הכרזה רשמית - יבואן חדש למג'יק בישראל: כוכבי כסף הוצאה לאור

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי Navidshi »

WHATEVER כתב:הרי אם הקהילה תגדל בצורה משמעותית, והמשחק יופץ בצורה משמעותית הדבר הקסום שנקרא "שוק חופשי" יתחיל לפעול, מה שיכול דווקא להוריד את המחירים.
אם יש לך 100 צרכנים, אתה מעלה את המחירים ואז צובר עוד 900 צרכנים, למה לך להוריד את המחירים? הרי יש לך לפחות 900 צרכנים שהיו מלכתחילה מוכנים לשלם את המחיר הגבוה יותר.
לצורך העניין, שוק חופשי דורש תחרות, מה שליבואן בלעדי אין - לפחות במובן שאתה מתאר.

אני יכול לומר בפירוש שעליית המחירים הזו עשויה להשפיע על מה, כמה ואיפה אני משחק, אבל היא לא תגרום לי לפרוש מ-Magic.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

שוק חופשי במצב של מונופול? מה שאמור לקרות, למיטב הבנתי הכלכלית המוגבלת, הוא שהיבואן יקבע את המחיר ל"יחידה" (נניח בוסטר) בצורה שממקסמת את הרווח שלו. חלק מהאנשים יפסיקו לבוא לטורנירים לטובת פעילויות חילופיות (מג'יק אונליין, משחקים אחרים שהם נהנים מהם) והשוק יתקבע במצב שבו הרווח של כוכבי כסף הוא מקסימלי. קשה לדעת מה המחיר במצב הזה, שכן PMI בוודאות לא פעלו לפי הגיון כלכלי מקובל אלא תחת ההנחה האופטימית שמחיר יותר גבוה תמיד מגדיל את ההכנסות, ולכן בהחלט ייתכן שהמחיר שימקסם את הרווחים ליבואן הוא נמוך מהמחיר כיום. כולי תקווה שאם זה המצב, היבואן החדש ישכיל לבדוק ולגלות זאת.
בכל מקרה, לגודל הקהילה אין שום קשר לזה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
פריק פנטזיה
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שאלה

שליחה על ידי פריק פנטזיה »

אם המחיר הוא הטריגר אם להגיע או לא להגיע, מדוע בארוע שזיו אירגן ביום שבת בסנטר הגיעו רק 11 משתתפים?

זו לא שאלה קנטרנית. באמת מעניין אותנו להקשיב.
פריק - פנטזיה של חנות
וייצמן 14, מרכז וייצמן (קומה 1-) טל: 03-6961826
www.freak.co.il
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

היו עוד אלמנטים שם חוץ מהמחיר.
פורמט אקסטנדד הוא פורמט פחות משוחק בארץ, ממגוון סיבות.
גם לטורנירי T2 במחיר רגיל מגיעים רק כ20 אנשים. (כל עוד זה לא PTQ, אז מגיעים 30)
כשאני שמעתי שהגיעו 11 אנשים, דווקא הייתי די מרוצה מהכמות. הרי לPTQ אקסטנדד האחרון הגיעו 25 איש אם אני זוכר נכון.
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לצורך העניין, היו כמה וכמה תגובות שליליות בפורום גם למחיר בטורניר המדובר, שעמד על 45 ש"ח לבוסטר וחצי פרס, עם דראפטים במחיר של 85 ש"ח.
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

כן, לא אמרתי שהמחיר לא קשור, פשוט הוספתי שיש עוד היבטים, ברור שהמחיר חשוב
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אם המחיר הוא הטריגר אם להגיע או לא להגיע, מדוע בארוע שזיו אירגן ביום שבת בסנטר הגיעו רק 11 משתתפים?
היו מגוון סיבות שאפשר להיכנס אליהן, אבל אם בנושא המחיר עסקינן, אם תקרא את הת'רד תיווכח לדעת שהמחיר שנקבע לטורניר זה, גם עבור הקונסטרקטד וגם עבור הדראפטים, היה גבוה יותר מאשר טורנירים דומים, כך שאמנם אבסולוטית זה לא עלה 160, אבל יחסית לחלופות זה היה טורניר יקר.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
מייג'
MTGil Apprentice

שליחה על ידי מייג' »

שלום לכולם אני שחקן חדש. שיחקתי מג'יק כמה פעמים באמצע שנות ה-90, וחזרתי לשחק שוב רק לפני כמה חודשים עם חברים. המשחק השתנה מאד, אבל בעיני הוא מדהים ותפס אותי מאד.
כולכם נשמעים מוטרדים מזה שהקהילה קטנה והמחירים גבוהים. בעיני הדברים קשורים. היבואן הסביר שהוא מייבא ומוכר כמויות קטנות, בעוד העלויות שלו כמעט קבועות. מה שמסביר (לפחות חלקית) למה המחירים גבוהים.
הדרך לשבור את המעגל היא לגרום ליותר אנשים לשחק. ככל שיהיו יותר שחקני קז'ואל כמוני בארץ, יותר חבילות ובוסטרים יימכרו בחנויות, המחזורים יגדלו ובשאיפה המחירים ירדו (באחריותך, כוכבי הכסף).
כמו כן ככל שיהיו יותר שחקני קז'ואל בארץ חלק מהם ייכנסו למעגל התחרויות והקהילה התחרותית תגדל. מסקנה: צריך לעודד יותר אנשים לגלות את המשחק ולהתחיל לשחק בבית עם חברים. אין טעם לנסות לשכנע מתחילים להוציא 160 ₪ על משהו שחדש להם ושרוב הסיכויים שהם יפסידו בו. זה משרת את המטרות שלכם לא שלהם.

אם אתם באמת רוצים להגביר את המודעות למשחק הנה שיטה פשוטה שלרוב עובדת היטב ולא עולה כלום (וסליחה אם כבר ניסיתם ולא עבד):
1. צרו קבוצת פייסבוק עבור MTG ישראל. חיפשתי והיחידה שמצאתי היא MTG IL ויש לה 8 חברים.
2. כולכם מצטרפים לקבוצה. כל ה-300 + כל מי שתצליחו לשכנע, בלי קשר אם הם משחקים עדיין או לא.
3. האדמינים של הקבוצה מפרסמים כל אירוע מג'יק שקורה בארץ: PR, דראפט, אחרים – רשמיים ולא רשמיים, ארציים ומקומיים כ-event-ים בקבוצה. חשוב שיהיו גם אירועים למתחילים שעולים מעט מאד כסף.
4. חברי הקבוצה מאשרים השתתפות באירועים – זה החלק החשוב
5. האישור מופיע בדפים של כל החברים שלכם בפייסבוק – Yoav is attending the event Tel-Aviv Magic Draft.
6. חלק מהחברים שלכם יסתקרנו וישאלו במה המדובר – זה הצ'אנס שלכם למכור להם את המשחק (ויהיה לכם רק צ'אנס אחד כזה אז נצלו אותו טוב)
7. חברים אחרים יתעניינו וילכו לבקר בדף הקבוצה, לכן כדאי שיהיו בו טקסט ותמונות שיסקרנו וידרבנו לקרוא עוד. תנסו להימנע משימוש בז'רגון שרק אתם מבינים.
8. אם הכל יעבוד כמו שצריך הקבוצה תגדל - יותר ויותר אנשים יצטרפו, יקבלו עדכונים על האירועים, יאשרו השתתפות (ובאותו רגע כמובן כל החברים שלהם יקבלו עדכון על כך), ואולי גם ישתתפו בפועל.
9. טיפ אחרון – תדאגו שיהיה ייצוג טוב לבנות בקבוצה, אפילו אם הן לא משחקות בפועל – זה יעודד יותר בנים להצטרף. באמת.

בנוסף מאד יעזור אם מישהו יבנה אתר אטרקטיבי שמסביר בקצרה ובפשטות (עם הרבה תמונות) מה זה מג'יק ולמה זה מגניב. הטריק הוא לגרום לזה להראות סקסי לפחות כמו פוקר. לא משחק פנטזיה, לא משחק לילדים ולא משחק של גיקים בלבד. סתם דוגמה – "מותח יותר מטקסס-הולדם, מתוחכם יותר משחמט, וממכר יותר מגיטר הירו. האם אתם בטוחים שאתם מוכנים?" אולי נשמע מפגר אבל עובד. תפנו את החברים לדף והוא יעזור לכם לשווק להם את המשחק.
בהצלחה :)
PopperThingi
Dragon Food

שליחה על ידי PopperThingi »

_AmUgAbA_ כתב:רק רציתי להגיד שהכי עצוב בת'רד הנוכחי זה לאו דווקא עליית המחירים, אפילו לא חזון אחרית הימים של המג'יק שמצטייר פה על ידי רבים מכם.

הדבר שמדכא אותי יותר מכל הוא העובדה שלא הצלחתי למצוא הודעה אחת (מלבד ההודעות של רן) על פני שבעה עמודים שנכתבה ללא שגיאות כתיב. וזה מביא אותי למסקנה הבאה: א. אנשים מפרסמים הודעות מבלי לערוך אותן או לתקן שגיאות, מה שמבטא חוסר רצינות או עצלנות. ב. קהילת המג'יק לא יודעת קרוא וכתוב. ג. רוב המגיבים פה הם ילדים\נערים (זה עדיין לא מצדיק כתיבה לא נקייה), ואז כל שנותר לי הוא להצטער על הרמה הירודה של הנוער (לאן נעלם המוח היהודי?)...

בכל מקרה, ולא משנה איזו אופציה תבחרו, תגיעו למסקנה שהרמה פה פשוט נמוכה עד כדי גועל, וזו הסיבה שאנשים מתרחקים ממג'יק. בוודאי לא המחירים. אני הייתי מוכן ליסוע לפרו-טור עד שיקאגו הרחוקה ולהוציא אלפי שקלים על כך, כי שם הרגשתי טוב עם מה שאני עושה ועם האנשים שסביבי. הייתה שם קלאסה. היה סטייל. הרגשתי שהחוויה הייתה שווה כל גרוש. בטורנירים בארץ, ותסלחו לי על הביטוי, אני מרגיש שאני משחק בקקי עם תינוקות בארגז חול...

אז אנשים - לא התכוונתי להעליב אף אחד באופן אישי, אבל בבקשה תנסו להעלות את הרמה. אל תצפו שאנשים יתייחסו אליכם בכבוד וברצינות אם זה הרושם שאתם יוצרים.
חרטא, וגם אם רק משום שלי בעצמי לא היו שגיאות כתיב.
אם אתה לא מתכוון לפגוע, אל תכתוב הודעה שקרית ביסודה כדי להטיח לנו בפנים הערה אליטיסטית ורתיעה כללית מפני ילדים/נוער. המצב של שוק הפנטזיה בארץ שונה מאוד מחו"ל. אם לא מתאים לך לשחק עם ילדים, או גרוע מזה, אתה מהסוג שחושב שלכל אחד מתחת לגיל מסוים המוח לא עובד כמו שצריך, תשחק במקום אחר.
נערך לאחרונה על ידי PopperThingi ב 25/1/2010 , 23:29, נערך פעם 1 בסך הכל.
הקיוב שלי ב-CubeTutor נסו בעצמכם!
Ward
Moderator

שליחה על ידי Ward »

טוב, ביליתי את הערב בקריאת 8 עמודים גדושים באני לא רוצה לומר מה... :-?

אני באמת מבין ללב הקהילה והשחקניה כאחד מהם במשך לא מעט שנים.
אבל אני לא מצליח להבין ללב ההמולה המוגזמת המשתרעת לה לאורך כל עשרות התגובות של חברים רבים כאן.
מה נסגר אתכם ?!
הגיע יבואן חדש לארץ להחליף את PMI, פתח יוזר בפורום ע"מ לקרב עצמו לקהילה ולענות על שאלותיכם וזוהי קבלת הפנים ?
בואו כולנו נרגע קצת ונמתין מספר שבועות לפני שאנו שופטים / מעלים על המוקד אדם שעושה רושם כי כוונותיו רציניות בנושא המג'יק בארץ.
להחרים או לפרוש למג'יק אונליין או משחקים אנונימים בבית עם Box שקנינו ב ebay הם לא פתרון, לפחות לא כרגע.
אני מאחל לכולנו בהצלחה ואורך רוח בימים אלו ומצפה לראות את רובנו המכריע בפרי רליס בשבת - לא חובה להגיע רק בשביל לשחק אלא זהו גם זמן טוב לדבר על המצב החדש פנים אל פנים.

שבוע נהדר לכולם,
עומרי
kabanist
Moderator
יצירת קשר:

שליחה על ידי kabanist »

מסכים לגמרי עם עמרי.
עוד לא היה טורניר אחד גדול של היבואן החדש וכבר אנשים נוטשים, מזמינים בוקסים, ובוכים על מר גורלו של המשחק בארץ.
המצב לדעתי כמו שהוא כרגע, יכול רק להשתפר.
קצת פרופורציות.
אני הדורבן שקולע בזמן !
חבוב
Mr. Dude

שליחה על ידי חבוב »

מייג' כתב:שלום לכולם אני שחקן חדש. שיחקתי מג'יק כמה פעמים באמצע שנות ה-90, וחזרתי לשחק שוב רק לפני כמה חודשים עם חברים. המשחק השתנה מאד, אבל בעיני הוא מדהים ותפס אותי מאד.
כולכם נשמעים מוטרדים מזה שהקהילה קטנה והמחירים גבוהים. בעיני הדברים קשורים. היבואן הסביר שהוא מייבא ומוכר כמויות קטנות, בעוד העלויות שלו כמעט קבועות. מה שמסביר (לפחות חלקית) למה המחירים גבוהים.
הדרך לשבור את המעגל היא לגרום ליותר אנשים לשחק. ככל שיהיו יותר שחקני קז'ואל כמוני בארץ, יותר חבילות ובוסטרים יימכרו בחנויות, המחזורים יגדלו ובשאיפה המחירים ירדו (באחריותך, כוכבי הכסף).
כמו כן ככל שיהיו יותר שחקני קז'ואל בארץ חלק מהם ייכנסו למעגל התחרויות והקהילה התחרותית תגדל. מסקנה: צריך לעודד יותר אנשים לגלות את המשחק ולהתחיל לשחק בבית עם חברים. אין טעם לנסות לשכנע מתחילים להוציא 160 ₪ על משהו שחדש להם ושרוב הסיכויים שהם יפסידו בו. זה משרת את המטרות שלכם לא שלהם.

אם אתם באמת רוצים להגביר את המודעות למשחק הנה שיטה פשוטה שלרוב עובדת היטב ולא עולה כלום (וסליחה אם כבר ניסיתם ולא עבד):
1. צרו קבוצת פייסבוק עבור MTG ישראל. חיפשתי והיחידה שמצאתי היא MTG IL ויש לה 8 חברים.
2. כולכם מצטרפים לקבוצה. כל ה-300 + כל מי שתצליחו לשכנע, בלי קשר אם הם משחקים עדיין או לא.
3. האדמינים של הקבוצה מפרסמים כל אירוע מג'יק שקורה בארץ: PR, דראפט, אחרים – רשמיים ולא רשמיים, ארציים ומקומיים כ-event-ים בקבוצה. חשוב שיהיו גם אירועים למתחילים שעולים מעט מאד כסף.
4. חברי הקבוצה מאשרים השתתפות באירועים – זה החלק החשוב
5. האישור מופיע בדפים של כל החברים שלכם בפייסבוק – Yoav is attending the event Tel-Aviv Magic Draft.
6. חלק מהחברים שלכם יסתקרנו וישאלו במה המדובר – זה הצ'אנס שלכם למכור להם את המשחק (ויהיה לכם רק צ'אנס אחד כזה אז נצלו אותו טוב)
7. חברים אחרים יתעניינו וילכו לבקר בדף הקבוצה, לכן כדאי שיהיו בו טקסט ותמונות שיסקרנו וידרבנו לקרוא עוד. תנסו להימנע משימוש בז'רגון שרק אתם מבינים.
8. אם הכל יעבוד כמו שצריך הקבוצה תגדל - יותר ויותר אנשים יצטרפו, יקבלו עדכונים על האירועים, יאשרו השתתפות (ובאותו רגע כמובן כל החברים שלהם יקבלו עדכון על כך), ואולי גם ישתתפו בפועל.
9. טיפ אחרון – תדאגו שיהיה ייצוג טוב לבנות בקבוצה, אפילו אם הן לא משחקות בפועל – זה יעודד יותר בנים להצטרף. באמת.

בנוסף מאד יעזור אם מישהו יבנה אתר אטרקטיבי שמסביר בקצרה ובפשטות (עם הרבה תמונות) מה זה מג'יק ולמה זה מגניב. הטריק הוא לגרום לזה להראות סקסי לפחות כמו פוקר. לא משחק פנטזיה, לא משחק לילדים ולא משחק של גיקים בלבד. סתם דוגמה – "מותח יותר מטקסס-הולדם, מתוחכם יותר משחמט, וממכר יותר מגיטר הירו. האם אתם בטוחים שאתם מוכנים?" אולי נשמע מפגר אבל עובד. תפנו את החברים לדף והוא יעזור לכם לשווק להם את המשחק.
בהצלחה :)
רעיון מצויין ולעניין. אם מישהו ירים את הפרויקט אני אצטרף בכיף למרות הסלידה שלי מפייסבוק בכלל ומקבוצות בו בפרט.
It’s practically a rule that a ssason is awesome in Limited - LSV, Avacyn set review
HotGod
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

גם אני משתתף חדש פה

שליחה על ידי HotGod »

ולהלן כמה הערות ונאום חוצב להבות:
- זכותו של כל יבואן לקבוע את מחיר מוצריו. באותה מידה זכותו של הציבור לא לרכוש מוצר שנראה לטעמם יקר מדי
- מדי שנה מעלים את המחיר של הדראפטים מכיוון שהציבור ממשיך לבוא. תכונה זו מאפיינת מוצרים "קשיחים" אליהם אנשים מכורים. תקפיצו את מחיר הפרילי ב 50% ופחות אנשים ירכשו פרילי. תקפיצו את מחיר הסיגריות ב 50% ואנשים ימשיכו לרכוש ללא שינוי משמעותי.
זו הסיבה שאין טעם לבכי שנשפך פה על המחירים הגבוהים. רוצים שינוי? תחרימו, תגיעו פחות, תצביעו ברגלים.

כל יבואן שיראה כי המוצר שזה עתה העלה את מחירו נצרך פחות יאלץ להוריד במחיר או להפסיק לייבא. כל עוד אתם בוכים וקונים המחיר יצחק ויעלה. מאוד פשוט.

הכוונה של היבואן טובה - להביא עוד שחקנים, עוד מכורים, עוד קונים. שיטת העלאת המחיר בכדי שיהיה כדאי לחנויות להחזיר את המוצר למדפים היא שיטה אווילית ולא תצלח. מחירים גבוהים ישכנעו את החנויות להוסיף את המשחק למדפים אך המטרה היא לא יותר מג'יק על מדפים כי אם יותר שחקנים, יותר קונים.

כך, ראיה קצרת רואי תגרום למוצר לבצע קאם-באק למדפים אך כשעובש יתפוס את הקופסאות יחזרו החנויות להתבכיין שאיש לא רוכש ונחזור למצב בו אין היצע כי אין ביקוש.

160 שקלים הם יותר מדי לכל דראפט אפשרי. אני מעדיף לרכוש בסכום כזה חמישה קילומטרים של ניילון פצפצים, לעטוף פסנתר כנף ולהפיל אותו על עוברי אורח ממגדל עזריאלי.
אם בוסטר עולה 30 שקלים בארץ, ארכוש חמישה בוסטרים ב 150 שקלים ובעודף אקנה חצי מטר של ניילון פצפצים לבדר עוברים ושבים עת אני פותח חמישה בוסטרים.

הדראפטים והפרה-רליסים הינם אירועים שנועדו לעשות רעש. אירועים שצריכים לשמוע בחדשות של שמונה, אירועים בהם חוזים בבחורות חטובות בבקיני המחופשות לוורוש.
במקום זה, אנו מקבלים אירועים בהם מחשב היבואן כמה רווח יעשה מכל משתתף. מה זה? היכן אנו חיים? בסוריה?

מאירוע כמו דראפט, היבואן צריך לצאת בהפסד. אם היו 20 משתתפים, הוא צריך להפסיד 50 שקלים על כל משתתף. סכום של 1,000 שקלים הפסד לדראפט צריכים להיבלע בחשבונו של היבואן. בשיטה שכזו, בדראפט הבא יהיו 200 משתתפים. רק ככה מגדילים את קהל המשחקים, את קהל המכורים שיחזור וירכוש עוד בוסטרים, יבוא לעוד כנסים, דראפטים ויספר לחברים שלו על הבחורות המחופשות.

דראפטים או כנסים גדולים אפשר לממן ע"י נותני חסויות, ע"י פרסומת ועוד ועוד.

זו שיטה לעשות עסקים ולא לספור כמה רווח נעשה על כל משתתף. 160 שקלים עם רווח של 50 שקלים למשתתף כפול 8 אנשים בדראפט יוצא רווח נקי של 400 שקלים. יש!
מה יש ליבואן ראשי של וויזרד לעשות עם 400 שקלים רווח מדראפט? כמה ניילון פצפצים אפשר לרכוש עם 400 שקלים?

טוב, אני חושב שהמסר שניסיתי להעביר עבר. בנתיים ההודעה הכי מעניינת היתה של מייג'.
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני חייב לציין שההודעה האחרונה תלושה מהמציאות יותר מרוב ההודעות כאן.

תנו ליבואן חדש זמן להתארגן. אם עוד מספר חודשים ומספר טורנירים המצב הופך גרוע, אז תתלוננו. בינתיים אני מאמין שצריך לתת לזמן לעשות את שלו.
TrUnks
Solemn master
יצירת קשר:

שליחה על ידי TrUnks »

lol hotgod עשית לי את הבוקר עם ההודעה המטופשת הזאת חח
אני משדר משחקים מכל הפורמטים בmagic online בלינק הבא למי שמעוניין-
http://www.twitch.tv/nivshm
YO!ded
Necromacy Master

שליחה על ידי YO!ded »

TrUnks כתב:lol hotgod עשית לי את הבוקר עם ההודעה המטופשת הזאת חח
כנ"ל XD
ΓΝ ΨΧ
sacred carrot
MTGil Apprentice

שליחה על ידי sacred carrot »

Orb כתב:sacred carrot, אני מבין את החשבון שאתה מנסה לעשות, אבל יש כאן פרט אחד חשוב מאוד שאתה מחמיץ, והוא שלא בהכרח צריך להסתכל על הפרי רליס כטורניר יחיד בפני עצמו, אלא כחלק ממכלול. כלומר, הפרי רליס הוא מן הסתם אחד הטורנירים הרווחיים יותר, אבל אין זה אומר ש"איזה חארות, מנסים להרוויח על הטורניר הזה הרבה", אלא שבמובן מסוים, כשאתה בונה תוכנית כלכלית שלמה, אתה גם לפעמים בונה על דברים מסוימים, כמו פרי רליס, כדי שיממנו פעילויות אחרות, או שיצדיקו את ההתעסקות בכללה, בגלל ששם קיים מרווח הרווח הגדול ביותר.
בקיצור, עד שלא רואים את התמונה הכוללת, בעייתי לדעתי לשפוט רק על סמך תמחיר של טורניר בודד.

disclaimer: אין זה אומר שאני תומך או מסכים עם עליית המחירים, רק מציין שיש יותר גורמים שצריך להתחשב בהם מאשר צויין כאן.
אז זהו, שצריך לדעת לבחור בשכל על מה אתה בונה את התוכנית הכלכלית שלך. silver stars טוענים מספר דברים:
1) מטרתם היא להרחיב את מימדי המשחק בארץ ולמשוך עוד שחקנים.
2) הם יודעים מה הם עושים, כי הרי הם הכפילו ביותר מעשר את קהילת שחקני מו"ד בארץ
3) על מנת שיוכלו להרחיב את מספר השחקנים, צריך להפיץ את מג'יק ליותר חנויות וכך לעשות אותו יותר נגיש. אדם שסתם עובר בחנות ומרפרף על המדפים עלול להתקל במג'יק, להסתקרן ולהכנס לתחביב
4) בכדי שיהיה סיכוי שיותר חנויות יסכימו לסחור במג'יק, יש לתת לכך הצדקה כלכלית
5) ארגון אירועים כרוך בהרבה עבודה והשקעת מאמץ.
6) לפי 4 ו 5, הגיוני להעלות את המחיר של האירועים - לפיכך הפרי רליס יעלה 160 ש"ח למשתתף עכשיו.

כל זה טוב ויפה, אבל גם שגוי מהיסוד. הנה כמה דברים שאולי לא לקחתם בחשבון:
אמנם כוכבי כסף העלו מאוד את מספר שחקני מו"ד בארץ, אבל הם עשו זאת באמצעות תרגום השיטה. קהל היעד הורחב משמעותית כי ספרים בעברית הם יותר נגישים. התרגום קריטי לעלייה במספר השחקנים בארץ, ולזה משום מה מי שכותב כאן את ההודעות לא התייחס.
בנוסף, אם אתה רוצה להרחיב קהילת שחקנים, הדרך הנכונה היא לא לתקוע להם מחסום כלכלי בדרך הכי פשוטה להכנס לתחביב. אני יחסית חדש בכל העסק, והשתתפתי רק בפרי רליס אחד (אשר ממנו יצאתי מאוד רוצה בשל שזכיתי בפרס של חמישה בוסטרים נוספים) ונהנתי בו. הייתי רוצה להמשיך להגיע לאירועים כאלו,אבל אני חושש כי 160 ש"ח בשביל יום שעשוי להיות מתסכל מאוד או מהנה מאוד... לא יודע. קצת יותר מידי.
בדיוק כמו הדוגמה שמישהו נתן למעלה עם סיגריות. פרי רליס ובכלל אירועי דרפטים למיניהם מהווים כניסה נוחה ונעימה לתוך הקהילה - אבל אני לא מכיר אף אחד שמוכן לשלם כל כך הרבה רק כדי לנסות משהו.

רעיון from the top of my head- תארגנו אירועי העלאת מודעות. אירועים מיוחדים שנועדו ספציפית למשוך עוד אנשים לשחק. תוכלו, לדוגמה, לארגן אירוע בעלות סימלית, שבו המשתתפים לא לוקחים אתם את הקלפים הביתה אלא פשוט משתתפים בקלפים רנדומאליים מבוסטרים שכבר נפתחו במקום.
lightnings are sexy
konortov
MTGil Wizard

Re: גם אני משתתף חדש פה

שליחה על ידי konortov »

HotGod כתב:ולהלן כמה הערות ונאום חוצב להבות:
- זכותו של כל יבואן לקבוע את מחיר מוצריו. באותה מידה זכותו של הציבור לא לרכוש מוצר שנראה לטעמם יקר מדי
- מדי שנה מעלים את המחיר של הדראפטים מכיוון שהציבור ממשיך לבוא. תכונה זו מאפיינת מוצרים "קשיחים" אליהם אנשים מכורים. תקפיצו את מחיר הפרילי ב 50% ופחות אנשים ירכשו פרילי. תקפיצו את מחיר הסיגריות ב 50% ואנשים ימשיכו לרכוש ללא שינוי משמעותי.
זו הסיבה שאין טעם לבכי שנשפך פה על המחירים הגבוהים. רוצים שינוי? תחרימו, תגיעו פחות, תצביעו ברגלים.

כל יבואן שיראה כי המוצר שזה עתה העלה את מחירו נצרך פחות יאלץ להוריד במחיר או להפסיק לייבא. כל עוד אתם בוכים וקונים המחיר יצחק ויעלה. מאוד פשוט.

הכוונה של היבואן טובה - להביא עוד שחקנים, עוד מכורים, עוד קונים. שיטת העלאת המחיר בכדי שיהיה כדאי לחנויות להחזיר את המוצר למדפים היא שיטה אווילית ולא תצלח. מחירים גבוהים ישכנעו את החנויות להוסיף את המשחק למדפים אך המטרה היא לא יותר מג'יק על מדפים כי אם יותר שחקנים, יותר קונים.

כך, ראיה קצרת רואי תגרום למוצר לבצע קאם-באק למדפים אך כשעובש יתפוס את הקופסאות יחזרו החנויות להתבכיין שאיש לא רוכש ונחזור למצב בו אין היצע כי אין ביקוש.

160 שקלים הם יותר מדי לכל דראפט אפשרי. אני מעדיף לרכוש בסכום כזה חמישה קילומטרים של ניילון פצפצים, לעטוף פסנתר כנף ולהפיל אותו על עוברי אורח ממגדל עזריאלי.
אם בוסטר עולה 30 שקלים בארץ, ארכוש חמישה בוסטרים ב 150 שקלים ובעודף אקנה חצי מטר של ניילון פצפצים לבדר עוברים ושבים עת אני פותח חמישה בוסטרים.

הדראפטים והפרה-רליסים הינם אירועים שנועדו לעשות רעש. אירועים שצריכים לשמוע בחדשות של שמונה, אירועים בהם חוזים בבחורות חטובות בבקיני המחופשות לוורוש.
במקום זה, אנו מקבלים אירועים בהם מחשב היבואן כמה רווח יעשה מכל משתתף. מה זה? היכן אנו חיים? בסוריה?

מאירוע כמו דראפט, היבואן צריך לצאת בהפסד. אם היו 20 משתתפים, הוא צריך להפסיד 50 שקלים על כל משתתף. סכום של 1,000 שקלים הפסד לדראפט צריכים להיבלע בחשבונו של היבואן. בשיטה שכזו, בדראפט הבא יהיו 200 משתתפים. רק ככה מגדילים את קהל המשחקים, את קהל המכורים שיחזור וירכוש עוד בוסטרים, יבוא לעוד כנסים, דראפטים ויספר לחברים שלו על הבחורות המחופשות.

דראפטים או כנסים גדולים אפשר לממן ע"י נותני חסויות, ע"י פרסומת ועוד ועוד.

זו שיטה לעשות עסקים ולא לספור כמה רווח נעשה על כל משתתף. 160 שקלים עם רווח של 50 שקלים למשתתף כפול 8 אנשים בדראפט יוצא רווח נקי של 400 שקלים. יש!
מה יש ליבואן ראשי של וויזרד לעשות עם 400 שקלים רווח מדראפט? כמה ניילון פצפצים אפשר לרכוש עם 400 שקלים?

טוב, אני חושב שהמסר שניסיתי להעביר עבר. בנתיים ההודעה הכי מעניינת היתה של מייג'.
חח באמת הרגת אותי עם ההעודה הזאת שתבין גם אני לא אוהב עליית מחירים
אבל אם כוכבי כסף יהיו חכמים וישווקו את המוצר כמו שפוקימון ואחרים שווקו {למשוך ילדים לשחק} אז יהיו הרבה קונים שישכנעו את ההורים שלהם לשים 80 שקל לדק ואולי בעוד כמה שנים הם ירצו לשחק יותר תחרותי {גם פוקימון וכל אלו עולים בכאלה מחירים ועדיין קונים אותם...}
לפי דעתי עליית המחירים תהיה מאכזבת רק אם היבון לא ישווק באמת את המוצר אחרת זה סתם להרוויח יותר

אני אקח דוגמה אישית שלי הייתה פעם חנות גדולה למשחקי קלפים בעיר בה אני גר באתי לשם בגלל יוגי הו {לפני 6-7 שנים לא זוכר כבר} וראית את פרננדו ועוד כמה אנשים משחקים מגיק לאט לאט הבנתי מה המשחק בניתי דק טובה יותר עם הזמן אני זוכר שנחלתי הפסדים על ימין ועל שמאל ובשנתיים האחרונות ניצחתי שם על ימין ועל שמאל {לא הייתה לי דק תחרותית אלא דק פאן טובה מאוד}בכ"מ היו כל פעם קבוצה של ילדים אחרים {כל שנה התחף מחזור} ומכל קבוצה 2 נשארו לשחק את המשחק למרות שחבריהם עזבו אז בעיר הזאת המשחק היה משווק כי ילדים היו באים למשחקים כמו יוגי הו וכדומה וראו קהילת מגיק גדולה יחסית

בסוף החנות נסגרה ועברה לסינמה סיטי לא שיחקתי שנתיים לא היה איפה משום מה נכנסתי לפורום וראיתי ליגת מגיק ידידותית {לא תחרותית זכרתי שתחרותי זה המון כסף} אבל אחרי חודש נמאס לי לשחק לפאן אז הלכתי לפריריליס {כיום אני יודע שזה לא טורניר תחרותי אבל אני הגדרתי כל טורניר גדול כתחרותי}מאז אני מגדיר את עצמי לשחקן תחרותי {לא תמיד בא להכל לדראפטים אין כסף או זמן בדר"כ אבל תראה אותי באליפויות הארץ וכדומה

וכל זה רק כי שמעתי מחבר על החנות כששיחקנו יוגיהו אז הכל עניין של שיווק תלהיב את הילדים לשחק הם ישחקו לא משנה מה המחיר
{כמו שתגיד שיש חרבות כאלה שעולות 300 שקל חברות מעפנות מספוג לא יודע אפילו למה הם וילדים קונים אותם...} ויש עוד מאה אלף ואחת דוגמאת
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

HotGod, אני שמח לראות שמות חדשים/שלא נראו בפורום הרבה זמן, אבל בבקשה שנה את התמונה שלך. אסור להשתמש באנימציה באווטרים.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

כרגיל, נצטרך לבלוע את העלייה הנוספת במחיר הפריריליס (נראה לי שמעולם לא נתקלתי באירוע מחזורי שהמחיר שלו עולה בקביעות בהפרשי זמן כ"כ קצרים). אבל אני לא אתלונן, רק אציע משהו:

תעשו (לפחות) מבצעים.
20% הנחה על סיידראפט בפריריליס לכל מי שהשתתף בפריריליס (למשל).
כל השתתפות בפריריליס תיתן למשתתף "נקודות" שהוא יכול להשתמש בהם כדי לקבל הנחה בטורנירים עתידיים (לדוגמא).
הנחה לכל מי שהשם שלו מתחיל באות י'...

כאלה...
אס מעוין זה שיט-רר!
שלח תגובה