מצעד העשור - סרטים

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

WHATEVER
the wrong one
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מצעד העשור - סרטים

שליחה על ידי WHATEVER »

עשור הולך ועשור בא, וזמן לתת דין וחשבון על חטא שחטאנו בהורדות סרטים מהאינטרנט. ובכל זאת - הסרט הטוב של העשור (מי שלא אוהב לדג שרק יכתוב סרטים טובים מהעשור הנ"ל)

דבר ראשון להקדיש כמה מילים על אוואטאר. או ליתר דיוק לומר לאנשים - תתעלמו ממנו. אנימציה טובה מעולם לא הפכה סרט מגרוע לטוב, וזה כולל את אוואטאר שהוא סרט בעל עלילה פתטית וצפויה מראש.

קלינט איסטווד - ללא ספק במאי העשור. מיסטיק ריבר, גראן טורינו, וכמובן מיליון דולר בייבי הם כולם סרטים מצויינים.

סדרת סרטים העשור - לא מפתיע אבל כמובן ששר הטבעות. לא רק אחד העיבודים הטובים ביותר שאי פעם נעשו לספר, אלא גם אחד מסרטי ההרפתקאות הטובים אי פעם. לדעתי אפשר להתיר גם כסדרת הסרטים הטובה אי פעם.

בכל מקרה לרשימת סרטי העשור, לא על פי סדר:
האביר האפל - כן, יש רק שלושה שחקנים טובים בסרט, כן, הסוף מרגיז, כן, לסרט היו ללא ספק צריכים לקרוא "הג'וקר והטמבל ההומו האפל" ובכל זאת הית' לדג'ר עשה דמות שהיא לא רק בלתי נשכחת אלא גם מבוצעת כל כך מדויק, כתובה כל כך טוב, בעלת פן אחד אבל עמוקה, אין שו ספק שלסרט מגיע מקום ברשימה.

סרטי קלינט איסטווד - אישית, סרטי מלחמת יפן וארצות הברית לא ריגשו אותי במיוחד (אולי צריך להיות אמריקאי), בגלל האורך והטקסטים הרדודים יחסית (ורדוד יחסית של איסטווד הוא עדיין אפלטון ביחס לאחרים). אבל מיסטיק ריבר, גראן טורינו ומיליון דולר, בייבי (להלן, מיסטיק טורינו, בייבי) הם סרטים נפלאים. אישית אני נדהם איך כל דמות שאיסטווד משחק היא חדגונית ורב גונית בו זמנית.

האחרים (שלכולם מגיע תיאור מעמיק יותר, אבל אני עייף): השתולים, טראפיק, שרק (סרט אנימציית העשור בקלות), חיי שמידט, זולנדר (הכי טוה של בן סטילר אי פעם), נפלאות התבונה ועוד ועוד שאנשים יכעסו שלא הזכרתי.

ואתם?
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

אני אהבתי מאוד סרטים שהם לאו דווקא שוברי קופות כמו שציינת:
אבודים בטוקיו
סיפורי דגים
משפחת טננבאום
לרכב על לווייתן

אי אפשר שלא להזכיר גם את טריינספוטינג ומועדון קרב, למרות שאני לא זוכר אם הם יצאו בעשור האחרון או לא...

שחקן העשור מבחינתי כמה שזה נשמע מפתיע הוא וויל סמית. נהניתי לראות כל סרט שהוא עשה ואני ממליץ מאוד על המרדף לאושר ושבע נשמות.
אני הדורבן שקולע בזמן !
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אין לי כוח ממש לדרג או להביא שמות (למרות שסדרת באטמן החדשה ישר קופצת לראש), אבל אני חייב להגיד שהסרטים בעשור האחרון נתנו קפיצה די יפה הן באיכות (איכות צילום, אפקטים, אמינות אפקטים, CGI וכו'...) וגם יצאו קצת מהקלישאות של שנות התשעים (שלא לדבר על חוסר האמינות המשווע של כל סרט אקשן מהניינטיז).

בברכת "טרילוגיית שודדי הקאריביים FTW", לילה טוב.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מוכרח להסכים על שר הטבעות ושודדי הקאריביים והאביר האפל
שר הטבעות- הסרטים הכי אפים שנעשו אי פעם
שודדי הקאריביים- הסרטים הכי כיפים לצפייה, ויעיז מישהו לחלוק עלי
האביר האפל- אחד המשחקים הטובים ביותר בקולנוע (הג'וקר) לפי דעתי
תמונה תמונה
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

אני נוטה להסכים עם קרואן כאן (לא חושב שזה יקרה שוב).
שר הטבעות זה באמת אחד הסרטים האפיים שיצאו בעשר, אולי הטוב ביותר. יש לשים דגש בעיקר לפי דעתי על שובו של המלך, שם היו כמה סצנות מדהימות.
תמונה
"!Fishing is for wussies"
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

kabanist כתב:אני אהבתי מאוד סרטים שהם לאו דווקא שוברי קופות כמו שציינת:
אבודים בטוקיו
סיפורי דגים
משפחת טננבאום
לרכב על לווייתן

אי אפשר שלא להזכיר גם את טריינספוטינג ומועדון קרב, למרות שאני לא זוכר אם הם יצאו בעשור האחרון או לא...

שחקן העשור מבחינתי כמה שזה נשמע מפתיע הוא וויל סמית. נהניתי לראות כל סרט שהוא עשה ואני ממליץ מאוד על המרדף לאושר ושבע נשמות.
טריינספוטינג ומועדון קרב הם סוף שנות התשעים. וויל סמית' ממש לא שחקן העשור, אני הייתי נותן את התואר כנראה למאט דיימון.
Kroen כתב: בפלפל חריף רגיל יש כ2000 מ"ג של קצפסיאן ל100 גרם, ובפלפל החריף הזה, שנקרא red savina habanero יש מעל חצי מיליון מ"ג ל100 גרם.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

מאט דיימון? אם כבר ג'וני דפ.
תמונה תמונה
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

מסכים עם קרואן ורוצה להוסיף: הגרסה המחודשת לפאנטום האופרה מאוד טובה לדעתי, וכן גם הסרט v for vendetta, שהיה מעולה לדעתי.

בז'אנר טיפה שונה אהבתי את הסרט של fma כי נורא חיכיתי שהוא יצא והוא לא אכזב בכלל.

אני די בטוח שיש עוד כמה טובים ששחכתי מהם, אבל זה מה שעולה לי כרגע
ΓΝ ΨΧ
nurielyap
jhonny poker
יצירת קשר:

שליחה על ידי nurielyap »

שר הטבעות.גם שודדי הקרביעים אחלה.
הסרט השני הכי טוב שראיתי בעשור(הראשון שאני זוכר)
זה the hangover,אולי יש אנשיים שיחלקו אלי,אבל זה פשוט חובה.
الله ماوس!
עדיף 2 BOPים ביד מאשר אחד על המגרש.
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

ג'וני דפ לא מיצה את עצמו בעשור הזה. חבל.
Kroen

שליחה על ידי Kroen »

c'mmon, ג'ק ספארו זו אחת הדמויות הגאוניות
תמונה תמונה
אדם
MTGil Wizard

שליחה על ידי אדם »

ארץ קשוחה.
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

מאט דיימון? על מה ולמה? סרטי הריגול היו לא רעים אבל לא היה הרבה יותר מזה...
אני הדורבן שקולע בזמן !
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

לא בטוח אם יש פה מי שמכיר, אבל טרילוגיית סרטי ה"נקמה" של פארק-צ'אן ווק, ובמיוחד Oldboy ו- Sympathy for lady vengeance הם שניים מהסרטים הכי חזקים שראיתי בחיים שלי, בלי ספק טובים יותר מ98% ממה שיצא מהוליווד בעשור האחרון אם לא מ- 100%.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

Nicolas Cage עם כמה סרטים משובחים כמו Adaptation. ו-Lord of War, אבל כמה בינוניים כמו Bangkok Dangerous. לא שחקן העשור (ג'וני דפ לדעתי) אבל בהחלט ראוי לציון.
Up לדעתי יותר טוב משרק. ברט האנימציה היפה ביותר בעשור.
אני גם מסכים עם מה ש-Kroen אמר, וויל סמית' בהחלט הרשים בכמה סרטים (שכחת את גברים בשחור 2?). גם לאדם סנדלר היו כמה פנינים, ביניהם Reign Over Me ו- The Longest Yard.
בנוסף אני חייב לציין את The Prestige. סרט מצויין.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Dragon Slayer
?Hellkites you say

שליחה על ידי Dragon Slayer »

sinithar כתב:בנוסף אני חייב לציין את The Prestige. סרט מצויין.
מחזק. עלילה גאונית.
תמונה
"!Fishing is for wussies"
Row
MTGil Wizard

שליחה על ידי Row »

מה שאמרתם פה די נכון.
אבל אני גם אהבתי מאוד את 300
ואת Hooligans שהוא אולי הסרט היחידי אי פעם שגרם לי להזיל דמעה.
Rotem
WHATEVER
the wrong one

שליחה על ידי WHATEVER »

אנחנו מדברים על הסרט עם יו ג'קמן? אם כן אני מוסיף.
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

טרנטינו גם הספיק להכניס לרשימה של סרטי העשור את Inglorious Basterds, וטוב שהסרט האחרון שראיתי היה האחד שכנראה יסתמן כהכי משפיע בעשור הקרוב, למרות שהוא לא יותר טוב מסרטים אחרים - Avatar.

ואם כבר שר הטבעות - District 9 הוא כנראה סרט השנה של 2009, אבל יש את Up שלא ממש קל לעבור אותו.

ובאנימציה, זה בלי ספק העשור של Pixar. סרט האנימציה המדהים הבערך יחיד שיצא מסטודיו אחר היה שרק, והשני והשלישי פשוט גרועים.

וכל מי שאוהב סרטי ז'אנר פשוט לא יכול לוותר על Watchmen. זה כמו האביר האפל (עשוי פחות טוב, אמנם), אבל הרבה יותר מטריד.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

PopperThingi כתב:וכל מי שאוהב סרטי ז'אנר פשוט לא יכול לוותר על Watchmen. זה כמו האביר האפל (עשוי פחות טוב, אמנם), אבל הרבה יותר מטריד.
מחזק.
בקשר להערה בתחילת הThread על האביר האפל, אני חייב להגיד שאני לא מסכים עם הרוב. כל השחקנים שיחקו טוב, והסרט הרשים בכל אחד מהאספקטים שבו. כולנו ידענו מראש שבאטמן הוא הומו מתחסד, זה לא משהו מפתיע.
District 9 לא ראיתי, אבל גם לא שמעתי עליו ביקורות מהללות.
אני חייב גם לציין את הסרט החדש של וודי אלן: Whatever Works (מה שע!בד). סרט מעולה, מצחיק ומקסים.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
שלח תגובה