מחפש מקום ללמוד בו תכנות ב-C# ו\או java...

זה המקום לכל נושא שאינו מתאים לאף פורום אחר, כולל דיונים בנושאים שאינם קשורים למג'יק.

מנהלים: kabanist, Sir Psycho Sexy

Soul
Aether Blaster
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

מחפש מקום ללמוד בו תכנות ב-C# ו\או java...

שליחה על ידי Soul »

אני מחפש מקום ללמוד בו תכנות בצורה מסודרת שבו מלמדים אותך את כל השפה מ-א' עד ת'.

הבעיה שלי היא שלימודי המחשב שלי היו יותר בגדר התמחות ולא עיקר הלימודים. המיקוד היה יותר על ידע כללי ו\או תיאורטי ופחות על יישום. זה היה יותר כמו ללמוד איך לעשות משהו מסויים כשהשפה היא רק האמצעי ללמוד אותו (שזה לא דב כזה שלילי כשלעצמו). מעולם לא למדתי שפת תכנות כלשהי על בוריה ולא למדתי איך ליישם כהלכה את הדברים שלמדתי, וזה חיסרון משמעותי מבחינתי.

כרגע אני בודק שני מקומות: האקריו וג'ון ברייס. ואני מחפש עוד מקומות. נרשמתי כבר לקורס המיון הראשוני של האקריו אבל אני עדיין שוקל לבטל אם תינתן סיבה טובה לכך. לג'ון ברייס אני אמור להגיע לצפייה בשיעור לדוגמא של תלמידים שעל סף סיום לימודים ב-dotNet ו-C#.

שווה לי לנסות את שלב המיון של האקריו?

הצעות? רעיונות? אולי בכלל עדיף לי ללמוד במקום בו יהיה לי יותר "שם" או תעודה\תואר שיותר מושך למעסיקים? או ללמוד במקום שמכסה נושאים חשובים מסויימים?

מכירים פורום שבו יש אנשים שמבינים בזה יותר? או אתר טוב שנותן מענה להתלבטות?

אשמח לכל עזרה שתוכלו לתת.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

הסיבה שכשלומדים מדעי המחשב לא מתמקדים בשפות היא שהשפה עצמה היא החלק הקל. אם אתה מבין היטב את התאוריה מאחורי הדברים, המילים הספציפיות שאתה מביע איתן את הרעיונות הן פחות עקרוניות, במיוחד כי אתה מתעניין בC וחבריו ולא בשפות מפרדיגמות אחרות (ML לדוגמה). הדרך הכי טובה להתמקצע בשפות היא פשוט לתכנת. אם אתה מתקשה לחשוב על פרוייקטים לעצמך, אני חושב שהדבר הכי טוב לעשות הוא לבחור פרוייקט קוד פתוח שקרוב ללבך (יש מצוינים כמעט בכל תחום) ולעבוד בו.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

אני מבין מה אתה אומר, יש הרבה מושגים שאחרי שלמדתי אותם זה גרם לי לתהות איך אפשר היה להסתדר בלעדיהם. אבל אני לא מרגיש שיש לי מספיק ידע נחוץ כדי ליישם אותם בפועל.

כיון שיש לי עוד זמן להחליט, אשמח לדעת מה דעתכם על קורס המיון של האקריו.
shtcukhe
Elvish Lord

שליחה על ידי shtcukhe »

אם אתה רוצה ללמוד java מ א עד ת תיכנס לצומת ספרים ויש סדרת ספרים בשם יסודות מדעי המחשב הראשון זה על java אני לומד איתו(למרות שאני רק בתיכון) והוא באמת מסביר כל דבר ודבר
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

ללמוד תכנות מספרים זה כמו ללמוד שחיה בהתכתבות. זה אפשרי תאורטית, אבל לא יותר קל ללכת לבריכה?
לגבי ההאקריו, הלכתי לאתר שלהם. קודם כל, זה יפה שהcredentials שלהם זה אחד "מרצה מנוסה בענף ההי-טק" והשני הוא "מרצה בתחום התכנות". אני מודה ומתוודה שמעולם לא ידעתי שהתחומים "הי-טק" ו"תכנות" הם תחומים אקדמיים, וקצת מוזר לי גם שלא מצוין באיזו מסגרת המרצים המכובדים מרצים. נניח, גם אני הרציתי בכמה כנסים, האם גם אני מרצה מנוסה בענף ההי-טק?
אז המשכתי לקרוא:
ענף ההיי-טק הינו ענף הצומח והמתפתח בקצב מהיר מאוד, בעולם בכלל ובישראל בפרט. רוב בעלי המשכורות הגבוהות בענף עובדים בפיתוח תוכנה.
מעבר לשגיאת הדקדוק, יש פה שתי שגיאות עובדתיות. הי-טק זה כזה סוס בישראל, לא בהכרח בשאר העולם. נניח, בארה"ב עדיף להיות איזושהי וריאציה על כלכלן או פרסומאי - אלה המשכורות-מגונות-תמורת-הרבה-שעות שלהם. יתרה מזאת, להגיד שרוב בעלי המשכורות הגבוהות בענף עובדים בפיתוח תוכנה זה קשקוש. קודם כל, כי המשכורות הגבוהות הן תמיד בניהול. אחרי זה, כי רק סוג מאד ספציפי של תוכנה באמת משלם את הטופ של הענף, וגם אז זה נחלק עם החבר'ה של החומרה. לבסוף זה קשקוש כי ככל שאתה מתקדם בתחום התוכנה, אתה פחות כותב תוכנה ויותר משרה מרוחך הטובה על אחרים שכותבים קוד, אז להגיד שהם עובדים ב"פיתוח תוכנה" זה ממש לא מדויק.
המשכתי, יש שם עוד הגזמות, אי-דיוקים וכולי שכל מטרתם הוא להעביר את המסר: בחור, תלמד אצלנו וצ'יק צ'ק תעשה ג'ובות בהי-טק. זאת גישה שאני אישית מתעב, ולדעתי היא לא נכונה. לבחור קריירה על סמך הבטחה ערטילאית ולהתחיל אותה בקיצורי דרך שמראש מסווגים אותך בתפקיד של טכנאי קוד ולא בתפקיד של מפתח זו דרך גרועה מאד, שדי תבטיח שאחרי כמה עבודות בשכר מאכזב תחליט שהמקצוע לא בשבילך או שתתקע בו מתוסכל במשך שנים.
אבל, יש לי אנטגוניזם גבוה כלפי מכללות בכלל והגישה הזו בפרט, אז ייתכן שזו ההטיה שלי שמדברת.
נא לא לשלוח לי יותר מה"פ אחת בכל פעם. לפני השליחה, מומלץ לעיין בחוקי הפורום ובשיטת האימות אם עוד לא קראתם אותם.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

בראש ובראשונה, חשוב לי לדעת כרגע מה דעתכם על קוב המיון של האקריו. יש לי עוד זמן להחליט במידה ואחליט לבטל. מדובר בקורס של חודש ב 2500 ש"ח שבמידה ואני נכשל בו אני מקבל את הכסף חזרה (במידה ואני עובר, ממשיכים איתי הלאה, הסדרי כסף לשאר הלימודים והחתמת חוזה להתחייבות לעבודה של שנה לפחות דרכם וכו').

נו, אז כדאי לנסות? או שעדיף שלא (ולמה)?

דבר שני, ההתלבטות שלי היא כרגע בין האקריו וג'ון ברייס (אני בודק עוד מקומות אבל אשמח לקבל הצעות על מקומות אחרים).

בהאקריו מציעים לי ללמוד בזמן קצר גם C# וגם Java (שמונה חודשים קורס בוקר או שנה וחצי קורס ערב). ומתחייבים לעבודה.

ג'ון ברייס מציעים במחיר זהה קורב שעוסק רק ב-C# (רק שנה וחצי), ואין התחייבות לעבודה. אבל קיבלתי את הרושם שהם מתעמקים יותר ב-דוט נט (נאמר לי שמלמדים שם את הדוט נט באופן מקיף מגרסא 2 עד והלאה וכו'). ולעניין עבודה, הבנתי שמקבלים שם עזרה מסיימת בדרישות עבודה.
המשכתי, יש שם עוד הגזמות, אי-דיוקים וכולי שכל מטרתם הוא להעביר את המסר: בחור, תלמד אצלנו וצ'יק צ'ק תעשה ג'ובות בהי-טק. זאת גישה שאני אישית מתעב, ולדעתי היא לא נכונה. לבחור קריירה על סמך הבטחה ערטילאית ולהתחיל אותה בקיצורי דרך שמראש מסווגים אותך בתפקיד של טכנאי קוד ולא בתפקיד של מפתח זו דרך גרועה מאד, שדי תבטיח שאחרי כמה עבודות בשכר מאכזב תחליט שהמקצוע לא בשבילך או שתתקע בו מתוסכל במשך שנים.

קורסים בסגנון האקריו מדברים אליי כרגע כי הם נותנים לי ללמוד באופן זריז משהו יישומי שזה מה שאני מרגיש שנחוץ לי כרגע. יהיה חבל עבורי לא ללמוד בלימודים מתקדמים שעוסקים בתכנות, אבל כרגע אני מסופק אם יש לי כסף(\זמן) ללמוד לאורך זמן משהו שספק אם הוא מתמקד בפן היישומי או לא - אני לא רוצה לצאת בסוף הקורס עם ידע רב שאני לא יודע איך ליישם אותו בפועל . אולי אחרי שאתעסק בזה אלמד משהו יותר אקדמי...

מצד שני, באמת יש כמה דברים מחשידים בהאקר. קודם כל עוד השם של החברה מחשיד לחוסר רצינות מסויימת (כאילו, מה הקשר האקר? זה נשמע כאילו הם מנסים למשוך אנשים סתם ). שנית, מה שציינת באמת מחשיד. עבור שני המרצים שצויינו לקורס התכנות הרבה על תוארים או תעודות שיש להם. אמנם כן רשום ב"אודות":
סגל ההוראה של HackerU כולל מומחי רשתות ומערכות, בעלי הסמכות מייקרוסופט (MCSE) ואנשי הדרכה מנוסים בעלי תואר מרצה מוסמך מיקרוסופט ( MCT ).
למרות שאני לא מבין לגבי התעודות המדוברות.
ללמוד תכנות מספרים זה כמו ללמוד שחיה בהתכתבות. זה אפשרי תאורטית, אבל לא יותר קל ללכת לבריכה?
ההשוואה בין ללמוד תכנות מספרים לבין ללמוד שחייה מספרים לא נראית לי חופפת מספיק. שחייה זה גם משהו שיכול להיות (אולי, לא יודע) אינטואיטיבי ואז שאתה מתאמן בשחייה אתה נעזר בין היתר בתהליך של ניסוי וטעייה פיסי כדי להגיע למשהו (וגם זה בסיוג בלי הדרכה נכונה).

איך שאני רואה את זה, אם אתה נעזר בספר טוב לתכנות אתה גם קורא וגם "שוחה" בין לבין, מנסה דוגמאות קודים שמובאים שם ומנסה לשחק איתם ולראות את ההבדלים בתוצאה.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

ללמוד לתכנת זה ללמוד שפה. לדעתי יותר קל לשלוט בשפה אם מתעקשים לנסות לדבר בה כל הזמן מאשר אם קוראים מילון, אפילו אם המילון ממש ממוקד למילים נפוצות שצריך הרבה.
וC# זה דוד נט. אני לא רואה סיבה ללמוד דווקא דוד נט ולא כל דבר אחר. יש הרבה טכנולוגיות בעולם, לסי חד יש את היתרונות שלו אבל הוא ממש לא אוניברסלי. גם ג'אווה לא אוניברסלי (ולטעמי נודניק ולא נחמד, עם סביבות פיתוח מכוערות, אבל זה כבר עניין של טעם). הדבר הכי קרוב למשהו אוניברסלי זה סי עצמו וחברו הטוב סי פלוס פלוס, רק שאין שום טעם ללמוד פלוס פלוס בלי שהתלכלכת הרבה בסי, אחרת לא מבינים את המשמעות של פיצ'רים של סי פלוס פלוס ואז באגים קשים מכריעים אותך מיד, וחוץ מזה נהיים מתכנתי פלוס פלוס גרועים שמשתמשים בתותחים בשביל להרוג יתוש (זו, אגב, מגמה כללית של תוכניתנים שיוצאים מקורסים כאלה, עד שהם צוברים קצת נסיון). אז אני עדיין דבק בגישה החינמית הידועה בשמה "חפש מדריך למתחילים בגוגל, תצטרף לפרוייקט אופן סורס, ואם תשקיע בזה אותו הזמן שאתה מוכן להשקיע בקורסים של מכללות למיניהן, הנסיון שלך ימצא לך עבודה ולא צריך טובות מאף אחד". לצערי, אין לי מידע קונקרטי לגבי שתי המכללות הנ"ל, אני רק יכול להגיד לך שבארבע ומשהו שנים טכניון לא למדתי כמעט שום דבר מעשי על אף שפת תכנות, אז זה בוודאות לא פתרון למי שרוצה משהו ישים מיד.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

1- דיברתי עם חבר והוא אמר לי לבדוק את "התחייבות העבודה" שלך האקריו, משהו מוזר זה שאין שם ממש מילה של התחייבות מצידם לעבודה למרות שזה מה שהם "משדרים". בינתיים כל מה שאני קורא או שומע זה שהסטודנט הוא זה שמתחייב (לעבוד דרכם, לשנה וכו') - אני חייב לדבר איתם ולברר את הפרטים האלה...
יש הרבה טכנולוגיות בעולם, לסי חד יש את היתרונות שלו אבל הוא ממש לא אוניברסלי. גם ג'אווה לא אוניברסלי (ולטעמי נודניק ולא נחמד, עם סביבות פיתוח מכוערות, אבל זה כבר עניין של טעם). הדבר הכי קרוב למשהו אוניברסלי זה סי עצמו וחברו הטוב סי פלוס פלוס
2- אז בעצם עדיף לי ללמוד C ו-C++ על בוריים ? או לפחות קודם לפני שאני חושב על דוט נט וג'אווה ?
"חפש מדריך למתחילים בגוגל, תצטרף לפרוייקט אופן סורס, ואם תשקיע בזה אותו הזמן שאתה מוכן להשקיע בקורסים של מכללות למיניהן, הנסיון שלך ימצא לך עבודה ולא צריך טובות מאף אחד"
3- כל זה טוב ויפה אבל זה מעלה כמה שאלות:
א - מי אמר שאוכל למצוא מדריך מקיף למה שאני מחפש ? קיבלתי את הרושם שבשביל ידע מקיף יש צורך בספר טוב או בקורס טוב.
ב - למצוא פרויקט קוד פתוח זה כזה קל ואפשרי ? פשוט קשה לי לראות איך מתחילים עם זה בכלל.
ג- מה לגבי "תעודות" ו\או "שם" בשביל קורות החיים? מה ימשוך אותי יותר מאחד שלמד במקום כלשהו ויכול להגיד "אני למדתי ב-X ויש לי תעודות Y ו-Z" ? - לא שיש לי מושג כרגע כמה "שם" יש למוסדות שציינתי (למרות שמחבר הבנתי שג'ון ברייס היא חברה מוכרת יחסית)

..אני הולך עוד מעט לצפייה בקורס לקראת סיום של ג'ון ברייס ב-C# .NET. נראה אם אוכל להתרשם לטובה או לברר יותר מידע. אני מתכוון לשלוח לפני\אחרי זה מייל להאקריו ולברר מה ה"התחייבות" שלהם ת'כלס(ראו 1) ועד כמה הלימודים שלהם מעמיקים.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

2 - לא, זה תלוי מה אתה רוצה לעשות. סי חד וג'אווה הן שפות שאם לא מבינים מה קורה בהן מאחורי הקלעים, כותבים קוד ברמה של מתחילים (לדוגמה, הוא יהיה ממש איטי). לשימושים מסוימים זה מספיק טוב, לקריירה זה לא.

3א - אני. פשוט גגל C tutorial. לדוגמה, הנה אחד: http://www.cprogramming.com/tutorial.html#ctutorial

3ב - כן, מאד.

3ג - אין תעודות, אבל אם תגיד "עבדתי שנה על X264 ועשיתי בו א' ב' ג'", זה יהיה מרשים.
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

שליחה על ידי Rentro, Noble Myr Lord »

For Java: if you're an absolute beginner, or just want to pass over all elements of the language I suggest this series of tutorials- by the end you should be able to program about anything (though probably not well)

I don't like his explaination of the Swing class as well as some other graphical classes so I suggest you just read the API of those classes instead.

Once you are finished with his lessons and know the basics get and read Effective Java
After that its practice practice practice.
Java is slower than C, no doubt about it, but thanks to JIT compiling and modern optimizers it is not the lumbering beast it was a few years back and generally works just as well for most functions. In return it is one of the most versatile and portable languages in existence.

You still can't, however, create variables smaller than bytes (other than booleans) for some arcane, infuriating, reason
.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

מה אתה מצפה שיקרה כשאתה עושה דבר כזה? נניח שיש לך מערך של 10 דברים שגודל כל אחד מהם הוא 5 ביט. מה הalignment של השני מביניהם? מה הגודל של כל המערך?
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

A lot of the built-in functions of the language would not work properly if that was allowed, yes, but I think that warning of that and letting the programmer make use of it when appropriate does little harm. I hate having options taken away for (what I believe is) the sake of consistency.

If I'm being an idiot here, please tell me so. I never got the exact reason for forbidding this.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

אז תנסה לענות על השאלות האלה, הן מכווינות לבעייתיות שבטיפוסים כאלה. אם לא נוח לך מערך, אז תחשוב על מחלקה שיש לה שני משתני חבר מהטיפוס הזה, ותענה על אותן השאלות (מה ההיסט של השני בתוך המחלקה, ומה הגודל של כל המחלקה).
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

Welp. Now I feel dumb.
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

זו לא הייתה הכוונה. פשוט דברים בגודל שקטן מבייט עושים בעיות למעבדים, ולכן כל קומפיילר בעולם ירפד אותם לבייט, ובסופו של דבר לא הרווחנו כלום, לא מבחינת מקום ולא מבחינת נוחות כתיבה. אם אתה רוצה משהו שיסמלץ גדלים כאלה מבחינת התנהגות אריתמטית (נניח, גלישה), אפשר לעטוף משתנה שמעוגל למעלה למספר הבתים השלם הקרוב, ולהשתמש בbitwise and בשביל להבטיח את ההתנהגות הרצויה (אחרי שמגדירים מחדש אופרטורים אריתמטיים).
Rentro, Noble Myr Lord
Master of Miasma

I got that. Its just that I have never even given it thought until you pointed it out to me and complained about this like a moron for literal years instead of taking 5 minutes to ask 'why?'
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

עדכון מצב, אחרי לפחות 3 המלצות החלטתי ללמוד באופן עצמאי, החלטתי לנסות ללכת בכיוון הזה לפני שאני שם את הכסף על קרן הצבי.

קיבלתי רושם ראשוני קצת יותר נרחב לגבי ג'ון ברייס והאקריו. בגדול, התרשמתי מאוד לטובה מג'ון ברייס - הם יצרו אצלי רושם של אמינות, בייחוד מפני שהם לא פחדו לספק לי מידע שאולי יגרום לי להעדיף שלא ללמוד דרכם. לעומת זאת מהאקריו, התרשמתי קצת לשלילה. הרושם שקיבלתי הוא, שההבטחה שלהם (הן לעבודה והן לתעודות מוסמכות של מיקורסופט וסאן) היא לא כזו פשוטה כמו שהיא נראית על פניה.

עכשיו חזרה לעסק-

איזו שפה ללמוד - האם באמת להעדיף C/C++ ? למה לא להעדיף שפה שנותנת לי הרבה כלים באופן מאורגן ומפורט כמו C#? או למה לא להעדיף שפה כמו ג'אווה שבנויה במיוחד למעבר בין מערכות שונות? או אולי בכלל כיוון החשיבה שלי צריך להיות יותר לכיוון "מה מבוקש היום בשוק מבחינת שפה"?

איזו העשרה ללמוד - (וספרים מומלצים בנושא)

פרוייקטי קוד פתוח - לא תזיק לי הכוונה. איך אני מוצא פרויקטים של קוד פתוח? איך אני מוצא פרוייקטים של קוד פתוח שמתאימים לרמה שלי (אם בכלל)? סתם רושם בגוגל "open source project" ?

פרוייקטים עצמאיים - אני מחפש רעיונות והכוונה בנושא - בעיקר בכיוון של הצעות לפרוייקטים שהולכים לפי רמת ידע ו\או פרוייקטים שיישומם יעזור לי למלא את קו"ח שלי שניסיון תעסוקתי מקיף שיעזור לי להתקבל לעבודה.

ספרים - כן ספרים? לא ספרים? איזה ספרים?

קבוצות דיון- כנ"ל
For Java: if you're an absolute beginner, or just want to pass over all elements of the language I suggest this series of tutorials - by the end you should be able to program about anything (though probably not well)
תוכל גם להסביר לי למה אתה ממליץ על זה. ניסית אותם? איך הרמה? קצב : איטי-מהיר? רמת ההיקף של החומר?
Once you are finished with his lessons and know the basics get and read Effective Java
כנ"ל

תודה רבה על העזרה. :)
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

איזו שפה ללמוד - האם באמת להעדיף C/C++ ? למה לא להעדיף שפה שנותנת לי הרבה כלים באופן מאורגן ומפורט כמו C#? או למה לא להעדיף שפה כמו ג'אווה שבנויה במיוחד למעבר בין מערכות שונות? או אולי בכלל כיוון החשיבה שלי צריך להיות יותר לכיוון "מה מבוקש היום בשוק מבחינת שפה"?
סי חד זאת לא אופציה, תוריד את זה מהשולחן. אין פרוייקטי תוכנה רציניים מחוץ למייקרוסופט שמשתמשים בזה, זאת שפה צעצוע. אני משתמש בה כשאני צריך משהו ויזואלי ומהר, ותמיד זה לאב-טיפוסים (אבות טיפוס?) שנזרקים אחרי זה.
ג'אווה וסי פלוס פלוס שתיהן שפות תיכנות מהפרדיגמה הידועה בשםobject oriented programming. בעיני חשוב להתחיל מהבסיס למרות שיש אסכולה שגורסת שזמנו של הבסיס עבר וצריך ללמד מתכנתים מההתחלה OOP. בעיני זו בעיה אם אתה לא מבין איך עובדים המנגנונים היפים של השפות האלה, כי אז אתה א' הרבה פעמים משתמש במנגנון כבד מאד רק כי נוח לכתוב בעזרתו ויוצא לך קוד מחורבן בלי שתדע וב' לפעמים תהיינה לך בעיות מאד מוזרות (לדוגמה, כשתעשה ירושה מרובה בסי פלוס פלוס) ויהיה לך בלתי אפשרי לפתור אותן בלי הבנה עמוקה של איך הדברים האלה עובדים. אז ההמלצה האישית שלי היא סי, אבל השמיים לא יפלו אם תתחיל ממשהו אחר. בטכניון מתחילים מסי ועוברים לסי פלוס פלוס, אבל באת"א מתחילים מאיזה קשקוש אחר ועוברים לג'אווה דומני. הפרוייקט שאני עובד עליו באינטל הוא סי פלוס פלוס, אבל פרוייקט ליד עובדים בג'אווה, וכולי. אף אחד מהבחירות היא לא טעות פאטלית.
פרוייקטי קוד פתוח - לא תזיק לי הכוונה. איך אני מוצא פרויקטים של קוד פתוח? איך אני מוצא פרוייקטים של קוד פתוח שמתאימים לרמה שלי (אם בכלל)? סתם רושם בגוגל "open source project" ?
יש בפרוייקטי תוכנה מקום לאנשים בכל הרמות. אני לא עבדתי על אף פרוייקט אופס סורס, אבל בגדול אתה אמור לבחור מוצר תוכנה קיים שאתה אוהב (כמה אפשרויות לדוגמה: Firefox, VLC Player, LAME, Gimp, MySQL, X264, Apache אבל באמת יש עוד המון. יש רשימות בוויקי), ולדבר איתם. כנראה שעדיף לתרגל קודם כמה tutorials, אבל מרגע שתהיה מתכנת מתחיל אתה יכול להתחיל לתרום, הם יגידו לך מה לעשות, יעברו איתך כשתסיים, יציעו הצעות לשיפור וכולי.
Soul
Aether Blaster

שליחה על ידי Soul »

דיברתי עם חבר שמתכנת וקיבלתי תמונה קצת פסימית לגבי מציאת עבודה כמתכנת. בעיקר הבנתי ממנו שאין יציבות טובה בתחום וגם הבנתי ממנו שמגיל מסויים, על אף הניסיון שצוברים קשה למצוא עבודה. הוא עצמו בן 40 עם כ-10 שנים של ניסיון והוא מתקשה למצוא עבודה. התכנון שלי הוא ללמוד תכנות על-מנת לעבוד (בנוסף לזה שאני מתחבר לתחום הזה ורוצה להכיר אותו כמה שיותר). אז אני צריך לבחור בין קורס לבין למידה עצמאית - השאלה היא האם למי שלומד עצמאית יש סיכוי?
סי חד זאת לא אופציה, תוריד את זה מהשולחן. אין פרוייקטי תוכנה רציניים מחוץ למייקרוסופט שמשתמשים בזה, זאת שפה צעצוע. אני משתמש בה כשאני צריך משהו ויזואלי ומהר, ותמיד זה לאב-טיפוסים (אבות טיפוס?) שנזרקים אחרי זה.
תוכל לפרט יותר? פשוט אני לא מבין מה הסלידה העזה לסי שארפ.

חבר מסויים הציע לי לבדוק אירועים של מיקורסופט למפתחים - כדאי? יש ארועים שיכולים לעזור לי או שאתם ממליצים עליהם?
Antrax
MTGil Wizard
יצירת קשר:

שליחה על ידי Antrax »

בקבוצה שלי בעבודה יש חמישה בגיל 28, אחד בן 35, אחד בן 40 ועוד שלושה בגיל 45 פלוס. שמעתי גם אני את הסיפורים על איך קשה למצוא עבודה כשאתה זקן, אבל קשה לי להגיד שאני רואה עדויות לזה מסביבי.
שלח תגובה