הכרזה רשמית - יבואן חדש למג'יק בישראל: כוכבי כסף הוצאה לאור

בפורום זה ניתן לדון בנושאים הקשורים למג'יק שלא מכוסים על ידי אחד הפורומים האחרים. לדוגמה: שמועות על סטים עתידיים, דיון במוצרי מג'יק חדשים, דיונים על נציגים ישראליים בטורנירים בין לאומיים וכולי.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

שלח תגובה
123321
Mr. Number
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

רעיון של הנחות/ציברת נקודות מסוג כלשהו זה רעיון מעולה.
זה גם נותן מוטיבציה לשחקנים להמשיך לשחק. (כי לאסוף נקודות זה גם כיף, גם שווה כבוד - אצל ילדים קטנים בעיקר, וגם נותן מוטיבציה לחזור לטורנירים עתידיים).
הנחות גם מושך קהל יותר טוב (מחיר יותר נממוך יותר מושך).
אגב, רעיון שהזברה (אור בילדנר) יישמו בטורנירים שלהם בעבר, זה שכל משתתף שמגיע פעם ראשונה זכאי למתנה של שני קלפים נדירים. (לילדים קטנים זה פרס מאוד נחמד, אני זוכר שהשתמשתי בו) אז אולי לא מתנה בגדר של קלפים, אבל נגיד ילד חדש שאינו רשום במערכת ומגיע לארוע גדול, שיקבל משהו - איזה חולצה, משקפיים, עטים, שטיח משחק, אולי אפילו אגזים ואומר בוסטר.
אני יודע שאם ילד מקבל משהו שווה כמתנה, זה ילהיב אותו מאוד והוא ירצה לחזור, גם יהיה לו משהו פיזי להשוויץ בו (נגיד חולצה), ואז זה ימשוך עוד קהל.

...Fresh blood
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
rif-raf
MTGil Wizard

שליחה על ידי rif-raf »

אוקיי, פלוס מינוס הבטחתי לילד מהחוג שאני אעלה את השאלה. האם יש איזושהי כוונה לתרגם את המשחק או מוטיבציה לעשות את זה?

הוא שואל אותי בערך כל שבוע למה לא מתרגמים את מג'יק, ומנג'ס לי על כמה זה רעיון טוב. לצורך העניין זה כן יעשה את המשחק יותר נגיש למתחילים, זה ינמיך את גיל קהל היעד, וללא ספק קל יותר להיכנס למג'יק בגיל 10 מבגיל 16, בשביל זה אנחנו עושים חוגים.
תמונה
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

א. מג'יק בעברית לא נשמע טוב. לא אהבתי גם את התרגומים לשפות אחרות. זה מאבד משהו (שלא לדבר על טעויות שתמיד קורות בתרגום).
ב. עד כמה שזה אולי לא מתאים לחבר שלך, לדעתי המטרה שלנו צריכה להיות להעלות את הגיל של קהל היעד, לא להוריד אותו. קהל יעד צעיר הוא לרוב קהל יעד עם תחלופה מהירה ומייצר זילות כלשהי במוצר שמיועד ל"ילדים קטנים". מג'יק, עקרונית, הוא לגיל 13+.

בכל מקרה, לגבי היבואן, אני מתחיל להרגיש כבר מעכשיו חוסר רצינות.
אדם מרים את הכפפה ומעוניין לתת למשחק פוש בעזרת טורנירים, ושני מיילים לא הניבו אפילו תגובה בסגנון של "אנחנו עסוקים/לא יודעים מה קורה, נהיה בקשר בהמשך".
אני ושי רוצים לסגור פינות אחרונות ולהתחיל לארגן, אבל מישהו החליט שאנחנו לא מספיק חשובים מבחינתו ומשאיר אותנו מחוץ לתמונה.

אז הנה קריאה נוספת (שלישית).
doorok
MTGil Wizard

שליחה על ידי doorok »

אני די בעד מג'יק בעיברית ובקשר ל-''מג'יק, עקרונית, הוא לגיל 13+. '' אני מסכים עקרונית כן ! מבצעים לא!
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

אני בעד מג'יק בעברית אם זה יוזיל אותו, אבל זאת הסיבה היחידה. גם לדעתי צריך להעלות את הגיל של קהל היעד. לכוכבי כסף יש רקורד של תרגום ספרי מו"ד, כמה משחקי לוח ואפילו כמה משחקי קלפים. רק שדבר כזה יעשה בתיאום עם ויזארדס (שלא יקרה מה שקרה עם התרגום של יו-גי-הו) ועם שופטים מקומיים בשביל תרגום נורמלי יחסית.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
chaosblack
מארגן טורנירים
יצירת קשר:

שליחה על ידי chaosblack »

אני נגד תרגום, אני מבין למה הוא טוב, אבל אני לא רואה את זה מצליח.

גם השפה עיברית ענייה מדי במונחים פנטסטיים, אז אלא אם אתה רוצה לחפור משהו מצחיק כזה מהארכיון זה טריק די רע. ובנוסף אני לא חושב שהטקסט יעבור כמו שצריך מבחינת חוקים.
Canopy Crawler
מארגן טורנירים בדרום
יצירת קשר:

שליחה על ידי Canopy Crawler »

שלום לך יונתן היבואן חדש. שמי דני זסטנקר, אני בן 21 ולפני כ-4-5 שנים הייתי המארגן הרשמי של אזור הדרום (באר-שבע, אשקלון, מיתר, להבים ועוד). בתקופה ההיא, העמדנו כמויות של 35 אנשים לטורניר פריריליס וקיימנו דראפטים וליגה ע"ב שבועי. לפני כ-4 שנים התחילה העלייה במחירי המג'יק- פריריליס עלה 120 ש"ח במקום 90 ש"ח כבעבר, דרפאט התייקר מ-55 ש"ח ל-70 ש"ח והקהילה הדרומית התפרקה לגמרי ונשארו 5-6 שחקנים שהמשיכו לבוא לטורנירים במרכז ואני בינהם. באותה תקופת פריחה, של לפני 4 שנים, הגיעו טורנירי פריריליס בת"א למספרי ענק של 140-180 משתתפים ע"ב קבוע וכמובן שגם המספרים האלה נפלו עם העלאת המחירים לאזור ה-70-90 שחקנים. לגבי חיפה לא ידועה לי הסטטיסטיקה אבל אני מתאר לצעמי שהיא מאוד דומה.
לפני 3 שנים בערך התגייסתי לצבא. בגלל שירותי הקרבי לא נקרו בדרכי יותר מידי הזדמנויות לשחק מג'יק אך דאגתי לבוא לכמה תחרויות פה ושם, בדרום ובמרכז ע"מ לשמור על כשירות מסוימת בידיעה ברורה שאחרי השחרור (חודש בדיוק מהיום) אני מתכנן להשקיע ולחזור למשחק.
כמובן שהמחירים המשימו לעלות במעט ופריריליסים הפכו ל-130 ש"ח ודראפטים 80 ש"ח, עלייה לא כל כך סבירה אבל עד כמה שניתן- נסבלת.
עליית המחירים הנוכחית ל-160 ש"ח לטורניר פריריליס שמקבלים בו 6 בוסטרים ושולחים 1 לפרס הינה ביזיון והסיבה זו ההחלטה שקיבלת הינה חוסר ניסיון ככל הנראה. מה אתה מנסה להשיג פה בעצם? שכל השחקנים שלך יהיו אנשים עם עבודה ותואר אקדמאי? שכל שחקן טוב עם ראש על הכתפיים ישחק רק במג'יק אונליין וישקיע את כספו אך ורק בטורנירים חשובים (העפלה לאליפות עולם/פרו טור)?
אני בטוח שאני לא היחיד מהקהילה שעוד נשארה בארץ ש-160 ש"ח הם סכום מוגזם לכל דעה והחישוב שלך של 7*30=210 ש"ח הוא חסר כל הגיון בגלל שעד לא מזמן בוסטר עלה 15 ש"ח לטרוניר ו-20 ש"ח לצרכן.
בקיצור- אני כרגע מפסיק להחשיב את עצמי שחקן מג'יק וזה מסיבות כלכליות בלבד. אני מקווה בכל ליבי שתלמד את הלקח אחרי הפריריליס הראשון, שאגב מאוד הייתי רוצה להיות נוכח בו, ותוריד את המחירים חזרה לעלות אנושית.

כל הנאמר לא בא להכפיש אף אחד וכמובן שלא לפגוע במישהו אלא להעמיד אדם על טעותו.

דני.
התימני
MTGil Wizard

שליחה על ידי התימני »

Canopy Crawler כתב:שלום לך יונתן היבואן חדש. שמי דני זסטנקר, אני בן 21 ולפני כ-4-5 שנים הייתי המארגן הרשמי של אזור הדרום (באר-שבע, אשקלון, מיתר, להבים ועוד). בתקופה ההיא, העמדנו כמויות של 35 אנשים לטורניר פריריליס וקיימנו דראפטים וליגה ע"ב שבועי. לפני כ-4 שנים התחילה העלייה במחירי המג'יק- פריריליס עלה 120 ש"ח במקום 90 ש"ח כבעבר, דרפאט התייקר מ-55 ש"ח ל-70 ש"ח והקהילה הדרומית התפרקה לגמרי ונשארו 5-6 שחקנים שהמשיכו לבוא לטורנירים במרכז ואני בינהם. באותה תקופת פריחה, של לפני 4 שנים, הגיעו טורנירי פריריליס בת"א למספרי ענק של 140-180 משתתפים ע"ב קבוע וכמובן שגם המספרים האלה נפלו עם העלאת המחירים לאזור ה-70-90 שחקנים. לגבי חיפה לא ידועה לי הסטטיסטיקה אבל אני מתאר לצעמי שהיא מאוד דומה.
לפני 3 שנים בערך התגייסתי לצבא. בגלל שירותי הקרבי לא נקרו בדרכי יותר מידי הזדמנויות לשחק מג'יק אך דאגתי לבוא לכמה תחרויות פה ושם, בדרום ובמרכז ע"מ לשמור על כשירות מסוימת בידיעה ברורה שאחרי השחרור (חודש בדיוק מהיום) אני מתכנן להשקיע ולחזור למשחק.
כמובן שהמחירים המשימו לעלות במעט ופריריליסים הפכו ל-130 ש"ח ודראפטים 80 ש"ח, עלייה לא כל כך סבירה אבל עד כמה שניתן- נסבלת.
עליית המחירים הנוכחית ל-160 ש"ח לטורניר פריריליס שמקבלים בו 6 בוסטרים ושולחים 1 לפרס הינה ביזיון והסיבה זו ההחלטה שקיבלת הינה חוסר ניסיון ככל הנראה. מה אתה מנסה להשיג פה בעצם? שכל השחקנים שלך יהיו אנשים עם עבודה ותואר אקדמאי? שכל שחקן טוב עם ראש על הכתפיים ישחק רק במג'יק אונליין וישקיע את כספו אך ורק בטורנירים חשובים (העפלה לאליפות עולם/פרו טור)?
אני בטוח שאני לא היחיד מהקהילה שעוד נשארה בארץ ש-160 ש"ח הם סכום מוגזם לכל דעה והחישוב שלך של 7*30=210 ש"ח הוא חסר כל הגיון בגלל שעד לא מזמן בוסטר עלה 15 ש"ח לטרוניר ו-20 ש"ח לצרכן.
בקיצור- אני כרגע מפסיק להחשיב את עצמי שחקן מג'יק וזה מסיבות כלכליות בלבד. אני מקווה בכל ליבי שתלמד את הלקח אחרי הפריריליס הראשון, שאגב מאוד הייתי רוצה להיות נוכח בו, ותוריד את המחירים חזרה לעלות אנושית.

כל הנאמר לא בא להכפיש אף אחד וכמובן שלא לפגוע במישהו אלא להעמיד אדם על טעותו.

דני.
אני אומנם לא מארגן טורנירים לשעבר, אבל פרט לכך אני מסכים עם כל מילה. אני משחק מגיק מכיתה ד' וזוכר ומכיר את המחירים שהוזכרו. היום אינני קונה מוצר אך ורק בגלל שמחירו פשוט לא סביר לפי כל קריטריון ואינני יכול להרשות זאת לעצמי כלכלית. אם פעם שקלתי להגיע לארועים מיוחדים ומהנים כמו פריריליס וכדומה, היום גם זה אין סיכוי שאעשה. חבל שזה המצב, אני מקווה שמהלך הייקור של היבואן יכשל, ואז אולי הוא יפנה דווקא להורדת המחיר בכדי להגדיל את רווחיו.

בכל מקרה, אם היבואן קורא, אותי (וגם את דני אני מבין) הפסדת.
ultimus
MTGil Apprentice

רעיון טוב ורעיון קצת פחות טוב

שליחה על ידי ultimus »

1. התחלתי את דרכי במג'יק לפני מעל עשור כשהייתי ילדון זב חוטם, המחירים אז והמחירים היום שונים לחלוטין , אין טעם לדבר עליהם אפילו, מצד שני גם הארטיק שאני קונה במכולת עלה בלא מעט שקלים.
לפני שאנחנו שופטים, המינימום הוא לנסות לראות מה קורה עם היבואן החדש, אחרי זה תשפטו כמה שאתם רוצים.

2. ותודה על הרעיון בהקשר של לנסות להחיות את העסק דרך פייסבוק,והאינטרנט,
אני הולך לנסות להתחיל להתניע משהו בימים הקרובים, בתקווה שיתפוס
אם מישהו יוכל להביא מצלמה לפרירליס לצלם כמה תמונות זה יעזור מאוד כדי שאני אוכל להעלות אותם , לקבוצה אותה אני אפתח.(אמצע תקופת בחינות טיפה עמוס)
אם למישהו יש עוד רעיונות, הצעות.

אם מישהו מעוניין להצטרף הקבוצה היא :
http://www.facebook.com/group.php?v=wal ... 4667818117
HotGod
MTGil Apprentice
יצירת קשר:

היפוך היוצרות

שליחה על ידי HotGod »

הרעיון של היבואן פשוט:
- נעלה את מחירי המג'יק
- הרווח על כל פריט יעלה
- יותר חנויות יסכימו לקבל את הסחורה ולהציגה
- יותר אנשים "יונגשו" למוצרי מג'יק
- יותר אנשים יקנו מג'יק

רעיון נחמד אבל לא ישים ובטח שלא יעבוד. בשלב בו יועלו המחירים ויותר מג'יק יוצג בחנויות הוא שלב הכשל. זהו השלב בו פחות אנשים קונים כי המחירים עלו, יותר אנשי מג'יק בעבר יהיו ממורמרים, פחות יגיעו לכנסים, פחות יקנו מג'יק בכלל, פחות רווח לחנויות, פחות חנויות מציגות מגי'ק וחזרנו למצב כיום רק עם מחירים יותר גבוהים.

זהו כשל עסקי ברור שאני לא מבין כיצד יבואן מנוסה חושב שיעבוד.

השיטה הזו תעבוד רק אם היבואן לא מעוניין בלקוחות הקצה ודוחף את המוצרים בכדי שיותר חנויות יקנו מג'יק. אם זו החשיבה אז התוכנית הגאונית הזו תעבוד:
- מחירי המוצרים יעלו
- יותר חנויות יתעניינו כי הרווח על כל מוצר מגי'ק מרקיע שחקים
- יותר חנויות יקנו מוצרי מג'יק מהיבואן
- היבואן מוכר יותר מג'יק

אם השחקנים לא מעניינים את היבואן זו אחלה תוכנית ואני צופה שהיא תצליח. לא לתקופה של שנתיים או שלו מכיוון שזה יחנוק את שוק המג'יק. אבל אם המטרה לדפוק קופה, זה יעבוד. הרבה חנויות ירכשו הרבה מוצרי מג'יק ויתקעו איתם.

לגבי עניין העיברות, הראשון שיעברת את המשחק יגרום לקטסטרופה של ממש. עברית לא נועדה למשחקים שכאלה וראיתי כבר הרבה נפילות של משחקים שתורגמו.

להלן דוגמא לתרגום מקצועי שעשיתי לאחד מקלפי המג'יק:
תמונה

אשמח לשמוע מה דעתכם.
האימפריה: www.HotGod.co.il
boazm7
MTGil Wizard

שליחה על ידי boazm7 »

יצור נודא ברבים=אגדי
יותר פשוט הרעיון לא יעבוד עם תרגום וסתם לידע כללי יש קלף מגיק בעיברית קוראים לו תהילה(glory)אני חושב שבגלל עלית המחירים הפרי רליס הזה הייה גם האחרון שלי במחירים האלה
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

אנחנו לא צריכים דוגמאות מומצאות לקלפים מתורגמים, יש לנו את תהילה.
boazm7
MTGil Wizard

שליחה על ידי boazm7 »

נראה לי שכרגע אמרתי את זה חוץ מהקישור
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

לקחו לי 10 דקות לצרף את הקישור הזה, יש לי seniority :)
ryoga
MTGil Wizard

שליחה על ידי ryoga »

בקשר לתרגום של הקלף הזה ספציפית.
זה לא שש או שישה מונים, זה שישה מונים, המין של מי שמשחק את הקלף לא קשור למין של המילה מונה.
ואם יהיה תרגום (ואני לא חושב שיש צורך), אז אין טעם לתרגם את המשחק לבנות, אפשר לכתוב על הפוסטרים "הקלפים מנוסחים בלשון זכר אך מתאימים לשני המינים במידה שווה"
תמונה
On the Play/On the Draw
https://www.facebook.com/pages/MTG-MADN" target="_blank ... 5548217210
Navidshi
Judgmental Bastard

שליחה על ידי Navidshi »

היי, אפשר לתרגם אותם בלי שום אחידות במין, זולת באותו משפט. WotC עושים את אותו הדבר בפרסומים הרשמיים שלהם.
packman2
MTGil Apprentice

שליחה על ידי packman2 »

אני חושב שהתכוונת להגיד "הקלפים מנוסחים בלשון זכר כי רק זכרים משחקים בו"
Prismatic
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Prismatic »

נו באמת, זה לא יעשה, זה לא כלכלי. לא כדאי שילדים יעשו על הקלפים פו במשך 4 חודשים ואז ימאס להם והם יעברו לסופרגול 2045
My phone number: 0522816213
Orb
Moderator

שליחה על ידי Orb »

אבל אם המטרה לדפוק קופה, זה יעבוד. הרבה חנויות ירכשו הרבה מוצרי מג'יק ויתקעו איתם.
לחנויות שקונות מאג'יק יש זכות החזר כלומר הן יכולות להחזיר מוצר שלא נמכר ומקבלות את כספן חזרה כך שההנחות שלך לגבי תוכנית זדונית שכזו של היבואן, מופרכות.

לגבי התרגום, חבל על הדיון, אף אחד לא הולך לתרגם את הקלפים. עם זאת, הבנתי שיש כוונה לתרגם את חוברת החוקים, וזה כמובן חיובי כי זה ינגיש את המשחק להרבה אנשים, עם אנגלית קצת פחות טובה, או רתיעה מאנגלית.
מוזמנים להשתתף במכירת החיסול שלי:
http://mtgil.co.il/viewtopic.php?f=18&t=50335" target="_blank
יובל
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי יובל »

ryoga כתב:בקשר לתרגום של הקלף הזה ספציפית.
זה לא שש או שישה מונים, זה שישה מונים, המין של מי שמשחק את הקלף לא קשור למין של המילה מונה.
ואם יהיה תרגום (ואני לא חושב שיש צורך), אז אין טעם לתרגם את המשחק לבנות, אפשר לכתוב על הפוסטרים "הקלפים מנוסחים בלשון זכר אך מתאימים לשני המינים במידה שווה"
גם אין דבר כזה "שילמתה".
בזכר ובנקבה זה אותו איות (ניקוד שונה).
אס מעוין זה שיט-רר!
שלח תגובה