בגרות במתמטיקה

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

sinithar
MTGil Wizard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

שליחה על ידי sinithar »

2 היה ארוך ברמות. לא הצלחתי להתקדם לשום מקום עם ב', כמה שלא שיחקתי עם הקווים
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
Metamind
MTGil Wizard

שליחה על ידי Metamind »

גם אני עשיתי את 06, היה דוקא קל ממה שציפיתי.
sinithar
MTGil Wizard

שליחה על ידי sinithar »

06 היה נחמד מאוד, יצא לי לראות אותו.
There is an art, or rather a knack to flying. The knack lies in learning how to throw yourself at the ground and miss.
123321
Mr. Number
יצירת קשר:

שליחה על ידי 123321 »

806 היה קשה. הרבה מעל הרמה של המיקודית ושל המבחנים הקודמים.
ככה זה שאתה כותב מבחן יום לפני הבגרות ולא בוחן אותו מספיק...
באמת שבא לי לרצוח את עצמי, חרשתי, סיימתי מיקודית, ישבתי שעות אצל מורה פרטי. וכלום לא עזר, נפלתי חזק. נלחצתי ולא ידעתי מה לעשות...אני כזה אפס... :cry:
צוות ה-Dancing Leprechaun
תמונה
לפניות לגבי קלפים, טורנירים וכולי: aran.segal@gmail.com
Metamind
MTGil Wizard

שליחה על ידי Metamind »

זה שונה אצל אנשים שונים. רוב החברים שלי אמרו לי ש005 היה יותר קל להם מ006, לי דווקא ההיפך.
אלף גבוה
MTGil Apprentice

שליחה על ידי אלף גבוה »

סעמק,אפחד פה לא עשה 003 של 4 יח''ל?

3> (למי שלא הבין-כאילו לב שמורכב גם מ3 שזה מס' השאלון)
Kroen כתב:
אני לא ידעתי :roll: בכלל, ספורט לא מעניין אותי... חוץ מקווידיץ' :roll:
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

חבל שלא עושים קורס אוניברסיטה במתמטיקה במקביל לשאלונים שעושים בתיכון. נותן קצת פרופורציה לגביי המושג קושי (תרתי משמע). אני באמת מאמין שאחרי שתאלצו ללמוד בקורס כזה, האופן שבו תסגלו הרגלי למידה למקצועות ריאליים (איך לתרגל, איך לחשוב בצורה נכונה, איך להתמודד עם תרגיל שבו צריך לחשוב עצמונית ולא פשוט ליישם את מה שתרגלתם אלף פעם עם המורה) יכול מאוד לעזור בתהליך הלמידה במהלך הבגרויות ובהסתכלות הכללית על המבחנים האלו. ואני מאמין שהיכולת לזה לא שמורה למיני מעטים, כי בסופו של דבר הרבה אנשים שעושים נניח 4 יחידות יעשו בסופו של דבר אלגברה לינארית או חדוו"א באיזושהי צורה.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זה קצת כמו שתגיד שחבל שלא מתאמנים בריצת מרתון כדי לעבור את ריצת ה2000 בבגרות בספורט. הדרישות באוניברסיטה גבוהות בהגדרה, וזה לא בגלל שתיכון זו לא רמה או שמשרד החינוך מפנק מישהו, אלא פשוט התיכון צריך א' להראות דברים בפעם הראשונה וב' מראש מטרתו היא להקנות הבנה ולא רמות גבוהות יותר של למידה. בתיכון במוצהר הופכים אתכם לטכנאים של משוואות, שזו טכניקה הכרחית שבלעדיה אי אפשר להצליח באוניברסיטה, וזו כל הרמה שנדרשת מתלמידי תיכון. מי שרוצה אחרי זה גם ליישם מתמטיקה, צריך קורסים אוניברסיטאים.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Michahell
MTGil at its Finest

שליחה על ידי Michahell »

Antrax כתב:זה קצת כמו שתגיד שחבל שלא מתאמנים בריצת מרתון כדי לעבור את ריצת ה2000 בבגרות בספורט. הדרישות באוניברסיטה גבוהות בהגדרה, וזה לא בגלל שתיכון זו לא רמה או שמשרד החינוך מפנק מישהו, אלא פשוט התיכון צריך א' להראות דברים בפעם הראשונה וב' מראש מטרתו היא להקנות הבנה ולא רמות גבוהות יותר של למידה. בתיכון במוצהר הופכים אתכם לטכנאים של משוואות, שזו טכניקה הכרחית שבלעדיה אי אפשר להצליח באוניברסיטה, וזו כל הרמה שנדרשת מתלמידי תיכון. מי שרוצה אחרי זה גם ליישם מתמטיקה, צריך קורסים אוניברסיטאים.

אני חושב שאם באיזשהו אופן ילמדו תלמידי תיכון יותר להבין ולחשוב באופן מתמטי, הם יצליחו יותר בבחינה, אני לא חושב שמקור הבעיה היא בזה שתלמידים לא משתלטים על היכולת של להיות טכנאי משוואות, אחרת לא היו תלונות כאלו על השאלון האחרון שהיה 007 וכן, לפעמים אולי צריך לצלול למים כדי לדעת לשחות בהם. אפשר להגיע לקורסים מסויימים באוניברסיטה שלא דורשים את כל ההכנה המתמטית שיש בתיכון ולפתח יכולת למידה (דהיינו לשבת וללמוד הרבה) ויכולת הבנה שתסייע להתמודד עם הבגרות כתואצה מפיתוח היכולות האלו ותיתן פרופורציה אמיתית לגביי קושי מתמטי. אבל לא יודע, יכול להיות שאתה צודק בגדול, אע"פ שאני לא חושב שהתיכון מממש את המטרות שאמרת שאמורות להיות לו.
I am forever, I am of the stars ,eternity courses through my veins.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני גם לא משתגע על איך שמלמדים היום, כאילו הכל זו רשימה ארוכה של תכסיסים שצריך לזכור בעל פה, במקום ללמד את החוק. אבל תיכון גם בזמני רק דרש שיהיה אפשר לזהות את הטכניקה הנכונה לפתרון הבעיה ולהפעיל אותה על העותק הנתון של הבעיה. רק באוניברסיטה דורשים מעבר (שילובי טכניקות, התאמת טכניקה קיימת לקושי שלא נתקלו בו קודם, דברים כאלה), וזה נכון בעיני כי יש דבר שנקרא בגרות מתמטית, ואני אישית לא הייתי מסוגל להבין בתיכון דברים שאחרי זה הבנתי בטכניון. אני יודע כי לימדו אותי טורי טיילור (לדוגמה) בתיכון ולא הבנתי אף מילה.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
AVIV
Master of Disaster

שליחה על ידי AVIV »

אלף גבוה כתב:סעמק,אפחד פה לא עשה 003 של 4 יח''ל?

3> (למי שלא הבין-כאילו לב שמורכב גם מ3 שזה מס' השאלון)
אני עשיתי 003. היה ממש קל.
TheCheat כתב:_.~'`'~._.~ כוכבי כסף - כוכבים בלעשות עליך כסף! ~._.~'`'~._
Osbron
MTGil Wizard

שליחה על ידי Osbron »

Antrax כתב:אני גם לא משתגע על איך שמלמדים היום, כאילו הכל זו רשימה ארוכה של תכסיסים שצריך לזכור בעל פה, במקום ללמד את החוק. אבל תיכון גם בזמני רק דרש שיהיה אפשר לזהות את הטכניקה הנכונה לפתרון הבעיה ולהפעיל אותה על העותק הנתון של הבעיה. רק באוניברסיטה דורשים מעבר (שילובי טכניקות, התאמת טכניקה קיימת לקושי שלא נתקלו בו קודם, דברים כאלה), וזה נכון בעיני כי יש דבר שנקרא בגרות מתמטית, ואני אישית לא הייתי מסוגל להבין בתיכון דברים שאחרי זה הבנתי בטכניון. אני יודע כי לימדו אותי טורי טיילור (לדוגמה) בתיכון ולא הבנתי אף מילה.
היום לומדים הרבה פחות בתיכון. טורי טילור כבר לא לומדים, אפילו לא לופיטל שלמדו לפני כמה שנים. גם כלל הטרפז שפעם למדו לא לומדים.. היום הכל שכונה.. סתם חקירת פונקציות
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אני מקווה שאתה מתכוון ליאס"א, כי בתיכון נורמלי לא אמורים ללמוד שום דבר מזה.
ilyagz
MTGil Apprentice

שליחה על ידי ilyagz »

עשיתי 806 האמת לא היה יותר מדי קשה
רק החלק של החדו"א
שמעתי שה003 היה קל
ה005 היה קשה (יחסית)
ה007 היה רצחני
שלח תגובה