"למה לא קונים?" או "כדאיות הרכישה בדואר"

כאן תוכלו לברר מחירים, לשאול על כדאיות החלפות, וכל מה שקשור למסחר במג'יק אבל אינו ניהול עיסקה.

מנהלים: Navidshi, Orb

שלח תגובה
Navidshi
Judgmental Bastard
אמר/ה תודה: 0
קיבל תודה: 0

"למה לא קונים?" או "כדאיות הרכישה בדואר"

שליחה על ידי Navidshi »

בזמן האחרון הבחנתי במספר אנשים שמביעים הפתעה כאשר המכירות הפומביות שלהם זוכות להתעניינות מצומצמת והצעות מועטות, וזאת למרות מחירי פתיחה סבירים ואפילו נמוכים יחסית.
במקום להגיב שוב ושוב במכירות עצמן ולהסיט אותן ממסלולן הטבעי, חשבתי להציע כאן הסבר קצר עבור אותם מוכרים מבולבלים.
עסקאות הנקבעות בפורום מתממשות בשני אופנים: פנים אל פנים, או בדואר. כאשר העסקה מתבצעת פנים אל פנים, אין לרוב שום קושי מיוחד (למעט מקרים שבהם אתה מתרוצץ בין השולחנות בטורניר ומנסה למצוא מישהו שמכיר את האדם שאתה קונה ממנו :roll: ). אבל, עסקאות פנים-אל-פנים הן אפשריות בעיקר לאנשים שגרים באותו האזור, ומן הסתם אינם זקוקים ממש לפורום בשביל לתווך את אותן עסקאות. אם אני פוגש את את ג'ני בליגה, את גרג באוניברסיטה, או את אריאל כשאני יוצא מהחדר בבוקר, אני לא צריך לשלוח להם הודעה פרטית כשאני רוצה מהם קלף, נכון? ולכן אם מישהו מוכר את הקלפים שלו בפורום, כנראה שהוא לא מצא לעצמו קונים בין מכריו הקרובים גיאוגרפית.
העסקאות העיקריות שלהן אחראי הפורום הן אם כן אלו שבין אנשים הגרים באזורים רחוקים זה מזה, ושהניידות שלהם מצומצמת. כיוון שכך, הן מתבצעות בעיקר באמצעות שליח, ששמו לרוב "רשות הדואר". שליח, כמובן, הוא לא דבר זול, ביחוד אם האמינות שלו מותנית בשוחד הנקרא "רשום". לא שיחדת את השליח, אין שום ביטחון שהמשלוח יגיע ליעדו. למזלנו, השליח נושא עימו הרבה משלוחים שונים, כך שהוא לא דורש הרבה שוחד. 6-7 שקלים למעטפה לרוב מספקים אותו.
עכשיו בואו ניקח את כל המידע הזה ונעשה סדר:
המוכר בפורום מציע לנו קלף לפי ערך השוק שלו, או קצת למטה מזה (הפרש של מספר שקלים) כדי לפתות אותנו לקנות, אבל מתנה את הקניה בכך שאנחנו נספק את עלות המשלוח. 6 שקלים נוספו למחיר כדי לוודא שהקלפים אכן יגיעו אלינו, וכמובן שאנחנו נשלם 6 שקלים נוספים כדי לוודא שהכסף יגיע למוכר, אחרת לא נקבל את מבוקשנו. 12 שקלים נוספו למחירו של הקלף, כהרף עין. אם נניח שקלפים רבים מחירם נע בין 10-30 ש"ח, הרי שאנחנו מדברים על כ-30-100% יותר. אפילו המע"מ שאנחנו משלמים על מוצרים בשוק מגיע רק ל-17%.
אם נרצה שני קלפים, המחיר הוא עדיין 6 שקלים נוספים על מחירו של כל קלף. אם נרצה שלושה או ארבעה, הרי שהמחיר יורד אפילו יותר - אבל עכשיו רק כיסינו את ההפרש בין ערך השוק של הקלף למחיר המוצע. הפיתוי להשיג קלף מבוקש בזול מתברר כאשליה. רק אם אנו מוצאים כמות גדולה של קלפים שמחירם נמוך במיוחד, העסקה נהיית כדאית. אבל מכירות כאלו שבהן מגוון גדול של קלפים זולים, נדירות למדי. רוב האנשים ימכרו קלפים עודפים, המיועדים לחבילות שונות שהם אינם משחקים, ולא דווקא הרבה קלפים המיועדים לאותו לקוח. במקרים אחרים, שבהם אכן נמכרים מספר קלפים שונים המיועדים כולם לאותה החבילה, רק חלקם נמכרים בזול, והאחרים - במחירי השוק ואף מעט יותר.
אז מה המסקנה?
אדם הרוצה למכור קלפים בפורום, חייב לוודא שהעסקה שהוא מציע כדאית ללקוחותיו. אם הוא מחשב רק את טובתו שלו, דהיינו הסכום הנכנס לכיסו, ומתעלם מהסכום שמשלם הלקוח, אין ספק שיסבול מהעדר קונים. ואין כאן מקום להפתעה.
s.k
Goblin King
יצירת קשר:

שליחה על ידי s.k »

מאמר יפה ונכון, כל הכבוד על היוזמה, מומלץ לקרוא.
לכל המוכרים שפותחים מכירות פומביות - לקחת לתשומת לבכם, זה יביא לכם קונים.

נ.ב
הייתה לנו מין שיחה קצרה על המשלוח ברשום במכירות פומביות שלי אם אני זוכר טוב, נכון?
Y
מנהל טכני
יצירת קשר:

שליחה על ידי Y »

אני מקווה שלא אכפת לך שהדבקתי את זה...

Y.
sliver
Sliver Overlod
יצירת קשר:

שליחה על ידי sliver »

אני רוצה ברשותכם להעלות עוד נקודה. במכירות פנים-אל-פנים הרבה פעמים גם מגיעים למצב שאתם קונים קלף יקר ומקבלים הנחה על קלפים אחרים יותר זולים אבל נחמדים. משהו כמו מעיין בונוס.
הדרך לעשות את זה במכירה פומבית היא להציע בונוסים כמו קלפים פויילים, שיט-ררים או אפילו בוסטרים, על קניות מעבר לסף מחיר מסויים, העלאת מחירים בככה וככה שקלים, הצעה על קלפים שלא הציעו עליהם וכו'.
זה נותן תמריץ לקונים להגיע לסף המחיר הזה שקבעתם. המוכר מרוויח עוד כסף, הקונה מרוויח עוד קלפים נחמדים, וכולם מרוצים.
לתשומת ליבם של המוכרים.
Slivers don't learn. They just know
שופט לבל 8 ומארגן הבין גלאקטי של ויזארדס.
ranil
MTGil Wizard

שליחה על ידי ranil »

מהניסיון שלי במכירות פומביות ב-MTGil,
קידום מכירות באמצאות בונוסים (כגון Foils) לא ממש עוזר.
ניסיתי במספר מיקרים ל"התניע" ככה מכירה, ואף פעם זה לא עזר בכלום.
שתי פתרונות אפשריים:
1) לאפשר לקונה לקבל את הקלפים (ישירות או דרך חבר) בזברה או בפרירליס.
2) להציע כמות גדולה של קלפים, באופן שמחיר המשלוח נהיה פחות מהותי.
(הוצאה של 14 על קניה של 16 ¤ זה בזבוז רציני – אבל 14 ¤ על קניה של 88 ¤ -
זה כבר פחות קריטי)

-----------
רן.
dmai12
MTGil Apprentice

שליחה על ידי dmai12 »

למה אי אפשר דואר רגיל לדוגמה אני שולח למישהו 15 קלפים והוא שולח לי 8 יש מקום במכתב רגיל לא ?
ranil
MTGil Wizard

שליחה על ידי ranil »

כי בדואר רגיל, אין את המעקב של הדואר הרשום.
אם אפשר לדעת באמת מה קורה לחבילה.
אם הצד השני אומר שהוא לא קיבל אותה - מה קרה באמת?
לאן נעלמה החבילה?
dmai12
MTGil Apprentice

שליחה על ידי dmai12 »

אוקי הגיוני ביותר תודה =)
שלח תגובה