאיתנו יש שחקן קזואל קטן שמתעורר לו בתקופות שונות, בסלון בשבת בבוקר, באמצע הלילה עם איזה קומבו מטופש או במולטי פלייר מצחיק עד דמעות בשישי בערב.
תרומתו של הקזואל הקטן להנאתנו מהמשחק היא אדירה, אין שום ספק, אך כמו שאני רואה את זה , הקזואל הקטן הוא רק תוצר לוואי, הוא תוסף לפעילויות המשחק האחרות. הוא מקביל לשחקן הכדוררגל שיורד מידי פעם לשחק סטנגה בשכונה, הוא כמו תוספת השוקולד החם על הקצפת של הגלידה, או כמו החפוז של אחר הצהריים. הוא בהחלט מוסיף, אך הוא לא העיקר.
חיזוק ועידוד שחקן הקזואל לא יגרום לצמיחה של הקהילה משום ששחקן הקזואל בפני עצמו, כשהוא לבדו במערכה, אין לו סיבה לקנות סחורה, אין לו סיבה להתחרות בטורנירים בארץ, ההשקעה שלו במוצרי החברה תיהיה מינימלית. אני חושב שאם נמשוך את זה לקיצון ונצייר
.עולם שבו כל לוקחות החברה יהיו שחקני קזואל בלבד, הבאר תתייבש תוך שבוע
וזו, כמו שאתה יודע, הבאר שאנחנו שותים ממנה, זו הבאר שגורמת לטורנירי הפרי רליס הרשמיים שאתה פוקד בכל פעם, זו הבאר שדואגת לטורנירים וליגות בכל הארץ, וזו גם הבאר שאיפשרה לי לפתוח את הליגה באוניברסיטה.
למען האמת, זו גם הבאר שמייבא את המשחק לארץ כמוצר לוואי כמשהו שהתמורה עליו אינה גבוהה, משהו שולי. כמו שאמרתי קודם, מעורבים בעניין גם האינטרסים שלי, לי קצת נמאס מרמת ההשקעה הנוכחית במשחק, אני מבין היטב שישנו קשר חזק בין מספר השחקנים הפעילים בארץ להשקעה העתידית במשחק.
כאן אולי גם המקום להגיב לשאלה ששאלת בסוף. אין לי שום כוונה לצאת מופסד מכל העניין, כל הפרסים וההוצאות הכספיות שלי חושבו בצורה כזו שיאפשרו לי להמשיך לקיים את הליגה ללא ריקון כיסיי, זו גם הסיבה שאני מעודד פעילויות שמכניסות לי כסף, פעילויות שיאפשרו לי את קניית הפרסים והשקעת הזמן.
אם נפגש כל שבוע ונשחק לנו קצת מולטי פלייר וקזואל, ובסוף עוד אחלק על כך פרסים - אני בהחלט אפסיד כסף שאין לי.

- אתה צודק שאני בא בעיקר כדי לשחק אבל האם אני שווה פחות? (או, אם תדקור אותי, לא אדמם? ) למה שלא אקבל את אותם תגמולים, קטנים ככל שיהיו?
אתה לא שווה פחות. אבל מדובר פה ב"קח ותן". כל המתכונת החדשה הזו נוצרה על מנת לעודד שחקנים להשתתף בליגה ולהמשיך ולהשתתף בה, לעורר עניין על בסיס שבועי. התוכנית בנוייה לתגמל את מי שיתגמל אותה חזרה, רק כך היא תעמוד ביעדים שלה.
אני אשמח לראות בליגה שלנו שחקני קזואל, אני אשמח לראות הרבה מהם, אבל אני עוד יותר אשמח לראות שזוהי רק תוספת. אני אשמח לראות את אותם שחקני קזואל משתתפים בטורנירים, בפרי רליסים , בדראפטים, בסילדים או בכל דבר אחר "רשמי" שניזום.
אם הפרסים הם סימליים למה שהם יעודדו שחקנים לשחק תחרותי מלכתחיל
משום ששחקן תחרותי רואה בפרסים ערך מוסף. הוא שואף לנצח. כמו שאומרים: "המרק הוא רק תירוץ". הפרסים הם רק דירבון, הם רק כדי להגדיל את החיוך בסוף הטורניר, הם כדי להראות שיש השקעה, שיש תגמול. אתה תוכל להסתכל על הגביע שעומד לך על הארון, ולומר לעצמך : אחח, אולי כדאי להביא עוד אחד שנה הבאה.
- דווקא מאוד מושך אותי לזכות בפרס שחקן הקז'ואל המקורי של השנה/ בקומבו המקורי של החודש/ או בדק עם הכי הרבה flavor... - זה פשוט גביע מסוג שונה.
אם המידע שאקבל מהשאלון ייצג רוב עם העדפות כשלך, אני בהחלט אשקול זאת.

אם הטורניר הוא התאמה אישית שלנו לתנאי הליגה המקומיים האם זה עדיין מדווח?
תלויי עד כמה מטורפים יהיו הפורמטים שנמציא. תמיד אפשר לדווח מפגש כקזואל, או כ:
FNM

ביחד עם ערכת הפריריליס אתה יכול להזמין עוד דברים מ
בגדול כן. יש ביקוש למשהו ספציפי?

אביעד
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

Aviad כתב:
תרומתו של הקזואל הקטן להנאתנו מהמשחק היא אדירה, אין שום ספק, אך כמו שאני רואה את זה , הקזואל הקטן הוא רק תוצר לוואי, הוא תוסף לפעילויות המשחק האחרות. הוא מקביל לשחקן הכדוררגל שיורד מידי פעם לשחק סטנגה בשכונה, הוא כמו תוספת השוקולד החם על הקצפת של הגלידה, או כמו החפוז של אחר הצהריים. הוא בהחלט מוסיף, אך הוא לא העיקר.
חיזוק ועידוד שחקן הקזואל לא יגרום לצמיחה של הקהילה משום ששחקן הקזואל בפני עצמו, כשהוא לבדו במערכה, אין לו סיבה לקנות סחורה, אין לו סיבה להתחרות בטורנירים בארץ, ההשקעה שלו במוצרי החברה תיהיה מינימלית.
אני לא יודע מאיפה אתה שואב את המידע שלך אבל לפחות אחת לחודש יוצא לי לקרוא באחד ממגוון אתרי האינטרנט של מג'יק שאני קורא (Pure MTGO,Essential Magic, SCG,WotC,MTGSal וכו' - אני לא ממש זוכר את כל הכתבות שבהם ראיתי את הטיעון אבל אם זה קריטי אני יכול להשיג לינקים) ששחקני הקז'ואל הם הגורם הפיננסי העיקרי במג'יק שגם מתחזק את השוק השניוני ומאפשר לשחקני דראפטים לרוץ תוך עלויות מינמליות כך שהייתי אומר שלשחקני הקז'ואל יש כל צידוק בעולם לקנות סחורה והרבה. אני בוודאות יכול להעיד על רוב שחקני הקז'ואל שאני מכיר שהם קונים מג'יק בכמויות ואני גם מוכן להסתכן ולומר שלפי דעתי הם קונים בכמויות גדולות יותר משחקנים תחרותיים.
אתה צודק שאין לשחקני קז'ואל סיבה (בדרך כלל - אני מוציא מכלל חשבון פריריליסים וריליסים) להתחרות בטורנירים אבל זה לא קשור כלל להשקעה או חוסר השקעה במשחק - אם אני מוציא בין 2000 ל 4000 ש"ח בשנה ובין 10 עד 20 שעות שבועיות על המשחק אני חושב שאפשר לומר שאני משקיע בו לא מעט... :roll:
אם אתה רוצה לומר שמקור ה- hype והפרסום הוא תחרותי - אין ספק, אבל זה לא אומר שבהכרח זאת צריכה להיות מטרת הליגה.
כאן אולי גם המקום להגיב לשאלה ששאלת בסוף. אין לי שום כוונה לצאת מופסד מכל העניין, כל הפרסים וההוצאות הכספיות שלי חושבו בצורה כזו שיאפשרו לי להמשיך לקיים את הליגה ללא ריקון כיסיי, זו גם הסיבה שאני מעודד פעילויות שמכניסות לי כסף, פעילויות שיאפשרו לי את קניית הפרסים והשקעת הזמן.
אם נפגש כל שבוע ונשחק לנו קצת מולטי פלייר וקזואל, ובסוף עוד אחלק על כך פרסים - אני בהחלט אפסיד כסף שאין לי.
ייתכן שאני מפספס פה משהו אבל איך קונסטרקטד מניב לך תשואה גבוהה יותר בהשוואה לקז'ואל? אני יכול להבין שבלימיטד יש לך מתח רווחים מסוים אבל כל עוד אתה לא מוכר קלפים לטורנירי קונסטרקטד אני לא רואה כאן מקום לחישובי עלות\תועלת.
ללא קשר לכך אני מציע חלופה - תשלום מינימלי כמו ב FNM לדוגמא (בוא נאמר 5-10 ש"ח) מאפשר להריץ כל פורמט ללא קשר לרמת התחרותיות ומאפשר לך לחלק פרסים בהתאם לתשלום הכניסה.
כל המתכונת החדשה הזו נוצרה על מנת לעודד שחקנים להשתתף בליגה ולהמשיך ולהשתתף בה, לעורר עניין על בסיס שבועי. התוכנית בנוייה לתגמל את מי שיתגמל אותה חזרה, רק כך היא תעמוד ביעדים שלה.
א. כל מה שכתוב כאן יכול לשמש בדיוק באותה מידה (לדעתי) בליגת קז'ואל.
ב. לי לא יצא לדבר עם חברי ליגת הטכניון - אם לא דיברת איתם כבר אולי כדאי לברר מה המודל שרץ שם אם הקהל דומה.
שחקן תחרותי רואה בפרסים ערך מוסף. הוא שואף לנצח. כמו שאומרים: "המרק הוא רק תירוץ". הפרסים הם רק דירבון, הם רק כדי להגדיל את החיוך בסוף הטורניר, הם כדי להראות שיש השקעה, שיש תגמול. אתה תוכל להסתכל על הגביע שעומד לך על הארון, ולומר לעצמך : אחח, אולי כדאי להביא עוד אחד שנה הבאה.
אתה צודק כל עוד מדובר בגביע על ניצחון בתחרות (שלא בסגנון האלטרנטיבי שהזכרתי) אבל ברגע שאתה מכניס דברים אחרים למשוואה (בוסטרים, כסף) אז זה כבר לא נכון לומר
בגדול כן. יש ביקוש למשהו ספציפי?
בהחלט - sleeves שקופים - לפחות 10 חבילות ופרוטקטורים כחולים כהים - לפחות 5 חבילות - דיברתי בזמנו עם אחת המנהלות ב PMI והיא אמרה שתזמין אבל... אולי אם אתה תזמין ביחד עם סחורת הפריריליס משהו ישתנה...

ד"א - כל זה לא אומר שלא אנסה - להיפך, אני אתן לכל דבר צ'אנס.

רועי
Cheni
MTGil Wizard

שליחה על ידי Cheni »

דבר ראשון שניכם חופרים רצח.
(אני חייב לקרוא כל מה שאתם כותבים כי זה בת'רד של הליגה וזה עלול להיות חשוב)
דבר שני, אלכס מזמין בוקס ענק של מלא פרוטקטורים שקופים(איזה 100 חבילות נראה לי), ואני קונה ממנו חצי בוקס, אולי תגיד לו שיזמין שני בוקסים, אין לי בעיה לקנות קצת יותר(אם אני לא טועה זה יוצא 5 שקל לחבילה של 100)
Sariel
distant watcher
MTGil Wizard
יצירת קשר:

Cheni כתב:דבר ראשון שניכם חופרים רצח.
(אני חייב לקרוא כל מה שאתם כותבים כי זה בת'רד של הליגה וזה עלול להיות חשוב)
:D :D :D
לא היינו ממשיכים אם זה לא היה כל כך כיף... :cool:
אחסוך ממך את העינוי ונמשיך במפגש הבא.

ד"א - מאחר ואתה הצעת בוסטר פייט בסגנון שריאל אתן לך הצעת נגד :
דרפאט Levi's Style , מה אתה אומר? ואם לא תמיד אפשר לשחק שריאל סטייל...
Aviad
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי Aviad »

אני חייב לקרוא כל מה שאתם כותבים כי זה בת'רד של הליגה וזה עלול להיות חשוב
אני איידע אותך מראש בפעם הבאה. הנה, למשל עכשיו, עוד כמה שורות, אני אתן עוד תוספת קטנה לחפירות, הסר דאגה מלבך, אינך מפסיד דבר.
:wink:

רועי, אני חושב שאני מתחיל להבין את חוסר ההבנה בנינו. הבעיה היא באי התאמה בין הגדרותינו.
הבחור שאתה מגדיר כשחקן קזואל איננו הבחור שאני מדבר עליו.
בעיני שחקן קזואל הוא שחקן ששומר על השקעה מינימלית, גודל האוסף ואיכותו לא ממש מעניין אותו, העיקר שיש לו כמות מסויימת של קלפים לשחק איתם מידי פעם. ההנאה העיקרית שלו היא מהמשחק עצמו.
שחקן כזה לא יכול להוות גורם פיננסי עיקרי.

בכל אופן, אני חושב שהבנת את הנקודה העיקרית שלי:
כל המתכונת החדשה הזו נוצרה על מנת לעודד שחקנים להשתתף בליגה ולהמשיך ולהשתתף בה, לעורר עניין על בסיס שבועי. התוכנית בנוייה לתגמל את מי שיתגמל אותה חזרה, רק כך היא תעמוד ביעדים שלה.
ייתכן שאני מפספס פה משהו אבל איך קונסטרקטד מניב לך תשואה גבוהה יותר בהשוואה לקז'ואל? אני יכול להבין שבלימיטד יש לך מתח רווחים מסוים אבל כל עוד אתה לא מוכר קלפים לטורנירי קונסטרקטד אני לא רואה כאן מקום לחישובי עלות\תועלת.
ללא קשר לכך אני מציע חלופה - תשלום מינימלי כמו ב FNM לדוגמא (בוא נאמר 5-10 ש"ח) מאפשר להריץ כל פורמט ללא קשר לרמת התחרותיות ומאפשר לך לחלק פרסים בהתאם לתשלום הכניסה.
בטורנירי קונסטרקטד יש דמי השתתפות ויש פרסים. מכירת קלפים לא נלקחת בחשבון.
אני מקבל את הצעתך. זה אכן תואם את הנחת הבסיס שהזכרתי קודם ולכן יכול לעבוד. אוסיף את הצעה זו בשאלון העדפות, אני לא חושב שתיהיה בעיה לעשות את זה.

אל תדאג, אם נהנת מהליגה עד כה, אני יכול לומר כמעט בוודאות שהתוספות החדשות לא יפגעו בהנאתך, ואף להפך.

אביעד
Cheni
MTGil Wizard

שליחה על ידי Cheni »

distant watcher כתב:
ד"א - מאחר ואתה הצעת בוסטר פייט בסגנון שריאל אתן לך הצעת נגד :
דרפאט Levi's Style , מה אתה אומר? ואם לא תמיד אפשר לשחק שריאל סטייל...
לוי סטייל, כל הבוסטרים של רועי? או הבוסטרים ששחקן פותח שלו?
נשמע סבבה רצח בכל מקרה, ככה לא יהיה את הפיתוי לקחת money rare במקום קלף שחיק כי זה במילא שלך.
אגב, אפשר לעשות דראפט לוי סטייל (שכל הבוסטרים של רועי) עם פרס סימלי למקום ראשון בלבד - בוסטר.

*דיווח חופר מיום חמישי*
הבאתי ביום חמישי למפגש של אלעד-אלכס שני בוסטרי שארדס, שיש לי משני הדראפטים האחרונים
(פעמים מקום שני עם שני ראשונים... חלאס, דראפט הבא מקום1), כדי לעשות בוסטר פייט סגנון שריאל.
אלעד לא הביא פרוטקטורים אז היה לי רק פרוטקטורים לבוסטר אחד.
פתחתי את הבוסטרים face down הוספתי 2 לנדים מכל צבע והוצאתי טוקן.
שמתי את הפרוטקטורים על בוסטר אחד, והכנתי את השני.
בדיוק אז שבאנו להתחיל(אני מול אלעד) הטוסט שלי היה מוכן.
לא רציתי לייבש את אלכס, אז חשבתי קצת, והבאתי לאלכס לשחק במקומי ואכלתי את הטוסט.
אלכס שיחק את הבוסטר נטול הפרוטקטורים כי אצלו הקלפים ישארו מינט.
אלכס הלך לשטוף ידיים כדי שהם באמת יהיו מינט.
אלעד שפך את הקפה שלו, כמעט על שני הבוסטרים.
בוסטר פייט מתחיל.
אחרי איזה דקה אלכס מתחיל להתנהג מוזר... הוא אומר שהוא מפחד להמשיך לשחק בלי פרוטקטור על קלף מסויים,
אז התחלתי להתפלל, ובמקביל הבאתי לו פרוטקטור יחיד לקלף החשוד.
אחרי כמה תורות, אלכס מכניס לנד לבן שני ומוריד:
אלספת'!!!
מיותר לכתוב מי ניצח את הפייט

הערה לסיכום: שעתיים קודם הוספתי את אלספת' לרשימת הwant שלי בפורום,
כמו כן, זה הקלף היחיד בסט שממש רציתי לפתוח, ולכן לא שמרתי את הבוסטרים לתשלום עתידי כמו בדרך כלל.
Sariel
נעול